Aktualności

"CZYTAMY Z SERCEM" i ... tanecznym krokiem

Biblioteka szkolna włączyła szkołę w ogólnopolską akcję czytelniczo-profilaktyczną "Czytamy z Sercem". Akcja ma na celu propagowanie czytelnictwa, a przy okazji "przemycanie" wiedzy o sercu, jego budowie, chorobach, profilaktce, o zdrowym stylu życia. Rozpoczęła się ona 29 września br. w Światowym Dniu Głośnego Czytania. Tego dnia i przez cały kolejny tydzień w czytelni podczas dużych przerw uczniowie czytali na głos swoim kolegom i koleżankom fragmenty książek, zaproponowanych przez organizatorów akcji. Grupa uczennic wykonywała w tym czasie zakładki do książek w kształcie serc techniką origami. Serduszka te otrzymali potem uczniowie klas 1-3, uczestniczący w spotkaniach czytelniczych. Słuchacze dowiadywali się, jak istotnym organem jest serce, które nie ma wakacji, zawsze pracuje. Dlatego tak ważne jest, by właściwie o nie dbać. Na lekcjach techniki uczniowie klas 4-8 przygotowywali pyszne i zdrowe kanapki oraz sałatki owocowe. Dzieci z klasy 2d wykonywały serca przy użyciu długopisów 3D. Z kolei uczniowie klasy 2a pojechali do Leszna do Multikina na film "O psie, który jeździł koleją". Poznali historię dziewczynki chorej na serce. W wielu klasach podczas lekcji wychowawczych nauczyciele czytali swoim wychowankom teksty, traktujące o funkcjonowaniu i profilaktyce serca, prowadzili pogadanki na ten temat czy zajęcia ruchowe.

Z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego i opiekunów Samorządu Uczniowskiego społeczność szkolna zakończyła akcję tanecznym krokiem, z przytupem. Uczniowie klas 4-8 wraz z nauczycielami ( wszyscy ubrani w białe bluzki, z czerwonymi sercami na piersiach i z jabłkiem w dłoni) zatańczyli na boisku taniec "Jerusalema". Było to symboliczne pokazanie, że propagujemy zdrowy styl życia, chcemy go wcielać w życie i w pełni popieramy ideę akcji "Czytamy z Sercem". Należą się duże brawa dla wszystkich, którzy zaangażowali się w akcję na różne sposoby. Te różnorodne działania pokazały, że "RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ".

Grupa "Na Fali" się doskonali

We wtorek 17 października 2023 r. starsza grupa teatralna "Na Fali", działająca przy bibliotece szkolnej, miała okazję uczestniczyć w niecodziennych zajęciach. Interesujące warsztaty dla młodych adeptów sztuki teatralnej przeprowadził Krzysztof Grębski - aktor Wrocławskiego Teatru Lalek i Teatru Komedia, reżyser teatralny, lektor filmowy oraz aktor dubbingowy. Pracując na konkretnym tekście uczniowie uczyli się podstawowych umiejętności aktorskich, takich jak ekspresja ciała, gestykulacja, intonacja głosu czy budowanie postaci. Pan Krzysztof przekonywał, że praca na scenie, pokonywanie tremy, stawianie czoła wyzwaniom scenicznym pomagają przede wszystkim budować pewność siebie. Ta ostatnia jest bardzo ważna w aktorskim rzemiośle, ale także w codziennym życiu. Warsztaty prowadzone przez profesjonalistę były zarówno edukacyjne, jak i inspirujące. Z bagażem cennych wskazówek przystępujemy do realizacji kolejnego spektaklu. Próby bywają niekiedy nudne i żmudne, a nauka pamięciowa tekstu do łatwych z pewnością nie należy. Jednak emocje, które towarzyszą młodym aktorom przed premierą są wyjątkowym doświadczeniem i rekompensują wszelkie trudności.

Attachments:
Download this file (warsztaty 1.jpg)warsztaty 1.jpg[ ]149 kB
Download this file (warsztaty 2.jpg)warsztaty 2.jpg[ ]72 kB
Download this file (warsztaty 3.jpg)warsztaty 3.jpg[ ]98 kB
Download this file (warsztaty 4.jpg)warsztaty 4.jpg[ ]87 kB
Download this file (warsztaty 5.jpg)warsztaty 5.jpg[ ]90 kB
Download this file (warsztaty 6.jpg)warsztaty 6.jpg[ ]88 kB
Download this file (warsztaty 7.jpg)warsztaty 7.jpg[ ]116 kB
Download this file (warsztaty 8.jpg)warsztaty 8.jpg[ ]137 kB
Download this file (warsztaty 9.jpg)warsztaty 9.jpg[ ]117 kB

 

