Aktualności

KLASA 6A CZYTELNICTWO PROMUJE I KSIĄŻKI REKLAMUJE

 

          Po kilkutygodniowych przygotowaniach, w piątek 25 listopada, uczniowie klasy 6a ruszyli ulicami naszego miasta, aby zachęcić jej mieszkańców do przeczytania wybranych przez siebie książek, znajdujących się w zbiorach naszej, szkolnej biblioteki. Cała akcja została przeprowadzona w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Staraliśmy się dotrzeć do ludzi w różnym wieku i różnych profesji. Zachęcaliśmy do czytania na ulicach, w sklepach, w szkole, a także w Urzędzie Gminy. Każda osoba, z którą rozmawialiśmy otrzymała od nas broszurkę reklamowanej książki, którą wcześniej samodzielnie wykonaliśmy na lekcjach z wychowawcą. Spotkaliśmy się z bardzo pozytywnymi reakcjami ludzi. Z zainteresowaniem słuchali tego, co uczniowie mieli do przekazania, dyskutowali o czytaniu, o korzyściach z tego płynących, o tym czy lubią czytać, co czytanie im daje. Oczywiście spotkaliśmy też takie osoby, które nie czytają zbyt chętnie, ale uczniowie tak ciekawie opowiadali o książkach, że postanowili je przeczytać. Akcję zakończyliśmy w szkole, gdzie zachęciliśmy do czytania naszych młodszych kolegów z klasy drugiej.

MUZYCZNA PODRÓŻ PRZEZ KARPATY

      W dniu 24 listopada, w naszej szkole gościliśmy kapelę góralską Karpati, która zabrała nas w muzyczną podróż po  karpackich krajach. Podczas koncertu artyści opowiedzieli nam o tradycjach i muzyce bałkańskiej, węgierskiej, cygańskiej i góralskiej. Mogliśmy posłuchać utworów w ciekawych aranżacjach i zachwycić się niezwykłym, białym śpiewem na głosy, przy bardzo energicznym akompaniamencie skrzypiec, kontrabasu i akordeonu.  Niejednokrotnie wykonawcy nas zaskoczyli i udowodnili, że muzyka Karpat jest obecna w naszej kulturze bardziej, niż ktokolwiek się tego spodziewał.

Attachments:
Download this file (KARPATI (1).jpg)KARPATI (1).jpg[ ]92 kB
Download this file (KARPATI (2).jpg)KARPATI (2).jpg[ ]118 kB
Download this file (Karpati (3).jpg)Karpati (3).jpg[ ]86 kB
Download this file (Karpati.jpg)Karpati.jpg[ ]115 kB

Wyniki etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

wkh 62103    27 pkt .
wkh 25760    27 pkt.
wkh 82316    25 pkt.
wkh 35623    26 pkt.
wkh 67737    31 pkt.

DOREMI W KRAINIE CZARÓW

          Nie, nie to nie pomyłka...... w ubiegłą środę, rzeczywiście znaleźliśmy się w krainie czarów, sennej mary, nierealnych wydarzeń pełnych symboliki. Podczas musicalu Alicja, w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, zobaczyliśmy świat marzeń sennych piękny, dziwny, zaskakujący, a czasem niepokojący. Twórcy spektaklu przenieśli nas w sen, w którym  poruszyli  kwestie dojrzewania, poszukiwania własnej tożsamości, młodzieńczego buntu czy problemów współczesnej rodziny. Kostiumy, dekoracje, gra aktorska oraz ogrom działań scenicznych  zmuszały do wielkiej koncentracji i wysiłku interpretacji. Wyszliśmy z głowami pełnymi chaosu, pytań, ale też barw i dźwięków, a wielu z nas zakochało się w klimacie teatru i sztuczkach jakie nam zaoferował.

Attachments:
Download this file (1668238514248.jpg)1668238514248.jpg[ ]182 kB
Download this file (1668238514262.jpg)1668238514262.jpg[ ]139 kB
Download this file (1668238514274.jpg)1668238514274.jpg[ ]216 kBOdsłon artykułów:
1869464


https://docomomobrasil.com/rtp-slot/https://docomomobrasil.com/slot-server-luar/https://revista.sthembrasil.com/slot-deposit-dana/https://journals.woundscanada.ca/slot-deposit-pulsa/http://docomomobrasil.com/slot-demo/https://ncst.mw/slot-demo-pragmatic/http://ojs3.bkstm.org/js/slot-demo/http://ojs3.bkstm.org/js/slot-deposit-dana/http://mv-conference.phonepulse.ie/https://jurnal.warnasulsel.com/pages/slot-luar-negeri/https://ncst.mw/slot-bonus/https://ncst.mw/togel-online/https://kustwudil.edu.ng/wp-content/uploads/slot-demo/https://v-rouge.com/slot-server-luar/https://www.ncst.mw/wp-content/plugins/bar/https://biologi.ipb.ac.id/~ojsbio/pages/slot-deposit-dana/https://sparkling.kaltimprov.go.id/frontend/slot-deposit-pulsa/https://sidapro.fsb.ung.ac.id/idn-slot/https://sparkling.kaltimprov.go.id/frontend/mpo-slot/https://docomomobrasil.com/slot-deposit-pulsa/https://docomomobrasil.com/slot-deposit-pulsa/https://www.poponguine.info/wp-content/slot-gacor/