Szkoła Podstawowa w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
czwartek, 08 lutego 2018 20:02
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
czwartek, 08 lutego 2018 18:03

Koder Junior

Wydział Studiów Edukacyjnych UAM we współpracy z partnerami Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowe oraz Fundacją Pro Cultura realizuje projekt dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej „Koder Junior – Szkoła Mistrzów Programowania”. Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 - 2020 w działaniu 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej. Działanie to zostało zaplanowane przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Kierownikiem Projektu jest prof. zw. dr hab. Stanisław Dylak, kierownik Zakładu Pedeutologii. Głównymi ekspertami projektu są Pani Prodziekan prof. UAM dr hab. Kinga Kuszak (Zakład Edukacji Elementarnej i Terapii Pedagogicznej), prof. UAM Małgorzata Cywińska (KierownikZakładu Edukacji Dziecka), prof. UAM dr hab. Hanna Krauze-Sikorska (KierownikZakładu Edukacji Elementarnej i Terapii Pedagogicznej). Koordynatorami projektu są dr Krzysztof Wawrzyniak (WSE), dr Daria Hejwosz-Gromkowska (WSE) i dr Agnieszka Cieszyńska (Wydział Biologii).

Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz (regulamin do projektu koderjunior - 78 - Leszczyński.pdf)regulamin do projektu koderjunior - 78 - Leszczyński.pdf 179 Kb
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sławomir Gembiak   
wtorek, 06 lutego 2018 19:54

Bohater filmu „Najlepszy” w Krobi

 

Na ekrany polskich kin trafił film Łukasza Palkowskiego „Najlepszy”. Pierwszego dnia lutego gimnazjaliści ze szkół podstawowych w gminie Krobia oraz uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi mogli uczestniczyć w projekcji tego niesamowitego dzieła w kinie Szarotka.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dariusz Kreczmer   
poniedziałek, 29 stycznia 2018 12:56

Turniej piłki siatkowej „dzikich drużyn”


       W dniu 26.01.2018 o godzinie 15.00  w naszej szkole rozegrany został turniej p. siatkowej „ dzikich drużyn”. Do sportowej rywalizacji przystąpiły sześcioosobowe drużyny klas VII i III gimnazjum w składzie trzy dziewczyny, trzech chłopców. Rozgrywki toczyły się jednocześnie na dwóch salach gimnastycznych. Celem turnieju było rozpowszechnianie piłki siatkowej wśród młodzieży, integracja międzyklasowa oraz zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego. Uczniowie przystąpili do turnieju z wielkim zaangażowaniem podejmując zdrową rywalizację sportową.
 
 
alt
 
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Danuta Szal   
poniedziałek, 15 stycznia 2018 18:33

ŚWIĄTECZNY KONCERT

21 grudnia późnym popołudniem w Szkole Podstawowej w Krobi zorganizowano spotkanie opłatkowe dla pracowników szkoły, emerytów i zaproszonych gości. Główną częścią tej uroczystości z okazji Bożego Narodzenia był koncert, który następnego dnia przedstawiono także uczniom klas IV -VI i gimnazjalistom.
W tym roku program artystyczny wyreżyserowała Danuta Szal we współpracy z Małgorzatą Kasprzak. Mottem jego były słowa: „Na próżno Chrystus rodzi się w żłobie, jeśli się nie narodzi w Tobie..”
Program ten zawierał wiele ciekawych i ważnych informacji o różnych tradycjach świątecznych, zwyczajach i symbolice niektórych przedmiotów związanych z Bożym Narodzeniem. Przedstawiali je słuchaczom narratorzy tegoż koncertu: Sandra Balcerek i Adrian Stachowiak z kl. III B oraz Anna Pazoła i Łukasz Łysakowski z kl. VII a.

Poza tym wiodącym motywem przygotowanych tekstów poetyckich była radość ze zbliżających się świąt oraz potrzeba miłości, zrozumienia i przebaczenia w naszym codziennym życiu. Z przyjemnością zatem wysłuchano doskonałych recytacji wierszy w wykonaniu: Amelii Balcerek z kl. IV a i Mikołaja Skrzypczaka z kl. III b, Julii Marciniak z kl. IV d, Huberta Kapały z kl. V c, Marii Andrzejewskiej i Kacpra Huchraka z kl. VI b oraz Marceliny Urbańskiej z kl. III C.
Jak zwykle bardzo ładnie zaprezentował się zespół DOREMI pani Małgorzaty Kasprzak,w którym zadebiutowało wiele dzieci z klas młodszych. Usłyszeliśmy piękne kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne, które wspaniale wprowadziły nas w nastrój Bożego Narodzenia. Niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci słuchaczy kolęda „Cicha noc” zaśpiewana przez Jagnę Skorupkę z kl. VII c i Marcelinę Urbańską z kl. III C w języku niemieckim i angielskim.
Na pewno dużym atutem tego programu artystycznego była pełna uroku scenografia przygotowana przez Danutę Szal, Hannę Hoskę, Dagmarę Nawrocką i Andrzeja Łakomego, która doskonale współgrała z prezentowanymi tekstami i utworami muzycznymi.
Wszyscy uczestnicy koncertu byli pod wrażeniem zdolności i umiejętności artystycznych naszych uczniów, a oni z kolei mieli ogromną satysfakcję z udanego występu.    

 

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 133