Szkoła Podstawowa w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dagmara Nawrocka   
niedziela, 07 maja 2017 16:59

„Palić, nie palić – oto jest pytanie”

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyniu ogłosił wyniki powiatowego etapu konkursu „Palić nie palić – oto jest pytanie?” na rebus o tematyce antytytoniowej. Był on adresowany do uczniów klas V szkół podstawowych. Do konkursu przystąpiło 162 uczniów klas V. Komisja Konkursowa, po zapoznaniu się z nadesłanymi pracami, postanowiła, że miejsce trzecie otrzyma praca Zuzanny Śląskiej uczennicy naszej szkoły. Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gostyniu, a wszyscy uczestnicy konkursu pamiątkowe dyplomy.

GRATULUJEMY!!!

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
czwartek, 27 kwietnia 2017 21:41
Znowu  fest godali w Bukówcu…
 
W niedzielę 23 kwietnia br.  w Bukówcu Górnym odbyła się XXI edycja Konkursu „Mówimy Gwarą”. Po uprzednich eliminacjach do konkursu zakwalifikowało się 28 uczestników z Kaźmierza, Gronówka, Stęszewa, Bukówca, Święciechowy i Krobi. Rywalizowali oni w trzech dotychczasowych kategoriach: szczawikach, szarankach i starych wróblach oraz w nowej kategorii – ołpyn. Krobię reprezentowało czterech uczniów, którzy spisali się na medal. 
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
środa, 26 kwietnia 2017 20:39
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
czwartek, 20 kwietnia 2017 12:28
Na stronie opublikowany został plan lekcji obowiązujący od 24 kwietnia br.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 20:25
Pokazały, że mają talent…

W sobote 9 kwietnia 2017 r. w Gostyńskim Ośrodku Kultury Hutnik odbył się po raz pierwszy konkurs „Talent Na Bank” dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Widzowie mogli zobaczyć 12 występów. Uczestnicy prezentowali różnorodne talenty,jak gra na instrumentach, taniec, śpiew czy układanie Kostki Rubika z zamkniętymi oczami. Uczennice z ZSPiG z Krobi Zuzanna Dolata i Marcelina Urbańska, należące od kilku lat do grupy teatralnej „Na Fali”, również spróbowały swoich sił w konkursie. Dziewczyny pokazały, że mają talent! Zachwyciły swym występem kabaretowo-gwarowym i wywalczyły I miejsce. Tym samym stały się posiadaczkami nagrody głównej, ufundowanej przez Powiatowy Bank Spółdzielczy w Gostyniu. Zuza i Marcelina godnie reprezentowały szkołę i gminę , upowszechniając przy okazji coraz bardziej zapomnianą gwarę. Przedstawiły scenkę „Farbowany lis” autorstwa Magdaleny Andrzejewskiej. II miejsce zajęło rodzeństwo Kinga i Antoni Kaczmarek (gra na instrumentach), a III miejsce przypadło Siostrom Kozłowskim (śpiew).
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 121