Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kasprzak   
poniedziałek, 23 stycznia 2017 21:23
VENI, VENI EMMANUEL
 
         W niedzielne popołudnie, 22.01.2017r w kościele pw. Św. Mikołaja w Krobi, odbył się Koncert Noworoczny "Veni, veni Emmanuel", w którym udział wzięły krobskie chóry oraz Schola parafii Domachowo. Gwiazdą koncertu był, goszczący w Krobi w listopadzie 2016r, pan Łukasz Wilda, który śpiewa w Chórze Narodowym we Wrocławiu, a także współpracuje z chórami z Holandii. Pan Wilda zaśpiewał kilka kolęd wspólnie z Chórem Kościelnym i "Harmonią" oraz wykonał krótki recital solo. Nasz szkolny chór DoReMi zaprezentował się w utworach świąteczno- zimowych: "Chcę z Tobą spędzic święta", "Z kopyta kulig rwie" oraz "Jingle bells" w polskiej wersji językowej. Koncert zakończył się wspólnym zaśpiewaniem kolęd "Lulajże Jezuniu" oraz "Bóg się rodzi". Po koncercie wszyscy uczestnicy udali się na ciepłą herbatę i słodkie co nieco.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kasprzak   
poniedziałek, 23 stycznia 2017 20:34
W RYTMIE FLAMENCO
      
             Większość z nas na pewno słyszało o muzyce flamenco, ale rzadko kto miał okazję posłuchać jej na żywo. Taka okazja nadarzyła się w naszej szkole w ubiegły wtorek, 17.01.2017r. Muzycy współpracujący z  Łódzkim Biurem Koncertowym "Wirtuoz" zagrali dla nas  niesamowity koncert. Dwoje gitarzystów i perkusista, po krótkiej genezie muzyki flamenco, zaprezentowali różne jej gatunki oraz charakterystyczne bicia gitarowe. Dodatkową atrakcją koncertu była tancerka, która pokazała sposób gry na kastanietach oraz typowe dla flamenco ruchy dłoni i stóp. Podczas tańca wykorzystywała różne rekwizyty np: wachlarze i wstęgi, które nadawały mu wręcz magicznego charakteru. Uczniowie podczas koncertu mogli spróbować też swoich sił tanecznych. Koncert zakończył się muzycznymi zagadkami związanymi z utworami muzyki flamenco.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
środa, 21 grudnia 2016 11:09
Przepis na spektakl
 
Popularna audycja telewizyjna, ze znaną restauratorką udzielającą porad w zakresie gotowania i zarządzania stała się inspiracją do scenariusza spektaklu teatralnego pt.„Zamieszki kuchenne”, przygotowanego przez Magdalenę Andrzejewską i Jolantę Szpurkę. Wizyta głównej bohaterki w wymyślonej przez autorki scenariusza restauracji „Eldorado” w Krobi, stała się okazją do prezentacji lokalnych produktów, zwyczajów, a także znanych osobistości, w szczególności postaci prof. Józefa Zwierzyckiego. Nie przypadkiem, bowiem i autorki sztuki, i jej aktorzy to kadra Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi, której patronem jest właśnie ten światowej sławy geolog. 
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dariusz Kreczmer   
środa, 21 grudnia 2016 10:13


Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej „Dzikich drużyn”


alt

 
 
       Dnia 19.12.2016 r. w naszej szkole odbył się Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej tzw. „Dzikich drużyn”. W turnieju udział wzięli uczniowie klas VI szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum. Każdą klasę reprezentowały dwa zespoły, wytypowane wspólnie z wychowawcą. Turniej przebiegał w świątecznej atmosferze, drużyny wystąpiły w czapkach świętego Mikołaja. Rozgrywkom towarzyszyły pozytywne emocje związane z rywalizacją sportową.

W kategorii klas VI SP
I miejsce zajęła drużyna kl VI c
II miejsce kl. VI a
III miejsce kl. VI b

W kategorii klas Gimnazjum
I miejsce kl. II a
II miejsce kl. II c
III miejsce kl. II c

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody oraz dyplom a wszyscy uczestnicy turnieju słodki upominek od Świętego Mikołaja. Uczestnikom gratulujemy i życzymy wspaniałych świąt.
                       

                                                                 Organizatorzy, Nauczyciele wych. fiz. 

Zdjęcia w galerii

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sławomir Gembiak   
środa, 14 grudnia 2016 08:29
Medalistka Igrzysk Paraolimpijskich w Krobi.
 
            Rok 2016 kojarzy się nam z wieloma emocjonującymi wydarzeniami sportowymi, także z Paraolimpijskimi Igrzyskami w Rio de Janeiro. Jedną z reprezentantek Polski była Lucyna Kornobys, mieszkanka Jeleniej Góry, specjalizująca się w rzucie oszczepem            i pchnięciu kulą.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 111