Aktualności


Sukces drużyn strzeleckich z Krobi.
 
 
    W sobotę 27 kwietnia 2013 r. w ZSPiG w Krobi odbyły się III Mistrzostwa Powiatu Gostyńskiego w turnieju strzeleckim z karabinka pneumatycznego Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych oraz Ponadgimnazjalnych. Do zawodów zgłosiło się 9 czteroosobowych drużyn. W kategorii Szkół Podstawowych rywalizowały zespoły z Borku Wielkopolskiego, Krobi i Starej Krobi. W kategorii Gimnazjum konkurowały szkoły z Borku Wielkopolskiego, Gostkowa, Gostynia, Krobi i Starej Krobi. W kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych w zawodach brała udział tylko jedna drużyna z ZSOiZ w Krobi.
Każdy z uczestników oddał po 13 strzałów z czego 3 pierwsze były strzałami próbnymi nie branymi do ogólnej klasyfikacji. Po strzałach próbnych następowała zmiana tarczy i każdy z zawodników oddał po 10 ocenianych przestrzelin do dwóch tarczy po 5 strzałów. W rywalizacji drużynowej sumowane były wyniki indywidualne wszystkich zawodników poszczególnych zespołów.Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny:

Czytaj więcej: Sukces drużyn strzeleckich z Krobi.

       18 kwietnia uczniowie klasy IVb w ramach podsumowania projektu Cyfrowa szkoła
mieli okazję sprawdzić się w roli aktorów, reżyserów i scenarzystów.
      Poszczególne grupy przez  półtora miesiąca pracowały nad swoim pierwszym przedstawieniem.Zadanie zespołów polegało na przygotowaniu ról , dekoracji, rekwizytów, podkładu muzycznego. Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć znane baśnie w innym wydaniu, "Zielonego Kapturka" ,Pantofelki Kopciuszka", "Śpiącą Królewnę, a także "Czerwonego Kapturka"
      Występ sprawił uczniom ogomną przyjemnosć i satysfakcję. Okazało się , że w klasie
mamy wielu zdolnych aktorów.

 
KONKURS WIEDZY O PATRONIE - ETAP PISEMNY klas VI

22 kwietnia 2013r. odbył się I etap Konkursu Wiedzy o Patronie. Do finału zakwalifikowali się 

z kl.6a: 
Julita Andrzejewska
 Anna Jastrzębska   
 Wiktoria Olejniczak
 Katarzyna Skrzypczak
 Katarzyna Dykcik

z kl. 6b:
Monika Lisiecka
Jakub Majewski
Julita Łapawa
Jagna Knapp
Mateusz Andrzejewski
Sylwia HumerskaGRATULUJEMY!!!
 
Finalistów zapraszamy w piątek na przerwie o 10.20 do czytelni.
  Konkurs Salamandra - etap wojewódzki.

 
   20.04.2013r odbył się w Poznaniu etap wojewódzki Salamandry. Jednym z uczestników był uczeń klasy III a naszego gimnazjum, Michał Piechocki. Uczeń wykazał się ogromną wiedzą, ale zabrakło Mu trochę szczęścia. Od grona finalistów dzieliły Go zaledwie 2 punkty.
Konkurs Salamandra uważany jest za jeden z trudniejszych. Tegoroczna edycja dotyczyła ptaków. Oprócz merytorycznej wiedzy pytania obejmowały również różne ciekawostki dotyczące określonych gatunków a także rozpoznawanie ich głosów. Michał , mimo, że konkurował z pasjonatami ptaków ,zajął więc bardzo dobre miejsce i godnie reprezentował naszą szkołę. Serdecznie gratulujemy.
„Mówimy  gwarą”
 
Już po raz ósmy uczennice naszej szkoły  zaznaczyły swój udział w Konkursie Gwarowym „Mówimy gwarą” w Bukówcu Górnym.  W tegorocznej edycji konkursu na bukówieckiej scenie zaprezentowało się 25 uczestników, wyłonionych  wcześniej na podstawie nadesłanych nagrań.  W kategorii laureaci Jagna Knapp zajęła II miejsce, a Wiktoria Wojciechowska i Monika Lisiecka uplasowały się na miejscu IV. W kategorii debiuty Maria Konczewicz i Zofia Andrzejewska  zajęły miejsce III. Dziewczyny zaprezentowały scenki: „Chłorobne przepisa”, „Ustawa śmieciowo” oraz monolog „Olaboga, nie wytrzymom”, napisane przez opiekunkę grupy. Z konkursu uczestniczki przywiozły również nagrodę specjalną – radio z odtwarzaczem MP3 – za wieloletni i liczny udział w Konkursie Gwarowym. Prezentacje konkursowe przeplatane były występami kapeli Junki z Buku i kabaretu „Dziura”. Jak co roku- konkurs przebiegał sprawnie organizacyjnie i w miłej atmosferze. 
Odsłon artykułów:
1660097