Aktualności

Teatr dłoni

W środę 10 lutego uczennice należące do grupy "Na Fali" uczestniczyły w warsztatach teatralnych, w formie online, zorganizowanych przez Teatr "Ateneum" z Katowic. Podczas 2-godzinnych zajęć młode aktorki poznawały tajniki i możliwości szeroko pojętego teatru dłoni. Uczyły się wyrażania emocji, naśladowania zwierząt oraz ptaków za pomocą odpowiedniego ułożenia i wprowadzenia w ruch dłoni. Ponadto tworzyły formę teatralną z rękawiczek, a następnie prezentowały spontaniczne etiudy przy jej użyciu. W dalszych działaniach dziewczyny nawiązywały relacje pomiędzy wykreowanymi formami w poszczególnych okienkach platformy. Przypominało to przypadkowe spotkania sąsiadek na swoich balkonach, które wyszły na moment powiesić pranie, dowiedzieć się czegoś nowego, zobaczyć, jaka jest pogoda, odpocząć, pooddychać świeżym powietrzem lub po prostu popatrzeć. Było to jedno z zadań aktorskich, doskonalące możliwości improwizacji i błyskawicznego reagowania. Niecodzienne warsztaty z wykorzystaniem dłoni to z pewnością nowe doświadczenie dla młodych aktorek. Oprócz sporej dawki nowej wiedzy, stanowiło też okazją do dobrej i kreatywnej zabawy.

Klasowy Konkurs Recytatorski w klasie Ic

        

              Dnia 24 lutego odbył się kolejny już konkurs w naszej klasie. Tym razem dzieci zaprezentowały się jako recytatorzy swoich ulubionych wierszyków. Klasowy Konkurs Recytatorski był dla uczniów klasy Ic nie lada przeżyciem. Uczniowie przygotowywali się blisko miesiąc, aby w ustalonym dniu wypaść z jak najlepiej. Dzieci recytowały wiersze z wielkim zaangażowaniem oraz chęcią pokazania się z jak najlepszej strony. Uczniowie wspaniale prezentowali swoje zdolności artystyczne oraz umiejętności pięknego operowania słowem. Pierwszaki byli bardzo dobrze przygotowani. Swoimi interpretacjami przenieśli zebranych w sali do kolorowego i wesołego świata fantazji, do świata piękna, wdzięku i elegancji. Poziom konkursu był wysoki, a więc komisja miała nie lada wyzwanie przy wyborze zwycięzców. Recytacje uczestników zasługiwały na najwyższą pochwałę i były nagradzane gromkimi brawami. Komisja w składzie: Anna Sobczyńska oraz Pani Magdalena Andrzejewska.
Jury wyłoniło trzech zwycięzców:

- Martyna Budkowska
- Florentyna Karolczak
- Tomasz Dąbrowski

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami, a troje zwycięzców dodatkowo nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców.

 Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

 

Attachments:
Download this file (20210224_084848.jpg)20210224_084848.jpg[ ]4125 kB
Download this file (20210224_085438.jpg)20210224_085438.jpg[ ]3592 kB

Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych"

 

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych". Nie możemy wspólnie, ani stacjonarnie uczestniczyć w zorganizowanych obchodach lub koncertach na cześć bohaterów niezłomnych, dlatego zachęcam do obejrzenia spektaklu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki  we współpracy z Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Polskim Radiem.

,, Koncert „Młodzi Niezłomnym” to jedna z form uczczenia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” oraz oddania hołdu tym, którzy po II wojnie światowej przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Mamy świadomość, że naszą wolność zawdzięczamy postawie, która cechowała Żołnierzy Niezłomnych."

 

Widowisko można obejrzeć  na profilu MEiN na Facebooku https://www.facebook.com/ministerstwo.edukacji.nauki/ oraz w serwisie You Tube https://www.youtube.com/watch?v=qOYQlsjb3P0&feature=youtu.be

Konkurs Pięknego Czytania

W klasie I c SP w Krobi odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Dzień 27 stycznia był dniem dla nas szczególnym. Tego dnia pierwszoklasiści po raz pierwszy uczestniczyli w tego typu konkursie. Celem konkursu było przede wszystkim motywowanie dzieci do czytelnictwa, rozbudzanie pasji czytania, doskonalenie umiejętności poprawnego głośnego czytania oraz integracja klasy. Każdy uczeń miał do nauki wcześniej ustalonego przez wychowawcę tekstu. Uczniowie do konkursu podeszli bardzo rzetelnie. Wytrwale ćwiczyli czytanie i pokazali się z jak najlepszej strony. W gronie zaproszonego jury pojawiła się; Pani Magdalena Szpruta, która jest pracownikiem naszej szkoły, oraz wychowawca klasy Anna Sobczyńska. Jury miało nie lada problem z wyborem trzech pierwszych miejsc. Brało pod uwagę poprawność czytanego tekstu, wyrazistość, styl, tonację, postawę siedzenia oraz strój. Spośród dzieci wyłoniono trzy wyróżnienia, które zdobyli: Larysa Marszałkowska, Filip Nowak oraz Florentyna Marszałkowska. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy , gromkie brawa oraz słodki upominek.  Troje zwycięzców dodatkowo nagrody rzeczowe ufundowane przez radę rodziców. Na zakończenie nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć, aby uwiecznić tak ważne wydarzenie w naszej klasie.

Attachments:
Download this file (IMG_20210127_085211.jpg)IMG_20210127_085211.jpg[ ]2605 kB
Download this file (IMG_20210127_090644.jpg)IMG_20210127_090644.jpg[ ]2326 kB

Odwozy uczniów klas I-III w dniach 17-19 luty 2021 r.

     Od dnia 17 lutego br. (środa) uczniowie klas I-III rozpoczną zajęcia w Małym Koperniku. W związku z tym wydłuży się pobyt niektórych klas w szkole i musi nastąpić zmiana w odwozach. Plan dowozów do szkoły nie ulegnie zmianie.

     W załączeniu znajduje się plan odwozów uczniów w dniach 17-19 lutego 2021 r.
Odsłon artykułów:
1660075