Noc naukowców

28.09.2018 Uczniowie klasy III c gimnazjum uczestniczyli w Nocy naukowców na Politechnice Poznańskiej.

Wszystkie poznańskie uczelnie już po raz 12 otworzyły swoje podwoje dla społeczeństwa pokazując swoje osiągnięcia oraz umożliwiając zwiedzanie uczelni, udział w warsztatach i pokazach instalacji.

Uczniowie naszej szkoły przekonali się między innymi, że koparka nie służy tylko do kopania, pokryli antykorozyjną warstwą sztabkę żelaza, zobaczyli zamienianie energii mięśni na prąd, kibicowali na pokazie boida wdychając jednocześnie zapach palonej gumy.

Duże wrażenie na młodzieży wywarła sama uczelnia, która mieści się w kilku nowoczesnych gmachach. 

Gospodarze i organizatorzy Nocy naukowców zachęcali młodzież do studiowania na politechnice. Na ile skutecznie przekonamy się po maturze obecnych gimnazjalistów.

79 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego
  
         Już po raz jedenasty w Poznaniu, przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej odbyły się uroczystości upamiętniające rocznicę powstania podziemnych struktur Państwa Polskiego działającego w czasie II wojny światowej. W tym roku już tradycyjnie wzięła w nich udział delegacja z naszej gminy. W jej skład weszła głównie młodzież  tzn. uczniowie Szkoły Podstawowej w Krobi, którym towarzyszyli  harcerze z 4 Drużyny Harcerskiej im. Tadeusza Kościuszki w Krobi oraz przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej koło „Zawisza” w Krobi.

Lekcja sportu z Anitą Włodarczyk.
Dnia 11 września 2018 r. przy  SP 4 w Rawiczu została uroczyście otwarta do użytku nowa hala sportowa, a nazajutrz odbyła się w niej lekcja sportu z udziałem 250 uczniów z klas        4 – 6. Wydarzenie, w których uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły, reprezentanci klasy 4c, 5c i 6c, otworzył uroczyście burmistrz Rawicza p. Grzegorz Kubik.

Wycieczka do Wrocławia

 

W czwartek 20 września br. uczniowie zaangażowani w działalność krobskiego Przytuliska dla Psów, grupy teatralnej „Na Fali” oraz uczniowie klasy III C gimnazjum, wybrali się wspólnie na wycieczkę do Wrocławia. Wyjazd dostarczył uczestnikom wielu niecodziennych wrażeń, głównie za sprawą obejrzanego spektaklu we Wrocławskim Teatrze Lalek . Widowiskowy spektakl „Babcia na jabłoni” w reżyserii Jarosława Kiliana powstał na podstawie książki o tym samym tytule austriackiej autorki Miry Lobe. Opowiadana na scenie historia rozgrywa się w dwóch światach: rzeczywistym i wymyślonym przez głównego bohatera Antka. W realnym świecie kikuosobowa rodzina żyje w określonym rytmie. Codziennie gromadzi się przy stole nakrytym pięknym obrusem, by zjeść gorący obiad. Są rozmowy, wyprowadzanie psa na spacer, wspólne wieszanie prania. Na pozór wszystko odbywa się w najlepszym porządku, ale to raczej tylko próby ratowania prawdziwych więzi rodzinnych. 
Odsłon artykułów:
1006350