Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
poniedziałek, 21 listopada 2016 18:59
Warsztaty teatralne

 
W czwartek 10 listopada 2016 r. uczniowie skupieni w grupie teatralnej „Na Fali” uczestniczyli w warsztatach teatralnych, prowadzonych przez aktorkę Wrocławskiego Teatru „Komedia” – Dorotę Wierzbicką-Matarrelli. Pani Dorota z ogromnym zaangażowaniem dzieliła się swoim doświadczeniem zawodowym i wiedzą z młodymi adeptami rzemiosła teatralnego. Po serii ćwiczeń rozgrzewających aparat mowy,  usprawniających dykcję, koordynację ruchową oraz wyobraźnię, rozpoczęły się właściwe warsztaty. Nasi uczniowie zdecydowali, że kolejny spektakl, który przygotują, będzie poruszał problemy, z którymi spotykają się w rzeczywistości rodzinnej, szkolnej, rówieśniczej. Każdy uczestnik opisywał i analizował wybrany problem, opierając się na własnych lub zaobserwowanych doświadczeniach, przeżyciach, emocjach. W ten sposób powstał zarys scenariusza przedstawienia, którego roboczy tytuł brzmi „Jestem…”. Młodzi aktorzy chcą w nim mówić swoim nastoletnim głosem o tym, co ich trapi, dotyka, rani, spędza sen z powiek… Kilkugodzinne warsztaty z aktorką teatralną i filmową na pewno na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Matusiak   
wtorek, 15 listopada 2016 19:35
KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
Konkurs  Pięknego Czytania odbył się w naszej szkole po raz ósmy. Poloniści  przeprowadzili eliminacje, w których wyłonieni zostali finaliści – po 2 osoby z klasy, a finał odbył się w bibliotece. Uczestnicy finału otrzymali tekst do przygotowania w domu – jednakowy dla poszczególnych poziomów klasowych. Konkurs przeprowadziła p. Justyna Matusiak. Komisja w składzie: p. Maria Szpurka, p. Krzysztof Kasperczak, p. Katarzyna Górkowska oraz p. Magdalena Andrzejewska oceniała płynność, poprawność, dykcję i interpretację czytanego tekstu przez uczniów klas I – III gimnazjum. Laureatami  w gimnazjum zostali:
– kl.I      – Łucja Ofierzyńska
– kl.II     – Marcelina Urbańska
– kl.III   – Mikołaj Piechel
W komisji konkursowej klas 4-6 szkoły podstawowej zasiedli: p. Maria Szpurka, p. Krzysztof Kasperczak, p. Patrycja Kapała oraz p. Magdalena Andrzejewska.  Oceniano:  płynność, poprawność, dykcję i interpretację czytanego przez uczniów tekstu.
Laureatami w szkole podstawowej zostali:
– kl.4     – Aleksandra Piechocka
– kl.5     – Jakub Nawrocki
– kl.6     – Jagna Skorupka
Tradycją tego konkursu jest przyznawanie dodatkowych nagród przez publiczność. W tym roku NAGRODY PUBLICZNOŚCI otrzymali: -
w gimnazjum
– kl. I – Wiktoria Wencel
– kl.II – Marcelina Urbańska
– kl.III– Bernadeta Gorzkiewicz
w szkole podstawowej
– kl.4 – Aleksandra Piechocka
– kl.5 – Kacper Huchrak
– kl.6 – Jagna Skorupka
Wszystkim finalistom, a szczególnie laureatom serdecznie GRATULUJEMY!!!

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kasprzak   
wtorek, 01 listopada 2016 19:29
PIOSENKA NIE ZNA GRANIC

             Do historii przeszedł już kolejny XV FESTIWAL PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ "PIOSENKA NIE ZNA GRANIC", który odbył się 28.10.2016r, w Liceum Ogólnokształcącym w Gostyniu. W konkursie wzięło udział kilkudziesięciu wykonawców (głównie solistów) z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu gostyńskiego. Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny DoReMi, którego tworzyły Bernadeta Gorzkiewicz, Weronika Majewska, Ala Sorbicka i Marcelina Urbańska. Dziewczyny wykonały słynną piosenkę zespołu ToTo "Afrika". Jury doceniło wykonanie naszego, jedynego w konkursie, zespołu plasując go na trzecim miejscu wśród gimnazjalistów. 
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dagmara Nawrocka   
piątek, 28 października 2016 21:33

MUZYKA I OBRAZ

 

W dniu 17 października 2016 r. komisja w składzie: Marek Ratajczyk, Irena Kędziora - instruktorzy ds. plastyki GOK ,,Hutnik” dokonała oceny prac nadesłanych na Konkurs Plastyczny pn. ,,Muzyka i obraz”. Na konkurs wpłynęło 278 prac. W konkursie ogółem przyznano 16 równorzędnych nagród i 21 wyróżnień w 3 kategoriach wiekowych. Podsumowanie konkursu odbyło się w dniu 24 października o godz.17.00 w sali widowiskowej GOK. Uczestnicy musieli stworzyć obraz na arkuszu papieru na podstawie wysłuchanego utworu muzycznego. Przy ocenie prac komisja brała pod uwagę przede wszystkim plastyczny sposób i pomysł na wyrażenie muzyki. Później kompozycję, kolorystykę oraz zgodność z tematem i samodzielne wykonanie. Dzieci i młodzież, które wzięły udział w konkursie do stworzenia prac zainspirowała muzyka w szerokim zakresie - od muzyki dziecięcej, młodzieżowej, poprzez blues, jazz, aż do muzyki klasycznej. Uczniowie naszej szkoły znaleźli się również wśród laureatów tego konkursu.


I kategoria wiekowa: 6 - 9 lat
Wyróżnienia:
- Agnieszka Marcinkowska, kl.IIId;
Nagrody:

- Julia Kasprzak, lat 8, kl.IIId;
- Olga Żołędziowska, lat 9, kl.IVb;

II kategoria wiekowa: 10 - 12 lat
Wyróżnienia:
- Mateusz Przybylski, kl.IVc;
- Wiktor Skorupka, kl.Vc;
- Adam Hoska, kl.Vc;
- Jacek Ławniczak, kl.Vb;
- Wiktoria Nowak, kl.VIb;
Nagrody:
- Zofia Wałkiewicz, kl.VIc;
- Hubert Kapała, kl.IVc;

- Julia Polowczyk, kl.VIc;
- Aleksandra Ławniczak, kl.VIb;

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
wtorek, 25 października 2016 12:28
W dniu 3 listopada od godz. 17:00 odbędą się zebrania z rodzicami.
Szczegółowy harmonogram zebrań przedstawiony został w załączniku.
Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz (zebrania_03_listopad_2016.pdf)zebrania_03_listopad_2016.pdf 59 Kb
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 109