Aktualności

Sleeveface - z książką Ci do twarzy

W III edycji szkolnego konkursu fotograficznego "Sleeveface - z książką Ci do twarzy", zorganizowanego przez bibliotekę szkolną", wzięło udział aż 45 uczniów z klas 4-8. Konkurs ten ma na celu promocję czytelnictwa, zachęcenie uczniów do kreatywności, zasygnalizowanie, że książka towarzyszy nam na co dzień i jest wciąż ważna.

Komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie, by wybrać najciekawsze prace, wykonane zgodnie z regulaminem konkursu. Po raz pierwszy przyznano trzy nagrody GRAND PRIX, a otrzymali je:

Lena Kreczmer, Bartosz Adamańczyk i Marcel Majewski.

NAGRODY: Emilia Nowak, Monika Nowak, Maja Fórmanowska, Aleksandra Łąkowska, Jan Majewski, Leon Majewski, Maria Kubiak, Aleksandra Musielak, Julia Piotrowiak, Urszula Wróblewska, Zofia Sarbinowska, Natalia Ziółkowska

WYRÓŻNIENIA: Antoni Huchrak, Adam Krzyżostaniak, Laura Zygmaniak, Mateusz Bujak, Matylda Michalewicz, Oskar Olejniczak, Karol Smektała, Mateusz Wylęga, Wiktor Paszkier, Aleksandra Palczun, Amelia Czechowska, Angelika Kowalska, Smektała Agata, Andrzej Kuryłas, Stanisław Szpurka.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz  rodzicom za zaangażowanie i nadesłanie niezwykle ciekawych zdjęć z książką w roli głównej. 

Wycieczka do Kopalni Złota

 

Sprawozdanie z jednodniowej  wycieczki szkolnej klasy 3c do Kopalni Złota w Złotym Stoku, która odbyła się w dniu 29 maja 2023 roku. Wycieczka klasowa była współfinansowana przez Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę przy udziale Szkoły Podstawowej im. prof. Józefa Zwierzyckiego w Krobi.

Kopalnia Złota w Złotym Soku, mieści się na Ziemi Kłodzkiej i jest jeną z najbardziej odwiedzanych miejsc przez rodziny z dziećmi, ale także wycieczki szkolne. Do głównych atrakcji , które zobaczyliśmy było zwiedzanie: Kopalni Złota, Średniowiecznej Osady Górniczej oraz Sztolni Ochrowa.

Nasz dzień zaczął się wczesnym rankiem zbiórką już o 5:20. Pełni entuzjazmu i podekscytowania ruszyliśmy w kierunku Złotego Stoku. Na miejscu o godzinie 9:00 czekał za nami przewodnik pan Damian z którym ruszyliśmy na podziemny spływ łodzią. Spływ odbywa się w zalanej wodą części Sztolni Gertruda i wiedzie przez odcinek 200 m. Swoista atmosfera, brak światła oraz charakterystyczne dźwięki kopalni rozbudziły ciekawość dzieci do zwiedzania dalszych atrakcji. Kolejnym niezapomnianym punktem było płukanie złota. Dzieci przesiewając w korytach wodnych piasek, wyszukały wiele grudek złota, które mogły sobie zabrać w małych fiolkach na pamiątkę. Po przygodzie z płukaniem i pełnymi fiolkami poszliśmy z kolejnym przewodnikiem zwiedzać podziemną trasę kopalni, a mianowicie 500 metrowy odcinek Sztolni Gertruda z którą jest związana legenda o zbłąkanej Gertrudzie. Usłyszeliśmy jej całą historię, które korytarze jeszcze są dostępne, a których już nie można zwiedzać przez zawalenie. Na  całej trasie zobaczyliśmy bogatą ekspozycje map i planów kopalni z okresu od XVIII do XX wieku (w tym tajemniczą mapę Sztolni Czarnej), gabloty z dawnymi narzędziami górniczymi i hutniczymi, minerały, wystawę lamp górniczych, piec muflowy, laboratoryjny piec, w którym wytapiano złoto, osiemnastowieczny wózek do transportu rudy. Szliśmy również Chodnikiem Śmierci, który ma ponurą historię, gdzie skazywano na śmierć górników podejrzanych o kradzież złota. Na koniec mieliśmy przejazd , a zarazem wyjazd z kopalni pomarańczową kolejką. Pełni wrażeń, ale z pustymi brzuchami zrobiliśmy odpoczynek na pyszny obiad, oraz czas na zakup wypatrzonych na trasach pamiątek. Dalej było zwiedzanie Muzeum Górnictwa.

