79 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego
  
         Już po raz jedenasty w Poznaniu, przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej odbyły się uroczystości upamiętniające rocznicę powstania podziemnych struktur Państwa Polskiego działającego w czasie II wojny światowej. W tym roku już tradycyjnie wzięła w nich udział delegacja z naszej gminy. W jej skład weszła głównie młodzież  tzn. uczniowie Szkoły Podstawowej w Krobi, którym towarzyszyli  harcerze z 4 Drużyny Harcerskiej im. Tadeusza Kościuszki w Krobi oraz przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej koło „Zawisza” w Krobi.

Lekcja sportu z Anitą Włodarczyk.
Dnia 11 września 2018 r. przy  SP 4 w Rawiczu została uroczyście otwarta do użytku nowa hala sportowa, a nazajutrz odbyła się w niej lekcja sportu z udziałem 250 uczniów z klas        4 – 6. Wydarzenie, w których uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły, reprezentanci klasy 4c, 5c i 6c, otworzył uroczyście burmistrz Rawicza p. Grzegorz Kubik.

Wycieczka do Wrocławia

 

W czwartek 20 września br. uczniowie zaangażowani w działalność krobskiego Przytuliska dla Psów, grupy teatralnej „Na Fali” oraz uczniowie klasy III C gimnazjum, wybrali się wspólnie na wycieczkę do Wrocławia. Wyjazd dostarczył uczestnikom wielu niecodziennych wrażeń, głównie za sprawą obejrzanego spektaklu we Wrocławskim Teatrze Lalek . Widowiskowy spektakl „Babcia na jabłoni” w reżyserii Jarosława Kiliana powstał na podstawie książki o tym samym tytule austriackiej autorki Miry Lobe. Opowiadana na scenie historia rozgrywa się w dwóch światach: rzeczywistym i wymyślonym przez głównego bohatera Antka. W realnym świecie kikuosobowa rodzina żyje w określonym rytmie. Codziennie gromadzi się przy stole nakrytym pięknym obrusem, by zjeść gorący obiad. Są rozmowy, wyprowadzanie psa na spacer, wspólne wieszanie prania. Na pozór wszystko odbywa się w najlepszym porządku, ale to raczej tylko próby ratowania prawdziwych więzi rodzinnych. 


W nagrodę kibicowali zespołom Ekstraklasy  
 
alt

     
         14 września uczniowie klasy 8c oraz 3b gimnazjum, wspólnie z nieco ponad 6 tys. kibiców byli świadkami piłkarskich zmagań pomiędzy zespołami Zagłębia Lubin i Śląska Wrocław. Na pierwszą bramkę trzeba było czekać do 40 min, kiedy to Filip Starzyński trafił do siatki bezpośrednio z rzutu rożnego. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla Zagłębia. Uczniowie podczas meczu świetnie się bawili a za najładniejszą akcję meczu uznali debiutancką bramkę rezerwowego Dawida Pakulskiego.

Odpowiednie zachowanie podczas wycieczki oraz kulturalne kibicowanie pozwalają mieć nadzieję, że nie był to ostatni wyjazd tych klas na podobne imprezy.

W planach kolejne sportowe emocje.


 Odsłon artykułów:
929322