Szkoła Podstawowa w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Sobczyńska   
poniedziałek, 11 czerwca 2018 17:02
MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA
 
W klasie Ic SP w Krobi- zrealizowany został już ostatni konkurs klasowy w roku szkolnym. Przed wakacjami uczniowie wykazali swoje umiejętności piśmiennicze. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na stylizację, ortografię, estetyczność pisma oraz kaligrafię, która była niezbędna do zdobycia tytułu Mistrza Pięknego Pisania. Uczniowie mieli do napisania kilka zdań mówiących o wyprawie wakacyjnej w góry. Dzieci przygotowywały się bardzo starannie i z niecierpliwością czekały na wyznaczony dzień konkursu. Spośród  dzieci z całej klasy zwycięzcami zostali: Monika Nowak, Wojciech Kubiak oraz Mikołaj Jędryczkowski. Konkurs zakończył się gromkimi brawami oraz wręczeniem tradycyjnie już dyplomów i oraz nagród rzeczowych w postaci książeczek. Pisanie to również kształtowanie charakteru – wyrabianie cierpliwości, dokładności i spokoju, ale także rozwijanie wrażliwości na piękno ojczystego języka, a szkoła właśnie w czasie trwania lekcji, uczy tych bardzo ważnych umiejętności.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Sobczyńska   
poniedziałek, 11 czerwca 2018 16:58
UMIEM DODAWAĆ I ODEJMOWAĆ
 
W klasie pierwszej  kolejny już konkurs. Tym razem uczniowie zmagali się w dziedzinie wiedzy matematycznej. Za cel konkursu przyjęto rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz uzdolnień matematycznych, jak również sprawdzenie umiejętności dodawania i odejmowania.  Po prawie całorocznym ćwiczeniu i zgłębianiu wiedzy matematycznej nadszedł czas na wykazanie swoich umiejętności. Dzieci podeszły do tematu bardzo poważnie- ćwiczyły zadania dodatkowe w klasie oraz w domu. Przygotowanie było bardzo solidne zwarzywszy na fakt , iż w klasie jest wiele ambitnych dzieci, co bardzo cieszy panią wychowawczynie, ale najbardziej usatysfakcjonowani i dumni są rodzice.
W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klasy Ic. Uczniowie w czasie 45 minut rozwiązywali zadania matematyczne przygotowane przez wychowawcę klasy. Po sprawdzeniu wyników  wraz z jury w którym zasiadła - Pani Mirosława Nowacka, okazało się, iż siedem prac jest  bezbłędnych, co przyczyniło się do dogrywki. Ostatecznie trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie: Monika Nowak, Agnieszka Jędryczkowska oraz Szymon Tomczak. Radości i dumy nie było końca. Finaliści okazali się bezkonkurencyjni, a tym samym zostali mistrzami klasowymi  w dodawaniu i odejmowaniu.  Konkurs zakończył się gromkimi brawami, rozdaniem dyplomów, nagród rzeczowych oraz pamiątkowym zdjęciem.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Kasperczak   
piątek, 08 czerwca 2018 11:47
Zmiana przystanków w Chwałkowie
 
     Na czas remontu drogi w Chwałkowie zmianie ulegnie lokalizacja przystanków podczas dowozów o godz. 8:50 i 10:50 - dzieci z "Włostowa" wsiadać będą przy remizie strażackiej.
Podczas rannego dowozu, o godz. 7:20, wsiadać będzie można na obecnym przystanku.
Podczas wszystkich odwozów dzieci wysiadać będą przy remizie strażackiej.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Majsnerowska   
piątek, 01 czerwca 2018 18:00
Gminny konkurs j.angielskiego

16 maja br. w SP w Starej Krobi odbył się Gminny konkurs j.angielskiego. W konkursie udział wzięli uczniowie klas IV-VI ze szkół w Pudliszkach, Gostkowie, Starej Krobi i Krobi. Spośród 20 uczestników biorących udział w części pisemnej konkursu wyłonionych zostało pięcioro najlepszych, którzy przystąpili do drugiej, ustnej części konkursu. Naszą szkołę reprezentowali: Marta Siemowska z kl. VIa, Marlena Kwintkiewicz z kl. VIc, Zofia Karolczak z kl. VIc oraz Rafał Jernaś z kl. VIb. 
Marta Siemowska zajęła I miejsce a Rafał Jernaś III miejsce.
Laureatom serdecznie gratulujemy.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
poniedziałek, 28 maja 2018 08:42
„Na Fali” na fali sukcesów
 
Z imponującą pulą nagród wrócili młodzi aktorzy z grupy teatralnej „Na Fali” z XV Wielkopolskiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych „Złote Maski” w Krajence w środę 23 maja br. Kolokwialnie mówiąc „wzięli wszystko, co było możliwe do wzięcia”. Wyjeżdżali wczesnym rankiem pełni entuzjazmu, a jednocześnie niepewności przed nową sceną, na której będą grali, koleżankami i kolegami z innych zespołów, przed jurorami i ich kryteriami oceniania.  Po pokonaniu 236 km z niezwykłą energią i bardzo prawdziwie opowiedzieli na scenie Krajeńskiego Ośrodka Kultury historię nosorożca Freda, który za wszelką cenę chciał posiąść umiejętność latania. Jak się okazało na kolejnym Przeglądzie „Nosorożec” nie miał sobie równych. Grupa „Na Fali” zajęła I miejsce i zdobyła Złote Maski. Zwycięstwo  w tym konkursie jest równoznaczne z otrzymaniem nominacji do udziału  w Międzynarodowym Festiwalu Kultury Dziecięcej w Pacanowie,  którego kolejna edycja odbędzie się w maju 2019 r. Ponadto odtwórcy głównych ról: Aleksandra Piechocka i Kacper Huchrak zostali wyróżnieni nagrodami aktorskimi.  Jurorzy:  Grzegorz Ociepka (aktor Warszawskiego Teatru Lalek , Teatru Animacji w Poznaniu i Jeleniej Górze) oraz Jan Janusz Tycner ( instruktor teatralny, poeta, kulturoznawca, spiker radiowy) nie szczędzili pochwał naszym uczniom.  Podkreślili, że spektakl dostarczył im wielu wzruszeń. Pochwalili przede wszystkim swobodę i naturalność w odgrywaniu swoich ról przez aktorów. Docenili też wkład pracy opiekunki Magdaleny Andrzejewskiej w przygotowanie spektaklu, przyznając jej aż trzy nagrody:  za scenariusz, za reżyserię, za scenografię. Jeszcze jedna nagroda powędrowała do Zuzanny Andrzejewskiej  za dobór muzyki w przedstawieniu. Radość nas wszystkich była nie do opisania. Aktorzy z ogromnym zaangażowaniem rozmawiali z jurorami po ogłoszeniu wyników  oraz chętnie udzielali wywiadu miejscowej telewizji. Niezwykłą atrakcją dla wszystkich uczestników Przeglądu okazały się warsztaty prowadzone przez uliczny Teatr Wagabunda z Krakowa. Była to swoistego rodzaju interaktywna zabawa z wykorzystaniem rozmaitych,  starych sprzętów, jakie można było kiedyś znaleźć w każdym gospodarstwie domowym.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 133