Pasowanie na czytelnika

Dnia 23 stycznia 2020 r. uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej podczas uroczystości pasowania. Z tej okazji program artystyczny dla swoich młodszych kolegów przygotowali i zaprezentowali aktorzy z kl. 3d w ramach działania grupy teatralnej „Na Fali-Junior”. Opowiedzieli m.in. o bezinteresownej pomocy i wrażliwości na potrzeby innych. Było to debiutanckie przedstawienie tej grupy pt. ”Podwórkowe pogotowie ratunkowe”, nad którym pracowali od listopada. Ponadto przedstawili prośby książki i zachęcali pierwszoklasistów do częstego odwiedzania biblioteki, a przede wszystkim czytania książek. Widzowie odwdzięczyli się występującym gromkimi brawami. Następnie ubrani na galowo bohaterowie uroczystości zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki przez bibliotekarki. W uroczystości uczestniczyły także dwie grupy przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Krobi. Wszyscy otrzymali zakładki do książek wykonane przez uczniów na lekcjach techniki pod okiem Pana Daniela Gały. Pan Dyrektor Krzysztof Kasperczak podziękował aktorom i życzył świeżo upieczonym czytelnikom wielu ciekawych podróży i przygód podczas czytania książek. Po pasowaniu pierwszoklasiści udali się do biblioteki na pierwsze wypożyczanie i informacyjną lekcję biblioteczną.

Plan dowozów uczniów Szkoły Podstawowej w Krobi w II półroczu roku szkolnego 2019/2020 (od 10 lutego 2020 r.) w załączeniu.

KONCERT KOLĘD

         W niedzielne popołudnie, 19 stycznia, w kościele Św. Mikołaja w Krobi, odbył się koncert kolęd.  Wśród wykonawców nie zabrakło również szkolnego chóru DoReMi. W wykonaniu naszego chóru licznie zgromadzona publiczność usłyszała cztery utwory: "Coraz bliżej do tej chwili", '"Jadą kolędnicy, jadą', "Przysiadło słonko" z partią solową wykonaną przez Klaudię Palczun. Nasz występ zakończył Stasiu Żelichowski kolędą "Świeć gwiazdeczko". W koncercie uczestniczyły również krobskie chóry, zespół Fatimes oraz gościnnie zespół wokalny "Cantus" z Leszna. Wspólne wykonanie kolędy "Serca ludzkie się radują" zakończyło koncert, ale nie zakończyło naszego spotkania i kolędowania. Wszyscy spotkaliśmy się na pysznym placku i ciepłej herbatce.

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży

W dniach od 9 do 13 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Krobi już po raz kolejny odbyła się polsko-niemiecka wymiana młodzieży, w której udział wzięli uczniowie z Krobi oraz 15 przedstawicieli partnerskiej szkoły Gemeinschaftsschule Thomas Mann z Magdeburga z Niemiec. Wymiana ta była możliwa dzięki pomocy ze strony Gminy Krobia oraz Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Tym razem cały projekt skupiał się na zwyczajach i tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem. Celem spotkania było zapoznanie się ze sposobami obchodzenia świąt w obu krajach, podniesienie umiejętności wypowiadania się na temat zwyczajów bożonarodzeniowych obchodzonych w rodzinnych domach, oraz rozwijanie umiejętności językowych, artystycznych i kulinarnych.

Szkolny Konkurs Recytatorski

      Dnia 28 listopada odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym uczestniczyło 13 recytatorów.

      W kategorii klas IV - VI:

I miejsce - Joanna Ratajczyk z klasy VIc,

II miejsce - Amelia Balcerek z klasy VIa,

III miejsce - Emilia Nowak z klasy Vc.

      W kategorii klas VII - VIII:

I miejsce - Kacper Huchrak z klasy VIIIb

II miejsce - Karol Humerski z klasy VIIIb
Odsłon artykułów:
1279824