102. rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę

11.11.2020 rok 

 

W 1918 roku odrodziła się Rzeczpospolita Polska. Jej granice nie ustaliły się jednak od razu. Powstania wielkopolskie, śląskie, wojna polsko-bolszewicka, zmagania plebiscytowe na Śląsku, Warmii, Mazurach i Powiślu świadczą, że niełatwe były początki niepodległego Państwa w XX wieku. Jednakże po 123 latach podziału między trzech zaborców Polska znów istniała. Pomimo usilnych starań zaborców dążących do wyniszczenia narodu polskiego, jego języka, tradycji, historii, przez wszystkie te lata nie udało się zniszczyć polskiego ducha. Niezłomna wola dawała swój wyraz w kolejnych powstaniach dążących do najwyższego wspólnego dobra – wolnej Ojczyzny. Dzięki niegasnącej wierze, odwadze i wierności naszych przodków, wobec własnej tradycji udało się wywalczyć niepodległość.

Wielu zapłaciło za to najwyższą cenę – cenę życia.

Cześć ich pamięci...

Co roku odbywały się liczne wydarzenia w całym kraju dzięki, którym cieszyliśmy się z odzyskanej Niepodległości. Dzisiaj w dobie światowej pandemii, przeżywamy to wielkie święto Polaków skromniej i spokojnej, bez spotkań, przemówień, śpiewu chórów, orkiestry, pocztów sztandarowych, rekonstrukcji wydarzeń, jednak nie jesteśmy zwolnieni z obowiązku pamięci i przekazywania potomnym wiedzy o tamtych czasach, o tych Wielkich i Nieznanych Polakach, dzięki którym dzisiaj 11 listopada, możemy cieszyć się upragnioną wolnością. 

Plan dowozów uczniów klas I-III od 26 października 2020 r. w załączeniu.

    

   

Ogólne warunki ubezpieczenia uczniów
w roku szkolnym 2020/2021

       W załączeniu znajdują się "Ogólne warunki ubezpieczenia uczniów w roku szkolnym 2020/2021".

80. rocznica Zbrodni Katyńskiej

 

     W tym roku obchodzimy osiemdziesiątą pierwszą rocznicę agresji ZSRR na Polskę. 17 września 1939 roku był konsekwencją zawartego wcześniej sojuszu III Rzeszy i ZSRR, a jego kulminację stanowiły zbrodnie w Katyniu, Twerze, Charkowie i w innych miejscach straceń. 

Wśród zamordowanych obywateli II Rzeczypospolitej znaleźli się także mieszkańcy Ziemi Krobskiej.


Oddajmy Im wspólnie hołd. Cześć Ich pamięci!

 Kliknij link poniżej

80 rocznica Katynia
Odsłon artykułów:
1558572