Szkoła Podstawowa w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
sobota, 04 listopada 2017 18:45
Uroczystość wręczenia nagród Ministra Edukacji Narodowej
oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty


26 października br. Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg i Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Leszczyńska wręczyły 25 wielkopolskim nauczycielom nagrody Ministra Edukacji Narodowej oraz 89  nagrody Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Uroczystość odbyła się  w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich w Poznaniu. Wśród wyróżnionych znalazła się pedagog i logopeda z naszej szkoły – Katarzyna Górkowska, której przyznano nagrodę Wielkopolskiego Kuratora Oświaty za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. W wieloletniej pracy pedagoga szkolnego  oraz logopedy podejmowała liczne inicjatywy na rzecz kształcenia dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi  oraz wyrównywania szans edukacyjnych uczniów.
W swojej 25 letniej pracy dwunastokrotnie otrzymała nagrodę dyrektora szkoły i dwukrotnie nagrodę burmistrza. Nagroda Wielkopolskiego Kuratora Oświaty jest tym bardziej uwieńczeniem wieloletniej pracy i motywacją do dalszych działań na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej. 
Wielkopolski Kurator Pani Elżbieta Leszczyńska wyraziła uznanie dla pracy i zaangażowania obecnych na uroczystości nauczycieli i życzyła dalszej satysfakcji w pracy z dziećmi i młodzieżą. Gratulowała  obecnym sukcesów i  życzyła nagród w kolejnych latach, ponieważ jak zaznaczyła spośród kilku tysięcy wniosków nagrody w roku 2017 otrzymało 89 nauczycieli wielkopolskich szkół.
Uroczystość wręczenia nagród nauczycielom wielkopolskich szkół  uświetnił występ artystyczny Chóru „Kopernik” III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu pod dyrekcją pani Henryki Iglewskiej-Mocek, nagrodzonej Złotym Krzyżem Zasługi przy okazji 40-lecia pracy zawodowej i 20-lecia chóru, który prowadzi od początku jego istnienia.

 

Gratulacje od całej społeczności szkolnej

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
poniedziałek, 30 października 2017 21:18
WARSZTATY TEATRALNE

Dnia 24 października br. uczniowie należący do młodszej grupy teatralnej „Na Fali” uczestniczyli w interesujących warsztatach teatralnych. Odbyły się one w ramach projektu "Drewno", realizowanego przez Muzeum Stolarstwa i Biskupizny w Krobi. Młodych aktorów w tajniki sztuki aktorskiej wprowadzał aktor Wrocławskiego Teatru Lalek i Teatru Komedia – Krzysztof Grębski. W pierwszej części uczniowie realizowali indywidualne zadania aktorskie, wykorzystując elementy pantomimy. Następnie przygotowywali rozbudowaną etiudę z zakresu teatru plastycznego oraz pracowali nad nowym spektaklem. Kilkugodzinne spotkanie z aktorem dostarczyło uczestnikom niezapomnianych wrażeń.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kasprzak   
poniedziałek, 30 października 2017 20:37
BAL w .....PAŁACU
 
            Pewnej zimnej i deszczowej, październikowej, środy klasa VI a udała się na wycieczkę do niedalekiego Rogalina. Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie, wybudowanego w XVIII wieku, pałacu Raczyńskich. Barokowe sypialnie, jadalnia czy sala balowa wzbudzały nasz podziw. Jednak chyba największe wrażenie zrobiła na wszystkich przepiękna biblioteka, wypełniona książkami po sufit, z niesamowitymi, wiszącymi schodami. Po wyjściu z pałacu udaliśmy się do powozowni i galerii malarstwa, gdzie znajdują się gromadzone przez 40 lat obrazy. Mimo deszczu udało nam się zobaczyć słynne, rogalińskie dęby rosnące nieopodal pałacu w  urokliwym parku krajobrazym. Zakończeniem naszej wycieczki były warsztaty taneczne, podczas których nauczyliśmy się tańczyć kontredansa, tańca z końca XVIII wieku i mimo, że to zupełnie nie nasza bajka, sprawiło nam to ogromną frajdę. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego miejsca.....naprawdę warto.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Kasperczak   
piątek, 27 października 2017 10:42
Zmiana cen obiadów w szkole

Od dnia 2 listopada br. cena obiadu dla ucznia wzrośnie i wynosić będzie 4,50 złotych.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
czwartek, 26 października 2017 14:32

MEDAL KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

altDnia 20 października br. w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Elżbietę Leszczyńską odznaczeń państwowych: Krzyży Zasługi,  Medali za Długoletnią Służbę oraz Medali Komisji Edukacji Narodowej nauczycielom z Wielkopolski. W gronie odznaczonych Medalem Komisji Edukacji Narodowej znalazła się nauczycielka z naszej szkoły – Magdalena Andrzejewska. Od 15 lat z ogromnym zaangażowaniem prowadzi grupę teatralną „Na Fali”, przygotowuje uczniów do wielu konkusów teatralnych i gwarowych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim, zajmuje się popularyzowaniem gwary wśród dzieci i młodzieży. Młodzi aktorzy pod jej kierunkiem uświetniają swoimi występami wiele imprez szkolnych, a zwłaszcza środowiskowych. Jest autorką licznych scenariuszy przedstawień o różnorodnym  charakterze, widowisk gwarowych, monologów. W 2010 r. została wyróżniona nagrodą Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, a w 2015 r. nagrodą Ministra Oświaty.

Medale KEN są nadawane przez Ministra Edukacji Narodowej, za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli.

Uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Uświetnił ją występ muzyczny kwartetu smyczkowego z Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej 2 stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu.

Pani Kurator Elżbieta Leszczyńska złożyła serdeczne gratulacje wszystkim odznaczonym nauczycielom, życząc wytrałości, dalszego zaangażowania i wielu powodów do radości. Podkreśliła fakt, że w całej Wielkopolsce zatrudnionych jest  ok. 60.000 nauczycieli. Odznaczeni odznaczeniami państwowymi w tym roku stanowią 0,4 %.

alt alt
Gratulacje od całej społeczności szkolnej.
 

 
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 16 z 127