Szkoła Podstawowa w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
sobota, 05 listopada 2011 08:19
Nasza szkoła w projekcie pt. „eSzkoła – Moja Wielkopolska”.
            Wraz z 75 gimnazjami z całej Wielkopolski będziemy realizować projekt "eSzkoła - Moja Wielkopolska". W ramach projektu uczniowie wezmą udział w zajęciach pozalekcyjnych, których rezultatem będą projekty uczniowskie. Oprócz tego młodzież zagra  w prowadzonej online grze edukacyjnej na portalu Moja Wielkopolska. Pytania i zadania do realizacji w grze będą opracowywane przez zespoły uczniowskie. Najlepsi uczniowie wezmą udział w finale gry – konkursie .
            Opiekę nad realizacją całego projektu sprawować będzie rada naukowa składająca się z wykładowców Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Ważnym działaniem jest przeprowadzenie 32 wykładów online z przedmiotów przyrodniczych i matematyki dla wszystkich uczniów. W wykładzie będą uczestniczyli wszyscy uczniowie zaangażowani w projekt – wybrana reprezentacja w sposób bezpośredni – na sali wykładowej, a reszta dzięki bezpośredniej transmisji streamingowej przez Internet. Ponadto w ramach realizacji projektu odbędą się wizyty członków rady naukowej w szkołach uczestniczących w projekcie.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sławomir Gembiak   
poniedziałek, 31 października 2011 22:03
II Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska
Uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi wystartowali w II edycji Turnieju Orlika o puchar Premiera Donalda Tuska. Pierwszy etap gminny odbył się na boisku Orlik w Krobi. Dnia 7 września dziewczynki z rocznika 2000 – 2001 oraz urodzone w 1998 – 1999 grały z reprezentacją szkoły w Starej Krobi. Lepsze okazały się dziewczyny przyjezdne i one awansowały dalej.
Następnego dnia, 8 września grali chłopcy z Pudliszek, Starej Krobi i Krobi. W obu kategoriach wiekowych wygrali piłkarze z Krobi. Dalej, chłopcy z rocznika 2000 – 2001, czyli drużyna Małych Orłów grała z Poniecem. Wygrywając ten mecz 5:1 zapewnili sobie awans do finału rejonowego, który odbył się 22 września w Kościanie. Tam po meczach z: Kościanem 1:3, Zbąszyniem 1:8 i Jeziorkami 2:0 zajęli 3 miejsce i zakończyli przygodę z turniejem.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
piątek, 28 października 2011 11:57
Na stronie http://www.kolorowyuniwersytet.amu.edu.pl/regulamin/ znajduje się regulamin projektu pt. "Kolorowy Uniwersytet". Projekt przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i realizowany przez Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Kasperczak   
poniedziałek, 24 października 2011 11:55
      Dnia 19 października 2011 r. w Borku Wielkopolskim odbył się I Festiwal Piosenki Religijnej. Do festiwalu z naszej szkoły, na podstawie nagrań, dostali się: duet Weronika Szpara (kl.IIc) i Sandra Chudy (kl.IIIc), Katarzyna Junkert (kl.IIIc), Bernadeta Gorzkiewicz (kl.IVa) i Paweł Peśla (kl.VIc).
      Każdy uczestnik śpiewał dwie piosenki. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze. Bernadeta Gorzkiewicz w kategorii 7-11 lat zajęła III miejsce, a Paweł Peśla otrzymał nagrodę Grand Prix festiwalu.
     Uczniów do konkursu przygotował i nagrał piosenki konkursowe opiekun muzyczny wszystkich wykonawców z naszej szkoły pan Krzysztof Kasperczak.
 
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Płaczek   
poniedziałek, 24 października 2011 09:38
Wycieczka do Wrocławia
      We wtorek 18.10.2011 r klasy VIa i VIc SP odwiedziły Instytut Nauk Geologicznych we Wrocławiu. Uczniowie wzięli udział w warsztatach z pracownikami Muzeum Mineralogicznego i Geologicznego. Udali się do Sali im. Prof. Józefa Zwierzyckiego, w której wykładał dla studentów po II wojnie światowej. Prowadząca dr Jolanta Muszer zachęcała młodzież z Krobi do studiowania na Wydziale Geologicznym.
      Na gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego znajduje się Wieża Matematyczna, z której podziwialiśmy panoramę miasta, a Aula Leopoldina swym barokowym wystrojem wywarła ogromne wrażenie na wszystkich. Ostatnim punktem wycieczki było odwiedzenie cmentarza gdzie spoczywa nasz Patron prof. Józef Zwierzycki.
       Uczniowie i opiekunowie byli pod ogromnym wrażeniem wobec zaangażowania pracowników Instytutu Nauk Geologicznych dla nas mieszkańców Krobi. Wycieczka na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich
.
 
<< pierwsza < poprzednia 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 następna > ostatnia >>

Strona 126 z 133