Quiz z okazji Święta Zakochanych

Z okazji Święta Zakochanych w bibliotece szkolnej uczniowie klas 6-8 SP oraz nauczyciele mogli rozwiązać quiz walentynkowy. Skorzystało z tej możliwości 44 uczestników. Trochę trudności sprawiło im wyjaśnienie frazeologizmów ( np. mieć serce na dłoni, smalić do kogoś cholewki, mieć serce z kamienia). Zdecydowanie lepiej uczniowie poradzili sobie z doborem par literackich czy ogólną wiedzą na temat Walentynek. Laureatami quizu zostali:

I miejsce: Zofia Selwod, Aleksandra Piechocka i Maria Szwarc

II miejsce: Weronika Przybył

III miejsce: Joanna Ratajczyk

Wyróżnienia: Martyna Jurkowska, Zofia Kubiak, Maria Kuźnik, Adam Bogusz, Julia Marciniak, Zuzanna Chuda.                                                         

Wśród nauczycieli zwyciężyła Pani Małgorzata Kasprzak. Laureaci otrzymają upominki. Gratulujemy!!!

Rozwiązanie quizu znajduje się na gazetce przed biblioteką.

Pasowanie na czytelnika

Dnia 23 stycznia 2020 r. uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej podczas uroczystości pasowania. Z tej okazji program artystyczny dla swoich młodszych kolegów przygotowali i zaprezentowali aktorzy z kl. 3d w ramach działania grupy teatralnej „Na Fali-Junior”. Opowiedzieli m.in. o bezinteresownej pomocy i wrażliwości na potrzeby innych. Było to debiutanckie przedstawienie tej grupy pt. ”Podwórkowe pogotowie ratunkowe”, nad którym pracowali od listopada. Ponadto przedstawili prośby książki i zachęcali pierwszoklasistów do częstego odwiedzania biblioteki, a przede wszystkim czytania książek. Widzowie odwdzięczyli się występującym gromkimi brawami. Następnie ubrani na galowo bohaterowie uroczystości zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki przez bibliotekarki. W uroczystości uczestniczyły także dwie grupy przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Krobi. Wszyscy otrzymali zakładki do książek wykonane przez uczniów na lekcjach techniki pod okiem Pana Daniela Gały. Pan Dyrektor Krzysztof Kasperczak podziękował aktorom i życzył świeżo upieczonym czytelnikom wielu ciekawych podróży i przygód podczas czytania książek. Po pasowaniu pierwszoklasiści udali się do biblioteki na pierwsze wypożyczanie i informacyjną lekcję biblioteczną.

Plan dowozów uczniów Szkoły Podstawowej w Krobi w II półroczu roku szkolnego 2019/2020 (od 10 lutego 2020 r.) w załączeniu.

KONCERT KOLĘD

         W niedzielne popołudnie, 19 stycznia, w kościele Św. Mikołaja w Krobi, odbył się koncert kolęd.  Wśród wykonawców nie zabrakło również szkolnego chóru DoReMi. W wykonaniu naszego chóru licznie zgromadzona publiczność usłyszała cztery utwory: "Coraz bliżej do tej chwili", '"Jadą kolędnicy, jadą', "Przysiadło słonko" z partią solową wykonaną przez Klaudię Palczun. Nasz występ zakończył Stasiu Żelichowski kolędą "Świeć gwiazdeczko". W koncercie uczestniczyły również krobskie chóry, zespół Fatimes oraz gościnnie zespół wokalny "Cantus" z Leszna. Wspólne wykonanie kolędy "Serca ludzkie się radują" zakończyło koncert, ale nie zakończyło naszego spotkania i kolędowania. Wszyscy spotkaliśmy się na pysznym placku i ciepłej herbatce.

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży

W dniach od 9 do 13 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Krobi już po raz kolejny odbyła się polsko-niemiecka wymiana młodzieży, w której udział wzięli uczniowie z Krobi oraz 15 przedstawicieli partnerskiej szkoły Gemeinschaftsschule Thomas Mann z Magdeburga z Niemiec. Wymiana ta była możliwa dzięki pomocy ze strony Gminy Krobia oraz Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Tym razem cały projekt skupiał się na zwyczajach i tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem. Celem spotkania było zapoznanie się ze sposobami obchodzenia świąt w obu krajach, podniesienie umiejętności wypowiadania się na temat zwyczajów bożonarodzeniowych obchodzonych w rodzinnych domach, oraz rozwijanie umiejętności językowych, artystycznych i kulinarnych.
Odsłon artykułów:
1403003