Szkoła Podstawowa w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 20:25
Pokazały, że mają talent…

W sobote 9 kwietnia 2017 r. w Gostyńskim Ośrodku Kultury Hutnik odbył się po raz pierwszy konkurs „Talent Na Bank” dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Widzowie mogli zobaczyć 12 występów. Uczestnicy prezentowali różnorodne talenty,jak gra na instrumentach, taniec, śpiew czy układanie Kostki Rubika z zamkniętymi oczami. Uczennice z ZSPiG z Krobi Zuzanna Dolata i Marcelina Urbańska, należące od kilku lat do grupy teatralnej „Na Fali”, również spróbowały swoich sił w konkursie. Dziewczyny pokazały, że mają talent! Zachwyciły swym występem kabaretowo-gwarowym i wywalczyły I miejsce. Tym samym stały się posiadaczkami nagrody głównej, ufundowanej przez Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu. Zuza i Marcelina godnie reprezentowały szkołę i gminę , upowszechniając przy okazji coraz bardziej zapomnianą gwarę. Przedstawiły scenkę „Farbowany lis” autorstwa Magdaleny Andrzejewskiej. II miejsce zajęło rodzeństwo Kinga i Antoni Kaczmarek (gra na instrumentach), a III miejsce przypadło Siostrom Kozłowskim (śpiew).
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dagmara Nawrocka   
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 13:24
,,Dialog z rzeczywistością''

Już po raz dwunasty odbył się konkursu "Dialog z rzeczywistością". Jury nie miało łatwego zadania, nadesłanych zostało łącznie ponad 157 prac. Znaczną część stanowiły dzieła plastyczne. Laureatom konkursu wręczono nagrody podczas uroczystego podsumowania w auli gostyńskiego liceum. Z naszej szkoły w kategorii szkoła podstawowa pierwsze miejsce zdobył Adam Hoska
z klasy 5c natomiast trzecie miejsce Rajewska Natasza z 4c.
GRATULUJEMY!

 
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
niedziela, 09 kwietnia 2017 22:42
Dotknij Teatru

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Dotknij Teatru” poprzez różne działania. 2 kwietnia br. w kinie młodsza grupa teatralna „Na Fali” zaprezentowała swój debiutancki spektakl „Wielki Baj w tarapatach” dla społeczeństwa oraz dla uczniów nauczania zintegrowanego ze szkół w Gminie Krobia. Z kolei przedstawiciele kl.4-6 SP i kl. 1-3 Gimnazjum brali udział w konkursie na najciekawsze pacynki – „skarpeciaki”. Uczestnicy konkursu wykazali się kreatywnością i oryginalnymi pomysłami tworząc skarpeciakowe stwory. Jury po burzliwych obradach przyznało równorzędne nagrody następujacym klasom:
w kategorii kl.4-6 SP: kl. 4c, 5b i 5c
w kategorii Gimnazjum: kl. IIc, IIIb i IIIc
Konkursowe dzieła będzie można podziwiać na wystawie z okazji Święta Patrona w maju br. W ramach akcji Dotykania Teatru odbędą się jeszcze spotkania czytelnicze dla uczniów nauczania zintegrowanego, podczas których prócz tekstu czytanego, pojawią się również elementy teatru w postaci krótkich etiud.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
niedziela, 09 kwietnia 2017 22:11
Spektakl "Wielki Baj w tarapatach"

W niedzielę 2 kwietnia 2017 r. w kinie Szarotka młodsza grupa teatralna „Na Fali”, działająca od niedawna przy bibliotece szkolnej pod kierunkiem Magdaleny Andrzejewskiej, zaprezentowała społeczeństwu Krobi i okolic, swój pierwszy spektakl pt: „Wielki Baj w tarapatach”. Dla dziesięciu uczennic ( w wiekszości czwartoklasistek) był to wyjątkowy i emocjonujący dzień. To one były inicjatorkami pokazania swoich możliwości teatralnych na scenie szerszemu gronu publiczności. Jak zwykle widzowie nie zawiedli i licznie przybyli do krobskiego kina. Dziewczyny zagrały żywiołowo, swobodnie i naturalnie. 
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Matusiak   
sobota, 08 kwietnia 2017 20:18
FINAŁ KONKURSU WIEDZY O PATRONIE
W czwartek, 6 kwietnia 2017r. w czytelni odbył się finał Konkursu Wiedzy o Patronie. Uczestniczyło w nim 16 uczniów klas 3 SP oraz 10 uczniów klas 6 SP, którzy wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą życia i działalności Józefa Zwierzyckiego już  podczas eliminacji. Pytania w finale z całą pewnością do łatwych nie należały, ale tylko w ten sposób można było wyłonić zwycięzców – szczególnie trudne było to w klasach trzecich, gdzie poziom wiedzy był niezwykle wysoki i wyrównany - konieczna była dogrywka, by wyłonić laureatów. Udział w finale jest już ogromnym sukcesem, dlatego wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy. Szczególne gratulacje i oczywiście nagrody podczas uroczystości z okazji Święta Patrona otrzymają:
w klasach trzecich:
- Mateusz Lisiecki – I miejsce
- Zofia Rejek – II miejsce
- Marta Bzdęga – III miejsce
- Wiktoria Kokocińska i Igor Nadstawek – wyróżnienie
w klasach szóstych:
- Łukasz Łysakowski – I miejsce
- Anna Pazoła – II miejsce
- Kacper Ratajczak – III miejsce
- Szymon Łagodziński - wyróżnienie
W jury oceniającym zmagania trzecioklasistów zasiedli: dyr. Michał Ratajczyk, Magdalena Marciniak i Magdalena Andrzejewska, a współzawodnictwo uczniów klas szóstych oceniało jury w składzie: dyr. Krzysztof Kasperczak, Magdalena Marciniak i Magdalena Andrzejewska. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Justyna Matusiak.  

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 117