Szkoła Podstawowa w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
niedziela, 09 kwietnia 2017 22:11
Spektakl "Wielki Baj w tarapatach"

W niedzielę 2 kwietnia 2017 r. w kinie Szarotka młodsza grupa teatralna „Na Fali”, działająca od niedawna przy bibliotece szkolnej pod kierunkiem Magdaleny Andrzejewskiej, zaprezentowała społeczeństwu Krobi i okolic, swój pierwszy spektakl pt: „Wielki Baj w tarapatach”. Dla dziesięciu uczennic ( w wiekszości czwartoklasistek) był to wyjątkowy i emocjonujący dzień. To one były inicjatorkami pokazania swoich możliwości teatralnych na scenie szerszemu gronu publiczności. Jak zwykle widzowie nie zawiedli i licznie przybyli do krobskiego kina. Dziewczyny zagrały żywiołowo, swobodnie i naturalnie. 
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Matusiak   
sobota, 08 kwietnia 2017 20:18
FINAŁ KONKURSU WIEDZY O PATRONIE
W czwartek, 6 kwietnia 2017r. w czytelni odbył się finał Konkursu Wiedzy o Patronie. Uczestniczyło w nim 16 uczniów klas 3 SP oraz 10 uczniów klas 6 SP, którzy wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą życia i działalności Józefa Zwierzyckiego już  podczas eliminacji. Pytania w finale z całą pewnością do łatwych nie należały, ale tylko w ten sposób można było wyłonić zwycięzców – szczególnie trudne było to w klasach trzecich, gdzie poziom wiedzy był niezwykle wysoki i wyrównany - konieczna była dogrywka, by wyłonić laureatów. Udział w finale jest już ogromnym sukcesem, dlatego wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy. Szczególne gratulacje i oczywiście nagrody podczas uroczystości z okazji Święta Patrona otrzymają:
w klasach trzecich:
- Mateusz Lisiecki – I miejsce
- Zofia Rejek – II miejsce
- Marta Bzdęga – III miejsce
- Wiktoria Kokocińska i Igor Nadstawek – wyróżnienie
w klasach szóstych:
- Łukasz Łysakowski – I miejsce
- Anna Pazoła – II miejsce
- Kacper Ratajczak – III miejsce
- Szymon Łagodziński - wyróżnienie
W jury oceniającym zmagania trzecioklasistów zasiedli: dyr. Michał Ratajczyk, Magdalena Marciniak i Magdalena Andrzejewska, a współzawodnictwo uczniów klas szóstych oceniało jury w składzie: dyr. Krzysztof Kasperczak, Magdalena Marciniak i Magdalena Andrzejewska. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Justyna Matusiak.  

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Angelika Kasprzak   
czwartek, 06 kwietnia 2017 20:22
WARSZTATY EKOLOGICZNE DLA KLAS CZWARTYCH
 
Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła wzięła udział w Kampanii edukacyjnej pn. „Akademia odpadowa” . W związku z tym 5 kwietnia br. uczniowie klas czwartych uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez p. Joannę  Orzechowską, pracownika Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak prawidłowo segregować odpady, jak postępować z odpadami niebezpiecznymi takimi jak: przeterminowane leki, zużyte baterie, czy zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny. Także zostali zapoznani z działaniem systemu gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie Związku. Również praktycznie uczniowie mogli się sprawdzić czy potrafią właściwie dokonywać segregacji odpadów. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali drobne ekologiczne upominki. Kolejnym elementem Kampanii jest konkurs ,,Nie marnuję – wykorzystuję! Brzydkie śmieci – ładne rzeczy” polegający na stworzeniu z odpadów przedmiotu do dekoracji domu np. wazonu, obrazu. Uczniowie z dużym entuzjazmem wyrazili chęć wzięcia udziału w konkursie, który trwa do 12 maja.  Mam nadzieję, że podejmowanie wspólnych działań edukacyjnych przyczyni się do zwiększania świadomości ekologicznej nie tylko wśród uczniów, ale także wśród osób dorosłych. Edukacja ekologiczna jest bowiem elementem niezbędnym w kształtowaniu  społeczeństwa w duchu poszanowania środowiska przyrodniczego.                           
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Matusiak   
niedziela, 02 kwietnia 2017 16:11
KONKURS WIEDZY O PATRONIE - ELIMINACJE

I etap KWoP juz za nami. Odbył się on w formie pisemnej 29 marca 2017r. we wszystkich klasach 3 i 6 szkoły podstawowej. Uczniowie klas 3 odpowiadali na 15 pytań, a uczniowie klas 6 na 25 pytań dotyczących życia i działalności Józefa Zwierzyckiego oraz życia szkoły związanego z postacią Patrona. Na podstawie wyników I etapu do finału zakwalifikowało się 10 uczniów klas 6:
- Łukasz Łysakowski
- Aleksandra Michalska 
- Anna Pazoła
- Nikola Tomczyk
- Wiktoria Nowak
- Aleksandra Ławniczak
- Weronika Marcinkowska
- Oliwia Domaniecka
- Kacper Ratajczak
- Szymon Łagodziński


oraz 16 uczniów z klas 3:
- Marta Szymałka
- Agata Urbaniak
- Zofia Rejek
- Nikola Andrzejewska
- Mateusz Lisieck
- Igor Nadstawek
- Krystian Karbowy
- Mikołaj Zaremba
- Antonina Bem
- Adam Bogusz
- Marta Bzdęga
- Bartosz Domaniecki
- Maksymilian Kaczmarek
- Weronika Przybył
- Wiktoria Kokocińska
- Oliwia Bryl

Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy!!!
 
Finał odbędzie się w czytelni, w czwartek 6 kwietnia.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Matusiak   
środa, 29 marca 2017 08:04

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

 

W piątek, 17 marca 2017r. w małej sali gimnastycznej odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej. W uroczystości tej oprócz pierwszaków uczestniczyli zaproszeni goście: pan dyrektor Krzysztof Kasperczak oraz sześciolatki z Przedszkola Samorządowego “Pod Świerkami” z wychowawczyniami. Zanim nastąpił punkt kulminacyjny uroczystości wszyscy z wielkim zainteresowaniem obejrzeli inscenizację pt.: “Wielki Baj w tarapatach” w wykonaniu grupy teatralnej “Na Fali- Junior” działającej pod kierunkiem p. Magdaleny Andrzejewskiej przy bibliotece szkolnej. Był to debiut tej grupy i przyznać trzeba - bardzo udany. Dekorację przygotowała p. Hanna Hoska, a piosenkę p. Małgorzata Kasprzak. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami wszystkich widzów, a po zakończeniu uroczystości także słodkościami od pań z Przedszkola. Po występie nadszedł czas na najważniejszy moment tej uroczystości. Pierwszoklasiści stojąc z podniesionymi w górę palcami złożyli przyrzeczenie, po czym nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki  przy pomocy dużej zakładki. Na pamiątkę tego wydarzenia nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek oraz list skierowany do rodziców. Pamiątkowe zakładki otrzymali także goście - przedszkolaki. Tradycyjnie już został ogłoszony konkurs “Mój dzienniczek lektur”.

Po zakończeniu uroczystości nowi czytelnicy udali się na pierwsze samodzielne wypożyczanie do biblioteki szkolnej.  Wszystkim pierwszakom życzymy, by ciekawość świata i chęć czytania rosła z dnia na dzień i zapraszamy do częstego korzystania ze zbiorów naszej szkolnej biblioteki.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 115