Z wizytą na poczcie

W poniedziałek, 23 października, dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Żychlewie wybrały się na wycieczkę na pocztę w Krobi, gdzie z zaciekawieniem słuchały informacji o pracy listonosza. Dzięki tej wizycie, przedszkolaki dowiedziały się, że można tam nie tylko wysłać list czy nadać paczkę, ale także zapłacić rachunki, pobrać pieniądze czy kupić ciekawą książkę. Dzieci poznały też drogę listu od nadawcy do adresata. Jedną z najciekawszych atrakcji było stemplowanie prawdziwą pieczątką pocztową. Z wielkim zainteresowaniem zwiedziliśmy pomieszczenia poczty, a na zakończenie spotkania, na ręce Pana Naczelnika, wręczyliśmy własnoręcznie wykonana laurkę. 

Attachments:
Download this file (IMG_7095.JPG)IMG_7095.JPG[ ]5403 kB
Download this file (IMG_7102.JPG)IMG_7102.JPG[ ]3985 kB
Download this file (IMG_7103.JPG)IMG_7103.JPG[ ]3926 kB
Download this file (IMG_7105.JPG)IMG_7105.JPG[ ]4322 kB
Download this file (IMG_7106.JPG)IMG_7106.JPG[ ]3960 kB
Download this file (IMG_7107.JPG)IMG_7107.JPG[ ]4312 kB
Download this file (IMG_7108.JPG)IMG_7108.JPG[ ]3868 kB
Download this file (IMG_7110.JPG)IMG_7110.JPG[ ]4064 kB
Download this file (IMG_7114.JPG)IMG_7114.JPG[ ]4054 kB
Download this file (IMG_7118.JPG)IMG_7118.JPG[ ]4552 kB
Download this file (IMG_7123.JPG)IMG_7123.JPG[ ]4483 kB
Download this file (IMG_7128.JPG)IMG_7128.JPG[ ]4241 kB

"Kwileckie Godanie"

W piątek 20 października 2023 r. przedstawiciele grupy teatralnej "Na Fali" po raz pierwszy uczestniczyli w Wojewódzkim Konkursie Gwarowym "Kwileckie Godanie" w Kwilczu. Na scenie Kwileckiego Centrum Kultury i Edukacji zaprezentowało monologi 34 uczestników z różnych stron Wielkopolski. Ich zmagania konkursowe oceniało jury w składzie: Michał Grudziński - znany aktor teatralny i filmowy; Jan Strugarek - autor wielu tekstów gwarowych, bratanek legendarnego pisarza i dziennikarza Radia Poznań Stanisława Strugarka oraz Irena Wojciechowska - wiceprezes Stowarzyszenia "Puszcza Notecka". Konkurs Gwary Wielkopolskiej w Kwilczu to znakomita okazja dla uczniów, którzy chcą pielęgnować i propagować dziedzictwo kulturowe Wielkopolski oraz rozwijać umiejętność posługiwania się lokalnym dialektem. Podczas prezentacji monologów gwarowych, uczestnicy musieli wykazać się nie tylko biegłością "godanio" gwarą, ale także zdolnościami aktorskimi. Na te ostatnie szczególną uwagę zwrócił aktor Michał Grudziński podczas ogłaszania werdyktu. Podkreślił, że każdy, kto wychodzi na estradę powinien nawiązać jak najlepszy kontakt z widzem, by przekazać treść monologu w sposób przekonujący i emocjonalny. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę i gminę w tym konkursie. Piątoklasiści Antoni Huchrak i Ryszard Wołos zdobyli wyróżnienia, zaś siódmoklasistka Monika Nowak uplasowała się na trzecim miejscu. Było to nowe wyzwanie dla naszych aktorów w kwestii głoszenia monologów. Dotychczas występowali w duetach, prezentując gwarowe scenki obyczajowe. Z konkursu wrócili zadowoleni, z dyplomami i nagrodami, bogatsi o kolejne doświadczenia. W przerwie podczas obrad jurorów organizatorzy zadbali o smaczną jedze. Były pajdy, a właściwie sznytki chleba z pysznym, domowym smalcem i kiszonym ogórkiem.

