Szkoła Podstawowa w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Matusiak   
wtorek, 06 czerwca 2017 19:21
KONKURS  MÓJ DZIENNICZEK LEKTUR

Dzisiaj, 6 czerwca 2017 odbyło się podsumowanie konkursu "Mój dzienniczek lektur". W konkursie ogłoszonym w zeszłym roku szkolnym podczas uroczystości pasowania klas I na czytelników biblioteki szkolnej udział wzięło 64 uczniów. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy, a laureaci nagrody książkowe. Dzienniczki można było oglądać na wystawie znajdującej się na partarze przy szatniach.
Wyniki konkursu:

 
NAGRODY:
Nikola Bartkowiak kl. 2b
Magdalena Biernat kl. 2d
Magdalena Chuda kl. 2c
Zofia Niewmierzycka kl. 2c
Emilia Nowak kl. 2c
Anna Smektała kl. 2c
Wiktoria Szpruta kl. 2d
Maja Włodarczyk kl. 2a

WYRÓŻNIENIA:
Mikołaj Bartz kl.2a
Adam Biderman kl.2a
Wojciech Haremza kl.2b
Maksymilian Kasprzak kl. 2c
Mateusz Kubiak kl.2a
Wiktoria Kurasiak kl.2a
Karol Smektała kl. 2b

 
GRATULUJEMY!!!

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kasprzak   
wtorek, 06 czerwca 2017 10:01
MUZYKA ŚWIATA

          W dniu 21 maja 2017r, w Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji w Krobi, odbył się koncert zatytułowany Muzyka Świata, którego wykonawcami  byli szkolny chór DoReMi oraz Dziecięco- Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Koncert był dedykowany wszystkim mieszkańcom Krobi i okolic, a w szczególności Mamom i Tatom w związku z ich nadchodzącymi świętami. Podczas koncertu DoReMi wykonało piosenki pochodzące z Indonezji, Ukrainy, Wielkiej Brytani, Francji, Afryki i Hiszpani. Wszystkie utwory wykonane były w językach danego regionu. Oczywiście podczas koncertu nie zabrakło też akcentów polskich. W jego drugiej części członkowie orkiestry zaprezentowali się najpierw solo, a następnie wspólnie wykonali utwory latyno- amerykańskie.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Danuta Szal   
poniedziałek, 05 czerwca 2017 18:34
II Gminny Konkurs Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych
 
5 maja 2017 roku w naszej szkole odbył się II Gminny Konkurs Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych, którego koordynatorami były Danuta Szal i Jolanta Szpurka - nauczycielki języka polskiego w ZSP i G w Krobi. Współorganizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krobia.
W tym roku uczestniczyli w nim uczniowie z czterech szkół naszej gminy: SP w Nieparcie, ZSPiG w Pudliszkach, ZSPiG w Starej Krobi i ZSPiG w Krobi. W tegorocznym finale wzięło udział 39 uczniów: z klasy IV - 12 , z klasy V - 14, a z klasy VI - 13. Musieli oni rozwiązać test gramatyczno - ortograficzny oraz napisać wypracowanie. Prace konkursowe zostały ocenione przez zespół nauczycieli języka polskiego z ZSPi G w Krobi.

Uroczyste ogłoszenie wyników i podsumowanie konkursu miało miejsce w Pałacu na Fosie w Krobi 25 maja 2017 r.  Na uroczystość przybyli zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Krobia - Michał Listwoń oraz radny - Hieronim Urbański. Była również obecna dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Krobia - Maria Szpurka, a także wicedyrektor ZSPiG w Krobi - Michał Ratajczyk.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział, a ich nauczyciele podziękowania, które wręczał dyrektor Michał Ratajczyk.  

 
Laureatami konkursu wśród uczniów klas IV zostali:

I miejsce - Oliwia Worwa ZSPiG Stara Krobia
II miejsce - Hanna Ratajczak SP Niepart
III miejsce - Lena Kordek ZSPiG Krobia

Tym uczniom dyplomy i nagrody wręczyła pani Maria Szpurka. Warto nadmienić, iż to właśnie Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krobia jest fundatorem atrakcyjnych nagród dla laureatów.

Spośrod klas V wyłoniono czworo laureatów:

I miejsce - Anna Hądzlik ZSPiG Pudliszki
II miejsce - Julia Konczewicz SP Niepart
III miejsce - Michalina Kordus ZSPiG Stara Krobia
                 Jan Naskręt SP Niepart
Dyplomy i nagrody wręczał im radny - Hieronim Urbański.

W klasach VI również wyłoniono czworo laureatów:

I miejsce - Serafina Rufael ZSPiG Pudliszki
II miejsce - Łukasz Łysakowski ZSPiG Krobia
IIImiejsce - Michalina Jesiak ZSPiG Stara Krobia
                Anna Pazoła ZSPiG Krobia

Uczniom najstarszej klasy dyplomy i nagrody wręczył zastępca burmistrza - Michał Listwoń.

Przedstwiciele władz wyrazili swe zadowolenie z organizacji naszego konkursu i gratulowali wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza laureatom. Po pamiątkowym zdjęciu był jeszcze czas na poczęstunek i wspólne rozmowy w miłej atmosferze.
Jako organizatorzy dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Przy okazji tego konkursu pragniemy poinformować, że w XVI Powiatowym Konkursie Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych w Gostyniu reprezentowali naszą szkołę: Jagna Skorupka z kl.VI c, Anna Pazoła z VI a  i Łukasz Łysakowski z VI a. W gronie laureatów znalazł się Łukasz Łysakowski, zdobywając III miejsce. Gratulujemy!
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
niedziela, 21 maja 2017 22:50
ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

W sobotę 13 maja 2017 r. społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystości Święta Patrona, połączonej z 35-tą Rocznicą Nadania Szkole Imienia Profesora Józefa Zwierzyckiego.W gronie zaproszonych gości znaleźli się: sekretarz Gminy Krobia Pani Katarzyna Szablewska, proboszcz parafii w Krobi Jan Reszelewski, przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Krobi Pani Genowefa Skrobała; przedstawiciele i pracownicy Uniwersytetu Wrocławskiego w osobach: Pani profesor Irena Wojciechowska, Pani dr hab.prof. Krystyna Choma-Moryl, Pan dr Wojciech Drzewicki, Pani mgr Joanna Białek, Pan mgr Antoni Stryjewski.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
wtorek, 16 maja 2017 11:51
Wyróżnienie aktorskie dla Oli

W czwartek 11 maja br. uczennice, należące do młodszej grupy teatralnej „Na Fali”, wzięły udział w XIV Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Teatralnej „Maska” w Nowym Folwarku. Dziewczyny należą do grupy od niedawna. W kwietniu zadebiutowały w kinie spektaklem „Wielki Baj w tarapatach” w reżyserii Magdaleny Andrzejewskiej. Zachęcone pozytywnym odbiorem ze strony publiczności postanowiły spróbować swoich sił podczas konkursu teatralnego. 
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 120