Aktualności

Zmiany w planie lekcji i planie dowozów
od 29 stycznia 2024 r.

      Dnia 29 stycznia 2024 r. (poniedziałek) rozpoczynamy w naszej szkole II półrocze. Z tego powodu, od tego dnia, nastąpi zmiana planu lekcji oraz planu dowozów (kierunki dowozu i odwozu). 
      Zmieniony plan lekcji będzie umieszczony na stronie internetowej szkoły, a zmieniony plan dowozów z załączniku oraz w zakładce "Uczeń", "Plan dowozów".

ZASADY NABORU DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
przy Szkole Podstawowej
im. prof. Józefa Zwierzyckiego w Krobi

Zasady naboru oraz wszystkie dokumenty potrzebne do naboru do oddziałów przedszkolnych w Chwałkowie, Potarzycy i Żychlewie przy Szkole Podstawowej im. prof. Józefa Zwierzyckiego Krobi w załącznikach.

                                     KONCERT NOWOROCZNY

                             KOLĘDOWANIE Z DOREMI

        W niedzielne popołudnie, 14 stycznia, w kościele parafialnym w Krobi, odbył się koncert w klimacie świąteczno- noworocznym. Można było posłuchać kolęd oraz piosenek świątecznych, a tym samym wrócić wspomnieniami do minionych świąt Bożego Narodzenia. Jako pierwszy zaprezentował sie zespół Fatimes w rockowo- ludowym repertuarze. W wykonaniu zepołu wysłuchaliśmy m.in. "A wczora z wieczora", "Anioł pasterzom mówił", "Noel".  Kolejny wykonawca, chór Harmonia,  nieco uspokoił atmosferę koncertu wykonując tradycyjne kolędy: "Witaj Synu", "Pospieszcie pastuszki" oraz "Cicha noc". Szkolny chór DoReMi rozpoczął koncert piosenką świateczną "Pierwsza gwiazda", w której partie solowe wykonali Marysia Majewska, Kornelia Śląska i Maciej Peśla. Następnie zabrzmiała "Złota Jerozolima" z repertuaru zespołu Skaldowie. Piosenka "Pada śnieg" bardzo ożywiła publiczność wywołując gromkie brawa. W kolędzie "Anioł pasterzom mówił" w nieco zmienionej formie swoje możliwośi wokalne zaprezentowały Marysia Piotrowiak i Nina Olejniczak. Swój występ DoReMi zakończyło piosenką świąteczną "Feliz Navidad". Ostatnim wykonawcą koncertu był chór kościelny i w jego wykonaniu można było usłyszeć m.in. kolędy "Świat cieszy się", "Cicha, mroźna noc" oraz wspólnie z DoReMi  kolędę "Każdy dom świętości pełny". Na zakończenie koncertu wszyscy wykonawcy i publiczność zaśpiewali kolędę "Gdy się Chrystus rodzi". 

      Kilka dni później w naszej szkole odbyło się Kolędowanie z DoReMi. Na sali gimnastycznej zabrzmiały kolędy w wykonaniu  szkolnego chóru, flażolecistów i śpiewających uczniów. Oprócz kolęd i pastorałek można było usłyszeć piosenki o tematyce świątecznej i zimowej. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się we wspólne kolędowanie, kultywując tym samym jedną z najpiękniejszych polskich tradycji.

Attachments:
Download this file (1705338952914.jpg)1705338952914.jpg[ ]142 kB
Download this file (1705339574851.jpg)1705339574851.jpg[ ]177 kB
Download this file (1705339574873.jpg)1705339574873.jpg[ ]174 kB
Download this file (1705339574897.jpg)1705339574897.jpg[ ]175 kB
Download this file (1705339633276.jpg)1705339633276.jpg[ ]185 kB
Download this file (IMG_2870.JPG)IMG_2870.JPG[ ]7733 kB
Download this file (IMG_2876.JPG)IMG_2876.JPG[ ]7623 kB
Download this file (IMG_2881.JPG)IMG_2881.JPG[ ]7338 kB

Profesor Józef Zwierzycki -

patronem najgłębszego szybu w Polsce

W środę 10 stycznia br. w Kwielicach niedaleko Głogowa odbyła się uroczystość nadania imienia profesora Józefa Zwierzyckiego szybowi GG-1 - największemu wyrobisku górniczemu w Polsce. W bardzo mroźne przedpołudnie, w blasku słońca, pod wspomnianym szybem tablicę pamiątkową, poświęconą nowemu patronowi - wybitnemu, polskiemu geologowi, odsłonił wiceprezes KGHM, Mirosław Kidoń, dotąd odpowiedzialny za aktywa zagraniczne, a od kilku dni także p.o. wiceprezesa do spraw rozwoju KGHM. Powiedział m.in. o naszym, ale także i ich patronie: 

