Językowa przygoda podczas EuroWeeku


W dzisiejszych czasach znajomość przynajmniej jednego języka obcego to dla młodego pokolenia szansa na lepszą przyszłość, łatwą komunikację oraz zdobycie upragnionej pracy. Młodzież z naszej gminy, ze szkół podstawowych w Krobi i Starej Krobi, skorzystała z ogromnej szansy i okazji, aby skutecznie podnieść swoje językowe kompetencje. Czterdziestoosobowa grupa wzięła udział w pięciodniowym obozie językowym o charakterze edukacyjnym.

Żywa lekcja historii w Pociągu Wolności


W środę 3 października br. młodzież z gminnych jednostek oświatowych w tym z naszej szkoły wzięła udział w bardzo ciekawej inicjatywie, której realizatorem były Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Koleje Wielkopolskie, Parowozownię Wolsztyn i ODN w Poznaniu. Inicjatywa ta wspaniale wpisała się w kalendarz gminnych obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

,,Ctrl+Z: cofamy przemoc"

1 października, przypadał Światowy Dzień Zapobiegania Nękaniu i jednocześnie pierwszy dzień Europejskiego Miesiąca Cyberprzemocy.

Kilka dni później 11.10. 2018 roku klasy 7 i 8 brały udział w zajęciach warsztatowych z zakresu cyberprzemocy i zagrożeń w sieci. Organizatorem zajęć była Fundacja Rodziny DUDA im. Maksymiliana Duda z Pakosławia oraz Stowarzyszenie ,,Szansa" z Głogowa.
To skierowany do młodzieży, nauczycieli i rodziców cykl warsztatów poświęconych dyskryminacji oraz zapobieganiu cyberprzemocy, czyli różnym formom nękania w sieci. W listopadzie odbędą się w naszej szkole podobne warsztaty dla nauczycieli i rodziców.  Zajęcia warsztatowe prowadziły panie trenerki, które starały się pomóc naszym uczniom wskazać główne zagrożenia w sieci, a także przekazały kilka cennych wskazówek jak ich unikać, jak nieść pomoc rówieśnikom, którzy są w jakiś sposób zagrożeni nękaniem czy potocznie tzw. hejtem. Przypomniały również, że w sieci nie ma anonimowości.

"EKOJanina" przyciągnęła tłumy

W niedzielę 30 września br. grupa teatralna "Na Fali"zaprezentowała w GCKiR w Krobi swój kolejny spektakl gwarowy pt "EkoJanina". Scenariusz napisała Magdalena Andrzejewska i wspólnie z grupą wyreżyserowała przedstawienie. Tym razem aktorzy podjęli się edukacji ekologicznej w przystępny sposób, na wesoło, posługując się gwarą. W intrygę babci Janiny i zięcia Leona wplecione zostały istotne kwestie m.in: konieczność oszczędzania prądu i wody, segregacji śmieci, zastępowania toreb foliowych "lumpiannymi" . Ponadto pojawiły się treści dotyczące dziury ozonowej, pieców ekologicznych, biogazowni, ekranów fotowoltaicznych, wiatraków, lamp solarnych, zdrowego odżywiania, potrzeby aktywności fizycznej w każdym wieku. Jak zwykle nie zawiodła publiczność, która tłumnie przybyła do krobskiego kina, wypełniając je po brzegi. Młodzi aktorzy wraz z opiekunką uznali to za ogromny sukces, że ich spektakl wygrał rywalizację z piękną pogodą i "niedzielą handlową". Gromkie brawa na widowni i wybuchające co chwilę salwy śmiechu były najlepszą nagrodą za trud włożony w realizację przedstawienia. 

                                              Noc naukowców

28.09.2018 Uczniowie klasy III c gimnazjum uczestniczyli w Nocy naukowców na Politechnice Poznańskiej.

Wszystkie poznańskie uczelnie już po raz 12 otworzyły swoje podwoje dla społeczeństwa pokazując swoje osiągnięcia oraz umożliwiając zwiedzanie uczelni, udział w warsztatach i pokazach instalacji.

Uczniowie naszej szkoły przekonali się między innymi, że koparka nie służy tylko do kopania, pokryli antykorozyjną warstwą sztabkę żelaza, zobaczyli zamienianie energii mięśni na prąd, kibicowali na pokazie boida wdychając jednocześnie zapach palonej gumy.

Duże wrażenie na młodzieży wywarła sama uczelnia, która mieści się w kilku nowoczesnych gmachach. 

Gospodarze i organizatorzy Nocy naukowców zachęcali młodzież do studiowania na politechnice. Na ile skutecznie przekonamy się po maturze obecnych gimnazjalistów.
Odsłon artykułów:
929333