Attachments:
Download this file (kwilcz 1.jpg)kwilcz 1.jpg[ ]202 kB
Download this file (kwilcz 2.jpg)kwilcz 2.jpg[ ]205 kB
Download this file (kwilcz 3.jpg)kwilcz 3.jpg[ ]197 kB
Download this file (kwilcz 4.jpg)kwilcz 4.jpg[ ]97 kB
Download this file (kwilcz 5.jpg)kwilcz 5.jpg[ ]156 kB
Download this file (kwilcz 6.jpg)kwilcz 6.jpg[ ]211 kB
Download this file (kwilcz 8.jpg)kwilcz 8.jpg[ ]146 kB
Download this file (kwilcz7.jpg)kwilcz7.jpg[ ]76 kB

Plan dowozów i odwozów uczniów dnia 13 października 2023 r. w załączeniu.
Odsłon artykułów:
2267534


https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/http://workload.cmp.ubu.ac.th/PortFolio/InnerCollAct/https://journal.mdpip.com/starlight-princess-1000/https://journal.uhe.edu.pk/sweet-bonanza-xmas/https://journals.zu.edu.ly/gates-of-gatot-kaca/https://mdpip.com/akun-pro-kamboja/https://sayangibu.sch.id/bonanza-gold/https://ppdb.sayangibu.sch.id/lucky-neko/https://www.sa-ijas.org/gates-of-olympus/https://www.sa-ijas.org/sweet-bonanza/https://rovedar.com/akun-pro-kamboja/https://www.sa-ijas.org/mahjong-ways-2/https://admin.berjasa.co.id/akun-pro-kamboja/https://admin.berjasa.co.id/gates-of-olympus/https://learning.modernland.co.id/storage/-/akun-pro-kamboja/https://learning.modernland.co.id/gates-of-olympus/https://pcdn.edu.pl/link-terbaik/https://pcdn.edu.pl/sweet-bonanza/https://pythononlinecompiler.com/sigmaslot/http://niaksha-academic.ac.id/rekomendasi-link/https://tapchi.hce.edu.vn/slot-hoki/https://tapchi.hce.edu.vn/link-situs/https://journal.uhe.edu.pk/demo-gratis/https://vokasi.ui.ac.id/products/luar-negeri/https://www.sa-ijas.org/depo25-bonus25/https://askantech.com/wp-content/gates-of-olympus/https://stephclairesmith.com.au/passwordhttps://theairdgroup.com.au/password/https://podcastmerch.com/password/http://ojs.redfundamentos.com/slot-pulsa/https://revistas.natura.unsa.edu.ar/schemas/dana/https://rmta.ru/sdana/http://ovo-terbaru.spatialys.com/https://iqtisodiyot.tsue.uz/sites/default/dana/https://www.redfundamentos.com/imgs/pulsa/https://vokasi.ui.ac.id/web/wp-content/power-of-ninja/https://satpolpp.padanglawasutarakab.go.id/build/js/https://simtaru.padanglawasutarakab.go.id/assets/app/http://ptj.encyklopediateatru.pl/js/statistics/gates-of-olympus/http://ptj.encyklopediateatru.pl/styles/sweet-bonanza/https://sibukinblkpp.jogjaprov.go.id/project/thailand/https://morbis.id/https://sibukinblkpp.jogjaprov.go.id/tema/tanpa-potongan/https://demo-olympus.carrd.cohttps://demo-2024.crd.co/https://mahjong-ways2.uwu.ai/https://sibukinblkpp.jogjaprov.go.id/js/slot-dana/https://link-thailand.crd.co/https://padanglawasutarakab.go.id/starlight-princess/https://dpmptsp.simalungunkab.go.id/image/starlight-princess/https://sibukinblkpp.jogjaprov.go.id/js/gates-olympus/https://sibukinblkpp.jogjaprov.go.id/js/mahjong-ways-2/https://slot-gacor-2024.crd.co/https://satpolpp.padanglawasutarakab.go.id/slot-deposit-pulsa-tanpa-potongan/https://data.pasamankab.go.id/uploads/user/2024-02-28-081555.312437index.htmlhttps://data.kepahiangkab.go.id/uploads/user/2024-02-28-084507.827272index.htmlhttps://dpmptsp.simalungunkab.go.id/slot-deposit-pulsa/https://opendata.dairikab.go.id/uploads/user/2024-02-28-105502.123933index.htmlhttps://tpid.morbis.id/gates-of-olympus/https://repo.itdri.id/uploads/user/2024-02-28-115628.411686index.html/https://padanglawasutarakab.go.id/slot-gacor/https://reciss.asuss.gob.bo/slot-dana/https://philol-journal.sfedu.ru/pages/products/slot-depo-10k/https://tpid.morbis.id/starlight-princess/http://demo-olympus.atlantageek.com/https://babebun.ditjenbun.pertanian.go.id/products/gampang-menang/https://sgacor.carlosdelfino.eti.br/https://link-thailand.elumenotion.com/https://mahjong-2.healthyprog.com/https://slot-mahjong.vashonstorefront.com/https://majta.creson.edu.mx/slot-luar/https://minervaideas.com/https://babebun.ditjenbun.pertanian.go.id/products/malam-ini/https://pointer.ternatekota.go.id/products/kakek-merah/https://library.binawan.ac.id/products/kakek-zeus/