"Józef Zwierzycki był postacią wyjątkową. Był jednym z najwybitniejszych geologów w historii Polski. Jego pasja i poświęcenie dla nauki sprawiły, że stał się autorytetem także za granicą. Jego wkład w rozwój geologii i górnictwa bardzo mocno wpłynął na kształtowanie się dzisiejszej branży wydobywczej. Nadanie szybowi GG-1 imienia profesora to połączenie wielkich polskich tradycji związanych z geologią i nowoczesnością. Szyb Zwierzycki będzie symbolem ciągłości innowacyjności i zaangażowania w rozwój górnictwa. Niech pasja profesora będzie nadal inspiracją dla nowych pokoleń górników".

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele świata nauki z Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa, Uczelni Jana Wyżykowskiego z Polkowic, delegacje z Wyższego Urzędu Górniczego i Państwowego Instytutu Geologicznego, przedstawiciele rady nadzorczej KGHM, dyrektorzy oddziałów i spółek  Grupy Kapitałowej Polska Miedź, wspomniany wiceprezes KGHM, samorządowcy.  W tym ważnym wydarzeniu, na zaproszenie władz KGHM, miała przyjemność uczestniczyć także delegacja z naszej szkoły w składzie: dyrektor Michał Ratajczyk, wicedyrektor Katarzyna Płaczek-Kowalska, Patrycja Kapała i Magdalena Andrzejewska.  Szyb GG-1, przynależący do oddziałów górniczych ZG Rudna, jest najgłębszym obiektem tego typu w Polsce, do którego może zjechać człowiek (ma głębokość 1348 m). Na czas głębienia został wyposażony w kaskadowy system odwadniania w celu ochrony przed zalaniem. W szybie zabudowano 466 żelbetowych pierścieni tubingowych. Każdy pierścień składa się z 14 segmentów, które ważą od 2 do 5 ton. W sumie cała obudowa tubingowa zainstalowana w szybie GG-1 waży ok. 25 tysięcy ton. Jest to szyb wdechowy, służący do transportu materiałów i ludzi. Będzie mógł docelowo pompować 45 tysięcy metrów sześciennych świeżego powietrza na minutę. 14 czerwca 2023 roku nastąpiło zbicie techniczne, czyli połączenie podziemnymi chodnikami szybu GG-1 z kopalnią KGHM O/ZG Rudna. Szyb GG-1 nazwany imieniem naszego Patrona ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju KGHM Polska Miedź S.A. Pozwoli na udostępnienie nowych obszarów złoża miedzi i przedłużenie funkcjonowania kopalń Polkowice-Sieroszowice oraz Rudna. Ponadto wpłynie na poprawę warunków klimatyzacyjnych i wentylacyjnych pracy górników. Tablica poświęcona Józefowi Zwierzyckiemu w Kwielicach stanie się z pewnością punktem koniecznym do odwiedzenia na trasie dorocznych wycieczek śladami naszego Patrona.

Attachments:
Download this file (IMG_2376.jpg)IMG_2376.jpg[ ]660 kB
Download this file (IMG_2380.jpg)IMG_2380.jpg[ ]820 kB
Download this file (IMG_2382.jpg)IMG_2382.jpg[ ]2165 kB
Download this file (IMG_2386.jpg)IMG_2386.jpg[ ]2424 kB
Download this file (IMG_2410.jpg)IMG_2410.jpg[ ]898 kB
Download this file (IMG_2415.jpg)IMG_2415.jpg[ ]3792 kB
Download this file (IMG_2426.jpg)IMG_2426.jpg[ ]1301 kB

Spektakl “HUMBA BUMBA BANG”

