Szkoła Podstawowa w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Sobczyńska   
wtorek, 14 listopada 2017 18:14
Pasowanie uczniów klas pierwszych
 
W dniu 25 października 2017 roku w Szkole Podstawowej w Krobi odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Do tej uroczystości pierwszoklasiści przygotowywali się od pierwszych dni września. Poznawali swoje prawa i obowiązki, zapoznali się z zasadami zachowania panującymi w szkole. W tak wyjątkowym dniu nasze maluchy w strojach galowych wyglądały bardzo uroczyście.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Gembiak   
wtorek, 14 listopada 2017 12:59

                                            SPOTKANIE Z POETĄ

Dnia 19 października 2017 r. na zaproszenie nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej oraz pań pracujących w bibliotece do naszej szkoły przybył p. Gabriel Roszak- lokalny pisarz, poeta i historyk w towarzystwie wydawcy p. Bogusława Janika.

W spotkaniu z gośćmi brali udział uczniowie z klas I-III naszej szkoły wraz z wychowawcami. Nawiązując do zamiłowania pisarza do gwary biskupiańskiej, spotkanie rozpoczęłą uczennica kl. IV, Weroika Przybył, laureatka wielu konkursów recytatorskich i teatralnych scenką „Gzuby słuchejcie mamy”. Dalej głos zabrali nasi goście. Pan Gabriel opowiedział dzieciom o swojej twórczości, nawiązał do lat dziecięcych, podkreślił rolę ojca, który wywarł wpływ na Jego twórczość , recytował swoje wiersze, zachęcał dzieci do pisania pamiętników, krótkich wierszy dla najbliższych . Podczas spotkania nasi uczniowie poznali również tajniki powstawania książki, począwszy od jej napisania aż do wydruku.
Na pamiątkę spotkania, każda klasa zakupiła książkę z  wierszami poety wraz z imienną dedykacją i autografem.
Spotkanie  upłynęło w miłej atmosferze. Mam nadzieję, że przyczyni się do upowszechnienia czytelnictwa wśród dzieci.

 
 
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
poniedziałek, 13 listopada 2017 22:37
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Matusiak   
poniedziałek, 13 listopada 2017 19:12
SPOTKANIA Z RODZICAMI

9 listopada w sali gimnastycznej odbyły się zebrania ogólne dla rodziców, na których zostały poruszone dwie niezmiernie ważne sprawy: wpływ czytania na rozwój dzieci i młodzieży oraz profilaktyka przemocy rówieśniczej. O wielkiej roli czytania mówiła pani Grażyna Turz – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Gostyniu. Temat przemocy rówieśniczej, a szczególnie działania w ramach projektu „Otwórz oczy – reaguj” przedstawiła p. Katarzyna Górkowska – pedagog szkolny. Na korytarzu przy szatniach przygotowana została wystawa książek pt.: „Biblioteka-Rodzicom”. Znalazły się na niej książki z księgozbioru naszej biblioteki i Biblioteki Pedagogicznej w Gostyniu, które mogą być pomocne w zapobieganiu lub rozwiązywaniu problemów wychowawczych lub edukacyjnych. Interesujące rodziców tytuły można wypożyczyć lub zamówić w naszej szkolnej bibliotece.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dagmara Nawrocka   
poniedziałek, 13 listopada 2017 11:28

Konkurs „Przeczytałeś?- Namaluj! Scena z mojej ulubionej książki”

Czytanie daje satysfakcję. Czytanie rozwija dojrzałe słownictwo. Dzięki czytaniu lepiej piszemy. Czytanie bywa trudne, ale pokonywanie trudności jest potrzebne. Czytając, stajemy się mądrzejsi. Czytanie otwiera drzwi do dalszej edukacji. Dzięki czytaniu lepiej rozumiemy siebie i innych ludzi.

     We wrześniu Wielkopolski Kurator Oświaty ogłosił konkurs plastyczny, w którym uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział. Celem konkursu było rozbudzenie ciekawości czytelniczej uczniów, popularyzowanie literatury dla dzieci i młodzieży oraz kształtowanie wyobraźni plastycznej. Młodzi artyści mieli za zadanie wykonać ilustrację do swojej ulubionej książki. Spośród 72 prac zgodnie, z regulaminem, na konkurs zostały wysłane dwie: Huberta Kapały i Igora Wałkiewicza. Ogłoszenie wyników na stronie Kuratorium Oświaty w Poznaniu nastąpi pod koniec listopada 2017 r.  

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 127