Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Sobczyńska   
poniedziałek, 05 grudnia 2016 17:39
DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
  Zabawa andrzejkowa to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, ale również to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Sobczyńska   
poniedziałek, 05 grudnia 2016 17:34
Szkolny Konkurs Recytatorski „Świat oczami współczesnych…”
  Dnia 21 listopada odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Świat oczami współczesnych…” dla uczniów klas I-III SP. Konkurs poprzedzony był eliminacjami klasowymi. Dzieci z poszczególnych klas wybierały trzech najlepszych recytatorów. Reprezentowali oni swoją klasę na etapie szkolnym. Do konkursu szkolnego przystąpiło 27 uczestników.
  Tegorocznym zadaniem uczniów szkoły podstawowej było przygotowanie recytacji wybranego wiersza autorstwa współczesnych poetów (do wyboru: Natalia Usenko, Małgorzata Strzałkowska, Marcin Brykczyński, Agnieszka Frączak, Hanna Niewiadomska). Uczniowie wspaniale prezentowali swoje zdolności artystyczne oraz umiejętności pięknego operowania słowem. Recytatorzy byli bardzo dobrze przygotowani. Swoimi interpretacjami przenieśli zebranych w sali do kolorowego i wesołego świata fantazji, do świata piękna, wdzięku
i elegancji.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Sobczyńska   
poniedziałek, 05 grudnia 2016 17:26
„Śniadanie Daje Moc”
Podobnie jak w roku ubiegłym, w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, w dniach 8 listopada 2016 r. nasza szkolna społeczność wzięła udział w akcji „Śniadanie daje moc!” Już tradycją stało się w naszej szkole brać udział w ogólnopolskim programie na temat zdrowego śniadania oraz poznawania wartości odżywczych i moc witamin w warzywach i owocach. 'Śniadanie daje moc' to program promujący zasady zdrowego odżywiania i zwiększający świadomość nt. roli pierwszego posiłku w diecie dziecka. W związku z tym 8 listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. Tego dnia każda klasa w ramach programu przygotowywała pyszne i zdrowe posiłki. Każdy wychowawca w swojej klasie zapoznał dzieci z 12 zasadami prawidłowego żywienia. Dzieci omawiały także w jaki sposób taki posiłek powinien być skomponowany, a także zalety jakie płyną ze zdrowego odżywiania. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem zabrali się do pracy. Aż przyjemnie było patrzeć jak podopieczni z apetytem pałaszują kolorowe kanapki przygotowane przez siebie. Na ciemnym pieczywie nie zabrakło pożywnych wędlin, serów, jajek ale też pełnych witamin warzyw. Oprócz smacznego posiłku uczniowie mieli szansę docenić jak przyjemne może być zasiadanie przy jednym stole z kolegami i koleżankami. Dodatkowo rodzice uczniów przygotowali pyszny sok ze świeżo wyciskanych jabłek i odrobiną cytryny, który był dopełnieniem pysznego śniadania. Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Górkowska   
niedziela, 27 listopada 2016 21:57
„Mediacje w szkole szansą porozumienia na przyszłość”

 
14 listopada 2016 roku w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji im. Jana z Domachowa Bzdęgi  w Krobi odbyła się Konferencja dla rad pedagogicznych szkół z terenu Gminy Krobia pod hasłem „ Mediacje szansą porozumienia na przyszłość”. Stanowiła ona jeden z etapów wdrażania mediacji w szkołach  w ramach rządowego programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła” zainicjowanego przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Poznaniu we współpracy z samorządem gminy Krobia.  Spotkanie zostało  zaplanowane i zrealizowane w ramach projektu „Bezpieczna +” realizowanego przez zespół pedagogów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi jako kontynuację działań mediacyjnych i doskonalenie umiejętności nauczycieli w tym zakresie.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kasprzak   
sobota, 26 listopada 2016 20:23
NIECH  PIEŚŃ  PRZEDZIWNA WAS  ZACHWYCA
 
 
              W niedzielę, 20 listopada 2016r, w kościele pw. Św. Mikołąja w Krobi, odbył się uroczysty koncert czczący patronkę śpiewu chóralnego św. Cecylię. W koncercie wzięły udział chóry działające w Krobi: Liturgiczny, Harmonia i szkolny DoReMi. Gościem koncertu był pan Łukasz Wilda, tenor śpiewający w Chórze Narodowym we Wrocławiu, który swoje korzenie ma w Krobi. Dziadek pana Łukasza był długoletnim śpiewakiem chóru Harmonia. Podczas koncertu każdy z chórów wykonał kilka utworów, a pan Wilda zaśpiewał też też wspólnie z chórem liturgicznym. Jedną z pieśni wykonał w duecie z nauczycielką z naszej szkoły, panią Jolantą Musielską. Po koncercie wszyscy jego uczestnicy przeszli do restauracji Darwid na pyszny obiad i kawę. Uroczystość zakończyła się biesiadą  i wspónymi tańcami.
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 112