Szkoła Podstawowa w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dariusz Kreczmer   
poniedziałek, 29 stycznia 2018 12:56

Turniej piłki siatkowej „dzikich drużyn”


       W dniu 26.01.2018 o godzinie 15.00  w naszej szkole rozegrany został turniej p. siatkowej „ dzikich drużyn”. Do sportowej rywalizacji przystąpiły sześcioosobowe drużyny klas VII i III gimnazjum w składzie trzy dziewczyny, trzech chłopców. Rozgrywki toczyły się jednocześnie na dwóch salach gimnastycznych. Celem turnieju było rozpowszechnianie piłki siatkowej wśród młodzieży, integracja międzyklasowa oraz zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego. Uczniowie przystąpili do turnieju z wielkim zaangażowaniem podejmując zdrową rywalizację sportową.
 
 
alt
 
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Danuta Szal   
poniedziałek, 15 stycznia 2018 18:33

ŚWIĄTECZNY KONCERT

21 grudnia późnym popołudniem w Szkole Podstawowej w Krobi zorganizowano spotkanie opłatkowe dla pracowników szkoły, emerytów i zaproszonych gości. Główną częścią tej uroczystości z okazji Bożego Narodzenia był koncert, który następnego dnia przedstawiono także uczniom klas IV -VI i gimnazjalistom.
W tym roku program artystyczny wyreżyserowała Danuta Szal we współpracy z Małgorzatą Kasprzak. Mottem jego były słowa: „Na próżno Chrystus rodzi się w żłobie, jeśli się nie narodzi w Tobie..”
Program ten zawierał wiele ciekawych i ważnych informacji o różnych tradycjach świątecznych, zwyczajach i symbolice niektórych przedmiotów związanych z Bożym Narodzeniem. Przedstawiali je słuchaczom narratorzy tegoż koncertu: Sandra Balcerek i Adrian Stachowiak z kl. III B oraz Anna Pazoła i Łukasz Łysakowski z kl. VII a.

Poza tym wiodącym motywem przygotowanych tekstów poetyckich była radość ze zbliżających się świąt oraz potrzeba miłości, zrozumienia i przebaczenia w naszym codziennym życiu. Z przyjemnością zatem wysłuchano doskonałych recytacji wierszy w wykonaniu: Amelii Balcerek z kl. IV a i Mikołaja Skrzypczaka z kl. III b, Julii Marciniak z kl. IV d, Huberta Kapały z kl. V c, Marii Andrzejewskiej i Kacpra Huchraka z kl. VI b oraz Marceliny Urbańskiej z kl. III C.
Jak zwykle bardzo ładnie zaprezentował się zespół DOREMI pani Małgorzaty Kasprzak,w którym zadebiutowało wiele dzieci z klas młodszych. Usłyszeliśmy piękne kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne, które wspaniale wprowadziły nas w nastrój Bożego Narodzenia. Niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci słuchaczy kolęda „Cicha noc” zaśpiewana przez Jagnę Skorupkę z kl. VII c i Marcelinę Urbańską z kl. III C w języku niemieckim i angielskim.
Na pewno dużym atutem tego programu artystycznego była pełna uroku scenografia przygotowana przez Danutę Szal, Hannę Hoskę, Dagmarę Nawrocką i Andrzeja Łakomego, która doskonale współgrała z prezentowanymi tekstami i utworami muzycznymi.
Wszyscy uczestnicy koncertu byli pod wrażeniem zdolności i umiejętności artystycznych naszych uczniów, a oni z kolei mieli ogromną satysfakcję z udanego występu.    

 

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kasprzak   
sobota, 13 stycznia 2018 22:33
MUZYKA ŚWIATA

        We wtorek 9 styczna br. kolejny już raz gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Łódzkiego Biura Koncertowego "Wirtuoz". Tym razem muzycy przenieśli nas w różne regiony świata wykonując na instrumentach dętych blaszanych szlagiery muzyki swingowej, jazzowej czy popowej, a także melodii z filmów i bajek. Większość utworów wykonana była przy akompaniamencie elektrycznego pianina. W trakcie koncertu zapoznaliśmy się z budową   i  brzmieniem  trąbki, puzonu i sakshornu tenorowego . Chętnie włączaliśmy się do wspólnej zabawy inicjowanej przez prowadzącego. Mogliśmy też przekonać się na własnej skórze, że skuteczne zadęcie w instrument nie jest  łatwe. Nagradzając gorącymi brawami muzyków, wyraziliśmy swoje uznanie i podziękowanie za udany koncert.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
środa, 10 stycznia 2018 11:52
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Szlachetka   
sobota, 06 stycznia 2018 14:18
Sukces młodej pisarki
Stowarzyszenie Nowoczesna Szkoła działające przy Zespole Szkoły Ogólnokształcącej i Zawodowej w Pogorzeli zorganizowało konkurs literacki pod hasłem "Zabawy fabularne z lekturami". Konkurs był adresowany do wszystkich szkół z terenu powiatu gostyńskiego. Na konkurs wpłynęlo 62 prace z 15 szkół. Laureatką tego konkursu została uczennica naszej szkoły Maria Andrzejewska z klasy VIb, która zajęła II miejsce, za napisanie dalszej części przygód "Ani z Zielonego Wzgórza"
Gratulujemy! 
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 16 z 134