Polsko-niemiecka wymiana młodzieży

W dniach od 9 do 13 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Krobi już po raz kolejny odbyła się polsko-niemiecka wymiana młodzieży, w której udział wzięli uczniowie z Krobi oraz 15 przedstawicieli partnerskiej szkoły Gemeinschaftsschule Thomas Mann z Magdeburga z Niemiec. Wymiana ta była możliwa dzięki pomocy ze strony Gminy Krobia oraz Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Tym razem cały projekt skupiał się na zwyczajach i tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem. Celem spotkania było zapoznanie się ze sposobami obchodzenia świąt w obu krajach, podniesienie umiejętności wypowiadania się na temat zwyczajów bożonarodzeniowych obchodzonych w rodzinnych domach, oraz rozwijanie umiejętności językowych, artystycznych i kulinarnych.

Szkolny Konkurs Recytatorski

      Dnia 28 listopada odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym uczestniczyło 13 recytatorów.

      W kategorii klas IV - VI:

I miejsce - Joanna Ratajczyk z klasy VIc,

II miejsce - Amelia Balcerek z klasy VIa,

III miejsce - Emilia Nowak z klasy Vc.

      W kategorii klas VII - VIII:

I miejsce - Kacper Huchrak z klasy VIIIb

II miejsce - Karol Humerski z klasy VIIIb

Obóz językowy Euroweek

W dniach od 16 do 20 listopada 42 uczniów naszej szkoły wzięło udział w obozie języka angielskiego “ EuroWeek“. Nasza szkoła drugi raz wzięła udział w tym wydarzeniu. Zajęcia prowadzone były przez wolontariuszy i wolontariuszki z całego świata, m.in. z Turcji, Meksyku, Malezji, Indonezji czy Wietnamu. Jedynym sposobem aby się porozumieć było używanie języka angielskiego dzięki czemu mogliśmy się oswoić z tym językiem i doskonalić nasze umiejętności w tym zakresie. Prowadzący bardzo pilnowali punktualności, a osoby spóźnione musiały przyjąć karę. Zajęcia były bardzo zróżnicowane. Wolontariusze opowiadali nam o swoich państwach i kulturze. Mieliśmy również zajęcia taneczne. Były też fakultety teatralne podczas których naszym zadaniem było przekształcenie znanego filmu czy baśni, a następnie przygotowanie na ten temat krótkiej scenki. Mieliśmy też zajęcia plastyczne np. z “budowania wieży”. Wieczorami odbywały się potańcówki, a trzeciego dnia obozu mieliśmy możliwość zamówienia pizzy. Pierwszego dnia losowaliśmy swojego “sekretnego przyjaciela’’,a ostatniego dowiedzieliśmy się kim on jest i musieliśmy wręczyć mu prezent. Przez cały czas obozu mieliśmy możliwość osobiście porozmawiać z wolontariuszami i dowiedzieć się o wszystkim co nas interesowało na ich temat. Obóz ten był dla wszystkich możliwością poznania nowych osób ze szkół z różnych zakątków Polski. “ EuroWeek” był dla wszystkich uczestników wspaniałym obozem, z którego wszyscy wróciliśmy zadowoleni i pełni energii.

Autor: Kacper Huchrak

MÓJ PRZYJACIEL MIŚ – konkurs plastyczny

Dnia  25 listopada 2019 r. z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia  w bibliotece szkolnej odbył się  konkurs plastyczny pt.: „MÓJ PRZYJACIEL  MIŚ”, skierowany do uczniów kl. 1-3 SP.  Wzięło w nim udział 33 uczestników ( po trzech reprezentantów z każdej klasy). Dzieci wykonywały przez dwie godziny w czytelni indywidualnie prace plastyczne, według własnego pomysłu, dowolną techniką, korzystając z przyniesionych materiałów. Wszyscy uczestnicy podeszli do konkursowego zadania bardzo poważnie i stworzyli oryginalne, ciekawe, estetyczne i niezwykle różnorodne misiowe dzieła. Można je podziwiać na wystawie przed biblioteką. Komisja oceniająca prace  miała nie lada orzech do zgryzienia. Ostatecznie przyznano 15 nagród i 18 wyróżnień.                    Nagrody otrzymali:
Kaja Poślednik, Gabriela Glinkowska, Jadwiga Paszkier, Lena Toporowicz, Pola Szpurka, Natasza Goluch, Maria Przybylska, Maria Bezwierzchna, Aleksandra Mikołajczak, Lena Kaczmarek ,Lena Kreczmer, Aleksandra Palczun, Wiktoria Stelmaszyk, Monika Nowak, Kornelia Śląska. Wyróżnienia otrzymali:
Julia Mazideńska, Adam Bartkowiak, Jowita Kwaśniewska, Amelia Czechowska, Matylda Michalewicz, Zuzanna Matysiak, Stanisław Szpurka, Wiktoria Adamek, Marta Mikołajczak, Rozalia Jankowiak, Laura Zygmaniak, Filip Szczepaniak, Mariusz Kubiak, Edyta Łysińska, Maria Zielińska, Maria Kubiak, Wiktoria Nowacka, Julita Matyla.

Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
Odsłon artykułów:
1168262