XIV Powiatowy Konkurs Literacko- Plastyczno - Fotograficznego „Dialog z rzeczywistością”.

26 lutego zwycięzcy XIV Powiatowego Konkursu Literacko- Plastyczno- Fotograficznego „Dialog z rzeczywistością” spotkali się na uroczystości podsumowania, na której wręczono nagrody w trzech kategoriach wiekowych: 8-11 lat, 12-15 lat, 16-19 lat. W tegorocznej edycji wzięły udział 122 osoby z trzynastu szkół naszego powiatu. Uczestnicy to uczniowie dziewięciu szkół podstawowych i czterech szkół średnich. W tym roku 25 osób rywalizowało w dziale fotografia, 50 osób-w dziale plastyka i 47 osób- w dziale literatura. Przedstawiciele jury w swoich komentarzach podkreślili wysoki poziom prac oraz różnorodność technik i konwencji wybieranych przez młodych artystów. Z naszej szkoły drugie miejsce zdobyła uczennica klasy 4b Anna Smektała natomiast wyróżnienie Marlena Kwintkiewicz z klasy 7c.
Zwycięzcom gratulujemy

 

FINAŁ KONKURSU WIEDZY O PATRONIE

W dniach 14-15.03.2019 r. w czytelni szkolnej odbył się FINAŁ  KONKURSU WIEDZY O PATRONIE. Wzięli w nim udział uczniowie, którzy zostali wyłonieni w przeprowadzonych wcześniej eliminacjach. 
Uczniowie ci odpowiadali pisemnie i ustnie na bardzo szczegółowe pytania dotyczące życia i działalności prof. Józefa Zwierzyckiego oraz  wydarzeń ważnych dla naszej szkoły. Wykazali się oni naprawdę znakomitą znajomością życiorysu naszego Patrona. W wyniku tego współzawodnictwa zostali wyłonieni laureaci. Są to:

z klasy III:

I miejsce              Oskar Rzepka

II miejsce             Franciszek Piątek

III miejsce            Magdalena Demuth

                           Filip Adamski

z klas VI:

I miejsce              Martyna Talarczak

                           Stanisław Rozmiarek

II miejsce             Aleksandra Piechocka

III miejsce            Zofia Kubiak


z klas VIII:

I miejsce              Anna Pazoła

II miejsce             Aleksandra Michalska

III miejsce             Aleksander Wajs

 

Laureaci otrzymają nagrody ufundowane przez Radę Rodziców na uroczystości z okazji Święta Patrona 11 maja 2019r.

Wszystkim finalistom, a szczególnie zwycięzcom – GRATULUJEMY i życzymy wielu sukcesów!!!

Sukces Leny

W dniu 1.03.2019 r. podczas XXII Targów  Edukacyjnych, odbyło się podsumowanie wojewódzkiego konkursu " Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej i sportowej". Konkurs zorganizował Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Tegoroczna edycja, na którą wpłynęło 849 prac dotyczyła działalności Polaków we Włoszech. Wśród wyróżnionych w kategorii klas IV - VIII znalazła się uczennica naszej szkoły Lena Kordek z klasy VI a. Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią sławnych Polaków w świecie oraz geografią i kulturą kraju, określonego w temacie na dany rok. Udział w konkursie daje możliwość rozwijania wrażliwości i  kreatywności dzieci i młodzieży poprzez twórczość artystyczną, uwrażliwienie na piękno otaczającego nas świata i różnorodność kulturową oraz zachęcanie ich do samodzielnej pracy przy wykorzystaniu różnorodnych źródeł informacji i technik plastycznych. Wiedza, że nasza Ojczyzna dała światu wybitnych ludzi, napawa nas dumą z Polski oraz ich wybitnych reprezentantów na przestrzeni wieków.

Lenie serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

               XVII POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

 

        "We know the way"....to tytuł piosenki, którą zaprezentował zespół DoReMi na XVII Powiatowym  Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, który odbył się w dniu 11 marca 2019 roku w gostyńskim LO. Piosenkę w języku maoryskim i angielskim wykonały dziewczyny z klasy  IIIb gimnazjum,  śpiewające w szkolnym chórze DoReMi: Amelia Chuda, Weronika Majewska, Wiktoria Wencel i Monika Toporowicz. W kategorii szkoł podstawowych wystąpiło trzydziestu wykonawców, przede wszytkim solistów, prezentujących bardzo wysoki poziom i mimo, że w tym roku nie udało nam się znaleźć wśród laureatów to dobrze się bawiłyśmy i  wróciłyśmy bogatsze w nowe doświadczenia.

 

 

Wizyta wolontariuszy z fundacji Euroweek!

W dniach 11-12 marca 2019 r. mieliśmy okazję gościć dwie niezwykłe osoby – Wawę Wahdini z Indonezji oraz Juana Carro z Argentyny – wolontariuszy z fundacji Euroweek, którzy na co dzień zajmują się integracją europejską i wspieraniem młodych osób w nauce języka angielskiego. Uczniowie najstarszych klas mieli szansę spotkać się z wolontariuszami i wziąć udział w zajęciach prowadzonych w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń. Ponadto każdy uczestnik szkolenia miał możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania muzyki i nauki tańców narodowych z krajów wolontariuszy. Zaproszeni goście bardzo ciekawie opowiadali o swoich krajach, pokazywali zdjęcia ucząc przy tym podstawowych słów i wyrażeń w swoich narodowych językach. Uczniowie byli bardzo zaangażowani, chętnie brali udział w grach i zabawach przygotowanych przez gości. Uczestnicy warsztatów mieli niezwykłą okazję pokonywać swoje ograniczenia, bariery językowe i nieśmiałość. Mogli w ciekawy sposób poprawić swoje umiejętności językowe oraz podnieść świadomość i wiedzę na temat krajów, z których pochodzą wolontariusze. Na koniec młodzież podziękowała gościom wręczając im drobne upominki z logo naszej gminy i szkoły. Było to niezwykłe doświadczenie, które z pewnością pozostanie w pamięci naszych uczniów. Miejmy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli jeszcze nie jeden raz okazję przeżyć tak wspaniałe doświadczenie.

 
Odsłon artykułów:
1214283