Mistrzostwa Powiatu w warcabach klasycznych.

 

         W dniu 19 lutego 2020 roku w szkole podstawowej w Starej Krobi rozegrany został Powiatowy Turniej w warcabach klasycznych.W zawodach brało udział dziewięć szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas piątych i szóstych w składzie.

Bartkowiak Nikola kl 5d - 10 pkt

Kempiak Julia kl 6b - 12 pkt

Kaczmarek Kacper kl 6c  - 18 pkt

Pawlak Antoni kl 6c  - 21 pkt

 

W zawodach brało udział dwanaście dziewczyn i siedemnastu chłopców. W kategorii dziewczyn Nikola zajęła 6 miejsce a Julia 4.W kategorii chłopców Kacper zajął 7 miejsce a Antoni 5.

Gratulujemy serdecznie. 

 

 

 

 

Quiz z okazji Święta Zakochanych

Z okazji Święta Zakochanych w bibliotece szkolnej uczniowie klas 6-8 SP oraz nauczyciele mogli rozwiązać quiz walentynkowy. Skorzystało z tej możliwości 44 uczestników. Trochę trudności sprawiło im wyjaśnienie frazeologizmów ( np. mieć serce na dłoni, smalić do kogoś cholewki, mieć serce z kamienia). Zdecydowanie lepiej uczniowie poradzili sobie z doborem par literackich czy ogólną wiedzą na temat Walentynek. Laureatami quizu zostali:

I miejsce: Zofia Selwod, Aleksandra Piechocka i Maria Szwarc

II miejsce: Weronika Przybył

III miejsce: Joanna Ratajczyk

Wyróżnienia: Martyna Jurkowska, Zofia Kubiak, Maria Kuźnik, Adam Bogusz, Julia Marciniak, Zuzanna Chuda.                                                         

Wśród nauczycieli zwyciężyła Pani Małgorzata Kasprzak. Laureaci otrzymają upominki. Gratulujemy!!!

Rozwiązanie quizu znajduje się na gazetce przed biblioteką.

Pasowanie na czytelnika

Dnia 23 stycznia 2020 r. uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej podczas uroczystości pasowania. Z tej okazji program artystyczny dla swoich młodszych kolegów przygotowali i zaprezentowali aktorzy z kl. 3d w ramach działania grupy teatralnej „Na Fali-Junior”. Opowiedzieli m.in. o bezinteresownej pomocy i wrażliwości na potrzeby innych. Było to debiutanckie przedstawienie tej grupy pt. ”Podwórkowe pogotowie ratunkowe”, nad którym pracowali od listopada. Ponadto przedstawili prośby książki i zachęcali pierwszoklasistów do częstego odwiedzania biblioteki, a przede wszystkim czytania książek. Widzowie odwdzięczyli się występującym gromkimi brawami. Następnie ubrani na galowo bohaterowie uroczystości zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki przez bibliotekarki. W uroczystości uczestniczyły także dwie grupy przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Krobi. Wszyscy otrzymali zakładki do książek wykonane przez uczniów na lekcjach techniki pod okiem Pana Daniela Gały. Pan Dyrektor Krzysztof Kasperczak podziękował aktorom i życzył świeżo upieczonym czytelnikom wielu ciekawych podróży i przygód podczas czytania książek. Po pasowaniu pierwszoklasiści udali się do biblioteki na pierwsze wypożyczanie i informacyjną lekcję biblioteczną.
Odsłon artykułów:
1383654