Dwudniowa wycieczka rowerowa do Osiecznej
 
    W dniach 18 - 19 .06 2018 r.grupa 25 uczniów  z klas III Szkoły Podstawowej z Krobi wzięła udział  w dwudniowej wycieczce rowerowej do Osiecznej. Pojechaliśmy wspólnie z podopiecznymi Akademii Odkrywców Dwujęzycznej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lesznie. 
    Wycieczka miała dwa etapy : piewrwszy pokonaliśmy autobusem, etap drugi, czyli trasę Leszno - Osieczna przejechaliśmy na rowerach. Po dotarciu na miejsce uczniowie zostali zakwaterowani w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym " Morena ". Następnie wszyscy udaliśmy się na spacer nad jezioro, gdzie mieliśmy możliwość poznania pozostałych uczestników wycieczki. W godzinach popołudniowych wesoło spędziliśmy czas przy śpiewach i pieczeniu kiełbasek na ognisku. Wieczorem przydały nam się zabrane latarki. Nocne podchody - ulubiona zabawa obozów harcerskich, również nam dostarczyła wielu niezapomnaianych emocji. Tropiąc leszczyńską gruę musieliśmy odnajdywać właściwe strzałki i listy z zadaniami do wykonania. Odnieśliśmy sukces - uciekinierzy zostali odnalezieni ! Późnym wieczorem zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrociliśmy do schroniska na nocleg. Następnego dnia o godz. 7.00 z łóżek wyrwała nas " pobudka ! " i pobiegliśmy na poranną zaprawę nad jezioro. Po śniadaniu obydwie grupy miały okazję uczestniczyć w zajeciach prowadzonych w języku angielskim, poznając różnorodne gry i zabawy sportowe. W południe wyruszyliśmy rowerami w drogę powrotną do Leszna. Podróż odbyła się bez żadnych kolizji. Wszystkie dzieci potrafiły podporządkować się wcześniej przedstawionym zasadom ruchu rowerowego. Gdy dotarliśmy do Akademii Odkrywców, czekał tam na wszystkich  smaczny obiad . Po posiłku pożegnaliśmy grupę z Leszna, podziękowalismy za zaproszenie i wspólną wycieczkę. Po czym autobusem wróciliśmy do Krobi. 
     Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i przygód, dając okazję do zabawy i nauki jednocześnie. Opiekunami krobskiej grupy były panie  Violetta Skrzypczak i Anna Nalborska oraz pan Daniel Gała. 

                                                                                             Skrzypczak Violetta : ) 
"JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM"
 
W poniedziałek 11 czerwca br. o godz. 12.00 cała społeczność naszej szkoły włączyła się w III edycję ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM". Na trawniku przed budynkiem szkoły przez pięć minut uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy czytali jednocześnie na głos, wybrany przez siebie fragment książki, na sygnał dany przez Pana Dyrektora Michała Ratajczyka. W słowie wstępnym powiedział on między innymi, że " czytanie jest bardzo ważne i potrzebne. Najpierw była KSIĄŻKA, a dopiero po niej tablety, telefony i inne urządzenia, z których korzystacie". Symbolicznie uczestnicy poniedziałkowej akcji pokazali, że jednak czytają, chcą czytać i że książka nie musi kojarzyć się z przykrym obowiązkiem, ale z relaksem i przyjemną formą spędzania wolnego czasu. Akcja miała ponadto na celu zachęcenie do czytania książek nie tylko młodych, ale zwłaszcza dorosłych. Jest ona odpowiedzią na zatrważające statystyki czytelnicze - ponad 63% Polaków powyżej 15 roku życia NIE CZYTA. Uczniowie czytają znacznie więcej i to właśnie oni mają dorosłym przypomnieć, by nie tracili kontaktu z książką. Miejmy nadzieję, że nie był to jednorazowy zryw, ale podejmiemy kolejne działania w nowym już roku szkolnym, by ratować czytanie i książki, które przegrywają nierówną walkę z multimediami. Podziękowania należą się wszystkim, którzy z zaangażowaniem włączyli się w akcję. Gimnazjalistki Natalia Glapiak i Maria Kołak pod czujnym okiem Pani Dagmary Nawrockiej wykonały piękny transparent z hasłem akcji. Uczniowie niektórych klas wraz z wychowawcami przygotowali dodatkowo swoje transparenty promujące czytelnictwo np: "Wszystkie literki już znamy, więc książki chętnie czytamy", " Kto czyta, żyje wielokrotnie", "Czytam, rozumiem i umiem". Optymizmem napawa fakt, że uczniowie kl. 5b, 5c i IIc Gimn z wychowawcami, będący akurat na wycieczce w stolicy, punktualnie o godz. 12.00 wsparli naszą akcję czytelniczą i czytali książki, odpoczywając w warszawskich Łazienkach.
43 WIELKOPOLSKIE ŚWIĘTO PIEŚNI I MUZYKI

      W ubiegłą niedzielę, 10 czerwca, Krobia gościła kilkadziesiąt chórów regionu zachodniej Wielkopolski, które brały udział w Wielkopolskim Święcie Pieśni i Muzyki. W tym roku powiązane ono było z obchodami 110- cio lecia działalności krobskiego Towarzystwa Śpiewu " Harmonia". Przed południem prezentowały się chóry dziecięce, których występ miał charakter konkursowy. Natomiast po południu śpiewały chóry dorosłych, których nie oceniano. Na zakończenie części pierwszej wystąpił, poza konkursem, nasz szkolny chór DoReMi. Repertuar jaki zaprezentowaliśmy zasadniczo różnił się od repertuaru ocenianych chórów. W naszym wykonaniu można było usłyszeć: "Ach jak przyjemnie", "Champs Elysees", "Adiemus" i "Piosenka jest dobra na wszystko". Nasz występ bardzo spodobał się słuchającym. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów uznania od dyrygentów innych chórów, a także od jury, które wysoko oceniło nasze umiejętności". Po zakończeniu prezentacji i ogłoszeniu wyników wszystkie dziecięce chóry wspólnie wykonały Hymn Śpiewającej Polski.
MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA
 
W klasie Ic SP w Krobi- zrealizowany został już ostatni konkurs klasowy w roku szkolnym. Przed wakacjami uczniowie wykazali swoje umiejętności piśmiennicze. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na stylizację, ortografię, estetyczność pisma oraz kaligrafię, która była niezbędna do zdobycia tytułu Mistrza Pięknego Pisania. Uczniowie mieli do napisania kilka zdań mówiących o wyprawie wakacyjnej w góry. Dzieci przygotowywały się bardzo starannie i z niecierpliwością czekały na wyznaczony dzień konkursu. Spośród  dzieci z całej klasy zwycięzcami zostali: Monika Nowak, Wojciech Kubiak oraz Mikołaj Jędryczkowski. Konkurs zakończył się gromkimi brawami oraz wręczeniem tradycyjnie już dyplomów i oraz nagród rzeczowych w postaci książeczek. Pisanie to również kształtowanie charakteru – wyrabianie cierpliwości, dokładności i spokoju, ale także rozwijanie wrażliwości na piękno ojczystego języka, a szkoła właśnie w czasie trwania lekcji, uczy tych bardzo ważnych umiejętności.Odsłon artykułów:
961165