Aktualności

KOLĘDOWALI W KATEDRZE

       W sobotę, 14 stycznia, w Poznańskiej Katedrze, po raz 27 odbyło się kolędowanie flażolecistów ŚLADAMI TRZECH KRÓLI. Podczas nabożeństwa, któremu przewodniczył arcybiskup Stanisław Gądecki, kilkuset flażolecistów z różnych zakątków Polski, przy akompaniamencie organów, wykonało najpopularniejsze polskie kolędy.  Wspólne muzykowanie, w jednym z najpiękniejszych zabytków Polski, pozwoliło głębiej przeżyć  i zakończyć czas Bożego Narodzenia. 

Konkurs - „Mój Anioł”

W styczniu został rozstrzygnięty klasowy konkurs pt. „Mój Anioł”. W konkursie brali udział uczniowie z klasy 1b. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy ukazującą postać anioła, według własnych wyobrażeń. Prace były wykonane w sposób oryginalny i wyjątkowy. Celem konkursu było m. in. kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Ostatecznie powołana komisja, w składzie Gracja Dworacka i Barbara Kubiak, wyłoniła zwycięzców. Nagrody zdobyli:

I miejsce Adrian Gościański

II miejsce Liwia Kamińska

III miejsce Julia Andrzejewska

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Attachments:
Download this file (IMG_20230105_120100_8.jpg)IMG_20230105_120100_8.jpg[ ]4280 kB
Download this file (IMG_20230105_120147_1.jpg)IMG_20230105_120147_1.jpg[ ]4413 kB
Download this file (IMG_20230105_153543_0.jpg)IMG_20230105_153543_0.jpg[ ]4195 kB

"Rodzina jest najważniejsza" -

jubileusz grupy teatralnej "Na Fali"

     W sobotę 10 grudnia 2022 roku w GCKiR w Krobi grupa teatralna "Na Fali" świętowała jubileusz 20-lecia istnienia. Z tej okazji odbyła się premiera spektaklu zatytułowanego "Urodziny Janiny". Było to już szóste widowisko gwarowe przygotowane przez grupę ( wcześniejsze tytuły to: "Pa, pa , jade do Spa", "Jeszcze aby jedna zima", "Janina, dej żyć!", "EkoJanina", "Szafa kwiczy i w tango"). Tym razem wystąpiło 15 aktorów, w tym 12 absolwentów, będących w wieku od 10 do 30 lat, reprezentujących 5 grup. Nad 1,5 godzinnym przedstawieniem młodzi aktorzy intensywnie pracowali od sierpnia 2022 roku. Było to dla nich nie lada wyzwanie, chociażby ze względów logistycznych (studia w różnych miastach, w różnym trybie, liczne obowiązki zawodowe, rodzinne, osobiste ). Jednak ogromne zaangażowanie, świadomość wytyczonego celu i poczucie odpowiedzialności pomogły w zrealizowaniu przedsięwzięcia. Za trud, włożony w przygotowanie widowiska, aktorzy zostali nagrodzeni owacjami na stojąco. Licznie zgromadzona publiczność bawiła się doskonale i nie szczędziła braw występującym oraz miłych słów po premierze. Podobnie było w niedzielę 11 grudnia br. , gdy aktorzy jeszcze dwukrotnie zagrali jubileuszowy spektakl przy pełnej obsadzie widowni.

