Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Sobczyńska   
wtorek, 25 października 2016 16:16
Pasowanie pierwszoklasistów.

W dniu 7 października 2016 roku w Szkole Podstawowej w Krobi odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. W tym roku szkolnym do pasowania przystąpiła tylko jedna klasa pierwsza, która liczy dziewiętnastu uczniów, a wychowawcą klasy jest mgr Hanna Hoska. Część artystyczną przygotowały wychowawczynie klas III. Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie, rodzice uczniów oraz pracownicy administracji i obsługi szkoły podstawowej.
Uroczystość pasowania uczniów klasy I rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły – pana Krzysztofa Kasperczaka, który powitał wszystkich zebranych i podkreślił, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności Szkoły Podstawowej w Krobi.
Podczas akademii uczniowie klas III zaprezentowali zdobytą wiedzę i umiejętności aktorskie. Trzecioklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.
 Po programie artystycznym dyrektor szkoły uroczyście pasował uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”. Wychowawczyni Hanna Hoska wręczyła pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia.
Na zakończenie uroczystości dyrektor Krzysztof Kasperczak  życzył uczniom sukcesów oraz wiele wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.
 

 
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Matusiak   
wtorek, 25 października 2016 15:56
WYCIECZKA NAGRODOWA' 2016
19 października o godz. 700 grupa wyróżniających się w szkole podstawowej uczniów: Julia Balcerek, Jagoda Boguszyńska, Zofia Jędryczka, Maria Kaźmierczak, Szymon Musielski, Patryk Pierzchlewicz, Nadia Polowczyk, Klaudia Pospiech, Edmund Szczepaniak, Martyna Wojciechowska, Witold Woźniak, Anna Bartz, Amelia Chuda, Łukasz Glura, Sara Kreczmer, Weronika Majewska, Daria Stochaj, Monika Toporowicz, Wiktoria Wencel, Agata Wenderska, Ziemowit Żołędziowski, Sandra Bzdęga, Łucja Ofierzyńska, Weronika Szpara, Agata Wenderska zebrała się przed szkołą, by pod opieką p. Justyny Matusiak i p. Patrycji Kapały wyruszyć na wycieczkę nagrodową.  Wycieczka ta finansowana głównie przez Radę Rodziców jest organizowana od wielu już lat przy współudziale Instytutu Nauk Geologicznych UWr. W tym roku naszym przewodnikiem był pracownik naukowy Zakładu Geologii Stratygraficznej, pan dr Robert Niedźwiedzki.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kasprzak   
wtorek, 18 października 2016 06:57
DoReMi w Teatrze Muzycznym
             
             W dniu 6 października 2016r  przeżyłyśmy niezwykłą ucztę muzyczną, jaką był spektakl "Zakonnica w przebraniu", oparty na filmie o tym samym tytule, z Woopi Goldgerg w roli głównej. Barowa piosenkarka Deloris jest przypadkowym świadkiem morderstwa dokonanego przez jej kochanka. Ten postanawia ją zabić. Policja, w ramach pomocy, oferuje jej klasztor jako miejsce schronienia. Tam znajduje swoje miejsce w zakonnym chórze, do którego wprowadza nowego ducha. Teatr Muzyczny w Poznaniu zafundował nam musical z prawdziwego zdarzenia: przepiękne głosy, kapitalnie zaśpiewane piosenki, komizm połączony z liryką, oprawa scenograficzna i kostiumy, jakich nie powstydziłby się Brodway. Blisko trzygodzinne show nie pozwoliło na odrobinę choćby nudy, a szlagier "Weź mnie do nieba" do teraz dźwięczy nam w uszach.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Gembiak   
środa, 05 października 2016 20:29

  Spotkanie uczniów klas III SP z leśniczym.

    Dnia 28.09.2016r. uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej odwiedził niezwykły gość - pan leśniczy Maciej Kubas z Nadleśnictwa Piaski. Podczas barwnej prelekcji uczniowie klas młodszych zapoznali się z pracą leśniczego, poznali wiele ciekawostek z życia leśnych roślin i zwierząt . Nasz gość opowiadał o swojej pracy. Mówił o sadzeniu drzew, celowych wycinkach. Wyjaśnił w jaki sposób drewno wykorzystywane jest przez człowieka. Przypomniał uczniom jak należy zachowywać się w lesie. Dzieci bardzo zaangażowały się w zajęcia, chętnie odpowiadały na stawiane im pytania oraz same zadawały wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci.

Panu Maciejowi bardzo dziękujemy i już teraz zapaszamy na kolejne spotkanie.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Duda   
niedziela, 02 października 2016 16:15
77 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego
 
  Polskie Państwo Podziemne, działając w latach 1939-1945 na terenach okupowanych przez Niemców i Sowietów, było fenomenem w ogarniętej wojną Europie. Jego początkiem było utworzenie 27 września 1939 r. Służby Zwycięstwu Polski, przekształconej w Związek Walki Zbrojnej, a następnie w AK.
   W tym roku obchodzimy 77 rocznicę utworzenia struktur Polskiego Państwa Podziemnego, funkcjonującego na terenie naszego kraju w czasie drugiej wojny światowej.  Przy tej okazji  uczniowie gimnazjum wraz z opiekunem Mariuszem Dudą oraz przy asyście sztandarów Światowego Związku Żołnierzy AK koło „Zawisza” w Krobi  oraz ZSPiG w Krobi  wzięli udział w obchodach które 27 września odbyły się w Poznaniu.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 107