Dnia 3 grudnia 2023 r. w GCKiR w Krobi odbyła się premiera spektaklu “Humba Bumba Bang” w wykonaniu grupy teatralnej “Na Fali”, działającej przy bibliotece szkolnej. Młodzi aktorzy, którzy zadebiutowali rok temu, tym razem przygotowali z okazji Mikołajek NIEmikołajkowy spektakl o dziwnie brzmiącym tytule “Humba Bumba Bang” . Licznie zgromadzona publiczność miała okazję śledzić rozgrywającą się w afrykańskim buszu opowieść przede wszystkim o akceptacji siebie i o byciu sobą mimo wszystko. Główni bohaterowie: Żyrafka Cecylka, Kameleon Leon i Nosorożec Teodor, spotykają się zupełnie przypadkiem i odkrywają, że łączy ich coś wspólnego - kompleksy. Spontanicznie wyruszają w niebezpieczną drogę na szczyt wulkanu, by odnaleźć Szamana, który ma poprawić ich wygląd. Cecylka marzy o krótkiej szyi, Teodor chce pozbyć się paskudnego rogu na nosie, a Leon pragnie, by mieć czerwony kolor skóry i nigdy go nie zmieniać. Pełne kompleksów zwierzęta wierzą, że nowy wizerunek zapewni im ogromne szczęście i pozwoli znaleźć wielu przyjaciół. Szaman bez przekonania spełnia ich życzenia, używając magicznego, tytułowego zaklęcia w oparach dymu i przy wtórze bębnów. Na pożegnanie daje im w podarunku czarodziejskie pióra, które pozwolą wrócić w razie potrzeby do dawnej postaci. Radość bohaterów zdaje się nie mieć końca. Skaczą, śpiewają, śmieją się. Ale niestety już w drodze powrotnej do domu pojawiają się trudności. Zmiany w wyglądzie dają tylko chwilowe zadowolenie i wnet okazują się ułudą. Jednak długa szyja, twardy róg i umiejętność szybkiego upodabniania się do otoczenia mają swoje uzasadnienie. Dzięki nim zwierzęta mogą przetrwać w swoim naturalnym środowisku. Nosorożec, Żyrafka i Kameleon przekonują się, że odmienność jest atutem i czyni je wyjątkowymi. Natomiast prawdziwa przyjaźń nie ma nic wspólnego z ładnym wyglądem. Cała filozofia polega na tym, by zaakceptować i polubić samego siebie oraz być tolerancyjnym dla tych, którzy są z jakiegoś powodu inni. Każdy ma prawo BYĆ SOBĄ i warto przyjąć tę prawdę za dewizę życiową. Sztuka wyreżyserowana przez Magdalenę Andrzejewską zainspirowana tekstem Izabeli Degórskiej niesie uniwersalne wartości dla widza w każdym wieku. Dziękujemy Hannie Hosce za wykonanie wulkanu oraz Andrzejowi Łakomemu za pomoc techniczną.

Na koniec pojawił się akcent mikołajkowy. Występujący, ubrani w świąteczne czapki, obdarowali cukierkami wszystkie dzieci, które przybyły do kina. Słodycze ufundowało GCKiR w Krobi. 

Młodzi aktorzy włożyli bardzo dużo pracy w przygotowanie przedstawienia, ucząc się przy okazji wytrwałości w dążeniu do celu, współpracy na scenie, odpowiedzialności za siebie i innych. Zgodnie twierdzą, że długie godziny spędzone na próbach kształtują charakter i w efekcie dodają wiary we własne możliwości.

W spektaklu wystąpili:

Wiktoria Adamiak, Maria Majewska, Aleksandra Mikołajczak, Marta Mikołajczak, Maria Przybylska, Lena Rozmiarek, Barbara Starosolska, Stanisław Szpurka

Attachments:
Download this file (IMG_0553.jpg)IMG_0553.jpg[ ]616 kB
Download this file (IMG_0575.jpg)IMG_0575.jpg[ ]766 kB
Download this file (IMG_0614.jpg)IMG_0614.jpg[ ]759 kB
Download this file (IMG_0623.jpg)IMG_0623.jpg[ ]579 kB
Download this file (IMG_0634.jpg)IMG_0634.jpg[ ]759 kB
Download this file (IMG_0647.jpg)IMG_0647.jpg[ ]762 kB
Download this file (IMG_0667.jpg)IMG_0667.jpg[ ]714 kB
Download this file (IMG_0673.jpg)IMG_0673.jpg[ ]727 kB
Download this file (IMG_0692.jpg)IMG_0692.jpg[ ]911 kB
Download this file (IMG_0707.jpg)IMG_0707.jpg[ ]923 kB
Download this file (IMG_0715.jpg)IMG_0715.jpg[ ]921 kB
Download this file (IMG_0733.jpg)IMG_0733.jpg[ ]808 kB
Download this file (IMG_0751.jpg)IMG_0751.jpg[ ]674 kB
Download this file (IMG_0769.jpg)IMG_0769.jpg[ ]763 kB
Download this file (IMG_0774.jpg)IMG_0774.jpg[ ]658 kB
Download this file (IMG_0777.jpg)IMG_0777.jpg[ ]769 kB
Download this file (IMG_0793.jpg)IMG_0793.jpg[ ]790 kB
Download this file (IMG_0826.jpg)IMG_0826.jpg[ ]371 kB
Download this file (IMG_0830.JPG)IMG_0830.JPG[ ]296 kB
Download this file (IMG_0832.jpg)IMG_0832.jpg[ ]361 kBOdsłon artykułów:
2267467


