Szkoła Podstawowa w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Kasperczak   
piątek, 27 października 2017 10:42
Zmiana cen obiadów w szkole

Od dnia 2 listopada br. cena obiadu dla ucznia wzrośnie i wynosić będzie 4,50 złotych.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
czwartek, 26 października 2017 14:32

MEDAL KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

altDnia 20 października br. w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Elżbietę Leszczyńską odznaczeń państwowych: Krzyży Zasługi,  Medali za Długoletnią Służbę oraz Medali Komisji Edukacji Narodowej nauczycielom z Wielkopolski. W gronie odznaczonych Medalem Komisji Edukacji Narodowej znalazła się nauczycielka z naszej szkoły – Magdalena Andrzejewska. Od 15 lat z ogromnym zaangażowaniem prowadzi grupę teatralną „Na Fali”, przygotowuje uczniów do wielu konkusów teatralnych i gwarowych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim, zajmuje się popularyzowaniem gwary wśród dzieci i młodzieży. Młodzi aktorzy pod jej kierunkiem uświetniają swoimi występami wiele imprez szkolnych, a zwłaszcza środowiskowych. Jest autorką licznych scenariuszy przedstawień o różnorodnym  charakterze, widowisk gwarowych, monologów. W 2010 r. została wyróżniona nagrodą Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, a w 2015 r. nagrodą Ministra Oświaty.

Medale KEN są nadawane przez Ministra Edukacji Narodowej, za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli.

Uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Uświetnił ją występ muzyczny kwartetu smyczkowego z Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej 2 stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu.

Pani Kurator Elżbieta Leszczyńska złożyła serdeczne gratulacje wszystkim odznaczonym nauczycielom, życząc wytrałości, dalszego zaangażowania i wielu powodów do radości. Podkreśliła fakt, że w całej Wielkopolsce zatrudnionych jest  ok. 60.000 nauczycieli. Odznaczeni odznaczeniami państwowymi w tym roku stanowią 0,4 %.

alt alt
Gratulacje od całej społeczności szkolnej.
 

 
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
czwartek, 12 października 2017 09:12
Konkurs planszowy "Bohaterowie jesiennych liści"
 
W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych na jesiennych liściach, na drzewie przed biblioteką zagościło 25 bohaterów różnych bajek i baśni. Zadaniem uczestników konkursu było rozpoznanie tych postaci i podanie tytułów książek, z których pochodzą. Konkurs adresowany był do uczniów kl.2-4 SP i jak się okazało wcale do łatwych nie należał.
Nagrody zdobyli:
Mikołaj Skrzypczak kl. 3b
Weronika Przybył kl.4d
Maksymilian Kasprzak kl. 3c

W gronie wyróżnionych znaleźli się:
Kamil Łapawa kl. 4d
Zofia Niewmierzycka kl. 3c
Zofia Dolińska kl. 3b

Laureaci konkursu otrzymają nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Angelika Kasprzak   
wtorek, 10 października 2017 20:15
SPOTKANIE EDUKACYJNO-SZKOLENIOWE W POZNANIU
 
Dnia 7 października br. grupa uczniów klas 5 i 7 wraz z opiekunem p. Angeliką Kasprzak uczestniczyła w spotkaniu edukacyjno - szkoleniowym w hali UAM Morasko w Poznaniu. 
Część edukacyjną prowadził p. Gerard Sawicki - przyrodnik i dziennikarz telewizyjny, który omówił zagadnienia z zakresu ochrony środowiska pt. ,,Zielona Polska". W drugiej części spotkania wszyscy uczestnicy mogli wysłuchać koncertu Szymona Wydry & Carpe diem. Oprócz naszych uczniów w spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele innych szkół naszej gminy - Niepartu i Starej Krobi.Organizatorem wyjazdu była Gmina Krobia
.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Jaraczewska   
wtorek, 03 października 2017 10:35
        W maju bieżącego roku uczniowie klas IV-VI wzięli udział w V edycji konkursu przyrodniczo – artystycznego „Przyrodnicze rymowanie – otaczającego świata poznawanie – rośliny pól, lasów i ogrodów wielkopolskich parków krajobrazowych”.
       W konkursie organizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego nasi uczniowie biorą udział od pierwszej edycji i każdego roku ich prace są doceniane. Koordynatorkami konkursu w naszej szkole są panie Angelika Kasprzak i Agnieszka Jaraczewska. Udział w naszym konkursie potwierdziło dziesięcioro uczniów.
          Ogółem do konkursu przystąpiły 44 szkoły z naszego województwa. Jury oceniało aż 469 prac - 329 plastycznych i 140 literackich. I tym razem odnieśliśmy sukces! Martyna Talarczak z klasy obecnie 5c narysowała Ogórecznika lekarskiego i zdobyła III miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 121