Szkoła Podstawowa w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Kasprzak   
poniedziałek, 02 stycznia 2012 08:56
WYCIECZKA do UNIWESYTETU ARTYSTYCZNEGO
             

 
       W dniu 9.11.2011r. grupa uczniów z klas V uczestniczyła w wycieczce, której celem było zwiedzenie Muzeum Archeologicznego i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Podczas zwiedzania muzeum utrwalaliśmy wiedzę o kulturze epoki paleolitu, neolitu, brązu i żelaza, a także  średniowiecza. Zobaczyliśmy jak żyli ludzie, czym się zajmowali, co wytwarzali w tych najdawniejszych epokach. Następnie uczestniczyliśmy w zajęciach lepienia z gliny, w pracowni ceramicznej Uniwersytetu Artystycznego. Pod okiem profesora Wojciecha  Tężyckiego
wykonaliśmy różne misy, wazoniki, zwierzątka, które zabraliśmy ze sobą w celu wypalenia ich w specjalnym piecu już w Krobi. Nasza grupa odwiedziła też pracownię rzeźby prof. Józefa Petruka – autora rzeźby św. Floriana z krobskiego rynku.

 
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
czwartek, 29 grudnia 2011 17:21
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Nalborska   
wtorek, 13 grudnia 2011 09:31
Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej w Pępowie
 

        Dnia 8 grudnia 2011 roku nauczycielki wychowania fizycznego z naszej szkoły Violetta    Skrzypczak i Anna Nalborska zorganizowały wyjazd dla uczniów 6 klas szkoły podstawowej i 1 klas gimnazjum na MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ DO PĘPOWA . W turnieju ucz estniczyli uczniowie z trzech sąsiednich szkół : Pudliszek , Pępowa , Krobi .  Międzyszkolny turniej siatkarski wyzwolił w naszych uczniach wiele pozytywnych emocji . Rywalizacja sportowa przebiegała w bardzo sympatycznej atmosferze . Poziom sportowy zawodniczek i zawodników był bardzo wyrównany. Rozgrywki prowadzone były w dwóch kategoriach: MINI PIŁCE SIATKOWEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I W PIŁCE SIATKOWEJ GIMNAZJUM .
 
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Violetta Skrzypczak   
poniedziałek, 12 grudnia 2011 20:15
"Sztafety Mikołajkowe Na Fali''
 
       Dnia 10.12.2011 roku na plywalni ,,Na Fali'' w Gostyniu odbyły się mikołajkowe zawody pływackie, w których uczestniczyli również uczniowie z naszej szkoły. Wystartowaliśmy w kategorii wiekowej klas IV-VI szkoły podstawowej. Każdy z zawodników miał do pokonania cztery konkurencje. Pierwsza to ,,'wyścig strzałek'', który polegał na pokonaniu dystansu 50m przy pomocy ruchów nóg w pozycji na brzuchu z deską trzymaną z przodu. Kolejna konkurencja to ,,wiosłowanie na materacach'', polegajaca na pokonaniu długości basenu, leżąc na materacu.. Podczas ,,wyławiania pereł'' zawodnicy mieli okazję zademonstrować umiejętność nurkowania i wyłowienia przedmiotu z dna basenu. Konkurencją kończącą zawody była sztafeta 4 x 25m stylem dowolnym. Wszystkie zadania uczniowie wykonywali na czas.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dariusz Kreczmer   
poniedziałek, 12 grudnia 2011 13:41
                   
„Powiatowy Turniej Mini Siatkówki Chłopców i Dziewcząt”
 
            W dniu 10 grudnia 2011 roku w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu odbył się Powiatowy Turniej Mini Siatkówki Chłopców i Dziewcząt. W zawodach sportowych zorganizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy Kaniasiatka wzięło udział 58 dzieci z powiatu gostyńskiego. Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów.
 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 następna > ostatnia >>

Strona 122 z 133