     "Urodziny Janiny" to kolejna część rodzinnych perypetii Babci Janiny i pozostałych domowników: Kazi, Leona, Jagody, Ilonki, Pawełka oraz Ciotki Włady i Szarloty. Akcja rozgrywa się wokół przygotowań do uroczystości 85 urodzin tytułowej bohaterki. Ta ostatnia oponuje i chce, by impreza urodzinowa odbyła się w zaciszu domowym, przy tradycyjnym menu na stole, a nie w restauracji, serwującej wyszukane i dziwne dania. W międzyczasie na domowników spada, jak grom z jasnego nieba, niespodziewana wiadomość. Okazuje się, że niebawem rodzina powiększy się , gdyż Kazia i Leon spodziewają się kolejnego potomka. Babcia Janina nie kryje zadowolenia i od razu upatruje w nim wymodlonego następcy - prawdziwego gospodarza, który wreszcie godnie przejmie ojcowiznę. Pointa spektaklu jest wyraźnie zarysowana - dbajmy o nasze rodziny, o relacje w nich, szanujmy się nawzajem, pomimo dzielących nas różnic, nie zaniedbujmy tego, co naprawdę ważne, goniąc za blichtrem i pseudo wartościami, które oferuje nam współczesny świat. Tytułowa bohaterka wita przybyłych na urodziny gości w stroju biskupiańskim, pokazując przywiązanie i wierność rodzimej tradycji oraz wypowiadając znamienne słowa: "Rodzina jest najważniejsza". Pod koniec spektaklu na scenie pojawiło się , prócz występujących, też wielu aktorów - absolwentów z różnych grup, działających na przestrzeni 20 lat. Przybyli, by złożyć jubilatce życzenia, ale przede wszystkim, by wspólnie z grupą "Na Fali" świętować jubileusz, mając świadomość przynależności do teatralnej rodziny... Finalnym punktem widowiska był występ zespołu muzycznego Akcent. W rolę Zenka Martyniuka wcielił się tym razem wicedyrektor Krzysztof Kasperczak, który w prezencie urodzinowym dla Janiny żywiołowo wykonał utwór "Życie to są chwile" przy "akompaniamencie" Szymona Wieczorka i wtórze rozbawionej widowni. Spektakl wzbogacony został filmem,nagranym z udziałem aktorów oraz lokalnego przedsiębiorcy, by zaakcentować też aktualne problemy mieszkańców.

     Po premierze spektaklu nastąpił uroczysty i jednocześnie oficjalny moment jubileuszowy . Założycielka grupy "Na Fali" podziękowała wszystkim aktorom za wspólne wędrowanie teatralną drogą i dzielenie pasji. Ponadto wyraziła wdzięczność dla instytucji i osób, które bezinteresownie wspierały, w różnej formie na przestrzeni 20 lat, działalność grupy "Na Fali". Następnie spłynęły na jej ręce oraz aktorów liczne gratulacje, podziękowania, miłe i zarazem budujące słowa o zasadności podejmowanych przez nich działań na rzecz lokalnej społeczności. Jubileuszowy wieczór dostarczył wielu emocji i wzruszeń. Zorganizowany został przede wszystkim z myślą o aktorach, ale także i o widzach. Jak zawsze ani jedni, ani drudzy nie zawiedli - spisali się na medal. Miłą niespodzianką dla instruktorki grupy była przygotowana przez aktorów prezentacja, w której pięknie podsumowali 20-letnią, wspólną, teatralną przygodę . Najbardziej wzruszające były słowa: " Czego możemy Pani życzyć? - Nos mosz, to wszystko Pani mosz!".

     Po części oficjalnej widzowie chętnie oglądali w holu kina wystawę rejestrującą działalność i dorobek grupy teatralnej "Na Fali". Ponadto mogli wypić kawę i zjeść domowe ciasto, przygotowane przez Mamy występujących.

Dokumentacja fotograficzna: Łukasz Wajnert

SERCE TO NAJLEPSZY DROGOWSKAZ !

