Aktualności

Plan dowozów

      W zakładce "Uczeń", "Plan dowozów" znajduje się plan dowozów
do Szkoły Podstawowej w Krobi w I półroczu roku szkolnego 2020/2021.

Procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID 19 w Szkole Podstawowej w Krobi znajdują się w zakładce "Dokumenty szkolne".

W załączeniu List Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia
roku szkolnego 2020/2021.

Attachments:
Download this file (list.pdf)list.pdf[ ]2413 kB

Wizyta Pani Ambasador Republiki Indonezji

     21 sierpnia 2020 roku naszą szkołę odwiedziła Pani Ambasador Republiki Indonezji  Pani Ambasador Siti Nugraha Mauludiah z małżonkiem oraz Konsul Pan George Lakahena, a także kilku pracowników ambasady Republiki Indonezji. Swoją obecnością spotkanie zaszczycili  również Burmistrz Krobi Pan Łukasz Kubiak, przewodniczący Rady Miejskiej Pan Mariusz Duda oraz Kierownik Referatu Projektów i Edukacji Pan Łukasz Burkiewicz. Szkołę reprezentowali Dyrekcja, pani bibliotekarka  oraz pracownicy.

      Wizyta była dla Dyrekcji szkoły sporym zaskoczeniem i wyzwaniem, ale przede wszystkim ogromnym wyróżnieniem, że tak znakomita osobistość ze świata dyplomacji zechciała nas odwiedzić. Pewnie nie miałaby  miejsca  ta wizyta, gdyby nie dokonania i odkrycia na Wyspach Indonezyjskich Patrona szkoły prof. J. Zwierzyckiego, światowej sławy geologa. Profesor przez prawie 25 lat prowadził liczne badania Wysp Indonezyjskich, należących do Archipelagu Malajskiego, a więc ojczyzny naszych wyjątkowych gości.  Pani Ambasador podążała śladami słynnego krobianina, który przez znaczną część swego życia pracował w zaprzyjaźnionym z naszą szkołą Uniwersytecie Wrocławskim, i dzięki pielęgnowaniu współpracy  przez szkołę z uczelnią oraz przybliżaniu następnym pokoleniom postaci Prof. J. Zwierzyckiego, przyszła kolej na wizytę w krobskiej podstawówce.

    Goście odwiedzili Szkolną Izbę Pamięci, bibliotekę szkolną, czytelnie, sale lekcyjne, a także pamiątkową tablicę w szkole z popiersiem Patrona, przy której wykonano pamiątkowe zdjęcia. Pani ambasador była bardzo zainteresowana działalnością placówki, tym jak kultywujemy pamięć o Patronie. Sama dużo opowiadała o swojej pracy i ojczyźnie oraz zadawała liczne pytania. Chętnie oglądała fotografie, na których bez trudu rozpoznawała Profesora i miejsca z Indonezji. Okazało się nawet, że szkoła posiada zdjęcia z rodzinnego miasta Pani Ambasador. Na zakończenie wizyty nie obyło się bez wymiany okolicznościowych upominków i wspólnego zdjęcia. Dyrektor szkoły zaprosił Panią Ambasador w przyszłym roku na szkolne obchody Święta Patrona Szkoły, natomiast Pani Ambasador wyraziła chęć dalszej współpracy ze Szkołą Podstawową im. prof. J. Zwierzyckiego.

    Ta wizyta na pewno na zawsze zapadnie w naszej pamięci, co zostanie uwiecznione na kartach szkolnej kroniki.

Na stronie w zakładce "Uczeń" umieszczony został plan lekcji obowiązujący
od 1 września 2020 r.
Odsłon artykułów:
1635320