Uczniowie wybrali nowy samorząd

W poniedziałek 25 maja odbyły się wyjątkowe wybory do samorządu uczniowskiego naszej szkoły. Wyjątkowe, ponieważ ze względu na zaistniałą sytuację głosowano przez internet.

Kampania wyborcza uczniów chętnych do pracy w samorządzie trwała dwa tygodnie. Na stronie szkoły można było zapoznać się z kandydatami i z ich pomysłami. O głosy koleżanek i kolegów zabiegało siedmioro uczniów. Uprawnionych do głosowania było 358 uczniów, oddano 202 głosy.

W wyborach zwyciężyła Joanna Ratajczyk z klasy VI c, uzyskując 63  głosy (31,2%). Julii Marciniak (39 głosów- 19,3%)  przypadła funkcja zastępcy przewodniczącej, a sekretarzem została Zofia Rejek (30 głosów -14,9%).

Nowemu samorządowi życzmy ciekawych pomysłów w następnych dwóch latach, a kończącemu kadencję dziękujemy.

Od 8 czerwca do końca roku szkolnego obowiązuje nauczanie zdalne oraz konsultacje.
Plan zajęć oraz konsultacji nie uległ zmianie.

W załącznikach znajdują się odpowiednie dokumenty.

Kolejny sukces młodych aktorów


Zosia Selwod i Kacper Huchrak - młodzi aktorzy z grupy teatralnej “Na Fali”, zostali laureatami V Ogólnopolskiego Konkursu na Reklamę, organizowanego przez Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Konkurs ten ogłoszono w ramach obchodów Miesiąca Języka Ojczystego. Zadanie konkursowe polegało na wymyśleniu, przygotowaniu i nagraniu reklamy produktu w myśl hasła: “Jeden slogan więcej wart niż tysiąc słów”. Zosia i Kacper pracowali nad swoją reklamą w ferie zimowe pod czujnym okiem opiekunki, a przy nagraniu pomógł im P. Daniel Gała. Przedmiotem ich pracy była, wymyślona przez Zosię, opaska na oczy marki “Snywić”, pozwalająca na zapamiętywanie snów, oczywiście tylko tych sympatycznych. Uczniowie z powodzeniem wykorzystali też przy okazji swoje predyspozycje aktorskie, szlifowane od kilku lat w szeregach grupy “Na Fali”. Spośród 35 reklam nadesłanych przez uczniów z całej Polski, jury wybrało 10, które przeszły do finału, podczas którego uczestnicy mieli obronić swoją pracę przed jurorami i publicznością. Z powodu pandemii zaplanowany na 12 marca br. finał w Krakowie - odwołano. Organizatorzy konkursu przeprowadzili go on-line 29 maja na podstawie nadesłanych nagrań. Zosia i Kacper znaleźli się na podium, zajmując III miejsce w Polsce. Jurorzy skomentowali ich pracę następująco:

“ Zosia i Kacper zaprezentowali upragnione przez wielu urządzenie, które pozwala widzieć sny. Serdecznie gratulujemy im i ich nauczycielce Pani Magdalenie Andrzejewskiej. Pomysłowość i wysoki poziom wykonania to walory tej pracy. Warto zwrócić uwagę także na młodych aktorów!!!”.  

Szanowni Państwo,

w tym roku rekrutacja do szkół ponadpodstawowych bezie przebiegała inaczej niż w latach poprzednich. W związku z tym, w załącznikach znajdują się informacje dotyczące rekrutacji w powiecie gostyńskim.

Dodatkowo w załącznikach znajduje się materiał informacyjny Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi wraz z listem dyrektora Lecha Bema.


W sprawie rekrutacji do szkół w innych powiatach, informacji proszę szukać na stronach tych szkół.

FINAŁ KONKURSU WIEDZY O PATRONIE KLAS VI i VIII

11 marca – w  przeddzień urodzin Patrona szkoły odbył się w czytelni naszej biblioteki  Finał Konkursu Wiedzy o Patronie. Do finału zakwalifikowało się 10 uczniów z klas ósmych i 11 uczniów z klas szóstych. Uzyskali oni największą ilość punktów w eliminacjach pisemnych w swoich grupach wiekowych. Byli to:

W klasach VIII szkoły podstawowej

Marta  Siemowska
Zuzanna  Śląska
Jakub  Lisiecki
Klaudia  Puślednik
Waldemar  Dziedzic
Kacper  Polowczyk
Aleksandra  Giszczyńska
Kacper  Huchrak
Karol  Humerski
Zuzanna  Sojka

W klasach VI szkoły podstawowej

Agnieszka  Marcinkowska
Zofia  Rejek
Nikola  Andrzejewska
Bruno  Celka
Agata  Urbaniak
Oliwia  Bryl
Joanna  Ratajczyk
Oliwia  Burzyńska
Karolina  Palczun
Mikołaj  Zaremba
Mateusz Tatarek

Finał konkursu składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Zmagania finalistów klas VIII oceniało jury w składzie: p. Maria Kaźmierczak, p. Sylwia Wałkiewicz, p. Magdalena Andrzejewska, a klas VI: p. dyr. Krzysztof Kasperczak, p. Maria Kaźmierczak, p. Magdalena Andrzejewska. Konkurs przygotowała i prowadziła p. Justyna Matusiak.

Rezultatem współzawodnictwa było wyłonienie laureatów, którymi zostali:

W klasach VIII

I miejsce - Kacper Huchrak
II miejsce- Karol Humerski
III miejsce – Aleksandra Giszczyńska

W klasach VI

I miejsce - Oliwia Bryl
II miejsce – Karolina Palczun
III miejsce - Agnieszka Marcinkowska

Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców zostaną wręczone laureatom na uroczystości z okazji Święta Patrona.

Wszystkim uczestnikom, a szczególnie laureatom serdecznie gratulujemy!!!
Odsłon artykułów:
1383623