Szkoła Podstawowa w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dagmara Nawrocka   
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 13:24
,,Dialog z rzeczywistością''

Już po raz dwunasty odbył się konkursu "Dialog z rzeczywistością". Jury nie miało łatwego zadania, nadesłanych zostało łącznie ponad 157 prac. Znaczną część stanowiły dzieła plastyczne. Laureatom konkursu wręczono nagrody podczas uroczystego podsumowania w auli gostyńskiego liceum. Z naszej szkoły w kategorii szkoła podstawowa pierwsze miejsce zdobył Adam Hoska
z klasy 5c natomiast trzecie miejsce Rajewska Natasza z 4c.
GRATULUJEMY!

 
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
niedziela, 09 kwietnia 2017 22:42
Dotknij Teatru

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Dotknij Teatru” poprzez różne działania. 2 kwietnia br. w kinie młodsza grupa teatralna „Na Fali” zaprezentowała swój debiutancki spektakl „Wielki Baj w tarapatach” dla społeczeństwa oraz dla uczniów nauczania zintegrowanego ze szkół w Gminie Krobia. Z kolei przedstawiciele kl.4-6 SP i kl. 1-3 Gimnazjum brali udział w konkursie na najciekawsze pacynki – „skarpeciaki”. Uczestnicy konkursu wykazali się kreatywnością i oryginalnymi pomysłami tworząc skarpeciakowe stwory. Jury po burzliwych obradach przyznało równorzędne nagrody następujacym klasom:
w kategorii kl.4-6 SP: kl. 4c, 5b i 5c
w kategorii Gimnazjum: kl. IIc, IIIb i IIIc
Konkursowe dzieła będzie można podziwiać na wystawie z okazji Święta Patrona w maju br. W ramach akcji Dotykania Teatru odbędą się jeszcze spotkania czytelnicze dla uczniów nauczania zintegrowanego, podczas których prócz tekstu czytanego, pojawią się również elementy teatru w postaci krótkich etiud.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
niedziela, 09 kwietnia 2017 22:11
Spektakl "Wielki Baj w tarapatach"

W niedzielę 2 kwietnia 2017 r. w kinie Szarotka młodsza grupa teatralna „Na Fali”, działająca od niedawna przy bibliotece szkolnej pod kierunkiem Magdaleny Andrzejewskiej, zaprezentowała społeczeństwu Krobi i okolic, swój pierwszy spektakl pt: „Wielki Baj w tarapatach”. Dla dziesięciu uczennic ( w wiekszości czwartoklasistek) był to wyjątkowy i emocjonujący dzień. To one były inicjatorkami pokazania swoich możliwości teatralnych na scenie szerszemu gronu publiczności. Jak zwykle widzowie nie zawiedli i licznie przybyli do krobskiego kina. Dziewczyny zagrały żywiołowo, swobodnie i naturalnie. 
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Matusiak   
sobota, 08 kwietnia 2017 20:18
FINAŁ KONKURSU WIEDZY O PATRONIE
W czwartek, 6 kwietnia 2017r. w czytelni odbył się finał Konkursu Wiedzy o Patronie. Uczestniczyło w nim 16 uczniów klas 3 SP oraz 10 uczniów klas 6 SP, którzy wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą życia i działalności Józefa Zwierzyckiego już  podczas eliminacji. Pytania w finale z całą pewnością do łatwych nie należały, ale tylko w ten sposób można było wyłonić zwycięzców – szczególnie trudne było to w klasach trzecich, gdzie poziom wiedzy był niezwykle wysoki i wyrównany - konieczna była dogrywka, by wyłonić laureatów. Udział w finale jest już ogromnym sukcesem, dlatego wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy. Szczególne gratulacje i oczywiście nagrody podczas uroczystości z okazji Święta Patrona otrzymają:
w klasach trzecich:
- Mateusz Lisiecki – I miejsce
- Zofia Rejek – II miejsce
- Marta Bzdęga – III miejsce
- Wiktoria Kokocińska i Igor Nadstawek – wyróżnienie
w klasach szóstych:
- Łukasz Łysakowski – I miejsce
- Anna Pazoła – II miejsce
- Kacper Ratajczak – III miejsce
- Szymon Łagodziński - wyróżnienie
W jury oceniającym zmagania trzecioklasistów zasiedli: dyr. Michał Ratajczyk, Magdalena Marciniak i Magdalena Andrzejewska, a współzawodnictwo uczniów klas szóstych oceniało jury w składzie: dyr. Krzysztof Kasperczak, Magdalena Marciniak i Magdalena Andrzejewska. Konkurs przygotowała i przeprowadziła Justyna Matusiak.  

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Angelika Kasprzak   
czwartek, 06 kwietnia 2017 20:22
WARSZTATY EKOLOGICZNE DLA KLAS CZWARTYCH
 
Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła wzięła udział w Kampanii edukacyjnej pn. „Akademia odpadowa” . W związku z tym 5 kwietnia br. uczniowie klas czwartych uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez p. Joannę  Orzechowską, pracownika Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak prawidłowo segregować odpady, jak postępować z odpadami niebezpiecznymi takimi jak: przeterminowane leki, zużyte baterie, czy zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny. Także zostali zapoznani z działaniem systemu gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie Związku. Również praktycznie uczniowie mogli się sprawdzić czy potrafią właściwie dokonywać segregacji odpadów. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali drobne ekologiczne upominki. Kolejnym elementem Kampanii jest konkurs ,,Nie marnuję – wykorzystuję! Brzydkie śmieci – ładne rzeczy” polegający na stworzeniu z odpadów przedmiotu do dekoracji domu np. wazonu, obrazu. Uczniowie z dużym entuzjazmem wyrazili chęć wzięcia udziału w konkursie, który trwa do 12 maja.  Mam nadzieję, że podejmowanie wspólnych działań edukacyjnych przyczyni się do zwiększania świadomości ekologicznej nie tylko wśród uczniów, ale także wśród osób dorosłych. Edukacja ekologiczna jest bowiem elementem niezbędnym w kształtowaniu  społeczeństwa w duchu poszanowania środowiska przyrodniczego.                           
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 121