Szkoła Podstawowa w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Szlachetka   
poniedziałek, 11 grudnia 2017 06:59
SUKCESY RECYTATORÓW
  Szkolny Konkurs Recytatorski już na stałe wszedł do kanonu imprez szkolnych. Młodzież doskonali umiejętności recytatorskie oraz rozwija swoją ekspresję i wrażliwość estetyczną. Komisja Konkursowa (p. Magdalena Andrzejewska, p. Danuta Szal, p. Jolanta Szlachetka) wytypowała laureatów.
  W kategorii szkoła podstawowa
I miejsce - Maria Andrzejewska - VIb
II miejsce - Weronika Przybył - IVd
III miejsce - Amelia Balcerek - IVa
  W kategorii gimnazjum
I miejsce - Marcelina Urbańska - IIIC
II miejsce - Sandra Balcerek - IIIB
III miejsce - Natalia Glapiak IIIC
  Uczennice reprezentowały naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Pudliszkach. Sukcesem okazał się występ Sandry Balcerek, która zajęła I miejsce i tytuł Recytatora Roku oraz dostała nagrodę za szczególne wrażenia artystyczne. W kategorii szkoła podstawowa Weronika Przybył otrzymała wyróżnienie.
Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  26 listopada w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Piaskach odbył się XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Kaspra Miaskowskiego, w którym II miejsce zajęła uczennica z naszej szkoły Zuzanna Nowak z kl. IIIA.
Gratulujemy!


 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Płaczek   
środa, 06 grudnia 2017 18:05
=

   POMOC DLA TOBIASZA


Tobiasz jest uczniem III klasy gimnazjum w Szkole Podstawowej im. prof. J. Zwierzyckiego w Krobi. Do tej pory nie chorował i wiódł jak każdy chłopak w jego wieku zwyczajne życie.Raz miał lepsze oceny raz gorsze, jak każdy uczeń w jego wieku. Miał kolegów i koleżanki ze swojej klasy, był lubiany i obdarzany sympatią przez rówieśników. Wszystko było dobrze do czasu choroby. Po wielu trudnych i skomplikowanych badaniach w końcu poznańscy lekarze postawili diagnozę,strasznie trudną do przyjęcia przez rodziców i chłopca - toczeń układowy. To skomplikowana choroba genetyczna, która jest nie tylko trudna do wykrycia, ale jeszcze trudniejsza do leczenia, wymaga wyrzeczeń chłopaka i rodziców.

Dodatkowo rodzina boryka się z poważna chorobą ojca, a mama Tobiasza musiała zrezygnować z pracy żeby opiekować się młodszym synem i chorym mężem.Starszy brat jeszcze uczy się w szkole dla dorosłych i pracuje, utrzymując w ten sposób rodzinę.

W imieniu swoim, Dyrekcji Szkoły Podstawowej i całej społeczności szkolnej, prezesa Fundacji KA4resPect Pana Łukasza Kaczmarka oraz za zgodą mamy Tobiasza proszę wszystkich ludzi tych hojniejszych i mniej zamożnych o udzielenie wsparcia dla jakże dramatycznej sytuacji chłopaka i jego rodziny. Podzielmy się choć odrobiną, którą posiadamy nad swoim niebem.


 Do naszej akcji Pomocy dla Tobiasza udało się nawiązać współpracę z prezesem Fundacji KA4resPect Panem Łukaszem Kaczmarkiem. Fundacja KA4resPect  na swoim profilu Facebook zorganizuje licytację dochód, z której w całości zostanie przekazany rodzinie. Oprócz tego fundacja Pana Kaczmarka udostępniła nr subkonta 94 1750 1136 0000 0000 3865 5876 na który można wpłacać pieniążki Dla Tobiasza, w tytule TOBIASZ. Na terenie szkoły koledzy i koleżanki z klasy przy współpracy Rady Rodziców i dyrekcji przeprowadzają zbiórkę od 6 do 10  grudnia 2017 roku na rzecz chorego kolegi z klasy.


