Od 8 czerwca do końca roku szkolnego obowiązuje nauczanie zdalne oraz konsultacje.
Plan zajęć oraz konsultacji nie uległ zmianie.

W załącznikach znajdują się odpowiednie dokumenty.

Kolejny sukces młodych aktorów


Zosia Selwod i Kacper Huchrak - młodzi aktorzy z grupy teatralnej “Na Fali”, zostali laureatami V Ogólnopolskiego Konkursu na Reklamę, organizowanego przez Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Konkurs ten ogłoszono w ramach obchodów Miesiąca Języka Ojczystego. Zadanie konkursowe polegało na wymyśleniu, przygotowaniu i nagraniu reklamy produktu w myśl hasła: “Jeden slogan więcej wart niż tysiąc słów”. Zosia i Kacper pracowali nad swoją reklamą w ferie zimowe pod czujnym okiem opiekunki, a przy nagraniu pomógł im P. Daniel Gała. Przedmiotem ich pracy była, wymyślona przez Zosię, opaska na oczy marki “Snywić”, pozwalająca na zapamiętywanie snów, oczywiście tylko tych sympatycznych. Uczniowie z powodzeniem wykorzystali też przy okazji swoje predyspozycje aktorskie, szlifowane od kilku lat w szeregach grupy “Na Fali”. Spośród 35 reklam nadesłanych przez uczniów z całej Polski, jury wybrało 10, które przeszły do finału, podczas którego uczestnicy mieli obronić swoją pracę przed jurorami i publicznością. Z powodu pandemii zaplanowany na 12 marca br. finał w Krakowie - odwołano. Organizatorzy konkursu przeprowadzili go on-line 29 maja na podstawie nadesłanych nagrań. Zosia i Kacper znaleźli się na podium, zajmując III miejsce w Polsce. Jurorzy skomentowali ich pracę następująco:

“ Zosia i Kacper zaprezentowali upragnione przez wielu urządzenie, które pozwala widzieć sny. Serdecznie gratulujemy im i ich nauczycielce Pani Magdalenie Andrzejewskiej. Pomysłowość i wysoki poziom wykonania to walory tej pracy. Warto zwrócić uwagę także na młodych aktorów!!!”.  

Szanowni Państwo,

w tym roku rekrutacja do szkół ponadpodstawowych bezie przebiegała inaczej niż w latach poprzednich. W związku z tym, w załącznikach znajdują się informacje dotyczące rekrutacji w powiecie gostyńskim.

Dodatkowo w załącznikach znajduje się materiał informacyjny Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi wraz z listem dyrektora Lecha Bema.


W sprawie rekrutacji do szkół w innych powiatach, informacji proszę szukać na stronach tych szkół.

FINAŁ KONKURSU WIEDZY O PATRONIE KLAS VI i VIII

11 marca – w  przeddzień urodzin Patrona szkoły odbył się w czytelni naszej biblioteki  Finał Konkursu Wiedzy o Patronie. Do finału zakwalifikowało się 10 uczniów z klas ósmych i 11 uczniów z klas szóstych. Uzyskali oni największą ilość punktów w eliminacjach pisemnych w swoich grupach wiekowych. Byli to:

W klasach VIII szkoły podstawowej

Marta  Siemowska
Zuzanna  Śląska
Jakub  Lisiecki
Klaudia  Puślednik
Waldemar  Dziedzic
Kacper  Polowczyk
Aleksandra  Giszczyńska
Kacper  Huchrak
Karol  Humerski
Zuzanna  Sojka

W klasach VI szkoły podstawowej

Agnieszka  Marcinkowska
Zofia  Rejek
Nikola  Andrzejewska
Bruno  Celka
Agata  Urbaniak
Oliwia  Bryl
Joanna  Ratajczyk
Oliwia  Burzyńska
Karolina  Palczun
Mikołaj  Zaremba
Mateusz Tatarek

Finał konkursu składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Zmagania finalistów klas VIII oceniało jury w składzie: p. Maria Kaźmierczak, p. Sylwia Wałkiewicz, p. Magdalena Andrzejewska, a klas VI: p. dyr. Krzysztof Kasperczak, p. Maria Kaźmierczak, p. Magdalena Andrzejewska. Konkurs przygotowała i prowadziła p. Justyna Matusiak.

Rezultatem współzawodnictwa było wyłonienie laureatów, którymi zostali:

W klasach VIII

I miejsce - Kacper Huchrak
II miejsce- Karol Humerski
III miejsce – Aleksandra Giszczyńska

W klasach VI

I miejsce - Oliwia Bryl
II miejsce – Karolina Palczun
III miejsce - Agnieszka Marcinkowska

Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców zostaną wręczone laureatom na uroczystości z okazji Święta Patrona.

Wszystkim uczestnikom, a szczególnie laureatom serdecznie gratulujemy!!!

KONKURS WIEDZY O PATRONIE KLAS III

10 marca odbyły się eliminacje pisemne Konkursu Wiedzy o Patronie klas III. Dzieci odpowiadały pisemnie na 16 pytań dotyczących życia i działalności prof. Józefa Zwierzyckiego. Większość uczniów była bardzo dobrze przygotowana do konkursu, a o kwalifikacji do finału decydowały małe różnice w uzyskanych punktach. Do finału zakwalifikowało się 13 dzieci. Są to:

Gabriela Jurkowska
Maja Maślankowska
Nina Mendyka
Michał Nawotka
Marcel Majewski
Wiktoria Stelmaszyk
Lena Kaczmarek
Aleksandra Palczun
Maria Radczyk
Wojciech Wajs
Mikołaj Jędryczkowski
Nikodem Patelka
Mateusz Siemowski

Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy!!!
Odsłon artykułów:
1512050