Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Matusiak   
środa, 29 marca 2017 08:04

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

 

W piątek, 17 marca 2017r. w małej sali gimnastycznej odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej. W uroczystości tej oprócz pierwszaków uczestniczyli zaproszeni goście: pan dyrektor Krzysztof Kasperczak oraz sześciolatki z Przedszkola Samorządowego “Pod Świerkami” z wychowawczyniami. Zanim nastąpił punkt kulminacyjny uroczystości wszyscy z wielkim zainteresowaniem obejrzeli inscenizację pt.: “Wielki Baj w tarapatach” w wykonaniu grupy teatralnej “Na Fali- Junior” działającej pod kierunkiem p. Magdaleny Andrzejewskiej przy bibliotece szkolnej. Był to debiut tej grupy i przyznać trzeba - bardzo udany. Dekorację przygotowała p. Hanna Hoska, a piosenkę p. Małgorzata Kasprzak. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami wszystkich widzów, a po zakończeniu uroczystości także słodkościami od pań z Przedszkola. Po występie nadszedł czas na najważniejszy moment tej uroczystości. Pierwszoklasiści stojąc z podniesionymi w górę palcami złożyli przyrzeczenie, po czym nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki  przy pomocy dużej zakładki. Na pamiątkę tego wydarzenia nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek oraz list skierowany do rodziców. Pamiątkowe zakładki otrzymali także goście - przedszkolaki. Tradycyjnie już został ogłoszony konkurs “Mój dzienniczek lektur”.

Po zakończeniu uroczystości nowi czytelnicy udali się na pierwsze samodzielne wypożyczanie do biblioteki szkolnej.  Wszystkim pierwszakom życzymy, by ciekawość świata i chęć czytania rosła z dnia na dzień i zapraszamy do częstego korzystania ze zbiorów naszej szkolnej biblioteki.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Duda   
czwartek, 23 marca 2017 07:12
Narodowy dzień pamięci żołnierzy wyklętych w Rawiczu
 
Już siódmy rok z rzędu 1 marca obchodzony jest w naszym kraju dzień pamięci o żołnierzach wyklętych. W tym czasie oddajemy cześć ich pamięci. Wspominamy wszystkich tych, którzy często oddając swoje życie po zakończeniu II wojny światowej walczyli o to aby nasze państwo nie uległo sowietyzacji i podporządkowaniu radzieckiemu.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
sobota, 18 marca 2017 14:37
Od 20 marca 2017 jest zmiana planu lekcji.
Nowy plan znajduje się w sekcji Uczeń->plan lekcji.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
poniedziałek, 06 marca 2017 10:50
W załączniku podany jest plan dowozów w czasie rekolekcji.
Rekolekcje są w dniach od 13 do 15 marca.
Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz (Dowożenie w rekolekcje 2017.pdf)Dowożenie w rekolekcje 2017.pdf 78 Kb
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Matusiak   
czwartek, 02 marca 2017 10:17

Konkurs „Znamy Dzieci z Bullerbyn”

24 lutego w naszej bibliotece odbył się konkurs dla klas 3 szkoły podstawowej pt.: „Znamy Dzieci z Bullerbyn”. W konkursie współzawodniczyło 22 uczniów. Poziom przygotowania dzieci był bardzo wysoki. Z całą pewnością cel konkursu – czytanie ze zrozumieniem i zapamiętywanie istotnych informacji z długiego tekstu został osiągnięty.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Bruno Celka

II miejsce - Nikola Andrzejewska

III miejsce - Kajetan Kaczmarek

Wyróżnienia:

- Kacper Kaczmarek

- Amelia Balcerek

- Dominik Śląski

- Karolina Palczun

- Marta Szymałka

- Weronika Przybył
 

GRATULUJEMY!!!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 111