Szkoła Podstawowa w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Płaczek   
poniedziałek, 02 stycznia 2012 10:16
Stroik Bożonarodzeniowy


Dnia 19 grudnia 2011 odbył się konkurs dla klas IV-VI i  I-III gimnazjum na najpiękniejszy stroik Bożonarodzeniowy ze świeczką. Inicjatorem kolejnej edycji konkursu był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Zmagania uczniów odbywały się w świątecznej atmosferze na pierwszym piętrze szkoły. Jury, po burzliwych obradach w składzie :
- Pani Honorata Żuraszek
- Pani Genowefa Lisiecka
- Pani Izabela Kreczmer
zdecydowało przyznać :
- I miejsce klasie I B gim.
- II miejsce klasie Vb SP
- III miejsce klasie IVb SP
Laureatom wręczono Dyplomy i drobne upominki ufundowane przez gminę Krobia i ZSPiG w Krobi, a gratulacje osobiście złożył burmistrz Krobi pan Sebastin Czwojda, dyrektor ZSPiG pan Józef Czarnecki i wicedyrektor pan Michał Ratajczyk oraz opiekunowie SU pani Katarzyna Płaczek i pan Mariusz Duda.
Wszystkim, którzy zaangażowali się do konkursu serdecznie dziękujemy i jeszcze raz GRATULUJEMY!
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kasprzak   
poniedziałek, 02 stycznia 2012 09:13
 
 DOREMI  na  KROBSKIM JARMARKU ŚWIĄTECZNYM
 
                 
                   W niedzielę 4 grudnia, po raz drugi, przed Świętami Bożego Narodzenia, zorganizowano Krobski Jarmark Bożonarodzeniowy. Na jarmarku można było kupić choinki, ręcznie robione pocztówki, dekoracje świąteczne, wyroby ze szkła, ręcznie malowane bombki, stroiki oraz posmakować potraw świątecznych, domowych pierników i ciast.
Nasz zespół wokalny DoReMi: Dominika Chuda, Marysia Miler, Magda Kajdrys, Kasia Kasprzak i Marysia Świst, zadbał o to, by mimo kapiącego z nieba deszczu, uczestnicy jarmarku mogli poczuć zimowo- świąteczny klimat. Wykonałyśmy :
” Kiedy zima się zaczyna”, „Magia świąt”, „Biały śnieg i ty”, Ding, dong”, „Kolęda dla wędrowca”, „A kto wie” i „Nowy rok -hop”.

 
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kasprzak   
poniedziałek, 02 stycznia 2012 08:56
WYCIECZKA do UNIWESYTETU ARTYSTYCZNEGO
             

 
       W dniu 9.11.2011r. grupa uczniów z klas V uczestniczyła w wycieczce, której celem było zwiedzenie Muzeum Archeologicznego i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Podczas zwiedzania muzeum utrwalaliśmy wiedzę o kulturze epoki paleolitu, neolitu, brązu i żelaza, a także  średniowiecza. Zobaczyliśmy jak żyli ludzie, czym się zajmowali, co wytwarzali w tych najdawniejszych epokach. Następnie uczestniczyliśmy w zajęciach lepienia z gliny, w pracowni ceramicznej Uniwersytetu Artystycznego. Pod okiem profesora Wojciecha  Tężyckiego
wykonaliśmy różne misy, wazoniki, zwierzątka, które zabraliśmy ze sobą w celu wypalenia ich w specjalnym piecu już w Krobi. Nasza grupa odwiedziła też pracownię rzeźby prof. Józefa Petruka – autora rzeźby św. Floriana z krobskiego rynku.

 
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
czwartek, 29 grudnia 2011 17:21
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Nalborska   
wtorek, 13 grudnia 2011 09:31
Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej w Pępowie
 

        Dnia 8 grudnia 2011 roku nauczycielki wychowania fizycznego z naszej szkoły Violetta    Skrzypczak i Anna Nalborska zorganizowały wyjazd dla uczniów 6 klas szkoły podstawowej i 1 klas gimnazjum na MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DO PĘPOWA . W turnieju ucz estniczyli uczniowie z trzech sąsiednich szkół : Pudliszek , Pępowa , Krobi .  Międzyszkolny turniej siatkarski wyzwolił w naszych uczniach wiele pozytywnych emocji . Rywalizacja sportowa przebiegała w bardzo sympatycznej atmosferze . Poziom sportowy zawodniczek i zawodników był bardzo wyrównany. Rozgrywki prowadzone były w dwóch kategoriach: MINI PIŁCE SIATKOWEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I W PIŁCE SIATKOWEJ GIMNAZJUM .
 
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 następna > ostatnia >>

Strona 123 z 134