Aktualności

Na stronie opublikowany został plan lekcji obowiązujący od 8 lutego br.
Ferie z patriotyzmem w ZSPIG w Krobi

 
„Nasza mała ojczyzna jaką jest gmina Krobia to ogromna dawka tradycji, kultury i dziedzictwa które powinno być przekazane młodszym pokoleniom. Staramy się poprzez realizacje zajęć nie tylko tych w ferie ale także podczas roku szkolnego  zaszczepiać u najmłodszych miłość do ojczyzny, świadomość historyczną i postawy obywatelskie

Ferie to nie tylko czas wolny od zajęć szkolnych ale przede wszystkim możliwość wypoczynku i pożytecznego  spędzenia 
czasu wolnego. Właśnie w myśl tych zasad grupa uczniów szkoły Podstawowej w Krobi pod opieką nauczycielek Marty Bury oraz Emilii Jasiak uczestniczyła w cyklu zajęć,  które opiekunki grupy nazwały „ferie z patriotyzmem”. Podczas trzech dni tj. od 18-20 stycznia udało się zaproponować bardzo wiele ciekawych form spędzenia wolnego czasu. W każdym przypadku niosły one  dzieciom nutę historii i patriotyzmu. W pierwszym dniu uczestnicy odwiedzili krobską harcówkę gdzie spotkali się z cżłonkami drużyny harcerskiej z Krobi na czele z druhem Zbigniewem Gruszczyńskim. Podczas wizyty poznali historię krobskiego harcerstwa i dowiedzieli się wiele o postawach obywatelskich których uosobieniem są właśnie harcerze. W drugim dniu uczestnicy wybrali się do Muzeum Stolarstwa i Biskupizny w Krobi. Tam przywitał ich właściciel Pan Marek Hałas który zaprezentował im zbiory muzeum oraz opowiedział o historii Krobi. W tym dniu także „Młodzi patrioci” udali się na grób Powstańców Wlkp. który wysprzątali i zapalili tam symboliczne znicze dla uczenia pamięci poległych w walce o Polskę. Trzeci dzień ferii rozpoczął się od wizyty w szkole członka Zespołu biskupińskiego z Domachowa i Okolic pana Krzysztofa Polowczyka. Pan Krzysztof opowiedział o historii Biskupiny, strojach, tradycji oraz przyśpiewkach i tańcu biskupińskim. Najbardziej odważni z uczestników zajęć spróbowali swoich sił w grze na skrzypcach specjalnie nastrojonych do dźwięków muzyki biskupińskiej. Następnym punktem dnia było zapoznanie się  dzieci ze zbiorami Szkolnej Izby Pamięci oraz  wykonanie własnoręcznie flagi nawiązujące swoim wyglądem do sztandarów z okresu Powstania Wlkp. Uwieńczeniem zajęć był udział w gminnych obchodach Powstania wielkopolskiego które odbyły się w niedzielę 31 stycznia.

Marta Bury i Emilia Jasiak
 
 
  
 
Święto Babci i Dziadka
 
           To niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Jest to dzień pełen radości, wspomnień, wzruszeń i uśmiechów.
W tym roku  uroczystość z tej okazji odbyła się w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji. Dzieci dla zaproszonych gości recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Dziadkowie otrzymali piękne laurki. Wyraziły swoją miłość do dziadków oraz podziękowały za trud wychowania i opieki. Podczas występu każde dziecko zostało nagrodzone gromkimi brawami. Po części artystycznej zaproszono babcie i dziadków na poczęstunek przygotowany przez rodziców klas pierwszych oraz przedstawicieli Rady Rodziców. W tym czasie dzieci bawiły się pod okiem animatorki  i młodzieży z Młodzieżowej Agencji Kulturalno-Rozrywkowej.
         Uroczystość upłynęła w miłej i serdecznej atmosferze, a w oczach dziadków widać było wzruszenie i zadowolenie ze swoich wnucząt.
 
Niecodzienna lekcja empatii
 
Dnia 12 stycznia 2016 r. wolontariusze pracujący społecznie w parku lub w przytulisku dla zwierząt oraz aktorzy należący do grupy „Na Fali” mieli okazję obejrzeć we Wrocławskim Teatrze Lalek wyjątkowy spektakl pt „Po sznurku”. Spektakl wyreżyserowany przez Joannę Gerigk, powstał w oparciu o teksty Piotra Gęglawego – cierpiącego na zespół Downa podopiecznego szczecińskiej fundacji Pod Sukniami. Wyczarowany na scenie przez bohaterów świat jest zabawny, absurdalny, niedorzeczny chwilami, ale też i wzruszający.

Czytaj więcej: Niecodzienna lekcja empatii

DOREMI na koncercie "OJ MALUŚKI, MALUŚKI"

W niedzielnie popołudnie, 17.01.16r, mieszkańcy Krobi i okolic licznie zgromadzili się w kościele parafialnym pw. Św Mikołaja, aby wysłuchać koncertu kolęd i pastorałek. Szkolny chor DOREMI zaprezentował się wraz z innymi chórami i zespołami działającymi na terenie naszej gminy. W wykonaniu naszego chóru zabrzmiały: "Chcę z Tobą spędzić święta" z repertuaru Majki Jeżowskiej, pastorałkę zespołu "U studni"-"Dziś z radością wszyscy śpiewajmy",żywiołowe " Z kopyta kulig rwie" z repertuaru "Skaldów" oraz  "Adiemus" Karla Jenkinsa, w którym partię solową zaśpiewała Marcelina Urbańska. DoReMi wykonał też jedną kolędę wspólnie z Liturgicznym Zespołem Śpiewaczym. Tegorocznym gościem specjalnym koncertu była góralska kapela"Istebna". W jej wykonaniu usłyszeć można było kolędy i pastorałki z Beskidu Ślaskiego , jak również te tradycyjne. Koncert zakończył się wspólnym śpiewaniem kolęd.










Odsłon artykułów:
2341999


https://journals.uol.edu.pk/sugar-rush/http://mysimpeg.gowakab.go.id/mysimpeg/aset/https://jurnal.jsa.ikippgriptk.ac.id/plugins/https://ppid.cimahikota.go.id/assets/demo/https://journals.zetech.ac.ke/scatter-hitam/https://silasa.sarolangunkab.go.id/swal/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/sthai/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/stoto/https://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/sgacor/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/images/qrcode/slot-dana/https://siipbang.katingankab.go.id/storage_old/maxwin/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/img/cover/10k/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/app/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/idn/