KONKURS WIEDZY O PATRONIE

W tym roku odbyła się w naszej szkole 40. edycja Konkursu Wiedzy
o Patronie
. Wzorem lat ubiegłych konkurs miał dwa etapy. W I etapie udział wzięli niemal wszyscy uczniowie klas III, VI i VIII.

Eliminacje w klasach trzecich odbyły się stacjonarnie – uczniowie odpowiadali pisemnie na pytania dotyczące życia i działalności Józefa Zwierzyckiego oraz historii szkoły.
I etap konkursu w klasach VI i VIII ze względu na obowiązującą naukę zdalną, wyjątkowo w tym roku, odbył się on-line na testportalu.
Z każdej grupy wiekowej do finału zostali zakwalifikowani uczniowie, którzy uzyskali największą ilość punktów. Byli to:

Attachments:
Download this file (IMG_6665.JPG)IMG_6665.JPG[ ]2872 kB
Download this file (IMG_6667.JPG)IMG_6667.JPG[ ]2862 kB
Download this file (IMG_6669.JPG)IMG_6669.JPG[ ]2612 kB
Download this file (IMG_6677.JPG)IMG_6677.JPG[ ]2695 kB

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY- wyniki

Dnia 19 marca z okazji Dnia Wiosny odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny
pt: „Pani Wiosna” adresowany dla uczniów klas I-III.

Celem konkursu było:

- promowanie talentów plastycznych dzieci,
- prezentowanie twórczości plastycznej dzieci,
- rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej, inspirowanej pięknem otaczającego świata,
- czerpanie radości dzieci z efektów własnych działań twórczych.

Organizatorkami konkursu były wychowawczynie klasy
Ic  i 2a:
Anna Sobczyńska oraz Hanna Hoska.

„Cała Polska czyta dzieciom”

Uczniowie nauczania zintegrowanego uczestniczyli w lutym w spotkaniach czytelniczych w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Pierwszoklasiści mieli okazję poznać wesołego Ryjka, bohatera jednego z opowiadań W. Widłaka. Ryjek udowadnia, że dzielenie się dobrym humorem z innymi to prosta, a zarazem wielka sprawa. Zachęca wszystkich, by skorzystali z jego strategii przekazywania dobrego nastroju poprzez podskakiwanie…. Drugoklasiści zapoznali się z jedną z przygód Franklina – znanego żółwika, który lubił się rządzić, dyrygować kolegami, egoistycznie podejmować decyzje. Musiał dużo pracować nad sobą, by małymi krokami uczyć się współpracy oraz poszanowania zdania innych. Uczniowie klas trzecich z kolei wysłuchali bajki terapeutycznej D. Stańczuk „Razem łatwiej i przyjemniej”. Główny bohater – mały Puchacz przeżywa dylematy szkolne. Jest najlepszym uczniem w klasie, ale brakuje mu kolegów. Jego rozległa wiedza wcale nie ułatwia życia, wręcz odwrotnie – jest powodem wielu jego wewnętrznych rozterek, narastania niezadowolenia i frustracji. Na szczęście mądrość Puchacza została właściwie spożytkowana, dzięki dobrej taktyce zastosowanej przez nauczycielkę. Postawiła ona na współpracę, a nie rywalizację klasową. Sprawdziła się życiowa mądrość: „Współpraca się opłaca”.

Attachments:
Download this file (laureaci z kl. 3.jpg)laureaci z kl. 3.jpg[ ]5124 kB
Download this file (laureaci z kl.2.jpg)laureaci z kl.2.jpg[ ]4665 kB
Download this file (laureaci zkl.1.jpg)laureaci zkl.1.jpg[ ]4218 kB

Teatr dłoni

W środę 10 lutego uczennice należące do grupy "Na Fali" uczestniczyły w warsztatach teatralnych, w formie online, zorganizowanych przez Teatr "Ateneum" z Katowic. Podczas 2-godzinnych zajęć młode aktorki poznawały tajniki i możliwości szeroko pojętego teatru dłoni. Uczyły się wyrażania emocji, naśladowania zwierząt oraz ptaków za pomocą odpowiedniego ułożenia i wprowadzenia w ruch dłoni. Ponadto tworzyły formę teatralną z rękawiczek, a następnie prezentowały spontaniczne etiudy przy jej użyciu. W dalszych działaniach dziewczyny nawiązywały relacje pomiędzy wykreowanymi formami w poszczególnych okienkach platformy. Przypominało to przypadkowe spotkania sąsiadek na swoich balkonach, które wyszły na moment powiesić pranie, dowiedzieć się czegoś nowego, zobaczyć, jaka jest pogoda, odpocząć, pooddychać świeżym powietrzem lub po prostu popatrzeć. Było to jedno z zadań aktorskich, doskonalące możliwości improwizacji i błyskawicznego reagowania. Niecodzienne warsztaty z wykorzystaniem dłoni to z pewnością nowe doświadczenie dla młodych aktorek. Oprócz sporej dawki nowej wiedzy, stanowiło też okazją do dobrej i kreatywnej zabawy.

Klasowy Konkurs Recytatorski w klasie Ic

        

              Dnia 24 lutego odbył się kolejny już konkurs w naszej klasie. Tym razem dzieci zaprezentowały się jako recytatorzy swoich ulubionych wierszyków. Klasowy Konkurs Recytatorski był dla uczniów klasy Ic nie lada przeżyciem. Uczniowie przygotowywali się blisko miesiąc, aby w ustalonym dniu wypaść z jak najlepiej. Dzieci recytowały wiersze z wielkim zaangażowaniem oraz chęcią pokazania się z jak najlepszej strony. Uczniowie wspaniale prezentowali swoje zdolności artystyczne oraz umiejętności pięknego operowania słowem. Pierwszaki byli bardzo dobrze przygotowani. Swoimi interpretacjami przenieśli zebranych w sali do kolorowego i wesołego świata fantazji, do świata piękna, wdzięku i elegancji. Poziom konkursu był wysoki, a więc komisja miała nie lada wyzwanie przy wyborze zwycięzców. Recytacje uczestników zasługiwały na najwyższą pochwałę i były nagradzane gromkimi brawami. Komisja w składzie: Anna Sobczyńska oraz Pani Magdalena Andrzejewska.
Jury wyłoniło trzech zwycięzców:

- Martyna Budkowska
- Florentyna Karolczak
- Tomasz Dąbrowski

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami, a troje zwycięzców dodatkowo nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców.

 Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

 

Attachments:
Download this file (20210224_084848.jpg)20210224_084848.jpg[ ]4125 kB
Download this file (20210224_085438.jpg)20210224_085438.jpg[ ]3592 kBOdsłon artykułów:
1454943