Zapraszamy miłośników gier planszowych na 
Szkolny Turniej w MŁYNEK


alt
 

Turniej odbędzie się  5 grudnia 2018 r. o godzinie 12.00 w małej sali gimnastycznej. Każdą klasę reprezentować będą 2 osoby wskazane przez wychowawcę.  40 uczniów startujących w turnieju zostanie podzielonych na sześć grup wiekowych, w których każdy z grających rozegra cykl spotkań systemem „każdy z każdym”. Wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody za udział w turnieju.
 
Grupa 1 – 8 uczniów z klas 4
Grupa 2 – 8 uczniów z klas 5
Grupa 3 – 6 uczniów z klas 6
Grupa 4 – 6 uczniów z klas 7 
Grupa 5 – 6 uczniów z klas 8
Grupa 6 – 6 uczniów z klas 3 Gim


Młynek - Zasady gry:
 
  • Gracze losowo wybierają rozpoczynającego.
  • Partia składa się z trzech etapów: rozstawiania pionków, rozgrywki właściwej oraz rozgrywki trzema pionkami.
  • Na początku gracze na zmianę ustawiają swoich 9 pionków na polach planszy.
  • Następnie w swojej turze gracz przesuwa jeden z pionków wzdłuż zaznaczonej linii na sąsiednie pole, o ile jest wolne.
 
alt
 
 

  • Pionki przeciwnika mogą być zbijane. Jeśli jednemu z graczy uda się ustawić "młynek", tzn. trzy pionki na jednej z narysowanych linii, to wówczas może on zabrać z planszy jeden z pionków przeciwnika nie stojący w młynku.
 
alt
 
 

  • Jeśli jednemu z graczy zostaną tylko trzy pionki, rozpoczyna się trzeci etap gry. Od tej pory w swojej turze może on przestawić dowolnie wybrany ze swoich pionków na dowolnie wybrane wolne pole (tzn. nie ma obowiązku poruszania się wzdłuż linii).
 
 alt
 
 
  • Gra kończy się, gdy jeden z zawodników nie może wykonać ruchu lub gdy pozostaną mu tylko dwa pionki i nie będzie mógł utworzyć młynka.
 
alt
 
OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI WŚRÓD NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW
SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KROBI

"100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI”                                                                                                  100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli to ważne wydarzenie, dlatego świętowanie wśród najmłodszych uczniów rozpoczęto już w październiku udziałem w szkolnym konkursie plastycznym “100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI”. Każda klasa biorąca udział w konkursie  przygotowywała jedną wspólną pracę plastyczną, którą później można było podziwiać na wystawie zorganizowanej w holu szkoły. Wśród najmłodszych uczniów  nagrodzone  zostały prace klas: 2b, 2c, 2d i 3a. 
Uczniowie również zaangażowali się w przygotowanie “Sztafety plastycznej”, przynosząc różne materiały do wykonania mapy Polski.
 
Informacje dla rodziców i uczniów klas ósmych
oraz 3 gimnazjum
Dla Niepodległej
8 listopada późnym popołudniem zorganizowano w Szkole Podstawowej w Krobi wieczór poetycko-muzyczny, który był finałowym przedsięwzięciem podsumowującym w naszej szkole obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Program artystyczny wyreżyserowały Danuta Szal i Iwona Ptak we współpracy z Małgorzatą Kasprzak. Podniosłego charakteru tej uroczystości dodawała niezwykle emocjonalna muzyka i pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru DoReMi oraz piękna recytacja i narracja młodych artystów. Niezapomniany klimat poetyckiego wieczoru tworzyła  scenografia przygotowana przez Irenę Nowacką. Widowisko słowno-muzyczne wzbogaciła prezentacja multimedialna wykonana przez ucznia III klasy gimnazjum, Mikołaja Smektałę. Mottem jej były słowa św. Jana Pawła II: "Nie chciejcie Ojczyzny, która was nic nie kosztuje."

W załączniku znajduje się list Ministra Edukacji Narodowej
oraz Głównego Inspektora Sanitarnego do rodziców
Attachments:
Download this file (2018.11.08_list_men_gis_rodzice.pdf)2018.11.08_list_men_gis_rodzice.pdf[ ]1135 kBOdsłon artykułów:
1027819