Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników

Dnia 28 stycznia 2021 r. odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelników szkolnej biblioteki. Ze względu na obostrzenia sanitarne miało inny charakter niż dotychczas. Bibliotekarki przeprowadziły je w każdej klasie pierwszej oddzielnie. Uczniowie dowiedzieli się jak należy korzystać ze zbiorów biblioteki oraz wysłuchali próśb książek. Aktywnie uczestniczyli w pogadance na temat korzyści płynących z czytania. Następnie nadszedł najważniejszy moment uroczystości, w którym, galowo ubrani pierwszoklasiści, złożyli przyrzeczenie. Zapewnili, że zawsze będą szanować książki i właściwie traktować obowiązki czytelnika. W ten sposób zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników szkolnej biblioteki. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał zakładkę do książki oraz list do rodziców z prośbą, by pomagali swoim pociechom w doskonaleniu nauki czytania. Ponadto w ramach kampanii społecznej "Mała książka-wielki człowiek" świeżo mianowani czytelnicy dostali w prezencie edukacyjną wycinankę oraz książkę "Pierwsze abecadło", wdaną przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na ręce wychowawczyń przekazane zostały pamiątkowe dyplomy oraz prośby książki, które mogą znaleźć swoje miejsce na klasowych gazetkach. Spotkania w klasach miały ciepły, kameralny charakter. Dzieci chętnie brały udział w rozmowie i wykazywały zainteresowanie wydarzeniem. Zabrakło jedynie tradycyjnego przedstawienia przygotowywanego przez młodych aktorów. Po pasowaniu pierwszoklasiści przybyli do biblioteki na pierwsze wypożyczanie.

Attachments:
Download this file (pasowanie1.jpg)pasowanie1.jpg[ ]2301 kB
Download this file (pasowanie2.jpg)pasowanie2.jpg[ ]2250 kB
Download this file (pasowanie3.jpg)pasowanie3.jpg[ ]2274 kB
Download this file (pasowanie4.jpg)pasowanie4.jpg[ ]2252 kB
Download this file (pasowanie5.jpg)pasowanie5.jpg[ ]2137 kB
Download this file (pasowanie6.jpg)pasowanie6.jpg[ ]2189 kB
Download this file (pasowanie7.jpg)pasowanie7.jpg[ ]2482 kB
Download this file (pasowanie8.jpg)pasowanie8.jpg[ ]2958 kB
Download this file (pasowanie9.jpg)pasowanie9.jpg[ ]2216 kB

Regulamin przyznawania stypendium za wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe

      Od tego roku kalendarzowego zmienił się regulamin przyznawania stypendium za wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe. 

     Nowy regulamin w załączeniu.

     

 

Zmiana w planie dowozów uczniów od 1 lutego 2021 r.

Dnia 1 lutego br. (poniedziałek) rozpoczynamy II półrocze. W tej sytuacji, jak każdego roku, zmieniony zostanie plan dowozów (przede wszystkim kolejność wsiadania i wysiadania).

Plan dowozu uczniów od dnia 1 lutego br. w załączeniu.

Plan dowozów uczniów klas I-III

w dniach 18-29 stycznia 2021 r.

Plan dowozów w załączeniu.

Konkurs Pięknego Czytania

Dnia 17 grudnia br. w bibliotece szkolnej odbył się Finał Konkursu Pięknego Czytania dla uczniów kl. IV-VIII. Ze względu na pandemiczną sytuację, nie mógł on przebiegać w takiej formie, jak dotychczasowe edycje. W związku z tym finaliści, wybrani przez polonistki w etapie klasowym ( po dwóch uczniów z każdej klasy), nadesłali do biblioteki nagrania czytanych fragmentów książek. Jury w składzie: Maria Szpurka, Krzysztof Kasperczak i Magdalena Andrzejewska po odsłuchaniu 30 nagrań, wybrało tegorocznych laureatów.

Oto mistrzowie pięknego czytania z poszczególnych klas:

kl. IV - Monika Nowak

kl. V - Magdalena Demuth

kl. VI - Oliwia Dolata

kl. VII - Marta Bzdęga

kl. VIII - Aleksandra Piechocka

Po raz pierwszy podczas Konkursu Pięknego Czytania komisja konkursowa jednogłośnie przyznała nagrodę Grand Prix, a jej szczęśliwą posiadaczką została ósmoklasistka Zofia Selwod. Zosia zachwyciła jurorów nie tylko poprawnością i starannością czytanego tekstu, ale także nietuzinkową, oryginalną interpretacją. Po powrocie do szkoły mistrzowie pięknego czytania otrzymają nagrody książkowe, a wszyscy finaliści pamiątkowe dyplomy.

Wyjątkowo długą, tegoroczną przerwę świąteczną, połączoną z feriami warto wykorzystać m.in. na czytanie KSIĄŻEK. Jak zalecał Voltaire:

"Czytajmy i tańczmy. Te dwie rozrywki nigdy nie wyrządzą światu krzywdy". Zatem do dzieła !!!

Attachments:
Download this file (KPCZ 2020  fot.JPG)KPCZ 2020 fot.JPG[ ]2534 kB
Download this file (KPCZ fot 2020.jpg)KPCZ fot 2020.jpg[ ]839 kBOdsłon artykułów:
1403030