Wycieczka do Wrocławia

 

W czwartek 20 września br. uczniowie zaangażowani w działalność krobskiego Przytuliska dla Psów, grupy teatralnej „Na Fali” oraz uczniowie klasy III C gimnazjum, wybrali się wspólnie na wycieczkę do Wrocławia. Wyjazd dostarczył uczestnikom wielu niecodziennych wrażeń, głównie za sprawą obejrzanego spektaklu we Wrocławskim Teatrze Lalek . Widowiskowy spektakl „Babcia na jabłoni” w reżyserii Jarosława Kiliana powstał na podstawie książki o tym samym tytule austriackiej autorki Miry Lobe. Opowiadana na scenie historia rozgrywa się w dwóch światach: rzeczywistym i wymyślonym przez głównego bohatera Antka. W realnym świecie kikuosobowa rodzina żyje w określonym rytmie. Codziennie gromadzi się przy stole nakrytym pięknym obrusem, by zjeść gorący obiad. Są rozmowy, wyprowadzanie psa na spacer, wspólne wieszanie prania. Na pozór wszystko odbywa się w najlepszym porządku, ale to raczej tylko próby ratowania prawdziwych więzi rodzinnych. 


W nagrodę kibicowali zespołom Ekstraklasy  
 
alt

     
         14 września uczniowie klasy 8c oraz 3b gimnazjum, wspólnie z nieco ponad 6 tys. kibiców byli świadkami piłkarskich zmagań pomiędzy zespołami Zagłębia Lubin i Śląska Wrocław. Na pierwszą bramkę trzeba było czekać do 40 min, kiedy to Filip Starzyński trafił do siatki bezpośrednio z rzutu rożnego. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla Zagłębia. Uczniowie podczas meczu świetnie się bawili a za najładniejszą akcję meczu uznali debiutancką bramkę rezerwowego Dawida Pakulskiego.

Odpowiednie zachowanie podczas wycieczki oraz kulturalne kibicowanie pozwalają mieć nadzieję, że nie był to ostatni wyjazd tych klas na podobne imprezy.

W planach kolejne sportowe emocje.


 
KONCERT MUZYKI LUDOWEJ

        W dniu 10 września gościliśmy w naszej szkole zespół ludowy z Litwy. Podczas krótkiego koncertu mieliśmy okazję posłuchać niezwykle ciekawych utworów, przy akompaniamencie równie ciekawych i niespotykanych instrumentów. Członkowie zespołu, podczas koncertu, angażowali również uczniów, którzy chętnie włączali się w wykonywanie pieśni. Mimo, iż język litewski jest nam zupełnie obcy, to jednak nie stanowiło to ograniczenia we wspólnym muzykowaniu.
NASI UCZNIOWIE LAUREATAMI W WOJEWÓDZTWIE
 
             W czerwcu 2018 roku uczniowie klas IV – VI SP naszej szkoły wzięli udział w VI edycji  konkursu przyrodniczo – artystycznego: „Przyrodnicze rymowanie – otaczającego świata poznawanie – grzyby wielkopolskich parków krajobrazowych”, którego organizatorem był Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Ze względu na okres wakacyjny ogłoszenie wyników nastąpiło dopiero 15 września. Nasza szkoła już po raz piąty przystąpiła do tego konkursu. Uczniowie pod kierunkiem p. Agnieszki Jaraczewskiej i p. Angeliki Kasprzak wykonali swe  prace  w formie rysunku lub  rymowanych wierszyków poświęconych wybranym gatunkom grzybów.  Do konkursu przystąpili uczniowie klas IV – VI z 80 szkół podstawowych z terenu województwa wielkopolskiego. Łącznie nadesłano 888 prac, z czego 38 zostało odrzuconych, ponieważ nie były zgodne z regulaminem konkursu . Ocenie podlegało 850 prac, w tym 620 prac plastycznych i 230 prac literackich. Z naszej szkoły wysłano 20 prac, a dwoje uczniów zostało laureatami w kategorii wierszyk. Aleksandra Piechocka z kl. 6b zdobyła pierwsze miejsce za wiersz pt. Muchomor jadowity, natomiast Wiktoria Kokocińska z kl. 5d zajęła trzecie miejsce za wierszyk pt. Mleczaj rudy. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 5 grudnia 2018 r. w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu .
Laureatom serdecznie gratuluję sukcesu i zachęcam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.Odsłon artykułów:
961320