Szkoła Podstawowa w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Danuta Szal   
poniedziałek, 05 czerwca 2017 18:34
II Gminny Konkurs Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych
 
5 maja 2017 roku w naszej szkole odbył się II Gminny Konkurs Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych, którego koordynatorami były Danuta Szal i Jolanta Szpurka - nauczycielki języka polskiego w ZSP i G w Krobi. Współorganizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krobia.
W tym roku uczestniczyli w nim uczniowie z czterech szkół naszej gminy: SP w Nieparcie, ZSPiG w Pudliszkach, ZSPiG w Starej Krobi i ZSPiG w Krobi. W tegorocznym finale wzięło udział 39 uczniów: z klasy IV - 12 , z klasy V - 14, a z klasy VI - 13. Musieli oni rozwiązać test gramatyczno - ortograficzny oraz napisać wypracowanie. Prace konkursowe zostały ocenione przez zespół nauczycieli języka polskiego z ZSPi G w Krobi.

Uroczyste ogłoszenie wyników i podsumowanie konkursu miało miejsce w Pałacu na Fosie w Krobi 25 maja 2017 r.  Na uroczystość przybyli zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Krobia - Michał Listwoń oraz radny - Hieronim Urbański. Była również obecna dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Krobia - Maria Szpurka, a także wicedyrektor ZSPiG w Krobi - Michał Ratajczyk.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział, a ich nauczyciele podziękowania, które wręczał dyrektor Michał Ratajczyk.  

 
Laureatami konkursu wśród uczniów klas IV zostali:

I miejsce - Oliwia Worwa ZSPiG Stara Krobia
II miejsce - Hanna Ratajczak SP Niepart
III miejsce - Lena Kordek ZSPiG Krobia

Tym uczniom dyplomy i nagrody wręczyła pani Maria Szpurka. Warto nadmienić, iż to właśnie Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krobia jest fundatorem atrakcyjnych nagród dla laureatów.

Spośrod klas V wyłoniono czworo laureatów:

I miejsce - Anna Hądzlik ZSPiG Pudliszki
II miejsce - Julia Konczewicz SP Niepart
III miejsce - Michalina Kordus ZSPiG Stara Krobia
                 Jan Naskręt SP Niepart
Dyplomy i nagrody wręczał im radny - Hieronim Urbański.

W klasach VI również wyłoniono czworo laureatów:

I miejsce - Serafina Rufael ZSPiG Pudliszki
II miejsce - Łukasz Łysakowski ZSPiG Krobia
IIImiejsce - Michalina Jesiak ZSPiG Stara Krobia
                Anna Pazoła ZSPiG Krobia

Uczniom najstarszej klasy dyplomy i nagrody wręczył zastępca burmistrza - Michał Listwoń.

Przedstwiciele władz wyrazili swe zadowolenie z organizacji naszego konkursu i gratulowali wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza laureatom. Po pamiątkowym zdjęciu był jeszcze czas na poczęstunek i wspólne rozmowy w miłej atmosferze.
Jako organizatorzy dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Przy okazji tego konkursu pragniemy poinformować, że w XVI Powiatowym Konkursie Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych w Gostyniu reprezentowali naszą szkołę: Jagna Skorupka z kl.VI c, Anna Pazoła z VI a  i Łukasz Łysakowski z VI a. W gronie laureatów znalazł się Łukasz Łysakowski, zdobywając III miejsce. Gratulujemy!
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
niedziela, 21 maja 2017 22:50
ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

W sobotę 13 maja 2017 r. społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystości Święta Patrona, połączonej z 35-tą Rocznicą Nadania Szkole Imienia Profesora Józefa Zwierzyckiego.W gronie zaproszonych gości znaleźli się: sekretarz Gminy Krobia Pani Katarzyna Szablewska, proboszcz parafii w Krobi Jan Reszelewski, przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Krobi Pani Genowefa Skrobała; przedstawiciele i pracownicy Uniwersytetu Wrocławskiego w osobach: Pani profesor Irena Wojciechowska, Pani dr hab.prof. Krystyna Choma-Moryl, Pan dr Wojciech Drzewicki, Pani mgr Joanna Białek, Pan mgr Antoni Stryjewski.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
wtorek, 16 maja 2017 11:51
Wyróżnienie aktorskie dla Oli

W czwartek 11 maja br. uczennice, należące do młodszej grupy teatralnej „Na Fali”, wzięły udział w XIV Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Teatralnej „Maska” w Nowym Folwarku. Dziewczyny należą do grupy od niedawna. W kwietniu zadebiutowały w kinie spektaklem „Wielki Baj w tarapatach” w reżyserii Magdaleny Andrzejewskiej. Zachęcone pozytywnym odbiorem ze strony publiczności postanowiły spróbować swoich sił podczas konkursu teatralnego. 
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
wtorek, 16 maja 2017 11:33
Nagroda specjalna dla Weroniki

Dnia 28 kwietnia br. w Poznaniu odbył się XXX Amatorski Konkurs Gwary Poznańskiej „Godejcie po naszymu”. Do udziału w jubileuszowej edycji konkursu organizatorzy zaprosili tylko dotychczasowych laureatów, rezygnując z eliminacji wstępnych. W gronie uczestników, przybyłych z różnych stron Wielkopolski, znalazła się uczennica naszej szkoły, dwukrotna laureatka tego konkursu – Weronika Przybył. Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie: Lech Konopiński, Juliusz Kubel i Waldemar Kurowski. W roli konferansjera wystąpił Jacek Hałasik. Licznie przybyłych widzów bawiła Kapela Zza Winkla, zachęcając do wspólnej zabawy. Weronika za oryginalną prezentację monologu „Gzuby, słuchejcie Mamy!” została wyróżniona przez jurorów nagrodą specjalną. Od publiczności zebrała gromkie brawa i wiele ciepłych słów uznania. Na widzów czekała dodatkowa atrakcja prócz sporej dawki gwary tego wieczoru – w postaci recitalu aktora Wiktora Zborowskiego
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kasprzak   
środa, 10 maja 2017 12:53
 DoReMi w Capitolu
 
         W piątek, 5 maja, odwiedziłyśmy Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu, gdzie wystawiano sztukę "Rat Pack czyli Sinatra z kolegami". Pokazano w niej niezwykłą przyjaźń trzech muzyków: Franka Sinatry, Deana Martina i Sammy Davisa Jr, którzy tworzyli legendarne trio o nieformalnej nazwie Rat Pack.  Aktorzy znakomicie zaśpiewali, przełożone na język polski swingowe stardardy: "New York, New York", "Everybody loves somebody" czy "Mambo Italiano". Oglądając spektakl i słuchając muzyki przeniosłyśmy się w złote lata swingu, ale też ubawiłyśmy do łez, gdyż humoru w spektaklu nie brakowało. 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 115