Szkoła Podstawowa w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Matusiak   
wtorek, 24 kwietnia 2018 21:04
FINAŁ KONKURSU WIEDZY O PATRONIE

Dzisiaj, 24 kwietnia 2018 roku, w czytelni odbył się FINAŁ Konkursu Wiedzy o Patronie. Po pisemnych eliminacjach przeprowadzonych 5 kwietnia we wszystkich klasach 3 i 6 wyłoniono finalistów. Do finału zakwalifikowało się po 10 uczniów w każdej grupie wiekowej, którzy wykazali się doskonałą znajomością życia i działalności Józefa Zwierzyckiego – Patrona naszej szkoły. Byli to:
- w kl. 3 szkoły podstawowej:
                - Wiktoria Ratajczak
                - Wiktoria Szpruta
                - Karol Smektała
                - Wiktoria Konieczna
                - Mateusz Kubiak
                - Julia Janowicz
                - Jędrzej Zajdel
                - Emilia Nowak
                - Piotr Woźniak
                - Maja Włodarczyk

- w kl. 6 szkoły podstawowej:
                - Kacper Huchrak
                - Rafał Jernaś
                - Zuzanna Sojka
                - Adam Hoska
                - Marta Siemowska
                - Karol Humerski
                - Kornelia Kaczmarek
                - Marcin Marciniak
                - Zuzanna Śląska
                - Kacper Polowczyk    
                   
Udział w finale z całą pewnością jest ogromnym sukcesem, dlatego serdecznie gratulujemy wszystkim finalistom. To właśnie oni współzawodniczyli w etapie drugim, podczas którego na szczegółowe pytania dotyczące naszego Patrona  odpowiadali pisemnie i ustnie. Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali :
 - w kl.3 SP:
                I miejsce: Emilia Nowak
                II miejsce: Karol Smektała
                III miejsce: Julia Janowicz

- w kl.6 SP:
                I miejsce:  Marcin Marciniak i Karol Humerski
                II miejsce:  Kacper Huchrak
                III miejsce:  Rafał Jernaś

W tym roku w jury oceniającym klasy 3 zasiadali: dyr. Krzysztof Kasperczak, p. Maria Kaźmierczak oraz p. Magdalena Andrzejewska, a zmagania szóstoklasistów oceniało jury w składzie: dyr. Michał Ratajczyk, p. Maria Kaźmierczak i p. Magdalena Andrzejewska. Konkurs przygotowała i prowadziła p. Justyna Matusiak. Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy, a nagrody ufundowane przez Radę Rodziców otrzymają laureaci na uroczystości z okazji Święta Patrona, która odbędzie się 12 maja. Wielkie brawa dla zwycięzców!!!
Gratulujemy!!!
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Matusiak   
wtorek, 24 kwietnia 2018 20:58
WYCIECZKA ŚLADAMI PATRONA
 
Zgodnie z harmonogramem działań związanych z Patronem szkoły – prof. Józefem Zwierzyckim uczniowie klas 4-6 biorą udział w wycieczce do Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. 13 kwietnia na taką wycieczkę udali się uczniowie klas 6b i 6c pod opieką p. Przemysława Giezka, p. Włodzimierza Sikorskiego i p. Justyny Matusiak. Wędrówkę śladami patrona rozpoczęliśmy od lekcji geologii i mineralogii. W Muzeum Geologicznym uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych zajęciach prowadzonych przez p. Joannę Białek podczas których uczniowie samodzielnie rozpoznawali róże rodzaje skał. Z bardzo pięknymi zbiorami Muzeum Mineralogicznego zapoznał nas p. Antoni Stryjewski. Następnie udaliśmy się do Zakładu Geologii Stratygraficznej, do sali imienia Józefa Zwierzyckiego, w której p. Alina Chrząstek przybliżyła nam postać naszego patrona. Kolejną atrakcją wycieczki było zwiedzenie auli Leopoldina oraz wieży matematycznej w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego, do którego udaliśmy się Bulwarem Zwierzyckiego. Na Bulwarze zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przy Pomniku Józefa Zwierzyckiego. W czasie naszej wycieczki przewodnikiem była p. Anna Setlik – pracownik Muzeum Geologicznego. Ostatnim miejscem związanym z naszym patronem, które odwiedziliśmy w czasie tej wycieczki był cmentarz św. Wawrzyńca przy ulicy Bujwida, gdzie zapaliliśmy znicz na grobie prof. Józefa Zwierzyckiego.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
wtorek, 17 kwietnia 2018 13:40
Ponownie zaserwowali „Niezły bigos”
 
