WYCIECZKA NAGRODOWA

W dniach 13-14 maja odbyła się wycieczka nagrodowa, w której pod opieką p. Justyny Matusiak i p. Patrycji Kapały wzięli udział wyróżniający się uczniowie klas ósmych:  Dominik Chudy, Wojciech Kempiak, Łukasz Łysakowski, Aleksandra Michalska, Anna Pazoła, Maria Rozwalka, Marcin Śmierzchała, Maksymilian Zwierzycki, Aleksander Wajs, Adrian Andrzejewski, Aleksandra Czwojda, Kacper Ratajczak, Nikola Tomczyk, Zofia Wałkiewicz.

W klasie IIc odbył się kolejny konkurs klasowy. Uczniowie zmagali się z tabliczką mnożenia i dzielenia. Celem konkursu było pogłębianie zainteresowań matematycznych, a także sprawdzenie  umiejętności mnożenia i dzielenia. Po prawie całorocznych ćwiczeniach nadszedł czas na sprawdzenie swoich umiejętności. Przed tym ważnym dniem uczniowie bardzo solidnie ćwiczyli zarówno w domu, jak i w szkole różnorodne zadania matematyczne. Tydzień przed konkursem dzieci każdego dnia pisały sprawdzenie swoich umiejętności pt.„Trening czyni mistrza”, dowiadując się, jak dużo potrafią już wyliczyć.

W konkursie wzięło udział 18 osób. Uczniowie na rozwiązanie wszystkich zadań mieli 45 minut, już chwilę po oddaniu prac nie mogli doczekać się wyników. Dwie prace okazały się bezbłędne!

I miejsce – Wojciech Kubiak i Szymon Tomczak

II miejsce – Julita Matyla i Monika Nowak

III miejsce – Agnieszka Jędryczkowska i Jakub Pijaczyński

Uśmiechu, radości i oklasków nie było końca. Laureaci napisali prace doskonale. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody, a konkurs zakończył się pamiątkowym zdjęciem.

KONKURS GEOLOGICZNY PO RAZ PIERWSZY W NASZEJ SZKOLE

6 maja do naszej szkoły przybyli pracownicy Muzeum Geologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego: kierownik Muzeum –p. Paweł Raczyński oraz p. Joanna Białek, p. Anna Setlik, p. Urszula Kosarewicz. Przeprowadzili oni konkurs geologiczny w klasach szóstych szkoły podstawowej oraz klasach trzecich gimnazjum. Przed częścią konkursową wykład i prezentację o skałach przedstawiła p. Joanna Białek. Uczniowie słuchali z dużą uwagą, robiąc notatki. Po wykładzie i krótkiej przerwie zespoły dwuosobowe rozwiązały test, a następnie przystąpiły do części praktycznej – rozpoznawania skał. Każda grupa miała do opisania zestaw 6 różnych skał. Zadaniem było nie tylko nazwanie danej skały, ale także określenie grupy, struktury, tekstury i składu mineralnego. Po sprawdzeniu testu oraz części praktycznej wyłoniono laureatów:

W kl. III gimnazjum:      

I miejsce – Ziemowit Żołędziowski i Mikołaj Smektała                                     
II miejsce – Alicja Kowalska i Nina Roszkiewicz
                                              
III miejsce – Anna Bartz i Weronika Majewska
                – Agata Wenderska i Maria Stanisławska

W klasach 6 szkoły podstawowej:         

I miejsce – Kalina Spychała i Nikola Bryl                                                    
II miejsce – Lena Kordek i Aleksandra Rewers
III miejsce – Natasza Rajewska i Antonina Olejnik

Wszyscy uczestnicy otrzymali zakładki i ołówki, a laureaci otrzymają nagrody na uroczystości z okazji Święta Patrona.

GRATULUJEMY!!! 

„Godejcie po naszymu` 2019”

12 kwietnia br. w Domu Kultury „Jubilat” w Poznaniu odbyła się XXXII edycja Amatorskiego Konkursu Gwary Poznańskiej „Godejcie po naszymu”. Naszą szkołę oraz gminę godnie reprezentowały piątoklasistki: Weronika Przybył i Joanna Ratajczyk. Dziewczyny po pozytywnym przejściu kwalifikacji poprzedzających konkurs, znalazły się w jego finale, rywalizując z uczestnikami z różnych stron Wielkopolski. Niezwykle żywiołowo zaprezentowały scenkę „Krejzi Bożyna”, zyskując gromkie brawa licznie zgromadzonej widowni oraz plasując się na II miejscu na podium. Przewodniczący jury Waldemar Kurowski nie szczędził pochwał dla naszych uczennic, przedstawicielek Biskupizny, które od kilku już lat upowszechniają gwarę.

Oprawę muzyczną konkursu zapewniła „Kapela Zza Winkla”, wprowadzając dużo radości i pozytywnej energii. Natomiast podczas obrad jurorów publiczność zabawiał gość specjalny – Tomasz Stockinger. Kolejna edycja konkursu „Godejcie po naszymu” będzie już miała swojego patrona w osobie śp. Jacka Hałasika – wieloletniego konferansjera konkursu, entuzjasty i pasjonata gwary poznańskiej, który przez wiele lat zarażał gwarą słuchaczy Radia Merkury.