Sukces Leny

W dniu 1.03.2019 r. podczas XXII Targów  Edukacyjnych, odbyło się podsumowanie wojewódzkiego konkursu " Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej i sportowej". Konkurs zorganizował Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Tegoroczna edycja, na którą wpłynęło 849 prac dotyczyła działalności Polaków we Włoszech. Wśród wyróżnionych w kategorii klas IV - VIII znalazła się uczennica naszej szkoły Lena Kordek z klasy VI a. Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią sławnych Polaków w świecie oraz geografią i kulturą kraju, określonego w temacie na dany rok. Udział w konkursie daje możliwość rozwijania wrażliwości i  kreatywności dzieci i młodzieży poprzez twórczość artystyczną, uwrażliwienie na piękno otaczającego nas świata i różnorodność kulturową oraz zachęcanie ich do samodzielnej pracy przy wykorzystaniu różnorodnych źródeł informacji i technik plastycznych. Wiedza, że nasza Ojczyzna dała światu wybitnych ludzi, napawa nas dumą z Polski oraz ich wybitnych reprezentantów na przestrzeni wieków.

Lenie serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

               XVII POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

 

        "We know the way"....to tytuł piosenki, którą zaprezentował zespół DoReMi na XVII Powiatowym  Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, który odbył się w dniu 11 marca 2019 roku w gostyńskim LO. Piosenkę w języku maoryskim i angielskim wykonały dziewczyny z klasy  IIIb gimnazjum,  śpiewające w szkolnym chórze DoReMi: Amelia Chuda, Weronika Majewska, Wiktoria Wencel i Monika Toporowicz. W kategorii szkoł podstawowych wystąpiło trzydziestu wykonawców, przede wszytkim solistów, prezentujących bardzo wysoki poziom i mimo, że w tym roku nie udało nam się znaleźć wśród laureatów to dobrze się bawiłyśmy i  wróciłyśmy bogatsze w nowe doświadczenia.

 

 

Wizyta wolontariuszy z fundacji Euroweek!

W dniach 11-12 marca 2019 r. mieliśmy okazję gościć dwie niezwykłe osoby – Wawę Wahdini z Indonezji oraz Juana Carro z Argentyny – wolontariuszy z fundacji Euroweek, którzy na co dzień zajmują się integracją europejską i wspieraniem młodych osób w nauce języka angielskiego. Uczniowie najstarszych klas mieli szansę spotkać się z wolontariuszami i wziąć udział w zajęciach prowadzonych w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń. Ponadto każdy uczestnik szkolenia miał możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania muzyki i nauki tańców narodowych z krajów wolontariuszy. Zaproszeni goście bardzo ciekawie opowiadali o swoich krajach, pokazywali zdjęcia ucząc przy tym podstawowych słów i wyrażeń w swoich narodowych językach. Uczniowie byli bardzo zaangażowani, chętnie brali udział w grach i zabawach przygotowanych przez gości. Uczestnicy warsztatów mieli niezwykłą okazję pokonywać swoje ograniczenia, bariery językowe i nieśmiałość. Mogli w ciekawy sposób poprawić swoje umiejętności językowe oraz podnieść świadomość i wiedzę na temat krajów, z których pochodzą wolontariusze. Na koniec młodzież podziękowała gościom wręczając im drobne upominki z logo naszej gminy i szkoły. Było to niezwykłe doświadczenie, które z pewnością pozostanie w pamięci naszych uczniów. Miejmy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli jeszcze nie jeden raz okazję przeżyć tak wspaniałe doświadczenie.

 

 

   Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt 

100-lecie Powstania Wielkopolskiego

 

       W dniu 15 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej w Piaskach odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt - 100-lecie Powstania Wielkopolskiego. W rozgrywkach udział wzięły reprezentacje Szkół Podstawowych z Bodzewa, Gostynia, Krobi, Pogorzeli, Pudliszek, Piasków.


Od 4 marca br. będą drobne zmiany w planie lekcji.

Proszę zapoznać się ze zmianami Uczeń->plan lekcji
Odsłon artykułów:
1091566