Szkoła Podstawowa w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kasprzak   
sobota, 13 stycznia 2018 22:33
MUZYKA ŚWIATA

        We wtorek 9 styczna br. kolejny już raz gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Łódzkiego Biura Koncertowego "Wirtuoz". Tym razem muzycy przenieśli nas w różne regiony świata wykonując na instrumentach dętych blaszanych szlagiery muzyki swingowej, jazzowej czy popowej, a także melodii z filmów i bajek. Większość utworów wykonana była przy akompaniamencie elektrycznego pianina. W trakcie koncertu zapoznaliśmy się z budową   i  brzmieniem  trąbki, puzonu i sakshornu tenorowego . Chętnie włączaliśmy się do wspólnej zabawy inicjowanej przez prowadzącego. Mogliśmy też przekonać się na własnej skórze, że skuteczne zadęcie w instrument nie jest  łatwe. Nagradzając gorącymi brawami muzyków, wyraziliśmy swoje uznanie i podziękowanie za udany koncert.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
środa, 10 stycznia 2018 11:52
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Szlachetka   
sobota, 06 stycznia 2018 14:18
Sukces młodej pisarki
Stowarzyszenie Nowoczesna Szkoła działające przy Zespole Szkoły Ogólnokształcącej i Zawodowej w Pogorzeli zorganizowało konkurs literacki pod hasłem "Zabawy fabularne z lekturami". Konkurs był adresowany do wszystkich szkół z terenu powiatu gostyńskiego. Na konkurs wpłynęlo 62 prace z 15 szkół. Laureatką tego konkursu została uczennica naszej szkoły Maria Andrzejewska z klasy VIb, która zajęła II miejsce, za napisanie dalszej części przygód "Ani z Zielonego Wzgórza"
Gratulujemy! 
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jolanta Szlachetka   
sobota, 06 stycznia 2018 13:14
Szkolny Konkurs Mitologiczny
    Dnia 12 grudnia, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zorganizowano finał projektu mitologicznego "Z mitologią za pan brat", w którym brały udział klasy piąte. W turnieju klasy reprezentowały uczennice, które wykazały się największą znajomością zagadnień mitologicznych:
Lena Kordek i Renata Chuda - kl. Va,
Martyna Jurkowska i Olga Żołędziowska - kl. Vb,

Martyna Talarczak i Zoia Kubiak - kl. Vc
    W drugim etapie klasy przygotowały inscenizacje wybranych mitów, rozwiązywały zagadki i rebusy, lepiły mitologicznego potwora i wyjaśniały znaczenie związków frazeologicznych mających swe źródło w mitologii. Komisja Konkursowa i Organizatorki zauważyły ogromne zaangażowanie uczniów w przygotowanie turnieju, w którym ostatecznie
I miejsce zajęła kl. Va
II miejsce - kl. Vc
III miejsce - kl. Vb

Gratulujemy!
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Matusiak   
czwartek, 04 stycznia 2018 14:37
Spotkania z pisarzem – Łukaszem Wierzbickim
 
Dzięki współpracy naszej szkolnej biblioteki z Biblioteką Publiczną, w piątek, 15 grudnia w naszej szkole odbyły się cztery spotkania z p. Łukaszem Wierzbickim - autorem lektur dla dzieci: „Afryka Kazika” i „Dziadek i niedźwiadek”. Pisarz w niezwykle ciekawy, ekspresyjny sposób przedstawił genezę powstania tych opowiadań oraz losy ich bohaterów. W czasie swoich wystąpień p. Wierzbicki, jak sam podkreślał, opowiedział trzy historie: Kazimierza Nowaka, który rowerem i nie tylko przemierzył Afrykę, niedźwiadka Wojtka, który towarzyszył żołnierzom z armii Andersa, oraz własną – chłopca, który chciał być pisarzem i któremu udało się zrealizować własne marzenie. Dzieci z zaciekawieniem słuchały historii, które opowiadał im pisarz. Przy tej okazji zwracał on uwagę dzieci na możliwość i wartość przyjaźni człowieka ze zwierzętami, a także na sens realizowania swoich marzeń.  Na zakończenie każdego ze spotkań gość rozdawał wszystkim zainteresowanym pamiątkowe zakładki z autografem. Z całą pewnością spotkanie to przyczyniło się nie tylko do zainteresowania książkami jego autorstwa, ale także było lekcją, która na długo pozostanie w pamięci słuchaczy. 
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 133