Konkurs Pięknego Czytania

W klasie I c SP w Krobi odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Dzień 27 stycznia był dniem dla nas szczególnym. Tego dnia pierwszoklasiści po raz pierwszy uczestniczyli w tego typu konkursie. Celem konkursu było przede wszystkim motywowanie dzieci do czytelnictwa, rozbudzanie pasji czytania, doskonalenie umiejętności poprawnego głośnego czytania oraz integracja klasy. Każdy uczeń miał do nauki wcześniej ustalonego przez wychowawcę tekstu. Uczniowie do konkursu podeszli bardzo rzetelnie. Wytrwale ćwiczyli czytanie i pokazali się z jak najlepszej strony. W gronie zaproszonego jury pojawiła się; Pani Magdalena Szpruta, która jest pracownikiem naszej szkoły, oraz wychowawca klasy Anna Sobczyńska. Jury miało nie lada problem z wyborem trzech pierwszych miejsc. Brało pod uwagę poprawność czytanego tekstu, wyrazistość, styl, tonację, postawę siedzenia oraz strój. Spośród dzieci wyłoniono trzy wyróżnienia, które zdobyli: Larysa Marszałkowska, Filip Nowak oraz Florentyna Marszałkowska. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy , gromkie brawa oraz słodki upominek.  Troje zwycięzców dodatkowo nagrody rzeczowe ufundowane przez radę rodziców. Na zakończenie nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć, aby uwiecznić tak ważne wydarzenie w naszej klasie.

Attachments:
Download this file (IMG_20210127_085211.jpg)IMG_20210127_085211.jpg[ ]2605 kB
Download this file (IMG_20210127_090644.jpg)IMG_20210127_090644.jpg[ ]2326 kB

Odwozy uczniów klas I-III w dniach 17-19 luty 2021 r.

     Od dnia 17 lutego br. (środa) uczniowie klas I-III rozpoczną zajęcia w Małym Koperniku. W związku z tym wydłuży się pobyt niektórych klas w szkole i musi nastąpić zmiana w odwozach. Plan dowozów do szkoły nie ulegnie zmianie.

     W załączeniu znajduje się plan odwozów uczniów w dniach 17-19 lutego 2021 r.

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników

Dnia 28 stycznia 2021 r. odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelników szkolnej biblioteki. Ze względu na obostrzenia sanitarne miało inny charakter niż dotychczas. Bibliotekarki przeprowadziły je w każdej klasie pierwszej oddzielnie. Uczniowie dowiedzieli się jak należy korzystać ze zbiorów biblioteki oraz wysłuchali próśb książek. Aktywnie uczestniczyli w pogadance na temat korzyści płynących z czytania. Następnie nadszedł najważniejszy moment uroczystości, w którym, galowo ubrani pierwszoklasiści, złożyli przyrzeczenie. Zapewnili, że zawsze będą szanować książki i właściwie traktować obowiązki czytelnika. W ten sposób zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników szkolnej biblioteki. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał zakładkę do książki oraz list do rodziców z prośbą, by pomagali swoim pociechom w doskonaleniu nauki czytania. Ponadto w ramach kampanii społecznej "Mała książka-wielki człowiek" świeżo mianowani czytelnicy dostali w prezencie edukacyjną wycinankę oraz książkę "Pierwsze abecadło", wdaną przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na ręce wychowawczyń przekazane zostały pamiątkowe dyplomy oraz prośby książki, które mogą znaleźć swoje miejsce na klasowych gazetkach. Spotkania w klasach miały ciepły, kameralny charakter. Dzieci chętnie brały udział w rozmowie i wykazywały zainteresowanie wydarzeniem. Zabrakło jedynie tradycyjnego przedstawienia przygotowywanego przez młodych aktorów. Po pasowaniu pierwszoklasiści przybyli do biblioteki na pierwsze wypożyczanie.

Attachments:
Download this file (pasowanie1.jpg)pasowanie1.jpg[ ]2301 kB
Download this file (pasowanie2.jpg)pasowanie2.jpg[ ]2250 kB
Download this file (pasowanie3.jpg)pasowanie3.jpg[ ]2274 kB
Download this file (pasowanie4.jpg)pasowanie4.jpg[ ]2252 kB
Download this file (pasowanie5.jpg)pasowanie5.jpg[ ]2137 kB
Download this file (pasowanie6.jpg)pasowanie6.jpg[ ]2189 kB
Download this file (pasowanie7.jpg)pasowanie7.jpg[ ]2482 kB
Download this file (pasowanie8.jpg)pasowanie8.jpg[ ]2958 kB
Download this file (pasowanie9.jpg)pasowanie9.jpg[ ]2216 kB

Regulamin przyznawania stypendium za wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe

      Od tego roku kalendarzowego zmienił się regulamin przyznawania stypendium za wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe. 

     Nowy regulamin w załączeniu.

     

 

Zmiana w planie dowozów uczniów od 1 lutego 2021 r.

Dnia 1 lutego br. (poniedziałek) rozpoczynamy II półrocze. W tej sytuacji, jak każdego roku, zmieniony zostanie plan dowozów (przede wszystkim kolejność wsiadania i wysiadania).

Plan dowozu uczniów od dnia 1 lutego br. w załączeniu.
Odsłon artykułów:
1512066