Szkoła Podstawowa w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
sobota, 02 grudnia 2017 21:49
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
czwartek, 30 listopada 2017 11:09
"Gwara w sieci"
 
"Czego nie ma w sieci, to nie istnieje" – do takiego wniosku doszli Zofia Dragan- organizatorka od ponad 20 lat konkursu gwarowego "Mówimy gwarą"w Bukówcu Górnym oraz Domnik May - leszczyński filmowiec. Wymyślili oni projekt ,,Mómy do pogodania...”, polegający na utrwaleniu wybranych tekstów i umiejętności gwarowych uczestników różnych edycji bukówieckiego konkursu. Nagrali 10 filmów i wydali płytę. Jesteśmy bardzo dumni, że trzem aktorom z grupy teatralnej "Na Fali" zaproponowano udział we wspomnianym projekcie. Czwartoklasistka Weronika Przybył na jednym z filmów prezentuje monolog w obronie języka polskiego "Godejcie po polsku". W drugim filmie pt "Z babusiom nie wygrosz" wystąpili: Jagna Knapp i Jakub Majewski, nasi uczniowie - absolwenci, cały czas związani z grupą "Na Fali". 
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Płaczek   
niedziela, 19 listopada 2017 16:00
15 lecie grupy teatralnej ,, Na Fali".


11 listopada br. grupa teatralna "Na Fali", działająca w naszej szkole przy bibliotece szkolnej od 2002 r., świętowała swój jubileusz. Inicjatorka powstania grupy i instruktorka Magdalena Andrzejewska postanowiła zaakcentowad 15-lecie istnienia zespołu nie inaczej- jak poprzez zaproszenie widzów na spektakl teatralny. Ci ostatni nie zawiedli. Sala kinowa krobskiego Centrum Kultury i Rekreacji "pękała w szwach" w sobotni wieczór. Wszystkie miejsca na widowni były zajęte. Dla wielu osób zabrakło miejsca. Tak imponująca frekwencja była wyrazem tego, co aktorom udało się wypracować w ciągu 15 lat działalności. Grupa "Na Fali" przygotowała kilka niespodzianek dla wiernej publiczności. Największą z nich stanowiła obsada spektaklu.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kasprzak   
niedziela, 19 listopada 2017 15:59
V  KONKURS  PIOSENKI  ŻYWEJ- BOJANOWO 2017
 
           Niewiele jest konkursów, w których wykonawcy śpiewają przy towarzyszeniu instrumentów akustycznych. Jeden z takich przeglądów odbył się w sobotę, 18 listopada w Gminnym Centrum Kultury w Bojanowie. Uczestników podzielono na trzy grupy wiekowe. W najmłodszej grupie10-12 lat naszą szkołę reprezentowały Zofia Selwod i Marta Siemowska. Śpiewających w tym roku oceniali Tomasz Woźniczka,  Julia Sawicka ,wokalistka jazzowa i pianistka oraz Krzysztof Skiba, wokalista zespołu Big Cyc. Występ obydwu naszych uczennic zakończył się sukcesem. Marta Siemowska za wykonanie piosenki  "Ach jak przyjemnie" otrymała III nagrodę natomiast Zosia Selwod otrzymała miejsce I za wykonanie piosenki "Cud w safie". Obydwie dziewczynki śpiewały przy akompaniamencie fortepianowym Małgorzaty Kasprzak, a Marta urozmaiciła swoja aranżację fletem poprzecznym, na którym gra już kilka lat.
Gratulujemy !!!
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kasprzak   
niedziela, 19 listopada 2017 15:29
PRAWIE JAK EUROWIZJA.....
 
         W dniu 17 listopada w gostyńskim liceum, po raz XVI, odbył się  Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, nazwany w tym roku Prawie Jak Eurowizja. Jego uczestnicy prezentowali jedną piosenkę w wybranym języku obcym. Większość wykonawców śpiewała w języku angielskim, chociaż zdarzały się wykonania w języku ukraińskim, niemieckim, francuskim czy nawet japońskim. Naszą szkołe reprezentowały dwa zespoły wokalne DoReMi. Trio złożone z Aleksandry Czwojdy, Ameli Chudej i Patrycji Gubańskiej zaprezentowało ukraińską piosenkę "Moj liubyj", a drugi zespół w składzie: Weronika Majewska, Jagna Skorupka, Marcelina Urbańska i Monika Toporowicz zaśpiewał słynną piosenkę francuską "Champs Elysees". To wykonanie bardzo spodobało się zarówno publiczności  jak i jury. Zespół otrzymał II nagrodę. Wszystkim wykonawcom należą się gratulacje i podziękowania za włożony trud w przyswojeniu tekstu w językach, których nie znają. Warto też wspomnieć, że byłyśmy jedynym zespołem i jedynymi reprezentantkami gminy Krobia spośród szkół podstawowych. 
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 13 z 127