Szkoła Podstawowa w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Kaczmarek   
niedziela, 03 grudnia 2017 14:12
„Rekolekcje to takie lekcje, gdzie duży i mały chce być doskonały”.
        Tak to prawda, ale to także doskonały sposób pogłębienia swojej wiary i więzi z Panem Bogiem. W tych wyjątkowych lekcjach, od 27-29 grudnia 2017r. uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.
      Temat przewodni skupiał się wokół hasła „Idźcie i głoście”. Spotkania odbywały się w trzech grupach wiekowych, które obejmowały uczniów klasy I-III, IV-VI, VII i II-III G. Każdego dnia uczniowie przeżywali swoje spotkania rekolekcyjne zarówno w kościele, gdzie słuchali Słowa Bożego wygłoszonego przez ks. Artura Biegańskiego, proboszcza z Chwałkowa, jak i w szkole, gdzie kontynuowali swoje spotkania w klasach przygotowując adwentowe plakaty. Uczniowie klas I-III SP wykonywali rysunki zatytułowane „ Jak jest u Pana Boga – jak wyobrażam sobie niebo”, które następnie przekazały bliskiej sobie osobie. Natomiast uczniowie klas IV-VI przygotowywali plakaty zachęcające do udziału w roratach, a uczniowie klas VII i gimnazjalnych zachęcające do spowiedzi adwentowej. Część tych plakatów, w imię hasła „Idźcie i głoście” została wystawiona w holu szkoły, część natomiast została porozwieszana w różnych miejscach naszego miasta i wiosek.
    Zapewne  uatrakcyjnieniem naszych rekolekcji był ewangelizujący występ zespołu muzycznego „Testimonium”. Cieszył się on wielką popularnością, angażował naszą młodzież do dobrej zabawy i chwalenia Boga śpiewem. Nie zabrakło też zagadek i quizów religijnych.
       W ostatnim dniu rekolekcji dzieci uczestniczyły we Mszy Świętej, po czym udały się do kina, gdzie uczestniczyły w projekcji filmu. Uczniowie klas VII i gimnazjum obejrzeli film pt.  „Ognioodporni”, natomiast klasy IV-VI film pt. „Największy z cudów”. Wrażenia dzieci były nieocenione, pełne przejęcia i refleksji.
      Zapewne były to szczególne dni roku szkolnego. Choć wolne od zajęć dydaktycznych, to jednak pełne nauki. Dostarczały  na pewno wielu ważnych i ciekawych myśli, do których z pewnością nieraz warto będzie wrócić.
     Bardzo dziękujemy Dyrekcji Szkoły oraz naszym nauczycielom i wychowawcom bez których niemożliwe byłoby przeprowadzenie naszych rekolekcyjnych spotkań. Dziękujemy za sprawowanie opieki nad dziećmi , nadzorowanie prac w klasach i przeprowadzanie ich do kościoła czy kina. Dziękujemy też dzieciom i młodzieży za wspaniałe pomysły i piękne wykonanie prac.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
sobota, 02 grudnia 2017 21:49
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
czwartek, 30 listopada 2017 11:09
"Gwara w sieci"
 
"Czego nie ma w sieci, to nie istnieje" – do takiego wniosku doszli Zofia Dragan- organizatorka od ponad 20 lat konkursu gwarowego "Mówimy gwarą"w Bukówcu Górnym oraz Domnik May - leszczyński filmowiec. Wymyślili oni projekt ,,Mómy do pogodania...”, polegający na utrwaleniu wybranych tekstów i umiejętności gwarowych uczestników różnych edycji bukówieckiego konkursu. Nagrali 10 filmów i wydali płytę. Jesteśmy bardzo dumni, że trzem aktorom z grupy teatralnej "Na Fali" zaproponowano udział we wspomnianym projekcie. Czwartoklasistka Weronika Przybył na jednym z filmów prezentuje monolog w obronie języka polskiego "Godejcie po polsku". W drugim filmie pt "Z babusiom nie wygrosz" wystąpili: Jagna Knapp i Jakub Majewski, nasi uczniowie - absolwenci, cały czas związani z grupą "Na Fali". 
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Płaczek   
niedziela, 19 listopada 2017 16:00
15 lecie grupy teatralnej ,, Na Fali".


11 listopada br. grupa teatralna "Na Fali", działająca w naszej szkole przy bibliotece szkolnej od 2002 r., świętowała swój jubileusz. Inicjatorka powstania grupy i instruktorka Magdalena Andrzejewska postanowiła zaakcentowad 15-lecie istnienia zespołu nie inaczej- jak poprzez zaproszenie widzów na spektakl teatralny. Ci ostatni nie zawiedli. Sala kinowa krobskiego Centrum Kultury i Rekreacji "pękała w szwach" w sobotni wieczór. Wszystkie miejsca na widowni były zajęte. Dla wielu osób zabrakło miejsca. Tak imponująca frekwencja była wyrazem tego, co aktorom udało się wypracować w ciągu 15 lat działalności. Grupa "Na Fali" przygotowała kilka niespodzianek dla wiernej publiczności. Największą z nich stanowiła obsada spektaklu.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kasprzak   
niedziela, 19 listopada 2017 15:59
V  KONKURS  PIOSENKI  ŻYWEJ- BOJANOWO 2017
 
           Niewiele jest konkursów, w których wykonawcy śpiewają przy towarzyszeniu instrumentów akustycznych. Jeden z takich przeglądów odbył się w sobotę, 18 listopada w Gminnym Centrum Kultury w Bojanowie. Uczestników podzielono na trzy grupy wiekowe. W najmłodszej grupie10-12 lat naszą szkołę reprezentowały Zofia Selwod i Marta Siemowska. Śpiewających w tym roku oceniali Tomasz Woźniczka,  Julia Sawicka ,wokalistka jazzowa i pianistka oraz Krzysztof Skiba, wokalista zespołu Big Cyc. Występ obydwu naszych uczennic zakończył się sukcesem. Marta Siemowska za wykonanie piosenki  "Ach jak przyjemnie" otrymała III nagrodę natomiast Zosia Selwod otrzymała miejsce I za wykonanie piosenki "Cud w safie". Obydwie dziewczynki śpiewały przy akompaniamencie fortepianowym Małgorzaty Kasprzak, a Marta urozmaiciła swoja aranżację fletem poprzecznym, na którym gra już kilka lat.
Gratulujemy !!!
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 125