W niedzielę 15 kwietnia br.  grupa teatralna „Na Fali”, złożona z  aktorów- absolwentów, zaprezentowała w GCKiR w Krobi komediowy spektakl „Niezły bigos” napisany i wyreżyserowany przez Magdalenę Andrzejewską. Jego premiera miała  miejsce 11 listopada 2017 r. i została przygotowana z okazji jubileuszu 15-lecia istnienia grupy.  Zgromadziła wówczas tłumy widzów.  Okazało się, że wielu widzom nie udało się wejść na widownię, a niektórzy oglądali spektakl w niekomfortowych warunkach. Z szacunku dla wiernej publiczności  aktorzy zdecydowali się zaserwować „Niezły bigos” ponownie, zmieniając nieco obsadę.  Dodatkowo zagrali dla małej Zosi Włudarczyk, która urodziła się z chorym sercem i cały czas potrzebuje pomocy finansowej na kosztowne leczenie i rehabilitację.  
Naszym uczniom – absolwentom, którzy działali w grupie „Na Fali” w latach 2003-2008, należą się szczere wyrazy  uznania, że  znaleźli czas, by spektakl przygotować i powrócić po prawie dziesięciu latach na scenę oraz zechcieli dołożyć swoją cegiełkę na rzecz małej ojczyzny.  

W przedstawieniu wystąpili: Oskar Andrzejewski, Weronika Andrzejewska, Sara Biernat, Marta Budkowska, Michał Hajduk, Aleksandra Sikorska, Wiktoria Szczepaniak oraz Jędrzej Jurkowski (oprawa techniczna).

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
wtorek, 17 kwietnia 2018 10:13
Nasi aktorzy w Finale Przeglądu Młodego
Teatru Wielkopolski „Dzień Dobry Sztuko!”
 
W piątek 13 kwietnia br. młodsza grupa teatralna „Na Fali” wzięła udział w XIII Finale Przeglądu Młodego Teatru Wielkopolski „Dzień Dobry Sztuko!” w Suchym Lesie. Kwalifikacje do udziału w Przeglądzie odbyły się w styczniu na podstawie przesłanych nagrań spektakli. Młodzi aktorzy z naszej szkoły znaleźli się w gronie 16 wybranych grup teatralnych spośród 78 nadesłanych nagrań z całej Wielkopolski. W kategorii kl. 4-7 SP wybrano 5 spektakli, w tym „Wielkie zmartwienie” grupy teatralnej „Na Fali”. 
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Gembiak   
czwartek, 05 kwietnia 2018 20:11
WIELKANOCNY KONKURS Z JAJEM 2018

    20 marca 2018 r. w Gostyńskim Ośrodku Kultury ,,Hutnik”ogłoszono wyniki WIELKANOCNEGO KONKURSU Z JAJEM 2018, którego celem było kultywowanie wielkanocnych tradycji, rozwijanie wyobraźni twórczej i poszukiwanie różnorodnych rozwiązań artystycznych.

Na konkurs wpłynęło 189 pisanek oraz 248 kartek.

Oceniając prace jury brało pod uwagę m. in.: ciekawy pomysł, kompozycję, wkład pracy i ręczne, samodzielne wykonanie.

Z dumą możemy stwierdzić, że na liście laureatów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. W kategorii 5-7lat nagrodę otrzymała Zuzanna Krzyżostaniak z kl. 1d, a wyróżnienie Mateusz Siemowski  z klasy 1d.

W kategorii 8-14 lat jury nagrodziło pracę Antoni Wajnert z kl. 3d, a wyróżnienie przyznano Alicji Kaczmarek z kl. 2a.

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów .

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 133