"JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM"
 
W poniedziałek 11 czerwca br. o godz. 12.00 cała społeczność naszej szkoły włączyła się w III edycję ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM". Na trawniku przed budynkiem szkoły przez pięć minut uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy czytali jednocześnie na głos, wybrany przez siebie fragment książki, na sygnał dany przez Pana Dyrektora Michała Ratajczyka. W słowie wstępnym powiedział on między innymi, że " czytanie jest bardzo ważne i potrzebne. Najpierw była KSIĄŻKA, a dopiero po niej tablety, telefony i inne urządzenia, z których korzystacie". Symbolicznie uczestnicy poniedziałkowej akcji pokazali, że jednak czytają, chcą czytać i że książka nie musi kojarzyć się z przykrym obowiązkiem, ale z relaksem i przyjemną formą spędzania wolnego czasu. Akcja miała ponadto na celu zachęcenie do czytania książek nie tylko młodych, ale zwłaszcza dorosłych. Jest ona odpowiedzią na zatrważające statystyki czytelnicze - ponad 63% Polaków powyżej 15 roku życia NIE CZYTA. Uczniowie czytają znacznie więcej i to właśnie oni mają dorosłym przypomnieć, by nie tracili kontaktu z książką. Miejmy nadzieję, że nie był to jednorazowy zryw, ale podejmiemy kolejne działania w nowym już roku szkolnym, by ratować czytanie i książki, które przegrywają nierówną walkę z multimediami. Podziękowania należą się wszystkim, którzy z zaangażowaniem włączyli się w akcję. Gimnazjalistki Natalia Glapiak i Maria Kołak pod czujnym okiem Pani Dagmary Nawrockiej wykonały piękny transparent z hasłem akcji. Uczniowie niektórych klas wraz z wychowawcami przygotowali dodatkowo swoje transparenty promujące czytelnictwo np: "Wszystkie literki już znamy, więc książki chętnie czytamy", " Kto czyta, żyje wielokrotnie", "Czytam, rozumiem i umiem". Optymizmem napawa fakt, że uczniowie kl. 5b, 5c i IIc Gimn z wychowawcami, będący akurat na wycieczce w stolicy, punktualnie o godz. 12.00 wsparli naszą akcję czytelniczą i czytali książki, odpoczywając w warszawskich Łazienkach.
43 WIELKOPOLSKIE ŚWIĘTO PIEŚNI I MUZYKI

      W ubiegłą niedzielę, 10 czerwca, Krobia gościła kilkadziesiąt chórów regionu zachodniej Wielkopolski, które brały udział w Wielkopolskim Święcie Pieśni i Muzyki. W tym roku powiązane ono było z obchodami 110- cio lecia działalności krobskiego Towarzystwa Śpiewu " Harmonia". Przed południem prezentowały się chóry dziecięce, których występ miał charakter konkursowy. Natomiast po południu śpiewały chóry dorosłych, których nie oceniano. Na zakończenie części pierwszej wystąpił, poza konkursem, nasz szkolny chór DoReMi. Repertuar jaki zaprezentowaliśmy zasadniczo różnił się od repertuaru ocenianych chórów. W naszym wykonaniu można było usłyszeć: "Ach jak przyjemnie", "Champs Elysees", "Adiemus" i "Piosenka jest dobra na wszystko". Nasz występ bardzo spodobał się słuchającym. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów uznania od dyrygentów innych chórów, a także od jury, które wysoko oceniło nasze umiejętności". Po zakończeniu prezentacji i ogłoszeniu wyników wszystkie dziecięce chóry wspólnie wykonały Hymn Śpiewającej Polski.
MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA
 
W klasie Ic SP w Krobi- zrealizowany został już ostatni konkurs klasowy w roku szkolnym. Przed wakacjami uczniowie wykazali swoje umiejętności piśmiennicze. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na stylizację, ortografię, estetyczność pisma oraz kaligrafię, która była niezbędna do zdobycia tytułu Mistrza Pięknego Pisania. Uczniowie mieli do napisania kilka zdań mówiących o wyprawie wakacyjnej w góry. Dzieci przygotowywały się bardzo starannie i z niecierpliwością czekały na wyznaczony dzień konkursu. Spośród  dzieci z całej klasy zwycięzcami zostali: Monika Nowak, Wojciech Kubiak oraz Mikołaj Jędryczkowski. Konkurs zakończył się gromkimi brawami oraz wręczeniem tradycyjnie już dyplomów i oraz nagród rzeczowych w postaci książeczek. Pisanie to również kształtowanie charakteru – wyrabianie cierpliwości, dokładności i spokoju, ale także rozwijanie wrażliwości na piękno ojczystego języka, a szkoła właśnie w czasie trwania lekcji, uczy tych bardzo ważnych umiejętności.
UMIEM DODAWAĆ I ODEJMOWAĆ
 
W klasie pierwszej  kolejny już konkurs. Tym razem uczniowie zmagali się w dziedzinie wiedzy matematycznej. Za cel konkursu przyjęto rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz uzdolnień matematycznych, jak również sprawdzenie umiejętności dodawania i odejmowania.  Po prawie całorocznym ćwiczeniu i zgłębianiu wiedzy matematycznej nadszedł czas na wykazanie swoich umiejętności. Dzieci podeszły do tematu bardzo poważnie- ćwiczyły zadania dodatkowe w klasie oraz w domu. Przygotowanie było bardzo solidne zwarzywszy na fakt , iż w klasie jest wiele ambitnych dzieci, co bardzo cieszy panią wychowawczynie, ale najbardziej usatysfakcjonowani i dumni są rodzice.
W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klasy Ic. Uczniowie w czasie 45 minut rozwiązywali zadania matematyczne przygotowane przez wychowawcę klasy. Po sprawdzeniu wyników  wraz z jury w którym zasiadła - Pani Mirosława Nowacka, okazało się, iż siedem prac jest  bezbłędnych, co przyczyniło się do dogrywki. Ostatecznie trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie: Monika Nowak, Agnieszka Jędryczkowska oraz Szymon Tomczak. Radości i dumy nie było końca. Finaliści okazali się bezkonkurencyjni, a tym samym zostali mistrzami klasowymi  w dodawaniu i odejmowaniu.  Konkurs zakończył się gromkimi brawami, rozdaniem dyplomów, nagród rzeczowych oraz pamiątkowym zdjęciem.
Zmiana przystanków w Chwałkowie
 
     Na czas remontu drogi w Chwałkowie zmianie ulegnie lokalizacja przystanków podczas dowozów o godz. 8:50 i 10:50 - dzieci z "Włostowa" wsiadać będą przy remizie strażackiej.
Podczas rannego dowozu, o godz. 7:20, wsiadać będzie można na obecnym przystanku.
Podczas wszystkich odwozów dzieci wysiadać będą przy remizie strażackiej.Odsłon artykułów:
929346