Dowożenie w dniu 26 czerwca 2020 r.

 Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

 

Klasy III i IV

Chumiętki –  7:25                                 Chwałkowo – 7:25

Żychlewo –  7:30                                  Florynki – 7:30

Wymysłowo –  7:35                               Rogowo – 7:35

Potarzyca – 7:45                                   Grabianowo – 7:40

                                                           Dworzec PKP – 7:45

 

Klasy VIII

Chumiętki –  9:35                                  Chwałkowo – 9:25

Żychlewo –  9:40                                   Florynki – 9:30

Wymysłowo –  9:45                                Rogowo – 9:35

                                                            Grabianowo – 9:40

                                                            Dworzec PKP – 9:45

 

Odwozy: 8:45, 11:15

Uczniowie wybrali nowy samorząd

W poniedziałek 25 maja odbyły się wyjątkowe wybory do samorządu uczniowskiego naszej szkoły. Wyjątkowe, ponieważ ze względu na zaistniałą sytuację głosowano przez internet.

Kampania wyborcza uczniów chętnych do pracy w samorządzie trwała dwa tygodnie. Na stronie szkoły można było zapoznać się z kandydatami i z ich pomysłami. O głosy koleżanek i kolegów zabiegało siedmioro uczniów. Uprawnionych do głosowania było 358 uczniów, oddano 202 głosy.

W wyborach zwyciężyła Joanna Ratajczyk z klasy VI c, uzyskując 63  głosy (31,2%). Julii Marciniak (39 głosów- 19,3%)  przypadła funkcja zastępcy przewodniczącej, a sekretarzem została Zofia Rejek (30 głosów -14,9%).

Nowemu samorządowi życzmy ciekawych pomysłów w następnych dwóch latach, a kończącemu kadencję dziękujemy.

Od 8 czerwca do końca roku szkolnego obowiązuje nauczanie zdalne oraz konsultacje.
Plan zajęć oraz konsultacji nie uległ zmianie.

W załącznikach znajdują się odpowiednie dokumenty.

Kolejny sukces młodych aktorów


Zosia Selwod i Kacper Huchrak - młodzi aktorzy z grupy teatralnej “Na Fali”, zostali laureatami V Ogólnopolskiego Konkursu na Reklamę, organizowanego przez Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Konkurs ten ogłoszono w ramach obchodów Miesiąca Języka Ojczystego. Zadanie konkursowe polegało na wymyśleniu, przygotowaniu i nagraniu reklamy produktu w myśl hasła: “Jeden slogan więcej wart niż tysiąc słów”. Zosia i Kacper pracowali nad swoją reklamą w ferie zimowe pod czujnym okiem opiekunki, a przy nagraniu pomógł im P. Daniel Gała. Przedmiotem ich pracy była, wymyślona przez Zosię, opaska na oczy marki “Snywić”, pozwalająca na zapamiętywanie snów, oczywiście tylko tych sympatycznych. Uczniowie z powodzeniem wykorzystali też przy okazji swoje predyspozycje aktorskie, szlifowane od kilku lat w szeregach grupy “Na Fali”. Spośród 35 reklam nadesłanych przez uczniów z całej Polski, jury wybrało 10, które przeszły do finału, podczas którego uczestnicy mieli obronić swoją pracę przed jurorami i publicznością. Z powodu pandemii zaplanowany na 12 marca br. finał w Krakowie - odwołano. Organizatorzy konkursu przeprowadzili go on-line 29 maja na podstawie nadesłanych nagrań. Zosia i Kacper znaleźli się na podium, zajmując III miejsce w Polsce. Jurorzy skomentowali ich pracę następująco:

“ Zosia i Kacper zaprezentowali upragnione przez wielu urządzenie, które pozwala widzieć sny. Serdecznie gratulujemy im i ich nauczycielce Pani Magdalenie Andrzejewskiej. Pomysłowość i wysoki poziom wykonania to walory tej pracy. Warto zwrócić uwagę także na młodych aktorów!!!”.  

Szanowni Państwo,

w tym roku rekrutacja do szkół ponadpodstawowych bezie przebiegała inaczej niż w latach poprzednich. W związku z tym, w załącznikach znajdują się informacje dotyczące rekrutacji w powiecie gostyńskim.

Dodatkowo w załącznikach znajduje się materiał informacyjny Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi wraz z listem dyrektora Lecha Bema.


W sprawie rekrutacji do szkół w innych powiatach, informacji proszę szukać na stronach tych szkół.
Odsłon artykułów:
1279847