Aktualności

Ogólnopolski sukces uczniów naszej szkoły

Dzieło Pomocy "Ad Gentes" Komisji Episkopatu polski ogłosiła konkurs " Mój szkolny kolega z misji" . Celem konkursu jest rozbudzenie wśród uczniów szkół podstawowych zainteresowania misjami prowadzonymi przez polskich misjonarzy i misjonarki na wszystkich kontynentach. Ma kształtować postawę solidarności z rówieśnikami żyjącymi w krajach misyjnych, zachęcając do poznania ich kultury, obyczajów , sytuacji społecznej oraz warunków bytowych jak  również pogłębieniu wiedzy o życiu na innych kontynentach i rozbudzeniu wrażliwości na sytuację rówieśników w najuboższych krajach świata. 

Temat jubileuszowej XX edycji konkursu brzmiał "Bohaterowie misji " i został poświęcony misjonarzom i misjonarkom - cichym i odważnym bohaterom.

Miło jest nam zakomunikować, że w XX edycji Konkursu " Mój szkolny bohater z Misji" 

I miejsce w kategorii plastycznej klas 1-3  zajął 

Karol Kulczak z klasy 2 a

I miejsce w kategorii plastycznej klas 7 -8  zajęła

Lena Kordek z klasy 8 a

Laureatom serdecznie gratulujemy.

 

Najwyższe miejsce na podium dla aktorów

Dnia 21 maja 2021 r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Teatralny „Maska” w Nowym Folwarku. Ubiegłoroczna edycja tego konkursu nie doszła do skutku, pomimo starań organizatorów i wyznaczania kolejnych terminów. W tym roku zdecydowano się na konkurs w formie online. W związku z tym jury oceniło nadesłane i zakwalifikowane do finału nagrania spektakli w trzech kategoriach: kl. 1-3, kl. 4-6 oraz kl. 7-8 i szkoły ponadpodstawowe. W tej ostatniej kategorii nasi aktorzy z grupy teatralnej „Na Fali” zajęli najwyższe miejsce na podium, pokonując rywali m.in. z Zielonej Góry, Wągrowca, Poznania, Szamotuł, Jeleniej Góry, Krajęczyna, Wrześni, Święciechowy, Świerklan. Grupa teatralna „Na Fali” dołożyła do swoich osiągnięć kolejny ogólnopolski sukces. Ponadto Zofia Selwod i Aleksandra Piechocka zostały wyróżnione indywidualnymi nagrodami aktorskimi. Imprezie towarzyszyły warsztaty teatralne online, prowadzone przez aktorkę Mojego Teatru w Poznaniu Katarzynę Adamczyk-Kuźmicz oraz II Ogólnopolska Konferencja ”Kreatywność i innowacyjność w edukacji”.

Attachments:
Download this file (Na Fali statuetka.jpg)Na Fali statuetka.jpg[ ]658 kB

„Tour de Pologne – rowerem przez Polskę”

Dnia 1 czerwca br., podczas obchodów Dnia Sportu w naszej szkole, odbyła się kolejna edycja konkursu plastycznego na plakat dla uczniów kl. 4-8. Tegoroczny temat pracy konkursowej brzmiał: „Tour de Pologne – rowerem przez Polskę”. Trzyosobowe reprezentacje z klas wykonujące plakaty wykazały się dużą pomysłowością i talentem plastycznym. Jury w składzie: Agata Bryl i Magdalena Andrzejewska dokonało oceny prac. Gratulujemy laureatom.

Oto wyniki:

Klasy 4-6

I m. kl. 4d

II m. kl. 6b

III m. kl. 4a i kl. 6c

Klasy 7-8

I m. kl. 8a i 8c

II m. kl. 7c

III m. kl. 7b

 

Dzień Dziecka (1 czerwca 2021 r.)

Dnia 1 czerwca 2021 r. (wtorek) w naszej szkole obchodzić będziemy Dzień Dziecka. Tego dnia lekcji nie będzie - uczniowie przychodzą i przyjeżdżają do szkoły w strojach sportowych.

Godziny zajęć:

  • klasy IV-VI - godz. 7:45 - 10:00
  • klasy I-III - godz. 8:45 - 11:00
  • klasy VII-VIII - godz. 9:45 - 12:00.

Obiad dla danej grupy wydawany będzie po skończonych zajęciach w godzinach: 10:00, 11:00, 12:00.

Plan dowozów i odwozów tego dnia w załączeniu.

 

 

                   Światowy  Dzień Pszczół

 Dnia 20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół. Dzień ten ustanowiony został przez ONZ w 2013 roku z inicjatywy Słowenii. Jego celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych jakże pożytecznych dla nas ludzi  owadów. 

Często nie zdajemy sobie sprawy, ile zawdzięczamy pszczołom. Większość z nas na pytanie :co nam dają  pszczoły? wymienia zaledwie miód i pyłek. 

Tymczasem nasza wdzięczność powinna być znacznie większa. Tak naprawdę to zawdzięczamy im poranną kawę, dżem malinowy, herbatę z cytryną, sok jabłkowy, jabłecznik, lody truskawkowe, a nawet kapuśniak, ogórkową czy grochówkę.

Te małe, pracowite stworzenia codziennie zapylają około 80 % roślin na świecie, a tym samym pracują dla nas ludzi, abyśmy mieli co jeść.

Zgodnie ze słowami Einsteina, kiedy znikną pszczoły, człowiekowi pozostaną jeszcze tylko cztery lata życia!!!


 Dlatego chrońmy je oraz stwórzmy korzystne warunki, aby mogły bezpiecznie wykonywać swoją pracę.

Tego właśnie uczyli się uczniowie klasy 1a i c oraz 2c podczas zajęć 20 maja br.

Dzieci dowiedziały  się jak wygląda życie pszczół w ulu, jakie jest ich znaczenie, jakie są zagrożenia oraz co my ludzie możemy zrobić, aby pomóc tym jakże pożytecznym owadom. Z dużym zaangażowaniem pracowały w grupach wykonując różne prace plastyczne : pszczółki, plastry miodu, ule. 

Dzięki uprzejmości pasieki “Miód Wasiaka” dzieci miały okazję zobaczyć prawdziwy ul, strój i narzędzia jakimi posługuje się  pszczelarz. 

Teraz już wiedzą, że los tych owadów zależy głównie od nas, że warto zadbać o środowisko wokół nas, a pszczoły i przyroda na pewno nam się odwdzięczą. 

 

Chrońmy pszczoły! Pamiętajmy o pszczołach, nie tylko z okazji święta tych pracowitych stworzeń, ale także każdego dnia!

 

 Attachments:
Download this file (1.jpg)1.jpg[ ]175 kB
Download this file (2.jpg)2.jpg[ ]180 kB
Download this file (3.jpg)3.jpg[ ]173 kB
Download this file (4.jpg)4.jpg[ ]108 kB
Download this file (5.jpg)5.jpg[ ]175 kB
Download this file (6.jpg)6.jpg[ ]401 kB
Download this file (7.jpg)7.jpg[ ]151 kB
Download this file (8.jpg)8.jpg[ ]115 kB
Download this file (9.png)9.png[ ]701 kBOdsłon artykułów:
1660083