Szkoła Podstawowa w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
czwartek, 08 listopada 2018 19:22
Od dnia 13 listopada br. będą drobne zmiany w planie lekcji.
Proszę zapoznać się ze zmianami w zakładce uczeń->plan lekcji.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Górkowska   
wtorek, 06 listopada 2018 10:41
II ZLOT MEDIATORÓW RÓWIEŚNICZYCH W WIELOWSI

W dniach 26-28 października 2018r. w Szkole Podstawowej w Wielowsi spotkało się 60 mediatorów rówieśniczych z terenu Wielkopolski. Wśród nich byli uczniowie mediatorzy z naszej szkoły oraz szkół sąsiednich Pudliszek i Starej Krobi pod opieką dorosłych mediatorów Dariusza Kreczmera i Katarzyny Górkowskiej.
Szkoły Podstawowe Gminy Krobia reprezentowali uczniowie:  

 
Maria Rozwalka             kl. VIII a          SP Krobia
Angelika   Bartz              kl. VIII a          SP Krobia
Kacper Ratajczak           kl. VIII c          SP Krobia
Aleksandra Czwojda      kl.VIII c           SP Krobia
Amelia Chuda                kl. III B G         SP Krobia
Sara Kreczmer               kl. III B G         SP Krobia
Weronika Majewska       kl. III B G         SP Krobia
Sandra Bzdęga              kl. III C G         SP Krobia
Julia Biernat                   kl. VIII              SP Stara Krobia
Oliwia Bąk                      kl. VIII              SP Stara Krobia
Dominika Celka              kl. VII a            SP Pudliszki
Maria Adamczak            kl. VII a             SP Pudliszki
Kacper Zaremba            kl. III B G          SP Pudliszki

 
Podczas zlotu młodzież miała okazję do wymiany doświadczeń mediacyjnych, wspólnych rozmów i nawiązania bliższych relacji z rówieśnikami, a także młodszymi i starszymi kolegami i koleżankami z innych szkół między innymi: Wielowsi, Rososzyc, Masanowa, Ostrowa  Wlkp., Kalisza oraz Poznania. Wśród uczestników gospodarzy i gości  panowała bardzo przyjazna i miła atmosfera. Pierwszego dnia poszczególne grupy mediatorów przygotowały artystyczne prezentacje zawierające informacje o swoich szkołach , miejscowości, którym towarzyszyły śpiew, taniec oraz poczucie humoru. Dużo czasu młodzież spędziła w tutejszej sali sportowej uczestnicząc w zajęciach integracyjnych, sportowych, których inicjatorkami i realizatorkami były panie ze Szkoły Podstawowej W Wielowsi Mirosława Kmiecik i Katarzyna Telega. Pyszne posiłki dla naszych podopiecznych przygotowali Państwo Mikołajczykowie z Kaliskiej Spółdzielni „Imbir”, a panie kucharki z miejscowej szkoły oraz pan woźny zadbali o estetykę konsumpcji oraz ład i porządek w szkole. Jesteśmy wdzięczni pedagogom i młodzieży  z Wielowsi za zaproszenie, gościnność oraz ciepłe przyjęcie. Dziękujemy także władzom samorządowym Miasta i Gminy Krobia za sfinansowanie tego przedsięwzięcia. Najlepszym wyrazem wdzięczności są opinie uczniów mediatorów na temat zlotu, którymi podzielili się z opiekunami (zapis w oryginalnym kształcie, bez korekty).
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
środa, 31 października 2018 13:02
"Cała Polska czyta dzieciom"
 
W październiku - Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych odbyły się spotkania czytelnicze dla uczniów nauczania zintegrowanego w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Młodzi aktorzy z grupy teatralnej "Na Fali" zaprezentowali w czytelni swoim młodszym kolegom trzy scenki: "Kogut i lis", "Przepraszam, smoku" oraz "Ballada o kapryśnej królewnie". Wszystkie przedstawione formy niosły istotne przesłania np: że nie warto oszukiwać, że trzeba być sobą, że należy używać magicznych słów typu przepraszam, proszę , dziękuję, bo mogą zdziałać cuda, że należy wykorzystywać swoje talenty i być wytrwałym w dążeniu do celu.Widzowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniach, chętnie odpowiadali na zadawane pytania i wyciągali ciekawe wnioski. Wskazywali na korzyści wynikające z czytania książek. Oprócz scenek mieli też okazję wysłuchać opowiadania o marzeniach. W jednym ze spotkań uczestniczył  Pan Dyrektor Michał Ratajczyk, czytając uczniom wiersz "Gąska".
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
środa, 31 października 2018 10:24
"Godały" jak najęte
 
W niedzielę 28 października br. odbył się XXII Konkurs "Mówimy Gwarą" w Bukówcu Górnym. Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu 4-minutowego tekstu w gwarze solo lub w duecie. W tegorocznej edycji na bukówieckiej scenie zaprezentowało się 24 uczestników, wyłonionych na podstawie nadesłanych nagrań. W tym gronie znalazło się 5 uczennic należących do grupy teatralnej "Na Fali" oraz 2 debiutanki z klas czwartych. Dziewczyny do konkursu przygotowała i teksty napisała Magdalena Andrzejewska. Jury oceniało uczestników indywidualnie w czterech różnych kategoriach. Wszystkie oratorki z Krobi "godały" jak najęte i znalazły się na podium !!! Weronika Przybył zwyciężyła w kategorii Stare Wróble, a Joanna Ratajczyk zajęła II miejsce w kategorii Szaranki.  O bardzo udanym debiucie mogą mówić czwartoklasistki: Emilia Nowak (II miejsce) oraz Maja Włodarczyk (III miejsce) w kategorii Szczawiki. W kategorii Ołpyn  (dla absolwentów) Jagna Knapp po raz kolejny nie miała sobie równych i znalazła się na I miejscu podium. W tej samej kategorii na II miejscu uplasowała się Marcelina Urbańska, a na III miejscu Zuzanna Dolata.  Jak co roku konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Prezentacje gwarowe przeplatane były występami kapeli Szczuny z Sulencinka oraz miejscowego Kabaretu Dziura. Wśród zaproszonych gości obecny był prof. Jerzy Sierociuk z Pracowni Dialektologicznej Instytutu Filologii Polskiej UAM w Poznaniu. Konkurs dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dariusz Kreczmer   
poniedziałek, 29 października 2018 21:28

II  WIELKOPOLSKI  ZLOT  MEDIATORÓW  RÓWIEŚNICZYCH

alt

         W dniach 26-28 października w Wielowsi odbył się zlot mediatorów, który był nie tylko okazją do odnowienia "starych" znajomości, ale i zawarcia nowych.
Piątkowy wieczór to czas na zakwaterowanie w salach oraz na prezentacje grup. Od samego rana w sobotę graliśmy, wspinaliśmy się na wyżyny, obowiązkowo tańczyliśmy belgijkę, pisaliśmy opinię o zlocie, śpiewaliśmy, jedliśmy pizzę i robiliśmy wieeeele różnych rzeczy. Spotkanie to miało głównie charakter integracyjny i okazało się, że młodzież wcale nie musi mieć telefonów, żeby się dobrze bawić. Wystarczy im po prostu doborowe towarzystwo. Dla potencjalnych mediatorów zlot był okazją, aby przekonać się, czy chcą zająć się mediacjami. Dziękujemy pani Mirosławie Kmiecik za zaproszenie i pani Kasi Teledze za zorganizowanie zajęć. ❤


Uczniowie, podzielili się z opiekunami następującymi opiniami na temat zlotu (zapis w oryginalnym kształcie, bez korekty autora artykułu):

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 133