Kolejnym naszym punktem był wodospad w Sztolni Czarnej, który jest jedynym w Polsce podziemnym wodospadem, o wysokości 10 metrów. Swoim wyglądem oraz hałasem robi imponujące wrażenie. Następnie zobaczyliśmy Muzeum Przestróg, Uwag i Apeli czyli kolekcję tabliczek związanych głównie z przepisami BHP uwieczniające najróżniejsze hasła, instrukcje i ostrzeżenia.

Przedostatnim punktem było zwiedzanie Średniowiecznej Osady w której zobaczyliśmy jak ludzie potrafili wykonać ułatwiające narzędzia do codziennych prac np. nawadnianie pól.

Wisienką naszej wycieczki była Sztolnia Ochrowa, która prowadziła wąskimi korytarzami zdobionymi naturalną pomarańczowo-żółtą ochrą, a także zobaczyliśmy zwietrzeliny skał bogatych w związki żelaza, które stosowane są w farbach oraz kosmetykach. Dzieci mogły dotknąć skał na których był pomarańczowy osad a zarazem zobaczyć na skórze jak pięknie się prezentował.

Pełni wrażeń i wiedzy wróciliśmy w godzinach wieczornych do domu. Dzięki dofinansowaniu przez program „Poznaj Polskę” mogliśmy zobaczyć tak piękne i interesujące miejsce w Polsce.

Spacerkiem po Krakowie

    Sprawozdanie z trzydniowej  wycieczki szkolnej do  Krakowa współfinansowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki przy udziale Szkoły Podstawowej im. prof. Józefa Zwierzyckiego w Krobi ,która odbyła się w dniach 16 – 18 maja 2023 roku.
    Kraków jest jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych i turystycznych  w Polsce  jak i na świecie. Każdego roku przyjeżdżają tu miliony turystów, by zachwycać się urokiem tego pięknego miasta. Program „Poznaj Polskę” umożliwił nam zorganizowanie trzydniowej wycieczki związanej z zakresem tematycznym  Kultura i dziedzictwo narodowe. Udział w niej wzięli uczniowie klasy 4a i 5 c, łącznie 36 dzieci, wraz z wychowawczyniami: panią Sylwią Wałkiewicz , panią Agnieszką Jaraczewską i panią Małgorzatą Kasprzak.
       Swoją wielką przygodę rozpoczęliśmy wczesnym rankiem 16 maja. Parę godzin później  dotarliśmy do  jeszcze słonecznego Krakowa. Poznawanie królewskiego  miasta  rozpoczęliśmy od zwiedzania Zamku Królewskiego na Wzgórzu Wawelskim. Najpierw ,,przywitaliśmy się,, z ziejącym ogniem smokiem wawelskim. Później  podziwialiśmy złotą kopułę   Kaplicy Zygmuntowskiej   i Dziedziniec. Zwiedziliśmy również Katedrę Wawelską, weszliśmy na wieżę, by dotknąć Dzwonu Zygmunta, a także byliśmy w miejscu, gdzie znajdują się groby królewskie.  Mijając piękne krakowskie kamieniczki, rozpoczęliśmy zwiedzanie Starego Rynku- Kraków - historyczny zespół miasta. Pani przewodnik zaprowadziła nas pod Pałac Arcybiskupów Krakowskich ze słynnym „oknem papieskim”. Podziwialiśmy Sukiennice, kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, wysłuchaliśmy hejnału z wieży mariackiej , obejrzeliśmy kościół Franciszkanów. Niestety nie udało nam się zwiedzić Collegium Maius , ponieważ obiekt był nieczynny.

   Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce i Muzeum Żup Krakowskich. Ze względu na  intensywne opady deszczu musieliśmy zmienić  dalsze plany. Obejrzeliśmy film Asteriks i Obeliks. Imperium smoka.