W niedzielę 4 grudnia 2022 r. młodsza grupa teatralna, działająca przy bibliotece Szkoły Podstawowej w Krobi, zaprezentowała spektakl „Gdzie jesteś Święty Mikołaju?” w reżyserii Magdaleny Andrzejewskiej. Bardzo licznie zgromadzona publiczność w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi nagrodziła ogromnymi brawami udany debiut sceniczny młodych adeptów sztuki teatralnej, a Ci ostatni mieli rzeczywiście powód do dumy. Jak sami mówili nie spodziewali się tak imponującej frekwencji na widowni. W związku z tym pojawił się mały stres, ale też i motywacja, by pokazać się z jak najlepszej strony. Poszukiwaniami tytułowego bohatera spektaklu zajęły się na scenie skrzaty, które zaspały i nie zdążyły na akcję pakowania prezentów z Mikołajem. Postanawiają go więc odnaleźć i w tym celu wyruszają w drogę. Znajdują kierunkowskaz, ale jest on przewrócony i trudno z niego skorzystać. Wskazuje bowiem aż trzy kierunki: Antarktydę, Laponię i Biegun Północny. Po wielu perypetiach ostatecznie poszukiwania kończą się happy endem. Prawdziwy Święty Mikołaj przybywa, wybacza skrzatom i bałwankowi ich opieszałość oraz wypowiada bardzo ważne dla każdego z nas słowa, będące zarazem pointą spektaklu. Kierujmy się w życiu, we wszystkich działaniach i decyzjach, sercem, inne drogowskazy nie będą nam wówczas potrzebne. Aktorzy na czele ze Świętym Mikołajem poczęstowali najmłodszych widzów cukierkami. Przedstawienie ubogacił pokaz taneczny Mikołajek - uczennic z klasy 1a, pod kierunkiem Hanny Hoski, która też wykonała piękną scenografię. Na koniec występ chórku DoReMi, prowadzonego przez Małgorzatę Kasprzak, wprowadził wszystkich w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Konkurs plastyczny „Moja bombka” rozstrzygnięty!!

Dzień 6 grudnia był dniem wyjątkowym dla uczniów. W tym dniu dzieci klas 1-3 przystąpiły do szkolnego konkursu pt: „Moja bombka”.  Każda klasa wykonywała prace plastyczną w postaci bombki choinkowej; format płaski oraz wykonanie pracy z wykorzystaniem różnorodnych technik i materiałów. Z każdej klasy zostało wybranych po 10 prac. Wszystkie bombki były oryginalne, ciekawe, wykonane z różnego rodzaju materiału i nawiązywały do tradycji Bożego Narodzenia. Nagrodzonych zostało 5 bombek, oraz  5 bombek wyróżnionych. Decyzja nie należała do najłatwiejszych, ponieważ wszystkie prace były niepowtarzalne. Brano pod uwagę estetykę wykonania, pomysł, oryginalność, wrażenie artystyczne oraz pomysłowość dzieci. Spośród stu pięknych prac, które można oglądać na holu szkolnym nagrodzono następujących uczniów:

-Zuzanna Kędziora –kl. 3a

-Tomasz Bogusz kl. 3a

-Zuzanna Włudarczyk kl.1a

-Blanka Celka kl. 1 a

-Lena Majewska kl. 1 a

Wyróżnienie otrzymali:

-Nikodem Podkowski kl. 3c

-Zuzanna Demuth kl. 1a

-Zuzanna Sarbinowska kl. 2a

-Laura Dudek kl. 3b

-Kuba Kordek kl. 2b

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Dzieciom dziękujemy za zaangażowanie, kreatywność i ciekawe pomysły, a wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Odsłon artykułów:
1869459


https://docomomobrasil.com/rtp-slot/https://docomomobrasil.com/slot-server-luar/https://revista.sthembrasil.com/slot-deposit-dana/https://journals.woundscanada.ca/slot-deposit-pulsa/http://docomomobrasil.com/slot-demo/https://ncst.mw/slot-demo-pragmatic/http://ojs3.bkstm.org/js/slot-demo/http://ojs3.bkstm.org/js/slot-deposit-dana/http://mv-conference.phonepulse.ie/https://jurnal.warnasulsel.com/pages/slot-luar-negeri/https://ncst.mw/slot-bonus/https://ncst.mw/togel-online/https://kustwudil.edu.ng/wp-content/uploads/slot-demo/https://v-rouge.com/slot-server-luar/https://www.ncst.mw/wp-content/plugins/bar/https://biologi.ipb.ac.id/~ojsbio/pages/slot-deposit-dana/https://sparkling.kaltimprov.go.id/frontend/slot-deposit-pulsa/https://sidapro.fsb.ung.ac.id/idn-slot/https://sparkling.kaltimprov.go.id/frontend/mpo-slot/https://docomomobrasil.com/slot-deposit-pulsa/https://docomomobrasil.com/slot-deposit-pulsa/https://www.poponguine.info/wp-content/slot-gacor/