Aktualności

Przyrodnicze rymowanie - sukces w Wielkopolsce 

          W czerwcu 2022 roku uczniowie klas IV – VII SP naszej szkoły wzięli udział w VIII edycji  konkursu przyrodniczo – artystycznego „Przyrodnicze rymowanie – otaczającego świata poznawanie – motyle wielkopolskich parków krajobrazowych”, którego organizatorem był Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.  Ze względu na okres wakacyjny ogłoszenie wyników nastąpiło dopiero 20 września. Nasza szkoła już po raz siódmy przystąpiła do tego konkursu. Uczniowie pod kierunkiem p. Agnieszki Jaraczewskiej i p. Angeliki Kasprzak wykonali   prace  w formie rysunku lub  rymowanych wierszyków poświęconych wybranym gatunkom motyli. Do konkursu przystąpili uczniowie klas IV – VII  szkół podstawowych z terenu województwa wielkopolskiego. Łącznie nadesłano  i oceniono  807 prac, w tym 604 prace plastyczne i 203 prace literackie. Z naszej szkoły wysłano  42 prace, a troje uczniów zostało laureatami konkursu. W kategorii wierszyk pierwsze miejsce zdobyła Lena Kreczmer za wierszyk pt. ,,Rusałka ceik”, natomiast Wiktor Patelka zajął trzecie miejsce za wierszyk pt.,,Paź królowej”. Z kolei w kategorii rysunek trzecie miejsce zdobyła Lena Kaczmarek wykonując pracę plastyczną pt. ,,Rusałka pawik”. Dodam, że wszyscy zwycięzcy to uczniowie klasy 6d. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się w późniejszym  terminie  w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Laureatom serdecznie gratuluję sukcesu i zachęcam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.

Zmiany w planie dowozów uczniów
od dnia 19 września 2022 r. (poniedziałek)

     Od dnia 19 września br. (poniedziałek) nastąpią drobne zmiany w dowożeniu uczniów z miejscowości: Florynki, Rogowo, Chwałkowo, Grabianowo, PKP, ul. Powstańców Wlkp..

     Zmieniony plan dowozów znajduje się w załączeniu oraz w zakładce "Uczeń" "Plan dowozów".

 

Tomasz Dąbrowski- Wielki bohater!

W ostatnią czerwcową niedzielę roku szkolnego 9- letni uczeń, jeszcze wtedy klasy drugiej Tomasz Dąbrowski wybrał się wraz ze swoim bratem Adamem do parku na plac zabaw przy kościele w Krobi. Bawiąc się, zauważył leżącego na ziemi przy ławce nieprzytomnego mężczyznę. W parku bawiło się dużo dzieci i było też wielu dorosłych, lecz nikt nie zwrócił uwagi na nieprzytomną osobę. Zachowując zimną krew i zdrowy rozsądek Tomek zadzwonił pod numer 112 i wezwał pogotowie ratunkowe. Po przyjeździe ambulansu ratownicy medyczni mogli szybko udzielić pomocy, dzięki czemu udało się uratować nieznanego Pana. Okazało się, że dzięki natychmiastowej reakcji chłopca i reanimacji mężczyzna przeżył, a tym samym Tomek uratował życie osobie potrzebującej niezwłocznej pomocy. Bracia swoim zachowaniem i postawą pokazali męstwo i odwagę. Dorośli często kierują się własnymi uprzedzeniami i często wolą z góry założyć, że człowiek leżący w parku, w rowie, lub na chodniku zapewne znajduje się pod wpływem alkoholu i najpewniej nie potrzebuje zainteresowania i wparcia. Często tak bywa, że z braku wiedzy, lub doświadczenia boimy się udzielić pierwszej pomocy. Niestety brak reakcji w takich momentach może nieść ze sobą tragiczne konsekwencje. Niezwykłą rzeczą jest to, że najmłodsi potrafią udzielić pomocy, czego często dorośli się obawiają. Gdy dziecko ratuje dorosłych, ogarnia nas podziw i szacunek. Umiejętność zachowania się w takich sytuacjach nie należy do najłatwiejszych, a przecież powinno to być domeną ludzi dorosłych, a nie zawsze nią jest. Pierwszego września na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego Tomek już klasy III c , oraz jego brat Adam zostali uhonorowani w obecności społeczności szkolnej pochwałą dyrektora oraz pedagogów szkolnych. Otrzymali dyplom uznania za odwagę i godną postawę do naśladowania. Jako wychowawca Tomka, jestem dumna, że lekcje o tematach z pierwszej pomocy zostały zapamiętane i utrwalone, a zdobyta wiedza została mądrze wykorzystana. Brawo!

Attachments:
Download this file (IMG_5893.JPG)IMG_5893.JPG[ ]3798 kB

BAW SIĘ RAZEM Z NAMI

 

....z nami tańcz, klaszcz na dwa, daj nam porwać się.... tymi słowami członkowie szkolnego chóru DoReMi zapraszali swoją publiczność do wspólnej zabawy podczas dwóch czerwcowych koncertów. Pierwszy z nich odbył sie w niedzielę, 19 czerwca, podczas festynu miejskiego Spotkajmy się na plantach. Natomiast w poniedziałkowy wieczór, 20 czerwca, w sali Krob-kultu zebrały się rodziny, nauczyciele i znajomi uczniów śpiewajacych w DoReMi, aby wspólnie uczestniczyć w koncercie podsumowującym rok szkolny 2021/22. Widzowie mogli posłuchać piosenek z repertuaru m.in. Anny Jantar, Zbigniewa Wodeckiego, Marka Grechuty, Sanah czy Lady Pank. Ogromną radość sprawiła zespołowi publiczność śpiewając  refren piosenki... Heja, heja, heja, ho śpiewajmy...wykonując przy tym prosty układ ruchowy. Podczas koncertu panowała niezwykle miła atmosfera, a po jego zakończeniu spędziliśmy miło czas przy kawce, placku i przepysznej pizzy.  

Attachments:
Download this file (1Baw się razem z nami.jpg)1Baw się razem z nami.jpg[ ]133 kB
Download this file (Baw się razem z nami.jpg)Baw się razem z nami.jpg[ ]154 kBOdsłon artykułów:
1869463


https://docomomobrasil.com/rtp-slot/https://docomomobrasil.com/slot-server-luar/https://revista.sthembrasil.com/slot-deposit-dana/https://journals.woundscanada.ca/slot-deposit-pulsa/http://docomomobrasil.com/slot-demo/https://ncst.mw/slot-demo-pragmatic/http://ojs3.bkstm.org/js/slot-demo/http://ojs3.bkstm.org/js/slot-deposit-dana/http://mv-conference.phonepulse.ie/https://jurnal.warnasulsel.com/pages/slot-luar-negeri/https://ncst.mw/slot-bonus/https://ncst.mw/togel-online/https://kustwudil.edu.ng/wp-content/uploads/slot-demo/https://v-rouge.com/slot-server-luar/https://www.ncst.mw/wp-content/plugins/bar/https://biologi.ipb.ac.id/~ojsbio/pages/slot-deposit-dana/https://sparkling.kaltimprov.go.id/frontend/slot-deposit-pulsa/https://sidapro.fsb.ung.ac.id/idn-slot/https://sparkling.kaltimprov.go.id/frontend/mpo-slot/https://docomomobrasil.com/slot-deposit-pulsa/https://docomomobrasil.com/slot-deposit-pulsa/https://www.poponguine.info/wp-content/slot-gacor/