    Ostatni dzień naszej wycieczki nie przywitał nas słoneczną aurą, mimo tego rozpoczęliśmy go od zwiedzania Kalwarii Zebrzydowskiej - krajobrazowego zespołu manierystycznego parku pielgrzymkowego. Dzieci miały możliwość zwiedzenia klasztoru, w tym pokoju papieskiego, przejścia na  wzgórze  zwane  Golgotą  , a także modlitwy przed obrazem MB Kalwaryjskiej. Popołudnie  spędziliśmy  w deszczowych Wadowicach. Najpierw  byliśmy w Muzeum – Domu Rodzinnym Jana Pawła II , później w kościele parafialnym , w którym odbył się chrzest Karola Wojtyły. Deszczowa pogoda nie  przeszkodziła nam w delektowaniu się prawdziwą papieską kremówką, której wyjątkowy smak w większości z nas zapadnie w pamięci. Tym bardziej, że raczyliśmy się nią w dniu 123 urodzin Jana Pawła II.

    Zmęczeni, ale pełni wiedzy i miłych wspomnień wróciliśmy do domu  18 maja. Gdyby nie finansowe wsparcie Ministerstwa Edukacji i Nauki wyjazd na trzydniową wycieczkę  mógłby nie dojść do skutku.

Attachments:
Download this file (DSCN4358.JPG)DSCN4358.JPG[ ]3715 kB
Download this file (DSCN4370.JPG)DSCN4370.JPG[ ]3482 kB
Download this file (DSCN4378.JPG)DSCN4378.JPG[ ]3394 kB
Download this file (DSCN4397.JPG)DSCN4397.JPG[ ]3343 kB
Download this file (DSCN4405.JPG)DSCN4405.JPG[ ]3282 kB
Download this file (DSCN4415.JPG)DSCN4415.JPG[ ]3411 kB
Download this file (DSCN4418.JPG)DSCN4418.JPG[ ]3549 kB
Download this file (DSCN4424.JPG)DSCN4424.JPG[ ]3108 kB
Download this file (DSCN4429.JPG)DSCN4429.JPG[ ]3477 kB
Download this file (DSCN4516.JPG)DSCN4516.JPG[ ]3360 kB
Download this file (DSCN4590.JPG)DSCN4590.JPG[ ]3595 kB
Download this file (DSCN4634.JPG)DSCN4634.JPG[ ]3394 kB
Download this file (DSCN4637.JPG)DSCN4637.JPG[ ]3183 kB
Download this file (DSCN4638.JPG)DSCN4638.JPG[ ]3439 kB
Download this file (DSCN4668.JPG)DSCN4668.JPG[ ]3334 kB

DOREMI WŚRÓD LAUREATÓW

 

         We wtorkowy poranek, 30 maja, w auli ZSO w Gostyniu, po kilkuletniej przerwie, odbył się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Kolejny raz zabrzmiały piosenki w wielu językach europejskich. Podczas przesłuchań konkursowych zaprezentowali się przede wszystkim soliści ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu gostyńskiego. Naszą szkołę reprezentował pięcioosobowy zespół wokalny w składzie: Magdalena Kędzia, Aleksandra Mikołajczak, Julia Piotrowiak, Maria Przybylska i Kornelia Śląska. Zespół DoReMi zaprezentował sie jako pierwszy  wykonując piosenkę "Over the rainbow" z musicalu Czarnoksiężnik z Krainy Oz. Wielogłosowym, bardzo starannym wykonaniem utworu zespół zapewnił sobie miejsce wśród laureatów, zdobywając 2 miejsce. Udział w konkursie  nie tylko sprawił nam dużo satysfakcji ze zdobytego miejsca, ale pozwolił na zdobywanie nowych doświadczeń oraz zapewnił fajna zabawę. 

