Szkoła Podstawowa w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Angelika Kasprzak   
wtorek, 10 października 2017 20:15
SPOTKANIE EDUKACYJNO-SZKOLENIOWE W POZNANIU
 
Dnia 7 października br. grupa uczniów klas 5 i 7 wraz z opiekunem p. Angeliką Kasprzak uczestniczyła w spotkaniu edukacyjno - szkoleniowym w hali UAM Morasko w Poznaniu. 
Część edukacyjną prowadził p. Gerard Sawicki - przyrodnik i dziennikarz telewizyjny, który omówił zagadnienia z zakresu ochrony środowiska pt. ,,Zielona Polska". W drugiej części spotkania wszyscy uczestnicy mogli wysłuchać koncertu Szymona Wydry & Carpe diem. Oprócz naszych uczniów w spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele innych szkół naszej gminy - Niepartu i Starej Krobi.Organizatorem wyjazdu była Gmina Krobia
.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Jaraczewska   
wtorek, 03 października 2017 10:35
        W maju bieżącego roku uczniowie klas IV-VI wzięli udział w V edycji konkursu przyrodniczo – artystycznego „Przyrodnicze rymowanie – otaczającego świata poznawanie – rośliny pól, lasów i ogrodów wielkopolskich parków krajobrazowych”.
       W konkursie organizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego nasi uczniowie biorą udział od pierwszej edycji i każdego roku ich prace są doceniane. Koordynatorkami konkursu w naszej szkole są panie Angelika Kasprzak i Agnieszka Jaraczewska. Udział w naszym konkursie potwierdziło dziesięcioro uczniów.
          Ogółem do konkursu przystąpiły 44 szkoły z naszego województwa. Jury oceniało aż 469 prac - 329 plastycznych i 140 literackich. I tym razem odnieśliśmy sukces! Martyna Talarczak z klasy obecnie 5c narysowała Ogórecznika lekarskiego i zdobyła III miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Poślednik   
poniedziałek, 02 października 2017 17:28

Swiatowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 29 września 2017r. nasza szkoła, tak jak i wiele szkół w całej Polsce obchodziła
Swiatowy Dzień Tabliczki Mnożenia.Z każdej klasy zostało wytypowanych troje uczniów, którzywalczyli o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia na czas w różnych kategoriach. KL. II i III
zmagały się z tabliczką mnożenia do 50, klasy IV-VI do 100, a klasy VII oraz II i III gimnazjum rozwiązywały quiz na bazie tabliczki.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Duda   
czwartek, 28 września 2017 08:56
78 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego  
 
Polskie Państwo Podziemne powstało w nocy z 26 na 27 września 1939 roku. Zaistniało w trudnych warunkach okupacji i było ważnym ogniwem walki o polskość.
 
     W środę 27 września 2017 roku delegacja gminy Krobia wzięła udział w uroczystościach upamiętniających 78 rocznicę powstania struktur Polskiego Państwa Podziemnego. Delegację naszej gminy stanowiła młodzież – uczniowie Szkoły Podstawowej w Krobi, harcerze oraz przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej koło „Zawisza” w Krobi. Rocznicowe obchody odbyły się w Poznaniu przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sławomir Gembiak   
niedziela, 18 czerwca 2017 21:38
Pierwsze miejsce w grupie mistrzowskiej

Piłkarze klubu sportowego LZS Krobianka Krobia w kategorii junior młodszy w sezonie 2016/2017 grali w grupie mistrzowskiej  Okręgowego Związku Piłki Nożnej Leszno. W niedzielę 18 czerwca 2017 r. wygraną 11:1 w Śmiglu z tamtejszą Pogonią zakończyli rozgrywki na pierwszym miejscu, uzyskując awans do Wielkopolskiej Ligi Juniorów. Wiosną nasi juniorzy zwycięsko zakończyli 11 spotkań, przegrali tylko jeden mecz, dwa razy zremisowali i ostatecznie w tabeli wyprzedzili m. in. takie drużyny, jak: Kania Gostyń i Obra Kościan. Wśród reprezentantów Krobianki są obecni nasi uczniowie: Wiktor Dudka, Jędrzej Gembiak, Bartosz Gorynia, Mikołaj Gubański, Jakub Jankowiak, Joachim Knapp, Mikołaj Piechel oraz zeszłoroczni absolwenci: Dominik Jankowiak, , Daniel Łuczak, Aleksander Naskręt, Jakub Pielech, Marcin Sikorski, Aleksander Woźniak i Jędrzej Żelichowski. Gratulacje!
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 16 z 126