Wszystkim darczyńcom z góry dziękujemy!
                                                   

 
 
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
środa, 06 grudnia 2017 13:15
"POMPINIA MA ZAPACH POMARAŃCZY..."
 
17 listopada br. w Muzeum Stolarsta i Biskupizny w Krobi grupa teatralna "na Fali" zaprezentowała refleksyjny spektakl pt "Pompinia ma zapach pomarańczy", wyreżyserowany przez Magdalenę Andrzejewską. Scenariusz powstał na podstawie tekstu Indeborg von Zadow. Aktorzy Jagna Knapp i Jakub Majewski wprowadzili  publiczność w nastrój zadumy i refleksji nad przemijaniem życia.W klimatycznej przestrzeni muzeum, rozświetlonej blaskiem świec i wzbogaconej zapachem pomarańczy , mówili o oswajaniu strachu przed śmiercią, o sile miłości, o pożegnaniu, rozstaniu ze wszystkim, co ważne na tym świecie, o bólu, smutku, o godzeniu się z odejściem bliskich... Widzów urzekło i wzruszyło do łez wykonanie przez Jagnę piosenki "Modlitwa" z repertuaru M.Bajora. Po spektaklu wiele osób przyjęło zaproszenie gospodarzy na słodki poczęstunek do cieplutkiej pracowni. Spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze do późnych godzin wieczornych. "Pompinia..." była drugim spektaklem, który zaprezentowała grupa "Na Fali" w ramach obchodów 15-lecia istnienia grupy.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kasprzak   
poniedziałek, 04 grudnia 2017 23:26
ACH JAK PRZYJEMNIE...
 
          Wzorem lat ubiegłych uczniowie z naszej szkoły zostali zaproszeni na uroczystość nadania medali parom małżeńskim, które w tym roku obchodziły złote gody czyli 50-cio lecie zawarcia związku małżeńskiego. Jubilaci i zaproszeni goście usłyszeli kilka piosenek w wykonaniu chóru szkolnego DoReMi oraz Siódemki (zespołu złożonego z chłopaków z klasy VIIA).Były to przeboje z lat 30-tych i 70-tych:  Ach jak przyjemnie, Chapms Elysees czy Już taki jestem, zimny drań. Piosenki przeplecione były scenkami gwarowymi w wykonaniu Weroniki Przybył, Zuzanny Dolaty oraz Marceliny Urbańskiej. Czujemy się zaszczyceni, że mogliśmy swoimi występami uświetnić tak wzniosłą uroczystość. 
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kasprzak   
poniedziałek, 04 grudnia 2017 21:37
VI A CZYTELNICTWO PROMUJE I KSIĄŻKI REKLAMUJE 
........takie hasło wybraliśmy sobie za motto naszych działań związanych z realizacją projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Każdy z nas wybrał sobie ulubioną książkę ze zbioru biblioteki szkolnej, która zrobiła na nim duże wrażenie i którą chciałby polecić innym. Następnym krokiem było zaprezentowanie przed klasą wybranej pozycji i uzasadnienie swojego wyboru. Jeżeli książka nie była znana wśród uczniów, wtedy należało ją krótko streścić. Kolejnym krokiem jaki uczyniliśmy było wykonanie broszury  zawierającej tytuł książki, nazwisko autora oraz ilustrację. Aby efekty naszej pracy były trwalsze udaliśmy się do Muzeum Stolarstwa i Biskupizny na warsztaty plastyczne. Podczas zajęć nakleiliśmy nasze prace na cieńką sklejkę oraz opatrzyliśmy je pieczęcią muzeum. Z tak przygotowanymi broszurami udaliśmy się na krobski rynek, gdzie zachęcaliśmy przechodniow do przeczytania wybranych książek  oraz wymienialiśmy się wrażeniami jeżeli przechodzień daną książke znał. Każdy z naszych rozmówców otrzymał na pamiątkę broszurę polecanej książki. Praca przy tym projekcie przyniosła nam wiele pozytywnych wrażeń. Uczniowie z chęcią opowiadali o swoich ulubiomych książkach. Wielu z nich, zachęconych prez swoich kolegów, postanowiło sięgnąć do polecanych pozycji.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 125