Święto Patrona Szkoły

13 maja 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. W 1982 roku Nasza Szkoła otrzymała imię prof. Józefa Zwierzyckiego. Dzieło Patrona wciąż pozostaje dla społeczności naszej szkoły wielką inspiracją i przykładem do naśladowania zarówno dla nauczycieli, jak i kolejnych pokoleń wychowanków.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego, złożenia wiązanki kwiatów na mogile rodziców prof. Józefa Zwierzyckiego oraz ceremonii przekazania sztandaru szkoły. W skład dotychczasowego pocztu sztandarowego wchodziły następujące osoby: Kubiak Mateusz, Niewmierzycka Zofia, Włodarczyk Maja. Nowo wybrani członkowie pocztu sztandarowego to: Sikora Antoni, Kowalska Angelika, Wróblewska Urszula.

Na uroczystą akademię, która odbyła się na boisku szkolnym, przybyli zaproszeni goście: Naczelnik Wydziału Organizacyjnego i Pełnomocnik ds. zarządzania kryzysowego pan Adam Sarbinowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Krobi pan Mariusz Duda, ks. kanonik Sławomir Grośty, przedstawiciele Rady Rodziców: przewodnicząca pani Magdalena Szpruta, z-ca przewodniczącej Barbara Andrzejewska, skarbnik pani Katarzyna Zajdel. Ponadto w uroczystości udział wzięli byli dyrektorzy oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.

W swoim przemówieniu Pan Dyrektor Michał Ratajczyk powitał zaproszonych gości, nauczycieli i uczniów oraz przybliżył zebranym sylwetkę Patrona. Ponadto ogłosił, że Rada Miejska w Lubinie nadała Szanownemu Panu prof. Józefowi Zwierzyckiemu tytuł Honorowego  Obywatela Miasta Lubina jako wyraz najwyższego wyróżnienia i uznania.

Jest to już tradycją, że każdego roku podczas święta Patrona w naszej szkole wręcza się Medale Zwierzyckiego. To niezwykłe wyróżnienie otrzymują osoby lub instytucje, które w sposób szczególny związane są ze szkołą, patronem i wniosły duże zasługi dla naszej społeczności szkolnej. W tym roku takim wyróżnieniem zostali uhonorowani: pani Renata Busz, pani Longina Pietrzak, pani Anna Nalborska, pani Jolanta Czwojda, pani Katarzyna Zajdel, pani Ewa Łabęda, pani Ewa Musielska.

Święto Patrona to również szczególny dzień dla uczniów klas trzecich, szóstych i ósmych. W tym dniu Ci, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie otrzymują Odznaki Patrona. Uczniowie otrzymują je zgodnie z regulaminem. Oprócz uzyskania wysokich wyników w nauce oraz wzorowego zachowania, wykonali szereg dodatkowych zadań, brali udział w konkursach  tematycznych, a podczas Konkursu Wiedzy o Patronie wykazali się doskonałą znajomością życiorysu prof. Józefa Zwierzyckiego.

 

Brązowe Odznaki Patrona otrzymali:

z kl. 3a:

Amelia Grzywaczyk, Dorota Kaczmarek, Mateusz Kordus, Kinga Kubiak, Mateusz Kubiak, Wojciech Kwiatkowski, Jan Leciej, Mikołaj Majewski, Katarzyna Niewmierzycka, Leon Rakowski, Gabriela Sarbinowska, Zofia Waleńska, Franciszek Woźniak,

z kl. 3b:

Stanisław Kawczyński, Zuzanna Lisiecka, Aleksandra Podbucka, Maria Rosik, Zofia Wenderska.

z kl. 3c:

Martyna Budkowska, Tymon Danek, Paulina Goćwińska, Florentyna Karolczak, Iga Łapawa, Filip Wołos.

Srebrne Odznaki Patrona otrzymali:

z klasy 6a:

Angelika Kowalska, Urszula Wróblewska

z klasy 6b:

Marcel Majewski, Emilia Poprawska, Wiktoria Stelmaszyk, Kornelia Śląska,

z klasy 6c:    

Monika Nowak,

z klasy 6d:     

Lena Kaczmarek, Lena Kreczmer, Maja Maślankowska.

Złote Odznaki Patrona otrzymali:

z klasy 8a:     

Karol Smektała,

z klasy 8b:     

Zofia Niewmierzycka, Maksymilian Kasprzak, Witold Merda, Mateusz Kubiak,

z klasy 8c:      

Emilia Nowak, Maria Rejek,

z klasy  8 d:   

Olivier Kuryłas.

