Szkoła Podstawowa w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sławomir Gembiak   
sobota, 05 listopada 2011 20:02
Ogólnopolska akcja Polska Biega
Bieg Jesieni – Krobia 23.10.2011 r.
Miej Zdrowie w Sercu
 
          
  Najpierw złożyliśmy kwiaty pod tablicą rozstrzelanych, potem pobiegliśmy z rynku  do Karca, aby tam o godz. 15.00 rozpocząć sportowe spotkanie w ramach „Biegu Jesieni” pod hasłem „Miej Zdrowie w Sercu”. Na leśnej polanie byli wszyscy sympatycy krobskiego biegania: grupa wojskowa na motorach, rowerzyści ze stowarzyszenia „Na Szlaku”, piłkarze z Pudliszek, przedstawiciele nordic walking z Krobi i Ponieca,  rodzice z dziećmi, mieszkańcy gminy Krobia i nie tylko.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sławomir Gembiak   
sobota, 05 listopada 2011 19:38
Turniej Coca - Cola Cup 2012
 W turnieju Coca – Cola Cup 2012 r. w I etapie eliminacyjnym wystartowali gimnazjaliści z Krobi. Dnia 11.10.2011 r. na boisku Orlik w Krobi rozegrano następujące mecze: Krobia – St. Krobia 2:0, Krobia – Pępowo 3:0 oraz Pępowo – St. Krobia 2:2. Pierwsze miejsce dało awans do II etapu eliminacyjnego, który odbył się dnia 24 października w Jarocinie. Tam 12 drużyn walczyło w grupach. Zwycięzcy grup grali o wejście do finału wojewódzkiego. Niestety po meczach z Kołaczkowem 4:0 i Jarocinem 2:6 reprezentanci naszej szkoły odpadli z rozgrywek. Do finału wojewódzkiego awansowali Jarocin i Piaski. Przygoda z tegoroczną edycją Coca – Cola Cup się zakończyła. Skład drużyny gimnazjum Krobia był następujący: Konrad Kędziora, Szymon Kędziora, Marcin Rejek, Daniel Wojtkowiak, Patryk Moryson, Eryk Moryson, Witold Henzel, Jędrzej Weinert, Błażej Jędryczka, Mateusz Kmiecik, Mikołaj Duda, Dariusz Celka.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
sobota, 05 listopada 2011 08:19
Nasza szkoła w projekcie pt. „eSzkoła – Moja Wielkopolska”.
            Wraz z 75 gimnazjami z całej Wielkopolski będziemy realizować projekt "eSzkoła - Moja Wielkopolska". W ramach projektu uczniowie wezmą udział w zajęciach pozalekcyjnych, których rezultatem będą projekty uczniowskie. Oprócz tego młodzież zagra  w prowadzonej online grze edukacyjnej na portalu Moja Wielkopolska. Pytania i zadania do realizacji w grze będą opracowywane przez zespoły uczniowskie. Najlepsi uczniowie wezmą udział w finale gry – konkursie .
            Opiekę nad realizacją całego projektu sprawować będzie rada naukowa składająca się z wykładowców Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Ważnym działaniem jest przeprowadzenie 32 wykładów online z przedmiotów przyrodniczych i matematyki dla wszystkich uczniów. W wykładzie będą uczestniczyli wszyscy uczniowie zaangażowani w projekt – wybrana reprezentacja w sposób bezpośredni – na sali wykładowej, a reszta dzięki bezpośredniej transmisji streamingowej przez Internet. Ponadto w ramach realizacji projektu odbędą się wizyty członków rady naukowej w szkołach uczestniczących w projekcie.
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sławomir Gembiak   
poniedziałek, 31 października 2011 22:03
II Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska
Uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi wystartowali w II edycji Turnieju Orlika o puchar Premiera Donalda Tuska. Pierwszy etap gminny odbył się na boisku Orlik w Krobi. Dnia 7 września dziewczynki z rocznika 2000 – 2001 oraz urodzone w 1998 – 1999 grały z reprezentacją szkoły w Starej Krobi. Lepsze okazały się dziewczyny przyjezdne i one awansowały dalej.
Następnego dnia, 8 września grali chłopcy z Pudliszek, Starej Krobi i Krobi. W obu kategoriach wiekowych wygrali piłkarze z Krobi. Dalej, chłopcy z rocznika 2000 – 2001, czyli drużyna Małych Orłów grała z Poniecem. Wygrywając ten mecz 5:1 zapewnili sobie awans do finału rejonowego, który odbył się 22 września w Kościanie. Tam po meczach z: Kościanem 1:3, Zbąszyniem 1:8 i Jeziorkami 2:0 zajęli 3 miejsce i zakończyli przygodę z turniejem.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michał Ratajczyk   
piątek, 28 października 2011 11:57
Na stronie http://www.kolorowyuniwersytet.amu.edu.pl/regulamin/ znajduje się regulamin projektu pt. "Kolorowy Uniwersytet". Projekt przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i realizowany przez Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu.
 
<< pierwsza < poprzednia 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 następna > ostatnia >>

Strona 124 z 131