„Bohaterowie jesiennych liści”
 
       W konkursie planszowym „Bohaterowie jesiennych liści”, organizowanym przez bibliotekę szkolną w październiku, wzięło udział 19 uczestników.
Bezbłędnie zadanie konkursowe rozwiązało sześciu z nich:
 Maria Karska kl. 2c
Cyprian Pietras kl.2c
Sandra Bzdęga kl. 2c
Oskar Wlekliński kl. 2c
Marta Mendyka kl. 2c
Jagoda Boguszyńska kl. 2b
    Laureaci otrzymali nagrody, a pozostali uczestnicy dyplomy i upominki.

 
 KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
 
      Dnia 27 października br. w czytelni szkolnej odbył się Finał III Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Wzięło w nim udział 32 uczestników (14 z kl. 4-6 SP
i 18 z kl. 1-3 Gimnazjum). Zostali oni wcześniej wyłonieni w wyniku eliminacji klasowych.
Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: p. Maria Szpurka, p. Elżbieta Waluś
i p. Magdalena Andrzejewska.
      Przy ocenie brano pod uwagę następujące czynniki: płynność, poprawność, dykcję i interpretację czytanego tekstu.
     Nad prawidłowym przebiegiem konkursu, który prowadziła p. Justyna Matusiak, czuwał w kl.4-6 SP p. dyrektor Józef Czarnecki, w kl. 1-3 Gimnazjum – p. dyrektor Michał Ratajczyk.
 
Oto Mistrzowie Pięknego Czytania:
 
Szkoła Podstawowa
kl. 4 – Katarzyna Czwojda
kl. 5 – Zofia Biernat
kl. 6 – Kaja Sikora

 
Gimnazjum
kl. I – Karolina Nowak
kl. II – Anna Kaczmarek
kl. III – Natalia Talarczak

 
W wyniku głosowania publiczność wyłoniła swoich mistrzów pięknego czytania. Werdykt w dużej mierze pokrywał się z decyzją jury:
 
    kl. 4 – Katarzyna Czwojda
    kl. 5 – Jagna Knapp
    kl. 6 – Amelia Gronowska
    kl. I – Maria Szczepaniak
    kl. II – Anna Kaczmarek
    kl. III – Natalia Talarczak

 
Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, jako jedno z działań propagujących czytelnictwo i umiejętność pięknego czytania.

                                  Byliśmy na meczu siatkówki kobiet…

W środę 23 listopada uczniowie naszej szkoły udali się do Wrocławia na mecz siatkówki plus ligi kobiet pomiędzy BKS Aluprof Bielsko-Biała a Impel Gwardia Wrocław. W wyprawie którą zorganizowali Pan Dariusz Kreczmer oraz Pan Mariusz Duda  wzięli udział „młodzi siatkarze i siatkarki” z klas IV a , I A oraz  II A., łącznie ponad 40 osób.


 (zdjęcia z wyjazdu w galerii)

Nasi uczniowie laureatami XIII powiatowego konkursu plastycznego BARWY JESIENI

4 listopada 2011r. w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik” odbyło się uroczyste podsumowanie powiatowego konkursu plastycznego „BARWY JESIENI”.  Komisja konkursowa oceniła 536 prac, które napłynęły z 35 placówek oświatowych mieszczących się na terenie powiatu gostyńskiego. Nagrodzono prace 12 osób, a 36 wyróżniono.
Wśród laureatów konkursu nie zabrakło uczniów naszej szkoły.
Nagrody otrzymały:
Wiktoria Nowak z kl. I b
 Daria Stochaj z kl. II b.
Wyróżniono natomiast prace  następujących uczniów:
Michaliny Bezler z kl. III a
Martyny Paszkier z kl. V b
Jakuba Kędziory z kl. II C.
Laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!
 
W ZSPiG 18.11.2011 r. odbył się I turniej "WIEDZY O POLSCE I NIEPODLEGŁOŚCI". Nowa formuła obchodów narodziła się pod wpływem chęci ukazania tego Dnia jako święta, radosnego, pełnego pozytywnych relacji i energii w społeczności szkolnej. Klasy I gimnazjum wzięły udział w zabawie przeplatanej elementami rywalizacji. Zadania dotyczyły znajomości kart historii Polski z lat 1914 - 1918 oraz powstań śląskich i wielkopolskiego. Umiejętności plastyczne połączone ze znajomością polskich legend uświetniły  turniej. Uczniowie popisali się jako autorzy słów znanych piosenek:
- Prząśniczka
- Pałacyk Michla
- Przybyli Ułani.
Wykonali baner reklamujący Polskę na szczycie Unii Europejskiej. Na koniec wykazali się wiedzą i bystrością w krótkiej serii pytań, np. z przysłów, kuchni polskiej i z filmów. Zmaganiom uczniów dopingowali  koledzy i koleżanki z klas oraz klasa VI c. Całość została oceniana przez Jury w składzie: Pan Dyrektor Michał Ratajczyk, Pani Jolanta Szpurka oraz pan Mariusz Duda. Gościem specjalnym był  Pan Dyrektor Józef Czarnecki.
Całość została podsumowana ,a  zwycięzcą  została klasa Ic . Wszystkie drużyny otrzymały Dyplomy, a zdobywcy  I miejsca  zostali nagrodzeni  dniem wolnym od zajęć lekcyjnych  do dyspozycji z wychowawcą.
Na koniec  wszyscy  zaśpiewali piosenkę z popularnego programu „Kocham Cię Polsko!”

 Odsłon artykułów:
1512011