Szkoła Podstawowa w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
poniedziałek, 30 października 2017 21:18
WARSZTATY TEATRALNE

Dnia 24 października br. uczniowie należący do młodszej grupy teatralnej „Na Fali” uczestniczyli w interesujących warsztatach teatralnych. Odbyły się one w ramach projektu "Drewno", realizowanego przez Muzeum Stolarstwa i Biskupizny w Krobi. Młodych aktorów w tajniki sztuki aktorskiej wprowadzał aktor Wrocławskiego Teatru Lalek i Teatru Komedia – Krzysztof Grębski. W pierwszej części uczniowie realizowali indywidualne zadania aktorskie, wykorzystując elementy pantomimy. Następnie przygotowywali rozbudowaną etiudę z zakresu teatru plastycznego oraz pracowali nad nowym spektaklem. Kilkugodzinne spotkanie z aktorem dostarczyło uczestnikom niezapomnianych wrażeń.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kasprzak   
poniedziałek, 30 października 2017 20:37
BAL w .....PAŁACU
 
            Pewnej zimnej i deszczowej, październikowej, środy klasa VI a udała się na wycieczkę do niedalekiego Rogalina. Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie, wybudowanego w XVIII wieku, pałacu Raczyńskich. Barokowe sypialnie, jadalnia czy sala balowa wzbudzały nasz podziw. Jednak chyba największe wrażenie zrobiła na wszystkich przepiękna biblioteka, wypełniona książkami po sufit, z niesamowitymi, wiszącymi schodami. Po wyjściu z pałacu udaliśmy się do powozowni i galerii malarstwa, gdzie znajdują się gromadzone przez 40 lat obrazy. Mimo deszczu udało nam się zobaczyć słynne, rogalińskie dęby rosnące nieopodal pałacu w  urokliwym parku krajobrazym. Zakończeniem naszej wycieczki były warsztaty taneczne, podczas których nauczyliśmy się tańczyć kontredansa, tańca z końca XVIII wieku i mimo, że to zupełnie nie nasza bajka, sprawiło nam to ogromną frajdę. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego miejsca.....naprawdę warto.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Kasperczak   
piątek, 27 października 2017 10:42
Zmiana cen obiadów w szkole

Od dnia 2 listopada br. cena obiadu dla ucznia wzrośnie i wynosić będzie 4,50 złotych.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
czwartek, 26 października 2017 14:32

MEDAL KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

altDnia 20 października br. w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Elżbietę Leszczyńską odznaczeń państwowych: Krzyży Zasługi,  Medali za Długoletnią Służbę oraz Medali Komisji Edukacji Narodowej nauczycielom z Wielkopolski. W gronie odznaczonych Medalem Komisji Edukacji Narodowej znalazła się nauczycielka z naszej szkoły – Magdalena Andrzejewska. Od 15 lat z ogromnym zaangażowaniem prowadzi grupę teatralną „Na Fali”, przygotowuje uczniów do wielu konkusów teatralnych i gwarowych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim, zajmuje się popularyzowaniem gwary wśród dzieci i młodzieży. Młodzi aktorzy pod jej kierunkiem uświetniają swoimi występami wiele imprez szkolnych, a zwłaszcza środowiskowych. Jest autorką licznych scenariuszy przedstawień o różnorodnym  charakterze, widowisk gwarowych, monologów. W 2010 r. została wyróżniona nagrodą Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, a w 2015 r. nagrodą Ministra Oświaty.

Medale KEN są nadawane przez Ministra Edukacji Narodowej, za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli.

Uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Uświetnił ją występ muzyczny kwartetu smyczkowego z Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej 2 stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu.

Pani Kurator Elżbieta Leszczyńska złożyła serdeczne gratulacje wszystkim odznaczonym nauczycielom, życząc wytrałości, dalszego zaangażowania i wielu powodów do radości. Podkreśliła fakt, że w całej Wielkopolsce zatrudnionych jest  ok. 60.000 nauczycieli. Odznaczeni odznaczeniami państwowymi w tym roku stanowią 0,4 %.

alt alt
Gratulacje od całej społeczności szkolnej.
 

 
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
czwartek, 12 października 2017 09:12
Konkurs planszowy "Bohaterowie jesiennych liści"
 
W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych na jesiennych liściach, na drzewie przed biblioteką zagościło 25 bohaterów różnych bajek i baśni. Zadaniem uczestników konkursu było rozpoznanie tych postaci i podanie tytułów książek, z których pochodzą. Konkurs adresowany był do uczniów kl.2-4 SP i jak się okazało wcale do łatwych nie należał.
Nagrody zdobyli:
Mikołaj Skrzypczak kl. 3b
Weronika Przybył kl.4d
Maksymilian Kasprzak kl. 3c

W gronie wyróżnionych znaleźli się:
Kamil Łapawa kl. 4d
Zofia Niewmierzycka kl. 3c
Zofia Dolińska kl. 3b

Laureaci konkursu otrzymają nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 126