Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszej bibliotece

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w czytelni urządzona została wystawa „W krainie misiów”, na której spotkały się 163 pluszowe  misie wypożyczone od dzieci i nauczycieli. Oprócz pluszaków duże wrażenie zrobiły także prace plastyczne wykonane przez dzieci (106 prac). Na wystawie znalazły się też opowiadania napisane przez dzieci, oraz książki o misiach z księgozbioru naszej biblioteki. Zainteresowanie wzbudziła także plansza z misiami – bohaterami bajek. W czasie wizyty poszczególnych klas dzieci usłyszały historię pluszowego misia, oraz otrzymały dyplomy za udział w konkursach: plastycznym i literackim pt.: „Mój przyjaciel miś” ogłoszonych przez bibliotekę. Celem tej imprezy było zapoznanie dzieci z historią pluszowego misia, książkami oraz wierszami związanymi tematycznie z wystawą, zachęcenie dzieci do czytania, kształtowanie poczucia szacunku dla zabawek i książek.
   
          "Strzelecki Turniej Mikołajkowy" 
        

 
          W dniu 5 grudnia 2011 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi odbył się „Strzelecki Turniej Mikołajkowy” dla chętnych uczniów naszej szkoły. Organizatorami turnieju byli: mjr Ireneusz Dechnik oraz nauczyciele pan Maciej Lewandowicz i Dariusz Kreczmer. W turnieju brali udział uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej i I – III Gimnazjum. Każdy uczestnik oddał po 10 strzałów do tarczy. Do punktacji liczone było siedem najlepszych strzałów.
 

„MARZENIA DO SPEŁNIENIA”

W  piątek, 2 grudnia Kinie Szarotka w Krobi,  uczniowie klas I – III szkoły podstawowej uczestniczyli w spektaklu słowno - muzycznym „MARZENIA DO SPEŁNIENIA” Wrocławskiej Sceny Młodego Widza.

 
Gdzieś daleko, w naszej wyobraźni, jest kraina, gdzie spełniają się marzenia. Marzenia dorosłych i dzieci, chłopców i dziewczynek, marzenia duże i te zupełnie małe, marzenia zwykłe o nowym rowerze czy ładnej lalce, i te specjalne np. o przyjaźni. W poszukiwaniu drogi do tej krainy pomógł bohaterom chochlik Mago, który postanawia spełnić marzenie Toli i Jasia.

 10 listopada 2011 r. o godzinie 1000 w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi odbył się finał Powiatowego Konkursu Historycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych - „Kultura i sztuka okresu średniowiecza i renesansu na ziemi gostyńskiej”.
            Do tegorocznego konkursu przystąpili uczniowie z gimnazjum w Borku Wlkp. – Kinga Wojciechowska, Dominik Szmytowski, Katarzyna Sekuła; Pudliszkach – Olga Kmiecik, Bartłomiej Kubiak, Michał Ptak; Krobi – Natalia Talarczak, Magdalena Balcerek, Jakub Ostrowski; Starej Krobi – Aleksandra Wajszczak, Miłosz Włodarczak, Artur Michalski; i Gimnazjum nr 1 w Gostyniu – Patrycja Dorsz, Anna Wawrzyniak, Hubert Łapawa.
Wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy.
            W klasyfikacji zespołowej I miejsce zajęła drużyna z gimnazjum w Krobi, drugie przypadło drużynie z gimnazjum nr 1 w Gostyniu. Miejsce trzecie zdobyła drużyna z gimnazjum w Borku.

            Wyniki klasyfikacji indywidualnej:
I miejsce          Magdalena Balcerek z gimnazjum w Krobi
II miejsce         Natalia Talarczak z gimnazjum w Krobi
III miejsce        Anna Wawrzyniak z gimnazjum nr 1 w Gostyniu
IV miejsce       Kinga Wojciechowska z gimnazjum w Borku
V miejsce         Miłosz Włodarczak z gimnazjum w Starej Krobi
Konkurs podobnie jak w poprzednich edycjach zorganizowano dzięki zaangażowaniu i pomocy finansowej wielu instytucji. Organizatorzy - nauczyciele historii Robert Grupa i Mariusz Duda oraz dyrekcja ZSPiG w Krobi serdecznie dziękują Stowarzyszeniu Ziemia Krobska, Gminie Krobia, Powiatowi Gostyńskiemu oraz Radzie Rodziców ZSPiG w Krobi.

 „Kto to powiedział?”
 
     W październiku – Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych odbył się
w naszej bibliotece konkurs pt.: „Kto to powiedział?” Zadanie konkursowe polegało na podaniu nazwisk autorów 20 myśli.
     W konkursie wzięło udział 39 uczniów i 6 nauczycieli. Wśród osób, które bezbłędnie wykonały zadanie rozlosowano nagrody – certyfikat uprawniający do dnia wolnego od pytania. Szczęśliwcami zostali:
Monika Lisiecka
Martyna Paszkier
Barbara Urbańska
Błażej Adamek
Mateusz Andrzejewski
Odsłon artykułów:
1512068