Szkoła Podstawowa w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dagmara Nawrocka   
niedziela, 28 października 2018 16:49

Konkurs plastyczny ,,Strach ma wielkie oczy”

Na konkurs ,,Strach ma wielkie oczy” organizowany przez Dom Kultury Hutnik w Gostyniu, napłynęło 237 prac. Przy ich ocenie komisja konkursowa

brała pod uwagę przede wszystkim nastrój i kolorystykę, sposób wyrażenia tematu oraz kompozycję i staranność wykonania.

Ogółem przyznano 27 wyróżnień oraz 13 nagród w trzech kategoriach wiekowych. Z naszej szkoły zostało wysłanych 60 prac młodych artystów, z których siedem osób doceniła komisja konkursowa:

Wyróżnienia:

- Aleksandra Piechocka;

- Bruno Celka;

- Agata Wenderska;

- Hubert Kapała;

Nagrody:

- Ola Rewers;

- Piotr Burzyński;

- Aleksandra Walczak.

Laureaci zaproszeni są na uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród w dniu 30 października (wtorek) o godz.17:00 w sali widowiskowej GOK Hutnik. Gratulujemy.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dagmara Nawrocka   
niedziela, 28 października 2018 16:29

Konkurs Plastyczno-Fotograficzny na 100-lecie Niepodległości

Na konkurs zorganizowany przez Zespół Szkół Rolniczych im. Józefa Wybickiego w Grabonogu nadesłano ponad 60 prac ze szkół i instytucji działających na terenie powiatu gostyńskiego.

Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach artystycznych – plastycznej i fotograficznej i w trzech kategoriach wiekowych – uczniowie szkół podstawowych (do 12 lat), uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów (13-16 lat), uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (16-19 lat).Z nasze szkoły wyróżnienie uzyskała uczennica Izabela Korcz z klasy VII b. Gratulujemy.

 

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Szpurka   
czwartek, 25 października 2018 07:51

Językowa przygoda podczas EuroWeeku


W dzisiejszych czasach znajomość przynajmniej jednego języka obcego to dla młodego pokolenia szansa na lepszą przyszłość, łatwą komunikację oraz zdobycie upragnionej pracy. Młodzież z naszej gminy, ze szkół podstawowych w Krobi i Starej Krobi, skorzystała z ogromnej szansy i okazji, aby skutecznie podnieść swoje językowe kompetencje. Czterdziestoosobowa grupa wzięła udział w pięciodniowym obozie językowym o charakterze edukacyjnym.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Duda   
czwartek, 25 października 2018 07:09

Żywa lekcja historii w Pociągu Wolności


W środę 3 października br. młodzież z gminnych jednostek oświatowych w tym z naszej szkoły wzięła udział w bardzo ciekawej inicjatywie, której realizatorem były Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Koleje Wielkopolskie, Parowozownię Wolsztyn i ODN w Poznaniu. Inicjatywa ta wspaniale wpisała się w kalendarz gminnych obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Poślednik   
wtorek, 16 października 2018 09:48

Dla upamiętnienia 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości postanowiliśmy zebrać 100 przepisów kulinarnych, z których korzystają rodzice naszych uczniów i które stanowią tradycję naszego regionu. Przepisy zostały przyniesione przez uczniów, ale ich źródło pochodzenia nie jest znane. Część z nich jest kultywowana z dziada pradziada, ale część to nowe przepisy zaczerpnięte być może  z Internetu lub wytestowane przez młode pokolenie. Celem naszej akcji jest pokazanie jakie są upodobania mieszkańców gminy Krobia. Publikujemy przepisy na stronie internetowej szkoły ,aby wszyscy mogli z nich skorzystać i aby upamiętnić niezwykłą datę odzyskania wolności. Wolności, z której teraz możemy się wszyscy wspólnie cieszyć.

 


Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz (100 przepisów na 100 lecie.pdf)Przepisy 285 Kb
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 131