Aktualności

Niecodzienna lekcja empatii
 
Dnia 12 stycznia 2016 r. wolontariusze pracujący społecznie w parku lub w przytulisku dla zwierząt oraz aktorzy należący do grupy „Na Fali” mieli okazję obejrzeć we Wrocławskim Teatrze Lalek wyjątkowy spektakl pt „Po sznurku”. Spektakl wyreżyserowany przez Joannę Gerigk, powstał w oparciu o teksty Piotra Gęglawego – cierpiącego na zespół Downa podopiecznego szczecińskiej fundacji Pod Sukniami. Wyczarowany na scenie przez bohaterów świat jest zabawny, absurdalny, niedorzeczny chwilami, ale też i wzruszający.

Czytaj więcej: Niecodzienna lekcja empatii

DOREMI na koncercie "OJ MALUŚKI, MALUŚKI"

W niedzielnie popołudnie, 17.01.16r, mieszkańcy Krobi i okolic licznie zgromadzili się w kościele parafialnym pw. Św Mikołaja, aby wysłuchać koncertu kolęd i pastorałek. Szkolny chor DOREMI zaprezentował się wraz z innymi chórami i zespołami działającymi na terenie naszej gminy. W wykonaniu naszego chóru zabrzmiały: "Chcę z Tobą spędzić święta" z repertuaru Majki Jeżowskiej, pastorałkę zespołu "U studni"-"Dziś z radością wszyscy śpiewajmy",żywiołowe " Z kopyta kulig rwie" z repertuaru "Skaldów" oraz  "Adiemus" Karla Jenkinsa, w którym partię solową zaśpiewała Marcelina Urbańska. DoReMi wykonał też jedną kolędę wspólnie z Liturgicznym Zespołem Śpiewaczym. Tegorocznym gościem specjalnym koncertu była góralska kapela"Istebna". W jej wykonaniu usłyszeć można było kolędy i pastorałki z Beskidu Ślaskiego , jak również te tradycyjne. Koncert zakończył się wspólnym śpiewaniem kolęd.



ŚLADAMI TRZECH KRÓLI 
XX SPOTKANIE FLAŻOLECISTÓW PRZY BETLEJEMSKIM ŻŁÓBKU

W dniu 9.01.2016r. w Poznańskiej Bazylice Archikatedralnej spotkali się flażoleciści z całej Wielkopolski, aby wspólnie kolędować przy żłóbku. Podczas nabożeństwa, pod przewodnictwem biskupa Grzegorza Balcerka, zabrzmiały najbardziej znane kolędy. W spotkaniu zagrało  ponad 1200 flażolecistów, wśród których znaleźli się również uczniowie klas VI z naszej szkoły. Po zakończonym nabożeństwie zwiedziliśmy Katedrę oraz wykonaliśmy pamiątkowe  zdjęcie z biskupem. Spotkanie zrobiło na nas ogromne wrażenie, a ilość grających przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. 
Wyniki etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla szkół podstawowych

7 stycznia 2016 roku w naszej szkole odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 60 uczniów z powiatów: gostyńskiego, rawickiego, kościańskiego - gminy Krzywiń, leszczyńskiego - gminy Krzemieniewo i Rydzyna. Do etepu wojewódzkiego kwalifikują się uczniowie, którzy otrzymali minimum 32 punkty na 40 możliwych do zdobycia. Wszystkim uczestnikom, ich rodzicom i opiekunom serdecznie gratulujemy!
Po wcześniejszym umówieniu się z Przewodniczącą Rejonowej Komisji Konkursowej p. Jolantą Szpurką, tel. 65 571 17 16 uczeń i/lub opiekun prawny mają możliwość wglądu do prac w ustalonych  terminach:
poniedziałek 12.00 -13.00, wtorek 9.00 - 10.00, środa 12.00 - 15.00.
Przewodnicząca: Jolanta Szpurka
Członkowie komisji: Jolanta Kasprzak - Jędrzejewska i Monika Zaremba.
Zajęcia geologiczne ze studentami SKN Geologów UWr

18 grudnia 2015 r. przyjechali do naszej szkoły przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego Geologów  Uniwersytetu Wrocławskiego (SKNG UWr), aby  przybliżyć naszym  uczniom zagadnienia z zakresu geologii – nauki, którą zajmował się patron szkoły i pierwszy opiekun SKNG UWr – prof. Józef Zwierzycki.
Przeprowadzili oni zajęcia dla klas 5 i 6 szkoły podstawowej oraz dla klas I-III gimnazjum. W warsztatach  paleontologicznych mieli okazję uczestniczyć uczniowie piątoklasiści. Po krótkim wprowadzeniu uczniowie samodzielnie wykonywali odlewy różnych skamieniałości. Były to trylobity, amonity, jeżowce, rozgwiazdy, fragmenty widłaków i paproci.  Następnie studenci przedstawili proces powstawania życia na ziemi wykorzystując tablicę multimedialną.
Szóstoklasiści wzięli udział w warsztatach mineralogicznych, podczas których poznali i mogli obejrzeć różne minerały – najmniejsze elementy budujące skały. Pod lupą obejrzeli różne skupienia minerałów: ziarniste, zbite, igiełkowe, słupkowe. Zapoznali się też ze skalą twardości Mohsa i porównywali ciężary niektórych minerałów. Dodatkową atrakcją tych zajęć było obejrzenie „wybuchu” wulkanu, który zademonstrowali studenci wykorzystując ocet, płyn do naczyń i sodę oczyszczoną.
Uczniowie klas gimnazjalnych wysłuchali wykładu dotyczącego wyprawy grupy studentów do Skandynawii. W pierwszej części prelekcji słuchacze dowiedzieli się jak przebiegała na Ziemi orogeneza kaledońska i jak przemieszczały się kontynenty. Natomiast w części drugiej prowadzący opowiedzieli o swojej wyprawie do Szwecji  i Norwegii. Gimnazjaliści zapoznali się z pięknymi, różnorodnymi krajobrazami, zwyczajami, kulturą, kuchnią oraz różnymi innymi ciekawostkami związanymi z miejscami, w których przebywali uczestnicy tej wyprawy.
Z całą pewnością te ciekawe, niecodzienne lekcje pozostaną na długo w pamięci uczestniczących w nich uczniów naszej szkoły. 








Odsłon artykułów:
2346000


https://section.iaesonline.com/akun-pro-kamboja/https://journals.uol.edu.pk/sugar-rush/http://mysimpeg.gowakab.go.id/mysimpeg/aset/https://jurnal.jsa.ikippgriptk.ac.id/plugins/https://ppid.cimahikota.go.id/assets/demo/https://journals.zetech.ac.ke/scatter-hitam/https://silasa.sarolangunkab.go.id/swal/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/sthai/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/stoto/https://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/sgacor/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/images/qrcode/slot-dana/https://siipbang.katingankab.go.id/storage_old/maxwin/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/img/cover/10k/