"Godały" jak najęte
 
W niedzielę 28 października br. odbył się XXII Konkurs "Mówimy Gwarą" w Bukówcu Górnym. Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu 4-minutowego tekstu w gwarze solo lub w duecie. W tegorocznej edycji na bukówieckiej scenie zaprezentowało się 24 uczestników, wyłonionych na podstawie nadesłanych nagrań. W tym gronie znalazło się 5 uczennic należących do grupy teatralnej "Na Fali" oraz 2 debiutanki z klas czwartych. Dziewczyny do konkursu przygotowała i teksty napisała Magdalena Andrzejewska. Jury oceniało uczestników indywidualnie w czterech różnych kategoriach. Wszystkie oratorki z Krobi "godały" jak najęte i znalazły się na podium !!! Weronika Przybył zwyciężyła w kategorii Stare Wróble, a Joanna Ratajczyk zajęła II miejsce w kategorii Szaranki.  O bardzo udanym debiucie mogą mówić czwartoklasistki: Emilia Nowak (II miejsce) oraz Maja Włodarczyk (III miejsce) w kategorii Szczawiki. W kategorii Ołpyn  (dla absolwentów) Jagna Knapp po raz kolejny nie miała sobie równych i znalazła się na I miejscu podium. W tej samej kategorii na II miejscu uplasowała się Marcelina Urbańska, a na III miejscu Zuzanna Dolata.  Jak co roku konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Prezentacje gwarowe przeplatane były występami kapeli Szczuny z Sulencinka oraz miejscowego Kabaretu Dziura. Wśród zaproszonych gości obecny był prof. Jerzy Sierociuk z Pracowni Dialektologicznej Instytutu Filologii Polskiej UAM w Poznaniu. Konkurs dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

II  WIELKOPOLSKI  ZLOT  MEDIATORÓW  RÓWIEŚNICZYCH

alt

         W dniach 26-28 października w Wielowsi odbył się zlot mediatorów, który był nie tylko okazją do odnowienia "starych" znajomości, ale i zawarcia nowych.
Piątkowy wieczór to czas na zakwaterowanie w salach oraz na prezentacje grup. Od samego rana w sobotę graliśmy, wspinaliśmy się na wyżyny, obowiązkowo tańczyliśmy belgijkę, pisaliśmy opinię o zlocie, śpiewaliśmy, jedliśmy pizzę i robiliśmy wieeeele różnych rzeczy. Spotkanie to miało głównie charakter integracyjny i okazało się, że młodzież wcale nie musi mieć telefonów, żeby się dobrze bawić. Wystarczy im po prostu doborowe towarzystwo. Dla potencjalnych mediatorów zlot był okazją, aby przekonać się, czy chcą zająć się mediacjami. Dziękujemy pani Mirosławie Kmiecik za zaproszenie i pani Kasi Teledze za zorganizowanie zajęć. ❤


Uczniowie, podzielili się z opiekunami następującymi opiniami na temat zlotu (zapis w oryginalnym kształcie, bez korekty autora artykułu):

X KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA - FINAŁ 

23 października 2018 w czytelni naszej biblioteki odbył sięX Finał Konkursu Pięknego Czytania. Udział w nim wzięło 40 uczniów wyłonionych w drodze eliminacji klasowych przeprowadzonych przez nauczycieli języka polskiego. Byli to:
Klasa 4a: Oliwia Dolata, Mikołaj Bartz
Klasa 4b: Oskar Olejniczak, Maja Włodarczyk
Klasa 4c: Maria Rejek, Bartosz Czwojda
Klasa 4d: Olaf Krzyżostaniak, Zuzanna Jóźwiak
Klasa 5a: Nikola Andrzejewska, Bruno Celka
Klasa 5b: Marta Bzdęga, Dominki Śląski
Klasa 5c: Adam Bogusz, Kacper Chudy
Klasa 5d: Karolina Palczun, Weronika Przybył
Klasa 6a: Lena Kordek, Oliwia Poślednik
Klasa 6b: Wiktoria Kasprzak, Aleksandra Piechocka
Klasa 6c: Zuzanna Chuda, Zofia Selwod k
Klasa 7a: Marta Siemowska, Zuzanna Śląska
Klasa 7b: Maria Andrzejewska, Kacper Huchrak
Klasa 7c: Kornelia Kaczmarek, Julia Cichosz
Klasa 8a: Aleksandra Michalska, Anna Pazoła
Klasa 8b: Klaudia Łuczak, Weronika Mosiek
Klasa 8c: Jagna Skorupka, Kacper Ratajczak
Klasa IIIA: Zofia Jędryczka, Martyna Wojciechowska
Klasa IIIB: Amelia Chuda, Weronika Majewska
Klasa IIIC: Nina Roszkiewicz, Łucja Ofierzyńska
Zadaniem uczniów było przygotowanie określonego fragmentu książki. W tym roku były to:
- dla klas 4: „Karolka Karotka i najukochańszy pies na świecie” Christian Bieniek
- dla klas 5: „Oj. Hela” Barbara Stenka
- dla klas 6: „Gdzie jesteś, tatusiu?” Anna Onichimowska
- dla klas 7: „Duża kieszeń na kłopoty” Agata Mańczyk
- dla klas 8: „Klasa pani Czajki”Małgorzata Karolina Piekarska
- dla klas III gimn.: „Możesz wybrać, kogo chcesz pożreć” – Dorota Cembrzyńska-Nogala
Płynność, poprawność, dykcję i interpretację zaprezentowanych przez uczniów fragmentów książek oceniało w kl. 4-6  jury w składzie: dyr. Katarzyna Płaczek – Kowalska, p. Maria Szpurka – dyrektor Biblioteki Publicznej oraz p. Magdalena Andrzejewska, a w kl.7,8 i III gimnazjum komisja w składzie:  dyr. Michał Ratajczyk, p. Maria Szpurka i p. Magdalena Andrzejewska.
Laureatami zostali:
w  kl.4: - Oskar Olejniczak
w kl.5: - Weronika Przybył
w kl. 6 – Zofia Selwod
w kl.7 – Kacper Huchrak
w kl. 8 – Anna Pazoła
w kl. III gimn. – Łucja Ofierzyńska
Publiczność w drodze głosowania przyznała Nagrody Publiczności. Otrzymali je:
w kl.4 – Maria Rejek
w kl.5 – Weronika Przybył
w kl. 6 – Zofia Selwod
w kl.7 – Maria Andrzejewska
w kl. 8 – Anna Pazoła
w kl. III gimn. – Łucja Ofierzyńska
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział oraz upominki, a laureaci nagrody książkowe.

GRATULUJEMY!!!

Konkurs plastyczny ,,Strach ma wielkie oczy”

Na konkurs ,,Strach ma wielkie oczy” organizowany przez Dom Kultury Hutnik w Gostyniu, napłynęło 237 prac. Przy ich ocenie komisja konkursowa

brała pod uwagę przede wszystkim nastrój i kolorystykę, sposób wyrażenia tematu oraz kompozycję i staranność wykonania.

Ogółem przyznano 27 wyróżnień oraz 13 nagród w trzech kategoriach wiekowych. Z naszej szkoły zostało wysłanych 60 prac młodych artystów, z których siedem osób doceniła komisja konkursowa:

Wyróżnienia:

- Aleksandra Piechocka;

- Bruno Celka;

- Agata Wenderska;

- Hubert Kapała;

Nagrody:

- Ola Rewers;

- Piotr Burzyński;

- Aleksandra Walczak.

Laureaci zaproszeni są na uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród w dniu 30 października (wtorek) o godz.17:00 w sali widowiskowej GOK Hutnik. Gratulujemy.


Konkurs Plastyczno-Fotograficzny na 100-lecie Niepodległości

Na konkurs zorganizowany przez Zespół Szkół Rolniczych im. Józefa Wybickiego w Grabonogu nadesłano ponad 60 prac ze szkół i instytucji działających na terenie powiatu gostyńskiego.

Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach artystycznych – plastycznej i fotograficznej i w trzech kategoriach wiekowych – uczniowie szkół podstawowych (do 12 lat), uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów (13-16 lat), uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (16-19 lat).Z nasze szkoły wyróżnienie uzyskała uczennica Izabela Korcz z klasy VII b. Gratulujemy.

 
Odsłon artykułów:
929304