Projekt informatyczny IT for SHE

W październiku br. 20 uczniów i uczennic  klas czwartych i piątych z naszej szkoły wzięło udział w projekcie informatycznym IT for SHE zorganizowanym przez Fundację Edukacyjną PERSPEKTYWY oraz Polsko - Amerykańską Fundację Wolności. Jego celem było poszerzenie wiedzy uczniów z zakresu nowych technologii oraz zachęcenie do nauki programowania. Zajęcia odbywały się online i prowadzone były przez studentów Polsko - Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się co to są algorytmy i gdzie spotykamy się z nimi w życiu codziennym, dowiedzieli się co to jest programowanie blokowe, stworzyli swój pierwszy skrypt oraz nauczyli się tworzyć projekty w aplikacji Scratch. Lekcje przebiegały w bardzo miłej atmosferze, na zakończenie wszyscy uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz materiały do dalszej nauki. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zakwalifikować do kolejnej edycji tego projektu.

Komunikat Dyrektora - Wojewódzki Konkurs Matematyczny

     W załączeniu Komunikat Dyrektora Szkoły Podstawowej im. prof. Józefa Zwierzyckiego w Krobi w sprawie wyników etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego.

 

Komunikat Dyrektora - Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

     W załączeniu Komunikat Dyrektora Szkoły Podstawowej im. prof. Józefa Zwierzyckiego w Krobi w sprawie wyników etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego.

SZKOŁA DO HYMNU

        W środę 10 listopada, dzień poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości, w naszej szkole panowała niezwykle podniosła atmosfera.  Po krótkiej, okolicznościowej audycji, o godzinie 11.11, padła komenda "Szkoła do hymnu!". Wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego,  każdym jej zakątku, zaśpiewali uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. W ten sposób uczciliśmy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Komunikat Dyrektora - Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

     W załączeniu Komunikat Dyrektora Szkoły Podstawowej im. prof. Józefa Zwierzyckiego w Krobi w sprawie wyników etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego.

Attachments:
Download this file (09112101.PDF)09112101.PDF[ ]124 kBOdsłon artykułów:
1531747