Aktualności

Nagroda aktorska dla Weroniki

12 maja br. aktorzy z grupy teatralnej "Na Fali" uczestniczyli w finale XVIII Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Teatralnej "Maska" w Nowym Folwarku. Wcześniej przeszli pozytywnie kwalifikacje na podstawie nadesłanego nagrania spektaklu i znaleźli się w finale w grupie 5 zespołów, wybranych z różnych stron Polski. Była to dla nich przede wszystkim okazja, by po okresie pandemii wrócić do grania w realu na scenie i konfrontacji swoich możliwości z kolegami z innych zespołów teatralnych. Z 8 aktorów - ósmoklasistów aż 5 było debiutantami, którzy pierwszy raz zagrali 24 kwietnia br. na scenie Gminnego Centrum Kultury w Krobi, prezentując spektakl "Bajzel na kółkach". Z przeglądu wrócili bogatsi o nowe doświadczenia i znajomości. Mieli możliwość obejrzenia przedstawień dość trudnych w odbiorze, z bardzo ograniczonym słowem, rozbudowaną symboliką, grą świateł, wybijanym na różne sposoby na scenie rytmem. Tym razem nie udało się zająć miejsca na podium, ale uczestnictwo w finale konkursu ogólnopolskiego było już dla naszych aktorów dużym sukcesem. Ponadto Weronika Przybył z kl. 8d otrzymała nagrodę aktorską za rolę Hesi. W ten sposób Weronika pięknie kończy swoją przygodę z teatrem w naszej szkole. W grupie "Na Fali" działała z ogromnym zaangażowaniem od klasy pierwszej SP, a więc przez osiem lat, godnie reprezentując szkołę i gminę w wielu konkursach teatralnych, gwarowych oraz wcielając się w różne role. 

Attachments:
Download this file (bajzel na kółkach grupa.jpg)bajzel na kółkach grupa.jpg[ ]272 kB
Download this file (Weronika.jpg)Weronika.jpg[ ]274 kB

"Życie jest piękne i to ono mija, nie my..."

W piątek 10 czerwca br. w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi amatorska grupa teatralna CZOPKI Z GŁÓW zaprezentowała spektakl "Carpe diem". W skład trupy wchodzą absolwenci, nauczyciele, pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej w Krobi, przygotowujący raz po raz autorskie realizacje teatralne. Premiera wspomnianego przedstawienia miała miejsce 14 maja br. z okazji 40-lecia nadania szkole imienia prof. J. Zwierzyckiego. Gminne Centrum Kultury zapraszając mieszkańców na to wydarzenie zamieściło na facebookowym profilu informację: "Jedyna taka grupa, jedyni tacy aktorzy". Poprzeczka została więc wysoko postawiona i aktorzy-amatorzy mieli nie lada wyzwanie, by tę zareklamowaną wyjątkowość zaprezentować widowni. A ta ostatnia nie zawiodła. Sala widowiskowa w piątkowy wieczór dosłownie pękała w szwach i nie było żadnego wolnego miejsca, nawet na schodach. Na początek w nieco refleksyjny nastrój wprowadził publiczność występ szkolnego chóru DoReMi pod kierunkiem Małgorzaty Kasprzak. Następnie kurtyna poszła w górę i do akcji wkroczyli aktorzy, którzy przenieśli widzów w czasie do początków lat 80-tych minionego wieku. PRL-owskie akcenty widoczne były w strojach, scenografii, a także w samej treści przedstawienia. Widzowie niezwykle żywiołowo reagowali, śledząc perypetie rodzinne Basi i Mariana oraz ich dzieci. Spektakl wzbogacony został krótkim filmem, nagranym z udziałem Sabinki i Zenona - dwóch bohaterów spektaklu, którzy poruszali się słynną niegdyś "wueską" z dworca PKP w kierunku Grabianowa. Wszystkie zmagania na scenie były nagradzane gromkimi brawami i salwami śmiechu, co dodawało jeszcze większej energii występującym. "Życie jest piękne i to ono mija, nie my. Po co się zamartwiać? Carpe diem" . Tymi słowami aktorzy zakończyli spektakl, zachęcając widzów do chwytania dnia, każdej chwili, do budowania pozytywnych relacji i optymistycznego stawiania czoła codziennym problemom. Kiedy aktorzy zbierali brawa, z widowni wszedł na scenę dyrektor Michał Ratajczyk i w pięknym stylu "ukołysał" rozentuzjazmowaną publiczność, śpiewając piosenkę "Nie liczę godzin i lat" z repertuaru Andrzeja Rybińskiego. Po spektaklu widzowie wsparli chorą na SMA Zuzię Sulecką ze Smogorzewa, wrzucając do puszki blisko 2700 zł. Za te dary serca serdecznie dziękują organizatorzy wydarzenia. Ponadto w holu kina wielkie zainteresowanie wzbudzała wspomniana, pięknie odrestaurowana, "wueska", którą użyczył na potrzeby realizacji Rafał Janowicz.

