Aktualności

PALMA WIELKANOCNA I ŚWIĄTECZNE JAJKO-KOLEJNY UDANY POMYSŁ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
 
         W grudniu nasi uczniowie brali udział w projekcie , którego celem było przygotowanie na lekcji wychowawczej bombek. Tym razem z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych samorząd uczniowski zaproponował wszystkim inne zadanie .Klasy I-III miały wykonać jajka , natomiast pozostali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum palmę wielkanocną. Na zrealizowanie zadania był miesiąc. Staranne wykonane ozdoby ,a także pomysłowość przeszły nasze najśmielsze oczekiwania.
         Wszystkie prace zostały zaprezentowane w holu szkoły. Uczniowie wykonali kolorowe palmy, w których dominowały śliczne kwiaty z bibuły i bukszpan , a także mnóstwo przepięknych jajek. Wielkanocne , kolorowe palmy wzbudzały zachwyt wszystkich podziwiających nasz świąteczny kącik. 


Wspaniałe wyniki w nauce nagrodzone!
 
Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Krobi wręczono uczniom stypendia za wyniki w nauce za I półrocze w roku szkolnym 2015/2016. Uchwała w tej sprawie została podjęta już w lutym, natomiast dzisiaj zaproszono na obrady sesji i nagrodzono 67 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Krobia. Warunkiem otrzymania stypendium było uzyskanie na koniec I półrocza średniej ocen minimum 5,3 oraz wzorowego zachowania. Z naszej szkoły tak wspaniałe wyniki osiągnęło aż 43 uczniów:

Czytaj więcej: Wspaniałe wyniki w nauce nagrodzone!

Attachments:
Download this file (Regulaminkonkursu.pdf)Regulaminkonkursu.pdf[ ]79 kB
CZY SĄ JESZCZE WŚRÓD NAS DULSKIE?

 
          6 marca 2016 roku w GCKiR w Krobi ,z okazji Dnia Kobiet, miała miejsce premiera kolejnego spektaklu w reżyserii Magdaleny Andrzejewskiej „Zatkało kakao”. Tym razem mogliśmy oglądać współczesną wersję „Moralności pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej w wykonaniu starszej grupy „Na Fali” . Scenariusz napisała pani Magda wraz z zespołem, a oprawę muzyczną przygotowała Zuzanna Andrzejewska. Scenografię do przedstawienia wykonali panowie Andrzej Łakomy i Sławomir Jankowiak pod czujnym okiem pani Dagmary Nawrockiej.
            Dodatkową atrakcją dla widzów był akcent muzyczny ( przygotowany przez panią Małgorzatę Kasprzak) , który poprzedził spektakl. Marcelina Urbańska i Natalia Polańska zaśpiewały dwie piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów „Piosenka jest dobra na wszystko” i „Tanie dranie”.
Młodzi aktorzy swój występ powtórzyli jeszcze dwukrotnie-7 marca dla uczniów naszego gimnazjum i wieczorem dla Gminnego Koła Hodowców i Producentów Bydła. Frekwencja była tak duża, że sala „pękała w szwach”, a na poniedziałkowy spektakl konieczne było przygotowanie dostawek.
            W głównych rolach wystąpili : Dulska - Maria Konczewicz, Dulski i hydraulik –Amelia Matusiak, Zbyszko-Jakub Majewski, Hesia- Katarzyna Dykcik, Mela- Aleksandra Chuda, ciotka-Jagna Knapp, Baśka - Oliwia Kurpisz i nauczycielka- Julia Patelka. Aktorzy , szlifujący swój warsztat aktorski pod okiem między innymi pani Magdy, doskonale wcielili się w odgrywane przez siebie role. Było bardzo zabawnie, ale też pouczająco. Zapewne wielu oglądających to przedstawienie doszło do wniosku, że takich „pań Dulskich” jest w naszym życiu więcej. Po spektaklu na widzów czekała jeszcze jedna niespodzianka. Weronika Przybył, Jagna Knapp i Maria Konczewicz z grupy „Na Fali” ,zajmujące się głoszeniem tekstów gwarowych, uraczyły publiczność sporą dawką dobrej rozrywki. Zaprezentowały scenki i monologi gwarowe , które rozbawiły gości do łez.
           Występ grupy „Na Fali” zdobył wiele pochlebnych recenzji ze strony widzów , a gromkie brawa ( w poniedziałek wieczorem nawet na stojąco) świadczyły o tym, że bardzo się podobało. Młodym aktorom gratulujemy talentu, a pani Magdzie życzymy owocnej współpracy z uczniami , sukcesów i pomysłów na nowy spektakl.

W dniu 18 marca 2016 r. konferencją podsumowującą zakończyła się realizacja projektu ROBOCAMP, w którym jako najmłodsi uczestnicy brali udział uczniowie naszej szkoły. Podczas konferencji odbyła się również jego zasadnicza część, jaką był konkurs robotów, które uczniowie projektowali, budowali i programowali przez ostatni miesiąc.

W konkursie wzięło udział 6 drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z powiatu śremskiego oraz jedna drużyna gimnazjalna z ZSPiG w  Krobi w składzie: Paweł Andrzejewski, Kacper Jędryczka, Adrian Kubiak, Tomasz Piotrowiak, Michał Zajdel.

Każdy z zaprezentowanych robotów charakteryzował się wysokim poziomem rozwiązań technologicznych, wyjątkową kreatywnością i licznymi propozycjami usprawnień produkcyjnych. Zaproponowane rozwiązania były bardzo różnorodne, a każdy szczegół robota dokładnie zaplanowany. Krótki czas na zaprezentowanie robotów wymuszał w drużynach skupienia się na zasadniczych funkcjonalnościach i zdecydowanie podnosił poprzeczkę rywalizacji. Mimo to drużyny wykazały się dużą dojrzałością naukową i prezentacją wyłączne istotnych walorów technicznych. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie posiadana wiedza uczestników z zakresu matematyki, fizyki, informatyki i zmysł techniczny. Roboty oceniała komisja, składająca się z przedstawicieli przedsiębiorstw produkcyjnych, w tym z Volkswagen Poznań  Sp.zo.o., Rehau Sp.zo.o., PW KARO S.C. oraz ekspert z zakresu rozwiązań konstrukcyjnych w maszynach przemysłowych.

Czytaj więcej: Robocamp








Odsłon artykułów:
2348593


https://section.iaesonline.com/akun-pro-kamboja/https://journals.uol.edu.pk/sugar-rush/http://mysimpeg.gowakab.go.id/mysimpeg/aset/https://jurnal.jsa.ikippgriptk.ac.id/plugins/https://ppid.cimahikota.go.id/assets/demo/https://journals.zetech.ac.ke/scatter-hitam/https://silasa.sarolangunkab.go.id/swal/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/sthai/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/stoto/https://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/sgacor/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/images/qrcode/slot-dana/https://siipbang.katingankab.go.id/storage_old/maxwin/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/img/cover/10k/