Szkoła Podstawowa w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Matusiak   
poniedziałek, 18 grudnia 2017 22:14
„Miś – bohater książek dla dzieci”
 
Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w bibliotece odbył się konkurs plastyczny pt.: „Miś – bohater książek dla dzieci”, w którym udział wzięły dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Wcześniej uczennice klasy 7 szkoły podstawowej i III gimnazjum przeczytały w poszczególnych klasach książeczki lub fragmenty książek, w których występowały misie. Zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej nawiązującej do treści usłyszanej książki. Wszystkie prace znajdują się na wystawie przed biblioteką. Laureatami tego konkursu zostali:
I miejsce:          Wiktoria Ratajczak z  kl. 3a
II miejsce:         Olek Olejnik z kl. 3b i Ania Nowak z kl. 3a
III miejsce:        Lena Kreczmer z kl.1d i Monika Nowak z kl. 1c
Wyróżnienie:    Wiktoria Kurasiak z kl. 3a i Agnieszka Jędryczkowska z kl. 1c


Gratulujemy!!! 
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Szlachetka   
poniedziałek, 11 grudnia 2017 06:59
SUKCESY RECYTATORÓW
  Szkolny Konkurs Recytatorski już na stałe wszedł do kanonu imprez szkolnych. Młodzież doskonali umiejętności recytatorskie oraz rozwija swoją ekspresję i wrażliwość estetyczną. Komisja Konkursowa (p. Magdalena Andrzejewska, p. Danuta Szal, p. Jolanta Szlachetka) wytypowała laureatów.
  W kategorii szkoła podstawowa
I miejsce - Maria Andrzejewska - VIb
II miejsce - Weronika Przybył - IVd
III miejsce - Amelia Balcerek - IVa
  W kategorii gimnazjum
I miejsce - Marcelina Urbańska - IIIC
II miejsce - Sandra Balcerek - IIIB
III miejsce - Natalia Glapiak IIIC
  Uczennice reprezentowały naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Pudliszkach. Sukcesem okazał się występ Sandry Balcerek, która zajęła I miejsce i tytuł Recytatora Roku oraz dostała nagrodę za szczególne wrażenia artystyczne. W kategorii szkoła podstawowa Weronika Przybył otrzymała wyróżnienie.
Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  26 listopada w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Piaskach odbył się XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Kaspra Miaskowskiego, w którym II miejsce zajęła uczennica z naszej szkoły Zuzanna Nowak z kl. IIIA.
Gratulujemy!


 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Płaczek   
środa, 06 grudnia 2017 18:05
=

   POMOC DLA TOBIASZA


Tobiasz jest uczniem III klasy gimnazjum w Szkole Podstawowej im. prof. J. Zwierzyckiego w Krobi. Do tej pory nie chorował i wiódł jak każdy chłopak w jego wieku zwyczajne życie.Raz miał lepsze oceny raz gorsze, jak każdy uczeń w jego wieku. Miał kolegów i koleżanki ze swojej klasy, był lubiany i obdarzany sympatią przez rówieśników. Wszystko było dobrze do czasu choroby. Po wielu trudnych i skomplikowanych badaniach w końcu poznańscy lekarze postawili diagnozę,strasznie trudną do przyjęcia przez rodziców i chłopca - toczeń układowy. To skomplikowana choroba genetyczna, która jest nie tylko trudna do wykrycia, ale jeszcze trudniejsza do leczenia, wymaga wyrzeczeń chłopaka i rodziców.

Dodatkowo rodzina boryka się z poważna chorobą ojca, a mama Tobiasza musiała zrezygnować z pracy żeby opiekować się młodszym synem i chorym mężem.Starszy brat jeszcze uczy się w szkole dla dorosłych i pracuje, utrzymując w ten sposób rodzinę.

W imieniu swoim, Dyrekcji Szkoły Podstawowej i całej społeczności szkolnej, prezesa Fundacji KA4resPect Pana Łukasza Kaczmarka oraz za zgodą mamy Tobiasza proszę wszystkich ludzi tych hojniejszych i mniej zamożnych o udzielenie wsparcia dla jakże dramatycznej sytuacji chłopaka i jego rodziny. Podzielmy się choć odrobiną, którą posiadamy nad swoim niebem.


 Do naszej akcji Pomocy dla Tobiasza udało się nawiązać współpracę z prezesem Fundacji KA4resPect Panem Łukaszem Kaczmarkiem. Fundacja KA4resPect  na swoim profilu Facebook zorganizuje licytację dochód, z której w całości zostanie przekazany rodzinie. Oprócz tego fundacja Pana Kaczmarka udostępniła nr subkonta 94 1750 1136 0000 0000 3865 5876 na który można wpłacać pieniążki Dla Tobiasza, w tytule TOBIASZ. Na terenie szkoły koledzy i koleżanki z klasy przy współpracy Rady Rodziców i dyrekcji przeprowadzają zbiórkę od 6 do 10  grudnia 2017 roku na rzecz chorego kolegi z klasy.


Wszystkim darczyńcom z góry dziękujemy!
                                                   

 
 
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
środa, 06 grudnia 2017 13:15
"POMPINIA MA ZAPACH POMARAŃCZY..."
 
17 listopada br. w Muzeum Stolarsta i Biskupizny w Krobi grupa teatralna "na Fali" zaprezentowała refleksyjny spektakl pt "Pompinia ma zapach pomarańczy", wyreżyserowany przez Magdalenę Andrzejewską. Scenariusz powstał na podstawie tekstu Indeborg von Zadow. Aktorzy Jagna Knapp i Jakub Majewski wprowadzili  publiczność w nastrój zadumy i refleksji nad przemijaniem życia.W klimatycznej przestrzeni muzeum, rozświetlonej blaskiem świec i wzbogaconej zapachem pomarańczy , mówili o oswajaniu strachu przed śmiercią, o sile miłości, o pożegnaniu, rozstaniu ze wszystkim, co ważne na tym świecie, o bólu, smutku, o godzeniu się z odejściem bliskich... Widzów urzekło i wzruszyło do łez wykonanie przez Jagnę piosenki "Modlitwa" z repertuaru M.Bajora. Po spektaklu wiele osób przyjęło zaproszenie gospodarzy na słodki poczęstunek do cieplutkiej pracowni. Spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze do późnych godzin wieczornych. "Pompinia..." była drugim spektaklem, który zaprezentowała grupa "Na Fali" w ramach obchodów 15-lecia istnienia grupy.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kasprzak   
poniedziałek, 04 grudnia 2017 23:26
ACH JAK PRZYJEMNIE...
 
          Wzorem lat ubiegłych uczniowie z naszej szkoły zostali zaproszeni na uroczystość nadania medali parom małżeńskim, które w tym roku obchodziły złote gody czyli 50-cio lecie zawarcia związku małżeńskiego. Jubilaci i zaproszeni goście usłyszeli kilka piosenek w wykonaniu chóru szkolnego DoReMi oraz Siódemki (zespołu złożonego z chłopaków z klasy VIIA).Były to przeboje z lat 30-tych i 70-tych:  Ach jak przyjemnie, Chapms Elysees czy Już taki jestem, zimny drań. Piosenki przeplecione były scenkami gwarowymi w wykonaniu Weroniki Przybył, Zuzanny Dolaty oraz Marceliny Urbańskiej. Czujemy się zaszczyceni, że mogliśmy swoimi występami uświetnić tak wzniosłą uroczystość. 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 121