Aktualności

Wizyta Pani Ambasador Republiki Indonezji

     21 sierpnia 2020 roku naszą szkołę odwiedziła Pani Ambasador Republiki Indonezji  Pani Ambasador Siti Nugraha Mauludiah z małżonkiem oraz Konsul Pan George Lakahena, a także kilku pracowników ambasady Republiki Indonezji. Swoją obecnością spotkanie zaszczycili  również Burmistrz Krobi Pan Łukasz Kubiak, przewodniczący Rady Miejskiej Pan Mariusz Duda oraz Kierownik Referatu Projektów i Edukacji Pan Łukasz Burkiewicz. Szkołę reprezentowali Dyrekcja, pani bibliotekarka  oraz pracownicy.

      Wizyta była dla Dyrekcji szkoły sporym zaskoczeniem i wyzwaniem, ale przede wszystkim ogromnym wyróżnieniem, że tak znakomita osobistość ze świata dyplomacji zechciała nas odwiedzić. Pewnie nie miałaby  miejsca  ta wizyta, gdyby nie dokonania i odkrycia na Wyspach Indonezyjskich Patrona szkoły prof. J. Zwierzyckiego, światowej sławy geologa. Profesor przez prawie 25 lat prowadził liczne badania Wysp Indonezyjskich, należących do Archipelagu Malajskiego, a więc ojczyzny naszych wyjątkowych gości.  Pani Ambasador podążała śladami słynnego krobianina, który przez znaczną część swego życia pracował w zaprzyjaźnionym z naszą szkołą Uniwersytecie Wrocławskim, i dzięki pielęgnowaniu współpracy  przez szkołę z uczelnią oraz przybliżaniu następnym pokoleniom postaci Prof. J. Zwierzyckiego, przyszła kolej na wizytę w krobskiej podstawówce.

    Goście odwiedzili Szkolną Izbę Pamięci, bibliotekę szkolną, czytelnie, sale lekcyjne, a także pamiątkową tablicę w szkole z popiersiem Patrona, przy której wykonano pamiątkowe zdjęcia. Pani ambasador była bardzo zainteresowana działalnością placówki, tym jak kultywujemy pamięć o Patronie. Sama dużo opowiadała o swojej pracy i ojczyźnie oraz zadawała liczne pytania. Chętnie oglądała fotografie, na których bez trudu rozpoznawała Profesora i miejsca z Indonezji. Okazało się nawet, że szkoła posiada zdjęcia z rodzinnego miasta Pani Ambasador. Na zakończenie wizyty nie obyło się bez wymiany okolicznościowych upominków i wspólnego zdjęcia. Dyrektor szkoły zaprosił Panią Ambasador w przyszłym roku na szkolne obchody Święta Patrona Szkoły, natomiast Pani Ambasador wyraziła chęć dalszej współpracy ze Szkołą Podstawową im. prof. J. Zwierzyckiego.

    Ta wizyta na pewno na zawsze zapadnie w naszej pamięci, co zostanie uwiecznione na kartach szkolnej kroniki.

Na stronie w zakładce "Uczeń" umieszczony został plan lekcji obowiązujący
od 1 września 2020 r.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

1 września 2020 r.

      Dnia 1 września 2020 r. uczniowie przychodzą do szkoły na wyznaczone godziny i czekają na wychowawców przed wyznaczonymi wejściami do szkoły. Wychowawcy klas wychodzą po swoich uczniów i spotykają się z nimi w wyznaczonych salach lekcyjnych (spotkania z wychowawcami klas IV-VIII mogą też, jeżeli pozwoli na to pogoda, odbyć się na boisku szkolnym).

      W przypadku odpowiedniej pogody (decyzja podjęta zostanie 1 września) uczniowie klas I wraz z rodzicami zbiorą się na boisku szkolnym i o godz. 8:00 odbędzie się krótkie spotkanie z Dyrektorem szkoły, po którym uczniowie z wychowawcami przejdą do wyznaczonych sal w szkole (przejście na boisko szkolne bramą przy bloku nauczycielskim lub bramą przy siłowni).

      Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego odprawiona zostanie w kościele pw św. Mikołaja w Krobi o godz. 9:00.

      Uczniów klas I-III, po spotkaniach w klasach, oraz dojeżdżających uczniów z klas IV-VI wychowawcy klas zaprowadzają do kościoła, a po mszy świętej uczniów dojeżdżających przyprowadzają do szkoły. 

Klasy I - godz. 8:00

 • klasa Ia - wejście od bloku,
 • klasa Ib - wejście główne,
 • klasa Ic - wejście od parkingu rowerowego.

Klasy II-III - godz. 8:15

 • klasa IIa, IIIa - wejście od bloku,
 • klasy IIc, IId, IIIc - wejście główne,
 • klasy IIb, IIIb - wejście od parkingu rowerowego.

Uczniowie dojeżdżający z klas II i III czekają na wychowawców klas w świetlicy szkolnej.

Klasy IV-VI - godz. 10:00

 • klasy VIa, VIb, VIc - wejście od bloku,
 • klasy IVb, IVd, Va - wejście główne,
 • klasy IVa, IVc, VId - wejście od parkingu rowerowego.

Klasy VII-VIII - godz. 12:00

 • klasy VIId, VIIIb - wejście od bloku,
 • klasy VIIa, VIIb, VIIIc - wejście główne,
 • klasy VIIc, VIIIa - wejście od parkingu rowerowego.

Plan dowozów z załączeniu.

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krobi informuje
o możliwości składania wniosków na stypendium szkolne (socjalne) na rok
szkolny 2020/2021 dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Krobia.

Dokumenty znajdują się w załącznikach.

Wychowawcy w roku szkolnym 2020/2021

1a - p. Maria Gembiak

1b - p. Karolina Molicka

1c - p. Anna Sobczyńska

2b - p. Renata Busz

2c - p. Gracja Dworacka

4a - p. Małgorzata Kasprzak

4b - p. Danuta Szal

4c - p. Włodzimierz Sikorski

4d - p Dariusz Kreczmer

7b - p. Jolanta Czwojda

w pozostałych klasach nie ma zmiany wychowawcy
Odsłon artykułów:
1660061