Szkoła Podstawowa w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
środa, 06 grudnia 2017 13:15
"POMPINIA MA ZAPACH POMARAŃCZY..."
 
17 listopada br. w Muzeum Stolarsta i Biskupizny w Krobi grupa teatralna "na Fali" zaprezentowała refleksyjny spektakl pt "Pompinia ma zapach pomarańczy", wyreżyserowany przez Magdalenę Andrzejewską. Scenariusz powstał na podstawie tekstu Indeborg von Zadow. Aktorzy Jagna Knapp i Jakub Majewski wprowadzili  publiczność w nastrój zadumy i refleksji nad przemijaniem życia.W klimatycznej przestrzeni muzeum, rozświetlonej blaskiem świec i wzbogaconej zapachem pomarańczy , mówili o oswajaniu strachu przed śmiercią, o sile miłości, o pożegnaniu, rozstaniu ze wszystkim, co ważne na tym świecie, o bólu, smutku, o godzeniu się z odejściem bliskich... Widzów urzekło i wzruszyło do łez wykonanie przez Jagnę piosenki "Modlitwa" z repertuaru M.Bajora. Po spektaklu wiele osób przyjęło zaproszenie gospodarzy na słodki poczęstunek do cieplutkiej pracowni. Spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze do późnych godzin wieczornych. "Pompinia..." była drugim spektaklem, który zaprezentowała grupa "Na Fali" w ramach obchodów 15-lecia istnienia grupy.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kasprzak   
poniedziałek, 04 grudnia 2017 23:26
ACH JAK PRZYJEMNIE...
 
          Wzorem lat ubiegłych uczniowie z naszej szkoły zostali zaproszeni na uroczystość nadania medali parom małżeńskim, które w tym roku obchodziły złote gody czyli 50-cio lecie zawarcia związku małżeńskiego. Jubilaci i zaproszeni goście usłyszeli kilka piosenek w wykonaniu chóru szkolnego DoReMi oraz Siódemki (zespołu złożonego z chłopaków z klasy VIIA).Były to przeboje z lat 30-tych i 70-tych:  Ach jak przyjemnie, Chapms Elysees czy Już taki jestem, zimny drań. Piosenki przeplecione były scenkami gwarowymi w wykonaniu Weroniki Przybył, Zuzanny Dolaty oraz Marceliny Urbańskiej. Czujemy się zaszczyceni, że mogliśmy swoimi występami uświetnić tak wzniosłą uroczystość. 
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kasprzak   
poniedziałek, 04 grudnia 2017 21:37
VI A CZYTELNICTWO PROMUJE I KSIĄŻKI REKLAMUJE 
........takie hasło wybraliśmy sobie za motto naszych działań związanych z realizacją projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Każdy z nas wybrał sobie ulubioną książkę ze zbioru biblioteki szkolnej, która zrobiła na nim duże wrażenie i którą chciałby polecić innym. Następnym krokiem było zaprezentowanie przed klasą wybranej pozycji i uzasadnienie swojego wyboru. Jeżeli książka nie była znana wśród uczniów, wtedy należało ją krótko streścić. Kolejnym krokiem jaki uczyniliśmy było wykonanie broszury  zawierającej tytuł książki, nazwisko autora oraz ilustrację. Aby efekty naszej pracy były trwalsze udaliśmy się do Muzeum Stolarstwa i Biskupizny na warsztaty plastyczne. Podczas zajęć nakleiliśmy nasze prace na cieńką sklejkę oraz opatrzyliśmy je pieczęcią muzeum. Z tak przygotowanymi broszurami udaliśmy się na krobski rynek, gdzie zachęcaliśmy przechodniow do przeczytania wybranych książek  oraz wymienialiśmy się wrażeniami jeżeli przechodzień daną książke znał. Każdy z naszych rozmówców otrzymał na pamiątkę broszurę polecanej książki. Praca przy tym projekcie przyniosła nam wiele pozytywnych wrażeń. Uczniowie z chęcią opowiadali o swoich ulubiomych książkach. Wielu z nich, zachęconych prez swoich kolegów, postanowiło sięgnąć do polecanych pozycji.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Kaczmarek   
niedziela, 03 grudnia 2017 14:12
„Rekolekcje to takie lekcje, gdzie duży i mały chce być doskonały”.
        Tak to prawda, ale to także doskonały sposób pogłębienia swojej wiary i więzi z Panem Bogiem. W tych wyjątkowych lekcjach, od 27-29 grudnia 2017r. uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.
      Temat przewodni skupiał się wokół hasła „Idźcie i głoście”. Spotkania odbywały się w trzech grupach wiekowych, które obejmowały uczniów klasy I-III, IV-VI, VII i II-III G. Każdego dnia uczniowie przeżywali swoje spotkania rekolekcyjne zarówno w kościele, gdzie słuchali Słowa Bożego wygłoszonego przez ks. Artura Biegańskiego, proboszcza z Chwałkowa, jak i w szkole, gdzie kontynuowali swoje spotkania w klasach przygotowując adwentowe plakaty. Uczniowie klas I-III SP wykonywali rysunki zatytułowane „ Jak jest u Pana Boga – jak wyobrażam sobie niebo”, które następnie przekazały bliskiej sobie osobie. Natomiast uczniowie klas IV-VI przygotowywali plakaty zachęcające do udziału w roratach, a uczniowie klas VII i gimnazjalnych zachęcające do spowiedzi adwentowej. Część tych plakatów, w imię hasła „Idźcie i głoście” została wystawiona w holu szkoły, część natomiast została porozwieszana w różnych miejscach naszego miasta i wiosek.
    Zapewne  uatrakcyjnieniem naszych rekolekcji był ewangelizujący występ zespołu muzycznego „Testimonium”. Cieszył się on wielką popularnością, angażował naszą młodzież do dobrej zabawy i chwalenia Boga śpiewem. Nie zabrakło też zagadek i quizów religijnych.
       W ostatnim dniu rekolekcji dzieci uczestniczyły we Mszy Świętej, po czym udały się do kina, gdzie uczestniczyły w projekcji filmu. Uczniowie klas VII i gimnazjum obejrzeli film pt.  „Ognioodporni”, natomiast klasy IV-VI film pt. „Największy z cudów”. Wrażenia dzieci były nieocenione, pełne przejęcia i refleksji.
      Zapewne były to szczególne dni roku szkolnego. Choć wolne od zajęć dydaktycznych, to jednak pełne nauki. Dostarczały  na pewno wielu ważnych i ciekawych myśli, do których z pewnością nieraz warto będzie wrócić.
     Bardzo dziękujemy Dyrekcji Szkoły oraz naszym nauczycielom i wychowawcom bez których niemożliwe byłoby przeprowadzenie naszych rekolekcyjnych spotkań. Dziękujemy za sprawowanie opieki nad dziećmi , nadzorowanie prac w klasach i przeprowadzanie ich do kościoła czy kina. Dziękujemy też dzieciom i młodzieży za wspaniałe pomysły i piękne wykonanie prac.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
sobota, 02 grudnia 2017 21:49
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 126