https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/http://workload.cmp.ubu.ac.th/PortFolio/InnerCollAct/https://journal.mdpip.com/starlight-princess-1000/https://journal.uhe.edu.pk/sweet-bonanza-xmas/https://journals.zu.edu.ly/gates-of-gatot-kaca/https://mdpip.com/akun-pro-kamboja/https://sayangibu.sch.id/bonanza-gold/https://ppdb.sayangibu.sch.id/lucky-neko/https://www.sa-ijas.org/gates-of-olympus/https://www.sa-ijas.org/sweet-bonanza/https://rovedar.com/akun-pro-kamboja/https://www.sa-ijas.org/mahjong-ways-2/https://admin.berjasa.co.id/akun-pro-kamboja/https://admin.berjasa.co.id/gates-of-olympus/https://learning.modernland.co.id/storage/-/akun-pro-kamboja/https://learning.modernland.co.id/gates-of-olympus/https://pcdn.edu.pl/link-terbaik/https://pcdn.edu.pl/sweet-bonanza/https://pythononlinecompiler.com/sigmaslot/http://niaksha-academic.ac.id/rekomendasi-link/https://tapchi.hce.edu.vn/slot-hoki/https://tapchi.hce.edu.vn/link-situs/https://journal.uhe.edu.pk/demo-gratis/https://vokasi.ui.ac.id/products/luar-negeri/https://www.sa-ijas.org/depo25-bonus25/https://askantech.com/wp-content/gates-of-olympus/https://stephclairesmith.com.au/passwordhttps://theairdgroup.com.au/password/https://podcastmerch.com/password/http://ojs.redfundamentos.com/slot-pulsa/https://revistas.natura.unsa.edu.ar/schemas/dana/https://rmta.ru/sdana/http://ovo-terbaru.spatialys.com/https://iqtisodiyot.tsue.uz/sites/default/dana/https://www.redfundamentos.com/imgs/pulsa/https://vokasi.ui.ac.id/web/wp-content/power-of-ninja/https://satpolpp.padanglawasutarakab.go.id/build/js/https://simtaru.padanglawasutarakab.go.id/assets/app/http://ptj.encyklopediateatru.pl/js/statistics/gates-of-olympus/http://ptj.encyklopediateatru.pl/styles/sweet-bonanza/https://sibukinblkpp.jogjaprov.go.id/project/thailand/https://morbis.id/https://sibukinblkpp.jogjaprov.go.id/tema/tanpa-potongan/https://demo-olympus.carrd.cohttps://demo-2024.crd.co/https://mahjong-ways2.uwu.ai/https://sibukinblkpp.jogjaprov.go.id/js/slot-dana/https://link-thailand.crd.co/https://padanglawasutarakab.go.id/starlight-princess/https://dpmptsp.simalungunkab.go.id/image/starlight-princess/https://sibukinblkpp.jogjaprov.go.id/js/gates-olympus/https://sibukinblkpp.jogjaprov.go.id/js/mahjong-ways-2/https://slot-gacor-2024.crd.co/https://satpolpp.padanglawasutarakab.go.id/slot-deposit-pulsa-tanpa-potongan/https://data.pasamankab.go.id/uploads/user/2024-02-28-081555.312437index.htmlhttps://data.kepahiangkab.go.id/uploads/user/2024-02-28-084507.827272index.htmlhttps://dpmptsp.simalungunkab.go.id/slot-deposit-pulsa/https://opendata.dairikab.go.id/uploads/user/2024-02-28-105502.123933index.htmlhttps://tpid.morbis.id/gates-of-olympus/https://repo.itdri.id/uploads/user/2024-02-28-115628.411686index.html/https://padanglawasutarakab.go.id/slot-gacor/https://reciss.asuss.gob.bo/slot-dana/https://philol-journal.sfedu.ru/pages/products/slot-depo-10k/https://tpid.morbis.id/starlight-princess/http://demo-olympus.atlantageek.com/https://babebun.ditjenbun.pertanian.go.id/products/gampang-menang/https://sgacor.carlosdelfino.eti.br/https://link-thailand.elumenotion.com/https://mahjong-2.healthyprog.com/https://slot-mahjong.vashonstorefront.com/https://majta.creson.edu.mx/slot-luar/https://minervaideas.com/https://babebun.ditjenbun.pertanian.go.id/products/malam-ini/https://pointer.ternatekota.go.id/products/kakek-merah/https://library.binawan.ac.id/products/kakek-zeus/