Aktualności

DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK – 8 MAJA

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek klasa 2c przygotowała niespodziankę dla naszych pań bibliotekarek: p. Justyny i p. Magdy. Uczniowie przygotowali laurki, zaśpiewali paniom „100 lat” i wręczyli po kwiatku. Panie były zaskoczone i wzruszone niespodzianką przygotowaną przez uczniów i wychowawcę. Dziękujemy pani Justynie i pani Magdzie za serce, które wkładają w swoją pracę. Życzymy samych radosnych chwil oraz satysfakcji i radości z wykonywanej pracy!

"Sleeveface - Ubierz się w książkę"

W marcu biblioteka szkolna ogłosiła konkurs fotograficzny pod hasłem "Sleeveface - Ubierz się w książkę", przeznaczony dla uczniów klas 4-8 oraz dla nauczycieli. Zadanie konkursowe polegało na wyszukaniu w domowych biblioteczkach książki, której okładkę uda się precyzyjnie zestawić z twarzą lub inną częścią ciała, by tworzyły złudzenie spójnej całości. Następnie należało poprosić kogoś o wykonanie zdjęcia i przesłać je do biblioteki. Konkurs został ogłoszony z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Miał na celu przede wszystkim zaakcentowanie, że książka wciąż nam towarzyszy i że nadal może być fantastycznym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Ponadto była to też okazja, by zainspirować uczestników do wykonania czegoś nowego, innego, pobudzić ich kreatywność czy może po prostu oderwać od nauki zdalnej. W konkursie wzięło udział 18 uczniów oraz 6 nauczycieli. Wszyscy przesłali bardzo ciekawe prace. Należą im się wielkie brawa za oryginalne pomysły, aranżację tła ( zdjęcia wykonano w plenerze lub w pomieszczeniu) i zaangażowanie. 8 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotek i Bibliotekarza. Tego dnia komisja konkursowa dokonała oceny prac, przyznając 18 naród i 6 wyróżnień.

Nagrody: Nikodem Kaniewski , Maksymilian Kasprzak, Lena Kreczmer, Maria Kubiak, Marcel Majewski, Maja Maślankowska, Emilia Nowak, Monika Nowak, Antonina Olejnik, Wiktor Paszkier, Emilia Poprawska, Maja Włodarczyk

Wyróżnienia: Mikołaj Andrzejczak, Wiktoria Kokocińska, Wiktor Łabędzki, Michał Nawotka, Aleksandra Piechocka, Tomasz Sikorski.

Nagrody - nauczyciele: Agata Bryl, Angelika Kasprzak, Małgorzata Kasprzak, Dariusz Kreczmer, Katarzyna Płaczek- Kowalska, Sylwia Wałkiewicz.

Prace konkursowe można podziwiać na wystawie w holu szkoły. Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców zostaną wręczone w czerwcu, po powrocie uczniów do szkoły. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wspólną zabawę z KSIĄŻKĄ w roli głównej!!!

Jak zawsze zachęcamy do czytania książek. Jednym z patronów 2021 r. jest Stanisław Lem. Może warto przywołać jego słowa odnośnie czytania:

" Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile  jakieś meble już w niej przed lekturą stały". Zatem czytajmy i "meblujmy" nasze głowy... z głową.

Attachments:
Download this file (IMG_6942 (1).jpg)IMG_6942 (1).jpg[ ]2079 kB
Download this file (IMG_6943 (2).jpg)IMG_6943 (2).jpg[ ]1990 kB
Download this file (IMG_6944 (1).jpg)IMG_6944 (1).jpg[ ]2164 kB
Download this file (IMG_6945.jpg)IMG_6945.jpg[ ]2046 kB

Akcja #DzieńFlagi

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Biało-czerwona flaga to jeden z naszych symbolowi narodowych, za który nasi przodkowie walczyli i umierali.

Z tej okazji została zorganizowana akcja pt.: #DzieńFlagi. Tegorocznego szkolne przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez nauczycieli: Jolantę Musielską, Grację Dworacką i Artura Pacanowskiego, na które pozytywnie odpowiedziało wielu uczniów.

Laureatami akcji #DzieńFlagi zostali:

1 miejsce - Filip Nowak 1c

2 miejsce - Magdalena Nowak 2c

3 miejsce - Maja Konys 1c

Wyróżnienia:

Aleksandra Łąkowska 2a

Nikodem Sobczyński 2a

Józef Gryczka 1b

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i gratulujemy pięknej patriotycznej postawy!

Konkurs - "Moja ozdoba wielkanocna"

 

Święta Wielkiej Nocy to dla wszystkich ludzi czas bardzo rodzinny, radosny i bardzo kolorowy. Na stołach i półkach w naszych domach pojawiają się barwne pisanki, zajączki wielkanocne, żółte kurczaczki.

W tym roku z okazji Świąt Wielkanocnych ogłosiliśmy konkurs plastyczny pt „Moja ozdoba wielkanocna”. Spośród dziesiątek nadesłanych prac wyłoniliśmy trzech zwycięzców oraz trzy prace, które wyróżniliśmy.

I miejsce zajęła uczennica klasy 3a – Hania Wróblewska

II miejsce przypadło uczennicy klasy 1a – Kasi Niewmierzyckiej

III miejsce zajął uczeń klasy 2c – Szymon Skrzypalik

Wyróżnienia trafiły w ręce:

- Julii Piotrowiak – klasa 3a

- Antoniego Huchraka – klasa 2d

- Rity Sławińskiej – klasa 2a

 

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

 

Organizatorzy: Jolanta Musielska, Gracja Dworacka, Artur Pacanowski.

Dzień Ziemi w klasie 2c

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi – międzynarodowe święto, przypominające o ochronie środowiska. W tym dniu, na zajęciach, uczniowie klasy 2c z wychowawczynią byli ubrani w kolorze zielonym. Z tej okazji dzieci przygotowały m. in. plakaty na podstawie piosenki „Imieniny Ziemi”, którą poznały podczas zajęć. Przez cały tydzień uczniowie brali czynny udział w rozmowach na temat ochrony naszej planety, smogu czy segregacji śmieci. Na koniec zajęć dzieci rozwiązały „Quiz ekologiczny” – online przygotowany przez wychowawcę.  Zajęcia rozbudziły aspiracje uczniów w zakresie zdobywania wiedzy przyrodniczej, zwiększyły zainteresowania własnym środowiskiem, potrzebą jego ochrony.

„ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI TV ŻYRAFA, FILM EDUKACYJNY DLA DZIECI” - https://www.youtube.com/watch?v=akRWU9EZXKs

 

Ziemia, to wspólny dom, dlatego dbajmy o nią każdego dnia!

Attachments:
Download this file (DZIEŃ ZIEMI - KLASA 2c.jpg)DZIEŃ ZIEMI - KLASA 2c.jpg[ ]354 kB
Download this file (IMG_20210422_115512_5.jpg)IMG_20210422_115512_5.jpg[ ]2729 kBOdsłon artykułów:
1635240