Szkoła Podstawowa w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Sobczyńska   
niedziela, 05 listopada 2017 08:49
W tym roku odbył się konkurs plastyczny organizowany przez GOK "Hutnik"
w Gostyniu o nazwie "Pojazd przyszłości". Oto laureaci naszej szkoły:


- Roksana Czernik, kl.Ic
- Alicja Kaczmarek, kl.IIa,
- Jan Mikołajczak, kl.IIIb
- Emilia Nowak, kl.III
- Alicja Poślednik, kl.IIIc
- Nikodem Kaniewski, kl.IId
- Aleksander Olejnik, kl.IIIb
- Michał Nawotka, kl.Id
- Nina Mendyka, kl.Id
- Wojtek Wajsk, kl.Id
- Hubert Kapała, kl.5c
- Anna Pazoła, kl.7a
Gratulujemy  i zapraszamy ich na podsumowanie konkursu
w dniu 6 listopada (poniedziałek) o godz.17.00
w sali widowiskowej GOK ,,Hutnik”, ul Hutnika 4.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
sobota, 04 listopada 2017 18:45
Uroczystość wręczenia nagród Ministra Edukacji Narodowej
oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty


26 października br. Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg i Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Leszczyńska wręczyły 25 wielkopolskim nauczycielom nagrody Ministra Edukacji Narodowej oraz 89  nagrody Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Uroczystość odbyła się  w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich w Poznaniu. Wśród wyróżnionych znalazła się pedagog i logopeda z naszej szkoły – Katarzyna Górkowska, której przyznano nagrodę Wielkopolskiego Kuratora Oświaty za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. W wieloletniej pracy pedagoga szkolnego  oraz logopedy podejmowała liczne inicjatywy na rzecz kształcenia dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi  oraz wyrównywania szans edukacyjnych uczniów.
W swojej 25 letniej pracy dwunastokrotnie otrzymała nagrodę dyrektora szkoły i dwukrotnie nagrodę burmistrza. Nagroda Wielkopolskiego Kuratora Oświaty jest tym bardziej uwieńczeniem wieloletniej pracy i motywacją do dalszych działań na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej. 
Wielkopolski Kurator Pani Elżbieta Leszczyńska wyraziła uznanie dla pracy i zaangażowania obecnych na uroczystości nauczycieli i życzyła dalszej satysfakcji w pracy z dziećmi i młodzieżą. Gratulowała  obecnym sukcesów i  życzyła nagród w kolejnych latach, ponieważ jak zaznaczyła spośród kilku tysięcy wniosków nagrody w roku 2017 otrzymało 89 nauczycieli wielkopolskich szkół.
Uroczystość wręczenia nagród nauczycielom wielkopolskich szkół  uświetnił występ artystyczny Chóru „Kopernik” III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu pod dyrekcją pani Henryki Iglewskiej-Mocek, nagrodzonej Złotym Krzyżem Zasługi przy okazji 40-lecia pracy zawodowej i 20-lecia chóru, który prowadzi od początku jego istnienia.

 

Gratulacje od całej społeczności szkolnej

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
poniedziałek, 30 października 2017 21:18
WARSZTATY TEATRALNE

Dnia 24 października br. uczniowie należący do młodszej grupy teatralnej „Na Fali” uczestniczyli w interesujących warsztatach teatralnych. Odbyły się one w ramach projektu "Drewno", realizowanego przez Muzeum Stolarstwa i Biskupizny w Krobi. Młodych aktorów w tajniki sztuki aktorskiej wprowadzał aktor Wrocławskiego Teatru Lalek i Teatru Komedia – Krzysztof Grębski. W pierwszej części uczniowie realizowali indywidualne zadania aktorskie, wykorzystując elementy pantomimy. Następnie przygotowywali rozbudowaną etiudę z zakresu teatru plastycznego oraz pracowali nad nowym spektaklem. Kilkugodzinne spotkanie z aktorem dostarczyło uczestnikom niezapomnianych wrażeń.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kasprzak   
poniedziałek, 30 października 2017 20:37
BAL w .....PAŁACU
 
            Pewnej zimnej i deszczowej, październikowej, środy klasa VI a udała się na wycieczkę do niedalekiego Rogalina. Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie, wybudowanego w XVIII wieku, pałacu Raczyńskich. Barokowe sypialnie, jadalnia czy sala balowa wzbudzały nasz podziw. Jednak chyba największe wrażenie zrobiła na wszystkich przepiękna biblioteka, wypełniona książkami po sufit, z niesamowitymi, wiszącymi schodami. Po wyjściu z pałacu udaliśmy się do powozowni i galerii malarstwa, gdzie znajdują się gromadzone przez 40 lat obrazy. Mimo deszczu udało nam się zobaczyć słynne, rogalińskie dęby rosnące nieopodal pałacu w  urokliwym parku krajobrazym. Zakończeniem naszej wycieczki były warsztaty taneczne, podczas których nauczyliśmy się tańczyć kontredansa, tańca z końca XVIII wieku i mimo, że to zupełnie nie nasza bajka, sprawiło nam to ogromną frajdę. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego miejsca.....naprawdę warto.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Kasperczak   
piątek, 27 października 2017 10:42
Zmiana cen obiadów w szkole

Od dnia 2 listopada br. cena obiadu dla ucznia wzrośnie i wynosić będzie 4,50 złotych.
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 123