W przedstawieniu "Carpe diem" udział wzięli:

Basia - Marta Budkowska

Marian - Sławomir Gembiak

Sabina- Hanna Hoska

Antoś - Antoni Huchrak

Ilonka - Patrycja Kapała

Zenek - Andrzej Łakomy

Grażyna - Wiktoria Szczepaniak

Żaneta - Sylwia Wałkiewicz

Helenka - Alicja Włodarczyk

scenariusz i reżyseria: Magdalena Andrzejewska i Jolanta Szpurka

nagłośnienie: Janusz Nowak 

zdjęcia: Łukasz Wajnert

 

WYCIECZKA NAGRODOWA

Dnia 30 maja 2022 r. o godzinie 8.00 wyruszyliśmy na wycieczkę nagrodową w składzie: Amelia Balcerek, Karolina Idczak, Zofia Rejek, Oliwia Bryl, Michalina Kawczyńska, Joanna Ratajczyk, Oliwia Burzyńska, Wiktoria Kokocińska, Julia Marciniak, Martyna Nowacka, Karolina Palczun, Weronika Przybył, Mateusz Tatarek i Mikołaj Zaremba oraz w roli naszych opiekunów p. Justyna Matusiak i p. Patrycja Kapała. W miłej atmosferze udaliśmy się do kopalni uranu w Kletnie, gdzie spotkaliśmy się z naszym przewodnikiem – geologiem z ING Uniwersytetu Wrocławskiego – panem dr Stanisławem Madejem. 

Attachments:
Download this file (IMG_0019.JPG)IMG_0019.JPG[ ]7067 kB
Download this file (IMG_0033.JPG)IMG_0033.JPG[ ]4727 kB
Download this file (IMG_0129.JPG)IMG_0129.JPG[ ]5649 kB
Download this file (IMG_2187.JPG)IMG_2187.JPG[ ]3011 kB
Download this file (IMG_2236.JPG)IMG_2236.JPG[ ]6911 kB
Download this file (IMG_2243.JPG)IMG_2243.JPG[ ]7413 kB
Download this file (IMG_2263.JPG)IMG_2263.JPG[ ]7828 kB

Czytaj więcej: WYCIECZKA NAGRODOWA

"W domu wszyscy będziemy szczęśliwsi"

Być czy mieć? Mieć czy być ? Te i inne istotne pytania postawili widzom w niedzielę 29 maja br. aktorzy, działający od niedawna przy GCKiR w Krobi, podczas prezentacji spektaklu pt. "Bajka o szczęściu". Młodzi adepci sztuki teatralnej to uczniowie z kl.3-7 z gminy Krobia (głównie uczniowie naszej szkoły), którzy przygotowywali wspomniane przedstawienie blisko 4 miesiące. Dla większości z nich był to sceniczny debiut przed tak dużą publicznością. Z zadania wywiązali się doskonale, otrzymując gromkie brawa od widzów. "Bajka o szczęściu" opowiada historię ubogiego staruszka, który lekkomyślnie pozbywa się się trzech swoich wiernych przyjaciół: Myszki, Kogucika i Świnki. W ich miejsce nabywa od przypadkowego handlarza przedmioty, które, jak się szybko okazuje, nie mają wielkiej wartości i cieszą go tylko przez chwilę. Następnie wyrusza w daleką drogę, podczas której spotyka kolejnych bohaterów: biedną kobietę, śmierć i klowna. Rozmowy z nimi utwierdzają go w przekonaniu, że postąpił bardzo źle. W końcowej części spektaklu mocno wybrzmiewają jakże istotne słowa, że przyjaźń nie jest na sprzedaż i że żadne przedmioty materialne nie są w stanie zastąpić przyjacielskich relacji. Przedstawienie realizowane było z myślą o najmłodszych z okazji Dnia Dziecka, jednak jego uniwersalne treści sprawiają, że jest ono dla widza w każdym wieku. Słowa Myszki: "W domu wszyscy będziemy szczęśliwsi" pozwalają nam odkryć na nowo prawdę, jak ważny jest dom, jak ważne jest to, by mieć zawsze gdzie i do kogo wracać nawet po najcudowniejszych podróżach i przygodach. Piękną scenografię do spektaklu wykonała Hanna Hoska. W poniedziałek 30 maja br. "Bajkę o szczęściu" obejrzeli uczniowie kl. 1-3 naszej szkoły i dzieci z Przedszkola "Stokrotka".

