Szkoła Podstawowa w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
czwartek, 24 maja 2018 05:09

List Minister Edukacji Narodowej do rodziców
o rekrutacji na rok szkolny 2019/2020

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Matusiak   
piątek, 18 maja 2018 13:51
SPOTKANIE Z PISARZEM – BARTKIEM SABELĄ
 
Dzięki współpracy biblioteki szkolnej i Biblioteki Publicznej z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, 8 maja 2018r., w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się spotkanie uczniów klas piątych z pisarzem – panem Bartkiem Sabelą. Z wykształcenia jest on architektem, a z zamiłowania podróżnikiem i fotografem. Swoje reportaże publikuje w „Kontynentach”, „Dużym Formacie” i „Gazecie Wyborczej”. Jako pisarz zadebiutował opowieścią o Uzbekistanie i Morzu Aralskim pt.: „Może ( morze) wróci” w roku 2013. W kwietniu tego roku ukazała się jego trzecia książka : „Afronauci” opowiadająca historię zambijskiej Narodowej Akademii Nauki , Badań Kosmicznych i Filozofii oraz marzeniu Edwarda Mukuki Nkoloso o podboju Kosmosu. Gość bardzo szybko nawiązał kontakt ze słuchaczami przybliżając im swój warsztat pracy i opowiadając jak szuka tematu do książki, w jaki sposób zdobywa potrzebne mu informacje. Autor w ciekawy sposób przedstawił realia z jakimi zetknął się w czasie pobytu w Zambii. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
poniedziałek, 14 maja 2018 06:10
Nosorożec nie miał sobie równych...
 
W środę 9 maja 2018 r. młodsza grupa teatralna "Na Fali" uczestniczyła w jubileuszowym XV Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Teatralnej "Maska" w Nowym Folwarku. Zaprezentowała tam spektakl "Wielkie zmartwienie", którego premiera miała miejsce w grudniu ubiegłego roku w kinie "Szarotka" w Krobi. Spektakl został zrealizowany we współpracy z Muzeum Stolarstwa i Biskupizny w Krobi w ramach projektu "Drewno". Scenariusz napisała opiekunka grupy, Magdalena Andrzejewska  w oparciu o tekst bajki filozoficznej L. Kołakowskiego "Kto z Was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?". 
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Matusiak   
środa, 09 maja 2018 20:39
MÓJ DZIENNICZEK LEKTUR - podsumowanie konkursu
 
8 maja odbyło się podsumowanie konkursu „Mój dzienniczek lektur”, w którym udział wzięli wszyscy uczniowie klasy drugiej szkoły podstawowej. Spośród 19 uczestników wyłoniono laureatów. Przyznano 5 nagród i 2 wyróżnienia:

NAGRODY:
Alicja Kaczmarek
Kinga Karbowa
Magdalena Kędzia
Zofia Nowacka
Oskar Rzepka
 
WYRÓŻNIENIA:
Anna Norman
Magdalena Demuth

 Wszystkie dzienniczki zostały wyeksponowane na wystawie. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a laureaci nagrody książkowe.


 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Jaraczewska   
poniedziałek, 07 maja 2018 14:39
Uczniowie wybrali nowy samorząd
       Dnia 27 kwietnia w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W świetlicy szkolnej swój głos do urny wyborczej  mogło złożyć 421 uczniów uprawnionych do głosowania  oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.
       Wśród kandydatów do samorządu znalazło się sześcioro uczniów z klas szóstych: Małgorzata Rychel 6 a, Karol  Humerski  6b ,Kacper  Huchrak   z 6b , Patrycja Gubańska  z 6c , Julia Cichosz  6c  i Zofia Karolczak z 6c .

Oto skład nowego Samorządu Uczniowskiego:
Przewodniczący szkoły- Kacper Huchrak
Zastępca przewodniczącego- Julia Cichosz
Sekretarz    -Zofia Karolczak

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 134