Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Duda   
piątek, 09 grudnia 2016 09:50
Powiatowy konkurs historyczny
„Ziemia gostyńska w czasach od 965 roku do 1300 roku”

 
               15 listopada 2016 r. odbył się finał XI Powiatowego Konkursu Historycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych. Temat tegorocznych zmagań historyków związany był  z obchodzoną w naszym kraju 1050 rocznicą przyjęcia chrztu i brzmiał „Ziemia gostyńska w czasach od 965 roku do 1300 roku”. Głównymi organizatorami konkursu było Stowarzyszenie Ziemia Krobska oraz ZSPiG w Krobi. Należy dodać, że organizację konkursu wsparły Gmina Krobia, Powiat Gostyński oraz Rada Rodziców ZSPiG w Krobi. To dzięki zaangażowaniu wspomnianych wyżej instytucji młodzi miłośnicy historii z gimnazjów powiatu gostyńskiego mogli spotkać się i sprawdzić swoją wiedzę z zakresu historii naszego regionu.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Danuta Szal   
czwartek, 08 grudnia 2016 20:05
Sukcesy recytatorów

17 listopada odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV - VI SP i gimnazjum. Spośród 22 uczestników ze szkoły podstawowej tegorocznymi laureatami zostali:
I miejsce - Antonina Olejnik z kl. IV c
II miejsce - Kacper Huchrak  z kl. V b
III miejsce - Maria Andrzejewska z kl. V b
Wśród gimnazjalistów I miejsce zdobyła Marcelina Urbańska z kl. II C, II miejsce zajęła Sandra Balcerek z  kl. II B, natomiast III miejsce - Agata Paikert z kl. III C.

22 listopada w Pudliszkach w finale Gminnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem: "Świat oczami wspólczesnych", jak co roku, bardzo ładnie zaprezentowali się nasi uczniowie.
W kategorii klas IV - VI  Antonina Olejnik zajęła III miejsce, a Kacper Huchrak zdobył wyróżnienie.
W gronie gimnazjalistów III miejsce zajęła Sandra Balcerek, natomiast zwyciężyła Marcelina Urbańska, zdobywając jednocześnie tytuł Recytatora Roku 2016.

27 listopada nasi recytatorzy ( 1 reprezentant ze szkoły podstawowej i 1 z gimnazjum) uczestniczyli w XV Powiatowym Konkursie Recytatorskim im. Kaspra Miaskowskiego, który tym razem odbył się w Smogorzewie. Również ten wyjazd był owocny, bowiem wśród gimnazjalistów wyróżnienie zdobyła Sandra Balcerek, a Łukasz Łysakowski z klasy VI a zajął III miejsce.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Giera   
czwartek, 08 grudnia 2016 20:00
Biskupianie śpiewają, tańczą i …
 
         świetnie grają w kręgle. Można było przekonać się o tym podczas wycieczki do Bowling – Bilard Club w Gostyniu. Dzieci ze Szkolnego Zespołu Biskupiańskiego spędziły popołudnie na sportowo, grając w kręgle. Obsługa kręgielni zaprezentowała dzieciom sposób korzystania z toru oraz metodę elektronicznego rejestrowania wyników każdego rzutu. Podczas pobytu w kręgielni dzieci doskonale się bawiły i włożyły wiele wysiłku, aby uzyskać jak najwięcej punktów dla swojej drużyny. Zadanie wymagało od nich umiejętności znalezienie właściwej postawy i techniki rzutu. Choć trochę bolały ręce, towarzyszył im dobry humor i zadowolenie. Współzawodnictwo na torze okazało się świetną zabawą i przyjemnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Gembiak   
środa, 07 grudnia 2016 23:06
                     Małe- wielkie Chiny w naszej szkole.
   We wtorek, 29 listopada odbyło się spotkanie uczniów klas III szkoły podstawowej  z absolwentką naszej szkoły , panią Weroniką Wasiak, która prawie rok spędziła w Chinach. Wspomnienia z podróży nasz gość rozpoczął od pokazania na mapie trasy swojej wyprawy. Następnie podzielił się z nami  wieloma  ciekawostkami dotyczącymi kultury panującej w najludniejszym kraju na świecie. Dzięki ciekawemu przekazowi , atrakcyjnej prezentacji  i wystawie zdjęć mogliśmy odbyć fascynującą  podróż do tego jakże odległego kraju. Zobaczyliśmy atrakcje  jakie czekają tam  na turystów    np. Wielki Mur Chiński, plac Tian’anmen, panoramę Szanghaju  z wieży widokowej, odwiedziliśmy Purpurowe Zakazane Miasto – pałac cesarski w Pekinie . Ponadto uczniowie  mogli zobaczyć oryginalne rekwizyty z podróży m.in.  charakterystyczne nakrycie głowy,  chińskie pałeczki ,walutę oraz   porcelanowe figurki.  Zdobyli dużo cennych informacji  o kulturze, klimacie, roślinności        i  mieszkańcach   Chin. Wiele dowiedzieli się też o systemie oświatowym obowiązującym w tym kraju. Nasi uczniowie, którzy czasami uskarżają się  na  nadmiar obowiązków w szkole, przekonali się, że ich rówieśnicy z Chin mają znacznie gorzej, gdyż szkoły w Chinach uchodzą za jedne z najbardziej surowych i restrykcyjnych szkół na świecie, a uczniowie spędzają w nich po 10 godzin dziennie przez pięć, a w niektórych regionach nawet siedem dni             w tygodniu.
Spotkanie  upłynęło w bardzo miłej atmosferze,  miało dużą wartość dydaktyczną, ukazało piękno geografii świata oraz przybliżyło uczniom kulturę        i zwyczaje prezentowanego kraju.
Pani Weronice  bardzo dziękujemy, że zechciała podzielić się z nami swoimi przeżyciami. 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Giera   
środa, 07 grudnia 2016 18:56
Wycieczka do Fabryki Bombek
 
            Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy 2a z p. Marią Gierą i 2c z p. Adrianą Biernat wybrali się na wycieczkę do Fabryki Bombek „Celtic” w Lesznie. Dzieci zwiedzając fabrykę zapoznały się z procesem powstawania ozdób choinkowych, który rozpoczyna się od szklanej rurki, a kończy na gotowej bombce. Zobaczyły i miały możliwość wydmuchania rozgrzanego szkła, potem srebrzenia, farbowania, suszenia, ręcznego ozdabiania i lakierowania. Poznały nazwy zawodów związanych z etapami tworzenia bombek. Następnie obejrzały różnorodne ozdoby bożonarodzeniowe na wystawie i ekspozycji do sprzedaży. Były tam aniołki, Mikołaje, dzwonki, choineczki, pojazdy, zwierzątka, a nawet żołnierzyki i zegary „z duszą”. Prawdziwie ręczne arcydzieła.
Braliśmy też udział w warsztatach plastycznych, dzięki którym mogliśmy własnoręcznie, realizując swoje pomysły ozdobić bombkę choinkową. Dzieci wykazały się inwencją twórczą i zdolnościami plastycznymi.
Na zakończenie każdy uczestnik wycieczki otrzymał wykonaną przez dekoratora piękną, złotą bombkę z własnym imieniem.
Uczniowie wrócili z wyjazdu zadowoleni, pełni wrażeń i bogatsi o nowe wiadomości i doświadczenia.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 111