Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
czwartek, 27 kwietnia 2017 21:41
Znowu  fest godali w Bukówcu…
 
W niedzielę 23 kwietnia br.  w Bukówcu Górnym odbyła się XXI edycja Konkursu „Mówimy Gwarą”. Po uprzednich eliminacjach do konkursu zakwalifikowało się 28 uczestników z Kaźmierza, Gronówka, Stęszewa, Bukówca, Święciechowy i Krobi. Rywalizowali oni w trzech dotychczasowych kategoriach: szczawikach, szarankach i starych wróblach oraz w nowej kategorii – ołpyn. Krobię reprezentowało czterech uczniów, którzy spisali się na medal. 
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
środa, 26 kwietnia 2017 20:39
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
czwartek, 20 kwietnia 2017 12:28
Na stronie opublikowany został plan lekcji obowiązujący od 24 kwietnia br.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 20:25
Pokazały, że mają talent…

W sobote 9 kwietnia 2017 r. w Gostyńskim Ośrodku Kultury Hutnik odbył się po raz pierwszy konkurs „Talent Na Bank” dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Widzowie mogli zobaczyć 12 występów. Uczestnicy prezentowali różnorodne talenty,jak gra na instrumentach, taniec, śpiew czy układanie Kostki Rubika z zamkniętymi oczami. Uczennice z ZSPiG z Krobi Zuzanna Dolata i Marcelina Urbańska, należące od kilku lat do grupy teatralnej „Na Fali”, również spróbowały swoich sił w konkursie. Dziewczyny pokazały, że mają talent! Zachwyciły swym występem kabaretowo-gwarowym i wywalczyły I miejsce. Tym samym stały się posiadaczkami nagrody głównej, ufundowanej przez Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu. Zuza i Marcelina godnie reprezentowały szkołę i gminę , upowszechniając przy okazji coraz bardziej zapomnianą gwarę. Przedstawiły scenkę „Farbowany lis” autorstwa Magdaleny Andrzejewskiej. II miejsce zajęło rodzeństwo Kinga i Antoni Kaczmarek (gra na instrumentach), a III miejsce przypadło Siostrom Kozłowskim (śpiew).
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dagmara Nawrocka   
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 13:24
,,Dialog z rzeczywistością''

Już po raz dwunasty odbył się konkursu "Dialog z rzeczywistością". Jury nie miało łatwego zadania, nadesłanych zostało łącznie ponad 157 prac. Znaczną część stanowiły dzieła plastyczne. Laureatom konkursu wręczono nagrody podczas uroczystego podsumowania w auli gostyńskiego liceum. Z naszej szkoły w kategorii szkoła podstawowa pierwsze miejsce zdobył Adam Hoska
z klasy 5c natomiast trzecie miejsce Rajewska Natasza z 4c.
GRATULUJEMY!

 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 111