Szkoła Podstawowa w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kasprzak   
niedziela, 19 listopada 2017 15:59
V  KONKURS  PIOSENKI  ŻYWEJ- BOJANOWO 2017
 
           Niewiele jest konkursów, w których wykonawcy śpiewają przy towarzyszeniu instrumentów akustycznych. Jeden z takich przeglądów odbył się w sobotę, 18 listopada w Gminnym Centrum Kultury w Bojanowie. Uczestników podzielono na trzy grupy wiekowe. W najmłodszej grupie10-12 lat naszą szkołę reprezentowały Zofia Selwod i Marta Siemowska. Śpiewających w tym roku oceniali Tomasz Woźniczka,  Julia Sawicka ,wokalistka jazzowa i pianistka oraz Krzysztof Skiba, wokalista zespołu Big Cyc. Występ obydwu naszych uczennic zakończył się sukcesem. Marta Siemowska za wykonanie piosenki  "Ach jak przyjemnie" otrymała III nagrodę natomiast Zosia Selwod otrzymała miejsce I za wykonanie piosenki "Cud w safie". Obydwie dziewczynki śpiewały przy akompaniamencie fortepianowym Małgorzaty Kasprzak, a Marta urozmaiciła swoja aranżację fletem poprzecznym, na którym gra już kilka lat.
Gratulujemy !!!
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kasprzak   
niedziela, 19 listopada 2017 15:29
PRAWIE JAK EUROWIZJA.....
 
         W dniu 17 listopada w gostyńskim liceum, po raz XVI, odbył się  Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, nazwany w tym roku Prawie Jak Eurowizja. Jego uczestnicy prezentowali jedną piosenkę w wybranym języku obcym. Większość wykonawców śpiewała w języku angielskim, chociaż zdarzały się wykonania w języku ukraińskim, niemieckim, francuskim czy nawet japońskim. Naszą szkołe reprezentowały dwa zespoły wokalne DoReMi. Trio złożone z Aleksandry Czwojdy, Ameli Chudej i Patrycji Gubańskiej zaprezentowało ukraińską piosenkę "Moj liubyj", a drugi zespół w składzie: Weronika Majewska, Jagna Skorupka, Marcelina Urbańska i Monika Toporowicz zaśpiewał słynną piosenkę francuską "Champs Elysees". To wykonanie bardzo spodobało się zarówno publiczności  jak i jury. Zespół otrzymał II nagrodę. Wszystkim wykonawcom należą się gratulacje i podziękowania za włożony trud w przyswojeniu tekstu w językach, których nie znają. Warto też wspomnieć, że byłyśmy jedynym zespołem i jedynymi reprezentantkami gminy Krobia spośród szkół podstawowych. 
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Sobczyńska   
wtorek, 14 listopada 2017 18:14
Pasowanie uczniów klas pierwszych
 
W dniu 25 października 2017 roku w Szkole Podstawowej w Krobi odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Do tej uroczystości pierwszoklasiści przygotowywali się od pierwszych dni września. Poznawali swoje prawa i obowiązki, zapoznali się z zasadami zachowania panującymi w szkole. W tak wyjątkowym dniu nasze maluchy w strojach galowych wyglądały bardzo uroczyście.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Gembiak   
wtorek, 14 listopada 2017 12:59

                                            SPOTKANIE Z POETĄ

Dnia 19 października 2017 r. na zaproszenie nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej oraz pań pracujących w bibliotece do naszej szkoły przybył p. Gabriel Roszak- lokalny pisarz, poeta i historyk w towarzystwie wydawcy p. Bogusława Janika.

W spotkaniu z gośćmi brali udział uczniowie z klas I-III naszej szkoły wraz z wychowawcami. Nawiązując do zamiłowania pisarza do gwary biskupiańskiej, spotkanie rozpoczęłą uczennica kl. IV, Weroika Przybył, laureatka wielu konkursów recytatorskich i teatralnych scenką „Gzuby słuchejcie mamy”. Dalej głos zabrali nasi goście. Pan Gabriel opowiedział dzieciom o swojej twórczości, nawiązał do lat dziecięcych, podkreślił rolę ojca, który wywarł wpływ na Jego twórczość , recytował swoje wiersze, zachęcał dzieci do pisania pamiętników, krótkich wierszy dla najbliższych . Podczas spotkania nasi uczniowie poznali również tajniki powstawania książki, począwszy od jej napisania aż do wydruku.
Na pamiątkę spotkania, każda klasa zakupiła książkę z  wierszami poety wraz z imienną dedykacją i autografem.
Spotkanie  upłynęło w miłej atmosferze. Mam nadzieję, że przyczyni się do upowszechnienia czytelnictwa wśród dzieci.

 
 
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
poniedziałek, 13 listopada 2017 22:37
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 121