Zmiana w planie dowozów uczniów od 1 lutego 2021 r.

Dnia 1 lutego br. (poniedziałek) rozpoczynamy II półrocze. W tej sytuacji, jak każdego roku, zmieniony zostanie plan dowozów (przede wszystkim kolejność wsiadania i wysiadania).

Plan dowozu uczniów od dnia 1 lutego br. w załączeniu.

Plan dowozów uczniów klas I-III

w dniach 18-29 stycznia 2021 r.

Plan dowozów w załączeniu.

Konkurs Pięknego Czytania

Dnia 17 grudnia br. w bibliotece szkolnej odbył się Finał Konkursu Pięknego Czytania dla uczniów kl. IV-VIII. Ze względu na pandemiczną sytuację, nie mógł on przebiegać w takiej formie, jak dotychczasowe edycje. W związku z tym finaliści, wybrani przez polonistki w etapie klasowym ( po dwóch uczniów z każdej klasy), nadesłali do biblioteki nagrania czytanych fragmentów książek. Jury w składzie: Maria Szpurka, Krzysztof Kasperczak i Magdalena Andrzejewska po odsłuchaniu 30 nagrań, wybrało tegorocznych laureatów.

Oto mistrzowie pięknego czytania z poszczególnych klas:

kl. IV - Monika Nowak

kl. V - Magdalena Demuth

kl. VI - Oliwia Dolata

kl. VII - Marta Bzdęga

kl. VIII - Aleksandra Piechocka

Po raz pierwszy podczas Konkursu Pięknego Czytania komisja konkursowa jednogłośnie przyznała nagrodę Grand Prix, a jej szczęśliwą posiadaczką została ósmoklasistka Zofia Selwod. Zosia zachwyciła jurorów nie tylko poprawnością i starannością czytanego tekstu, ale także nietuzinkową, oryginalną interpretacją. Po powrocie do szkoły mistrzowie pięknego czytania otrzymają nagrody książkowe, a wszyscy finaliści pamiątkowe dyplomy.

Wyjątkowo długą, tegoroczną przerwę świąteczną, połączoną z feriami warto wykorzystać m.in. na czytanie KSIĄŻEK. Jak zalecał Voltaire:

"Czytajmy i tańczmy. Te dwie rozrywki nigdy nie wyrządzą światu krzywdy". Zatem do dzieła !!!

Attachments:
Download this file (KPCZ 2020  fot.JPG)KPCZ 2020 fot.JPG[ ]2534 kB
Download this file (KPCZ fot 2020.jpg)KPCZ fot 2020.jpg[ ]839 kB

Konkurs na pozytywne myśli
- podziel się pozytywną energią!!!

W listopadzie został ogłoszony konkurs on-line dla uczniów klas IV-VIII  pt.: Konkurs na pozytywne myśli- podziel się pozytywną energią!!!  

Zasady były proste: za pomocą formularza należało wysłać ulubione pozytywne zdanie wraz z odpowiedzią na pytanie: W jaki sposób pomaga Ci ono w życiu?

Uczniowie w tym trudnym czasie, dzielili się z nami dobrym nastawieniem i pozytywnymi myślami. W konkursie wzięło udział 37 uczniów.  

Pozytywne myśli zostały zebrane i zostaną rozesłane do innych uczniów i grona pedagogicznego w ramach działań profilaktycznych (Myśl pozytywnie w czasie pandemii)

Wyniki konkursu:

Trudno było zdecydować, które motto było najbardziej pozytywne. Każde z przesłanych zdań miało w sobie coś, co podnosi na duchu i dodaje sił do działania i wewnętrznego rozwoju. 

Wspólnymi siłami jury udało się wybrać zwycięzców. Kierując się określonymi w regulaminie kryteriami Jury w składzie: Panie Justyna Matusiak, Katarzyna Górkowska, Agata Bryl nagrodziło i wyróżniło pozytywne myśli: 

Pierwsze miejsce: Zofia Niewmierzycka, kl. 6b

,,Nigdy nie trać nadziei, nawet kiedy wydaje Ci się, że gorzej być nie może-nadzieja to początek wszystkiego’’.

Drugie miejsce:  Klaudia Bartkowiak kl. 5a

"Szczęście nie przychodzi z zewnątrz. Zależy od tego co jest w nas samych" . 

Trzecie miejsce:  Wiktoria Kasprzak kl. 8b

,,Nigdy nie żałuj uśmiechu, bo uśmiech jest mową duszy. Gdy słowo nie pomaga, uśmiech wszystko poruszy".

Wyróżnienie: 

 Antoni Sikora kl. 4b

,,Ile dni w kalendarzu tyle uśmiechu miej na twarzy-życie zbyt krótkie by było smutne”.

Maria Rejek kl. 6c

,,Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy".

Amelia Balcerek kl.7a

   "Twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go na byciem kimś, kim nie jesteś".

Uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym!

Jak ważne w życiu jest pozytywne myślenie, pozytywne nastawienie do ludzi i życia, pomaga ono w osiąganiu wyznaczonych celów, wydłuża życie i daje poczucie szczęścia i radość. 

ZATEM MYŚL POZYTYWNIE !!!
Dziękujemy sponsorowi nagród Pani Pełnomocnik ds. uzależnień Barbarze Gryczce za okazane zainteresowanie i wsparcie.

Pedagodzy szkolni 

KONKURS PLASTYCZNY "ANIOŁY"

W grudniu ogłosiliśmy konkurs plastyczny on-line dla uczniów klas I-III pt. „Anioły”.                                      

Motto przewodnie konkursu brzmiało: „Przyjaciele są jak  ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać.” 

Tematem pracy konkursowej było wykonanie Anioła  w dowolnej technice plastycznej, według własnego pomysłu, nadanie mu imienia i określenie roli jaką ma spełniać w życiu dzieci. Zainteresowanie konkursem przerosło nasze oczekiwania. Otrzymaliśmy 68 przepięknych prac dzieci i podziwialiśmy ich zdolności, kreatywność. Poczuliśmy klimat zbliżających się  Świąt Bożego Narodzenia. Dokonanie wyboru najładniejszych prac okazało się wielkim wyzwaniem.                                          Kierując się określonymi w regulaminie kryteriami Jury w składzie : Panie Hanna Hoska, Agata Bryl i Katarzyna Górkowska nagrodziło i wyróżniło prace:

I miejsce  - Adam Krzyżostaniak kl. II a

II miejsce  - Iga Sławecka kl. I a

III miejsce - Aleksandra Podbucka kl. I b

Wyróżnienia

Julia Piotrowiak kl. III a 

Mikołaj Czwojda kl. I c

Wojciech Szolek kl. I a

Uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie i wykonaną pracę. Nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy sukcesu! Dziękujemy  Pani inspektor ds. uzależnień Barbarze Gryczce za okazane zainteresowanie i wsparcie.

Wszystkim dzieciom i rodzicom życzymy Zdrowych , spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz opieki i poczucia bliskości Naszych Aniołów.

Pedagodzy szkolni
Odsłon artykułów:
1454949