Szkoła Podstawowa w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
wtorek, 25 września 2018 09:22

Wycieczka do Wrocławia

 

W czwartek 20 września br. uczniowie zaangażowani w działalność krobskiego Przytuliska dla Psów, grupy teatralnej „Na Fali” oraz uczniowie klasy III C gimnazjum, wybrali się wspólnie na wycieczkę do Wrocławia. Wyjazd dostarczył uczestnikom wielu niecodziennych wrażeń, głównie za sprawą obejrzanego spektaklu we Wrocławskim Teatrze Lalek . Widowiskowy spektakl „Babcia na jabłoni” w reżyserii Jarosława Kiliana powstał na podstawie książki o tym samym tytule austriackiej autorki Miry Lobe. Opowiadana na scenie historia rozgrywa się w dwóch światach: rzeczywistym i wymyślonym przez głównego bohatera Antka. W realnym świecie kikuosobowa rodzina żyje w określonym rytmie. Codziennie gromadzi się przy stole nakrytym pięknym obrusem, by zjeść gorący obiad. Są rozmowy, wyprowadzanie psa na spacer, wspólne wieszanie prania. Na pozór wszystko odbywa się w najlepszym porządku, ale to raczej tylko próby ratowania prawdziwych więzi rodzinnych. 

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
środa, 19 września 2018 12:09
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dariusz Kreczmer   
wtorek, 18 września 2018 22:40

W nagrodę kibicowali zespołom Ekstraklasy  
 
alt

     
         14 września uczniowie klasy 8c oraz 3b gimnazjum, wspólnie z nieco ponad 6 tys. kibiców byli świadkami piłkarskich zmagań pomiędzy zespołami Zagłębia Lubin i Śląska Wrocław. Na pierwszą bramkę trzeba było czekać do 40 min, kiedy to Filip Starzyński trafił do siatki bezpośrednio z rzutu rożnego. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla Zagłębia. Uczniowie podczas meczu świetnie się bawili a za najładniejszą akcję meczu uznali debiutancką bramkę rezerwowego Dawida Pakulskiego.

Odpowiednie zachowanie podczas wycieczki oraz kulturalne kibicowanie pozwalają mieć nadzieję, że nie był to ostatni wyjazd tych klas na podobne imprezy.

W planach kolejne sportowe emocje.


 
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kasprzak   
wtorek, 18 września 2018 08:09
KONCERT MUZYKI LUDOWEJ

        W dniu 10 września gościliśmy w naszej szkole zespół ludowy z Litwy. Podczas krótkiego koncertu mieliśmy okazję posłuchać niezwykle ciekawych utworów, przy akompaniamencie równie ciekawych i niespotykanych instrumentów. Członkowie zespołu, podczas koncertu, angażowali również uczniów, którzy chętnie włączali się w wykonywanie pieśni. Mimo, iż język litewski jest nam zupełnie obcy, to jednak nie stanowiło to ograniczenia we wspólnym muzykowaniu.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
niedziela, 02 września 2018 12:32
Na stronie w zakładce "Uczeń" umieszczony został plan lekcji obowiązujący
od 3 września 2018r.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 131