Obsada:

Staruszek - Maria Radczyk

Myszka - Alicja Włodarczyk

Świnka - Maja Maślankowska

Kogucik - Maja Włodarczyk

Handlarz - Gabriela Jańczak

Klown - Witold Merda

Uboga Kobieta - Roksana Czernik

Śmierć- Aleksandra Palczun

Diabeł i sprzedawca Internetu - Zuzanna Krzyżostaniak

Anioł i sprzedawca Internetu - Gabriela Jurkowska

scenariusz - na podstawie Izabeli Degórskiej

reżyseria - Magdalena Andrzejewska

nagłośnienie - Janusz Nowak

Attachments:
Download this file (DSC_0661.JPG)DSC_0661.JPG[ ]3222 kB
Download this file (DSC_0682.JPG)DSC_0682.JPG[ ]3898 kB
Download this file (DSC_0685.JPG)DSC_0685.JPG[ ]4637 kB
Download this file (DSC_0720.JPG)DSC_0720.JPG[ ]3483 kB
Download this file (DSC_0813.JPG)DSC_0813.JPG[ ]3242 kB
Download this file (DSC_0823.JPG)DSC_0823.JPG[ ]3002 kB
Download this file (DSC_0837.JPG)DSC_0837.JPG[ ]3505 kB
Download this file (received_5833304956690998.jpeg.jpg)received_5833304956690998.jpeg.jpg[ ]326 kB

"Jak nie czytam, jak czytam"

W środę 8 czerwca br. o godz.11.30 cała społeczność naszej szkoły zgromadziła się na boisku szkolnym, trzymając w rękach książki. Rzadki to dziś widok, gdy ludzie patrzą w książki, a nie w telefony... Biblioteka szkolna, która była organizatorem tego przedsięwzięcia, po raz drugi włączyła szkołę w ogólnopolską akcję czytelniczą: "Jak nie czytam, jak czytam - bijemy rekord czytania w jednym momencie". Jest to symboliczne działanie zainicjowane w 2016 roku przez miesięcznik "Biblioteka w Szkole". Ma na  celu wzięcie do ręki książek przez uczestników i pokazanie, że książka jest wciąż ważna i nadal nam towarzyszy, choć ma ogromną konkurencję w dzisiejszym świecie. 

Na znak dany przez wicedyrektor Katarzynę Płaczek - Kowalską uczestnicy akcji najpierw po cichu, a następnie wszyscy jednocześnie na głos czytali przez kilka minut fragment ulubionej, aktualnie czytanej lub dowolnej, wypożyczonej z biblioteki w dniu akcji KSIĄŻKI. Na koniec w geście solidarności książki zostały podniesione do góry, by przypomnieć nam o ich istnieniu. Niektóre klasy przygotowały małe transparenty o treści: "Zostaw granie, czas na czytanie!" albo "Czytaj książki. Dinozaury nie czytały i powymierały", "Warto czytać".  Statystyki czytelnicze w Polsce nie napawają optymizmem. Aż 62 % Polaków po 15 roku życia nie czyta książek. 

Spróbujmy to zmienić, zaczynając od siebie... Zbliżają się wakacje. Warto przy okazji pakowania się na wyjazd pomyśleć o zabraniu książki :)

Attachments:
Download this file (IMG_5362.JPG)IMG_5362.JPG[ ]3553 kB
Download this file (IMG_5368.JPG)IMG_5368.JPG[ ]4150 kB
Download this file (IMG_5382.JPG)IMG_5382.JPG[ ]4050 kB
Download this file (IMG_5392.JPG)IMG_5392.JPG[ ]3403 kB
Download this file (IMG_5393.JPG)IMG_5393.JPG[ ]4225 kB
Download this file (IMG_5394.JPG)IMG_5394.JPG[ ]3362 kB
Download this file (IMG_5403.JPG)IMG_5403.JPG[ ]4806 kB
Download this file (IMG_5424.JPG)IMG_5424.JPG[ ]4711 kB
Download this file (IMG_5426.JPG)IMG_5426.JPG[ ]4387 kB
Download this file (IMG_5431.JPG)IMG_5431.JPG[ ]5326 kB







Odsłon artykułów:
1869425


https://docomomobrasil.com/rtp-slot/https://docomomobrasil.com/slot-server-luar/https://revista.sthembrasil.com/slot-deposit-dana/https://journals.woundscanada.ca/slot-deposit-pulsa/http://docomomobrasil.com/slot-demo/https://ncst.mw/slot-demo-pragmatic/http://ojs3.bkstm.org/js/slot-demo/http://ojs3.bkstm.org/js/slot-deposit-dana/http://mv-conference.phonepulse.ie/https://jurnal.warnasulsel.com/pages/slot-luar-negeri/https://ncst.mw/slot-bonus/https://ncst.mw/togel-online/https://kustwudil.edu.ng/wp-content/uploads/slot-demo/https://v-rouge.com/slot-server-luar/https://www.ncst.mw/wp-content/plugins/bar/https://biologi.ipb.ac.id/~ojsbio/pages/slot-deposit-dana/https://sparkling.kaltimprov.go.id/frontend/slot-deposit-pulsa/https://sidapro.fsb.ung.ac.id/idn-slot/https://sparkling.kaltimprov.go.id/frontend/mpo-slot/https://docomomobrasil.com/slot-deposit-pulsa/https://docomomobrasil.com/slot-deposit-pulsa/https://www.poponguine.info/wp-content/slot-gacor/