Sukces Kacpra Huchraka

        Dnia 28 marca br.  w Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyniu odbyła się I edycja konkursu powiatowego  GEOGRAFIA Z MATEMATYKĄ ZA PAN BRAT  pod patronatem Burmistrza Gostynia.

       Do konkursu przystąpiło 19 uczniów  klas VII i VIII z terenu powiatu gostyńskiego. Szkołę Podstawową w Krobi reprezentowało dwoje uczniów klasy siódmej Karol Humerski i Kacper Huchrak, którzy pod opieką pani Angeliki Kasprzak pilnie przygotowywali się pogłębiając wiedzę i rozwiązując zadania geograficzne. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się z  zadań geograficznych, przy których niewątpliwie potrzebna była wiedza matematyczna. Nasz uczeń Kacper Huchrak zajął II miejsce, natomiast I i III miejsce przyznano uczniom ze Szkoły Podstawowej w Pępowie i Skoraszewicach.

   Wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe.  Gratuluję Kacprowi i pozostałym laureatom sukcesu życząc  powodzenia w kolejnej edycji konkursu.

“Szkoda ciebie na takie pato-tematy”

Klasy VII i VIII SP oraz III gim.

Dnia 2 kwietnia br. (wtorek) uczniowie klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum w godz. 11:35-13:15 (5 i 6 lekcja) wezmą udział w happeningu “Szkoda ciebie na takie pato-tematy”. Podczas dużej przerwy uczniowie tych klas zostawiają plecaki w szafkach, a chłopcy, którzy nie jedzą obiadu, pomogą panu woźnemu ustawić ławki w małej sali gimnastycznej.

Po dużej przerwie uczniowie klas VII, VIII i III gim. zbierają się na boisku szkolnym, gdzie otrzymają transparenty i utworzą korowód, który przejdzie ze szkoły na rynek i z powrotem (przejście ulicami Krobi zabezpiecza policja).

Po powrocie uczniowie idą do małej sali gimnastycznej,  w której odbędzie się spotkanie z panią Hanną Jędrzejewską, terapeutką d/s. uzależnień.

Po spotkaniu lekcje odbywać się będą zgodnie z planem.

 

 

II Powiatowy Turniej Warcabowy

 

 

Kilkudziesięciu młodych zawodników wzięło udział w II Powiatowym Turnieju Warcabowym im. bł. Edmunda Bojanowskiego, który zorganizowany został w piątek 22 marca 2019 roku w Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

  • Jędryczka Zofia
  • Polowczyk Nadia
  • Wojciechowska Martyna
  • Woźniak Witold