 

Uczniowie otrzymali również nagrody za konkursy organizowane w naszej szkole z okazji Święta Patrona. Były to:

- 42. edycja Konkurs Wiedzy o Patronie,

- 26. edycja Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt. „Tajemnicze Wyspy Ziemi”,

- konkurs geograficzny,

- konkurs plastyczny dla uczniów klas III „Zabytki Krobi”.

Kolejni uhonorowani podczas tegorocznego Święta Patrona to uczniowie - finaliści lub wyróżnieni w konkursach na etapach rejonowych, wojewódzkich i ogólnopolskich. Otrzymali oni Dyplomy Dyrektora.

Po przemówieniach zaprezentowano program artystyczny pt. „Mam talent” przygotowany przez uczniów klas VI. Wystąpił także chór szkolny DoReMi pod kierunkiem Pani Małgorzaty Kasprzak.

Po zakończeniu oficjalnej części uczestnicy uroczystości zwiedzali liczne wystawy, przygotowane przez nauczycieli z okazji Święta Patrona na korytarzach i w holu szkoły.

Attachments:
Download this file (IMG_0953.JPG)IMG_0953.JPG[ ]6456 kB
Download this file (IMG_0954.JPG)IMG_0954.JPG[ ]5955 kB
Download this file (IMG_0971.JPG)IMG_0971.JPG[ ]6496 kB
Download this file (IMG_0976.JPG)IMG_0976.JPG[ ]7583 kB
Download this file (IMG_0978.JPG)IMG_0978.JPG[ ]8539 kB
Download this file (IMG_0999.JPG)IMG_0999.JPG[ ]6524 kB
Download this file (IMG_1009.JPG)IMG_1009.JPG[ ]7453 kB
Download this file (IMG_1017.JPG)IMG_1017.JPG[ ]7942 kB
Download this file (IMG_1049.JPG)IMG_1049.JPG[ ]6677 kB
Download this file (IMG_1094.JPG)IMG_1094.JPG[ ]8337 kB
Download this file (IMG_1099.JPG)IMG_1099.JPG[ ]7803 kB
Download this file (IMG_1131.JPG)IMG_1131.JPG[ ]7378 kB
Download this file (IMG_1169.JPG)IMG_1169.JPG[ ]7669 kB
Download this file (IMG_1203.JPG)IMG_1203.JPG[ ]7901 kB
Download this file (IMG_1220.JPG)IMG_1220.JPG[ ]7123 kB
Download this file (IMG_1257.JPG)IMG_1257.JPG[ ]7167 kB
Download this file (IMG_1296.JPG)IMG_1296.JPG[ ]6589 kB
Download this file (IMG_1311.JPG)IMG_1311.JPG[ ]7078 kB
Download this file (IMG_1319.JPG)IMG_1319.JPG[ ]7117 kB
Download this file (IMG_1326.JPG)IMG_1326.JPG[ ]6986 kB
Download this file (IMG_1334.JPG)IMG_1334.JPG[ ]6481 kB
Download this file (IMG_1335.JPG)IMG_1335.JPG[ ]7545 kB
Download this file (IMG_1345.JPG)IMG_1345.JPG[ ]9740 kB
Download this file (IMG_1362.JPG)IMG_1362.JPG[ ]7300 kB
Download this file (IMG_20230513_124025_7.jpg)IMG_20230513_124025_7.jpg[ ]3895 kB
Download this file (IMG_20230517_121054_1.jpg)IMG_20230517_121054_1.jpg[ ]4512 kB







Odsłon artykułów:
2344891


https://section.iaesonline.com/akun-pro-kamboja/https://journals.uol.edu.pk/sugar-rush/http://mysimpeg.gowakab.go.id/mysimpeg/aset/https://jurnal.jsa.ikippgriptk.ac.id/plugins/https://ppid.cimahikota.go.id/assets/demo/https://journals.zetech.ac.ke/scatter-hitam/https://silasa.sarolangunkab.go.id/swal/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/sthai/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/stoto/https://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/sgacor/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/images/qrcode/slot-dana/https://siipbang.katingankab.go.id/storage_old/maxwin/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/img/cover/10k/