Szanowni Państwo,

w tym roku rekrutacja do szkół ponadpodstawowych bezie przebiegała inaczej niż w latach poprzednich. W związku z tym, w załącznikach znajdują się informacje dotyczące rekrutacji w powiecie gostyńskim.

Dodatkowo w załącznikach znajduje się materiał informacyjny Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi wraz z listem dyrektora Lecha Bema.


W sprawie rekrutacji do szkół w innych powiatach, informacji proszę szukać na stronach tych szkół.

FINAŁ KONKURSU WIEDZY O PATRONIE KLAS VI i VIII

11 marca – w  przeddzień urodzin Patrona szkoły odbył się w czytelni naszej biblioteki  Finał Konkursu Wiedzy o Patronie. Do finału zakwalifikowało się 10 uczniów z klas ósmych i 11 uczniów z klas szóstych. Uzyskali oni największą ilość punktów w eliminacjach pisemnych w swoich grupach wiekowych. Byli to:

W klasach VIII szkoły podstawowej

Marta  Siemowska
Zuzanna  Śląska
Jakub  Lisiecki
Klaudia  Puślednik
Waldemar  Dziedzic
Kacper  Polowczyk
Aleksandra  Giszczyńska
Kacper  Huchrak
Karol  Humerski
Zuzanna  Sojka

W klasach VI szkoły podstawowej

Agnieszka  Marcinkowska
Zofia  Rejek
Nikola  Andrzejewska
Bruno  Celka
Agata  Urbaniak
Oliwia  Bryl
Joanna  Ratajczyk
Oliwia  Burzyńska
Karolina  Palczun
Mikołaj  Zaremba
Mateusz Tatarek

Finał konkursu składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Zmagania finalistów klas VIII oceniało jury w składzie: p. Maria Kaźmierczak, p. Sylwia Wałkiewicz, p. Magdalena Andrzejewska, a klas VI: p. dyr. Krzysztof Kasperczak, p. Maria Kaźmierczak, p. Magdalena Andrzejewska. Konkurs przygotowała i prowadziła p. Justyna Matusiak.

Rezultatem współzawodnictwa było wyłonienie laureatów, którymi zostali:

W klasach VIII

I miejsce - Kacper Huchrak
II miejsce- Karol Humerski
III miejsce – Aleksandra Giszczyńska

W klasach VI

I miejsce - Oliwia Bryl
II miejsce – Karolina Palczun
III miejsce - Agnieszka Marcinkowska

Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców zostaną wręczone laureatom na uroczystości z okazji Święta Patrona.

Wszystkim uczestnikom, a szczególnie laureatom serdecznie gratulujemy!!!

KONKURS WIEDZY O PATRONIE KLAS III

10 marca odbyły się eliminacje pisemne Konkursu Wiedzy o Patronie klas III. Dzieci odpowiadały pisemnie na 16 pytań dotyczących życia i działalności prof. Józefa Zwierzyckiego. Większość uczniów była bardzo dobrze przygotowana do konkursu, a o kwalifikacji do finału decydowały małe różnice w uzyskanych punktach. Do finału zakwalifikowało się 13 dzieci. Są to:

Gabriela Jurkowska
Maja Maślankowska
Nina Mendyka
Michał Nawotka
Marcel Majewski
Wiktoria Stelmaszyk
Lena Kaczmarek
Aleksandra Palczun
Maria Radczyk
Wojciech Wajs
Mikołaj Jędryczkowski
Nikodem Patelka
Mateusz Siemowski

Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy!!!

Szanowni rodzice,

nie wszyscy uczniowie mają aktywne konta w Librusie. Dla rodziców tych osób przygotowałem formularz, który proszę wypełnić. W ciągu 24 godzin na podane przez Państwa adresy e-mail, zostaną przesłane loginy i hasła dzieci.

Link do formularza znajduje się tutaj

 

      SUKCES KAROLA !

              Dnia 10 marca 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyniu odbyła się II edycja konkursu powiatowego  GEOGRAFIA Z MATEMATYKĄ ZA PAN BRAT  pod patronatem Burmistrza Gostynia.

       Do konkursu przystąpiło 19 uczniów  klas VII i VIII z terenu powiatu gostyńskiego. Szkołę Podstawową w Krobi reprezentowało dwoje uczniów klasy ósmej Karol Humerski i Kacper Huchrak, którzy pod opieką pani Angeliki Kasprzak pilnie przygotowywali się pogłębiając wiedzę i rozwiązując zadania geograficzne. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się z  zadań matematycznych  i zadań geograficznych,które dominowały  i  niewątpliwie potrzebna była przy ich rozwiązaniu  wiedza matematyczna. Nasz uczeń Karol Humerski zajął II miejsce, podobnie jak w ubiegłorocznej edycji Kacper Huchrak, który także zajął II miejsce. 

Wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody rzeczowe.  Gratuluję Karolowi i już teraz zapraszam innych uczniów do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

                                                                    
Odsłon artykułów:
1402989