Aktualności

VII edycja programu edukacyjnego
„Akademia Bezpiecznego Puchatka”
dla pierwszoklasistów.
 
            W tym roku szkolnym uczniowie klas I przystąpili do programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze. W ramach programu każdy uczeń otrzymał książeczkę z zabawami, zadaniami oraz łamigłówkami związanymi z tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności. Nauczyciele przeprowadzają zajęcia dotyczące zasad bezpieczeństwa. W grudniu odbędzie się Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa, który sprawdzi wiedzę dzieci na ten temat. Rodzice pierwszoklasistów otrzymali materiały informacyjne na temat bezpieczeństwa ich dzieci w domu, w drodze do szkoły, w szkole i na wycieczce. Ponadto przedstawiono im zagadnienie - „Jak wspierać rozwój dziecka?”.
          Program „Akademia Bezpiecznego Puchatka” ma na celu pomóc dzieciom nauczyć się unikać zagrożeń oraz dobrze radzić sobie w trudnych sytuacjach.
KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
 
      Po raz siódmy w ramach obchodów  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbył się w naszej bibliotece Konkurs Pięknego Czytania. Na podstawie eliminacji przeprowadzonych przez polonistów w poszczególnych klasach 4-6 SP oraz I-III Gimnazjum wyłonieni zostali finaliści - po 2 osoby z klasy. Finał odbył się 28 października w czytelni naszej biblioteki. Komisja oceniała interpretację, płynność, poprawność i dykcję. Uczniowie z poszczególnych poziomów czytali taki sam tekst – fragment książki:
kl.4 SP– „ Kacperiada” – G. Kasdepke
kl.5 SP –„Zaledwie kilka dni” – B. Ostrowicka
kl.6 SP – „Pollyanna” – E.H. Burnett
kl.I Gim.   – „Diupa” – E. Nowak
Kl.II Gim.  – „Wszystko, tylko nie mięta” – E. Nowak
kl.III Gim. – „Zaginiona” – S. McKenzie
Laureatami konkursu zostali:
w kl.4 – Wiktor Skorupka, kl. 4c
w kl.5 – Angelika Bartz, kl. 5a
w kl.6 – Agata Wenderska, kl. 6b
            w kl. I Gim. – Marcelina Urbańska,
            w kl.II Gim. – Mikołaj Piechel
            w kl. III Gim. – Maria Konczewicz
W wyniku przeprowadzonego głosowania Nagrody Publiczności otrzymali:
w kl.4 – Patryk Wieczorek
w kl.5 – Zofia Wałkiewicz
w kl.6 – Weronika Majewska
            w kl. I Gim. – Marcelina Urbańska
            w kl. II Gim. – Mikołaj Piechel
            w kl. III Gim. – Maria Konczewicz
GRATULUJEMY!!!
KONKURS "ILUSTRACJA DO KSIĄŻKI"
W czytelni odbył się konkurs plastyczny na ilustrację do wybranej (dowolnej) książki. Udział w konkursie wzięło 18 uczniów klas 4-6 SP oraz 13 uczniów klas I-III Gimn. Prace oceniła komisja w składzie: p. Małgorzata Kasprzak oraz p. Dagmara Majewska i przyznała:

 Na poziomie szkoły podstawowej
I miejsce         – Igor Wałkiewicz
II miejsce        – Agata Wenderska
III miejsce       – Marta Szaszczak
Wyróżnienia    – Małgorzata Rychel
                    – Maria Kaźmierczak  

Na poziomie gimnazjum
I miejsce         – Zofia Wawrzynowicz
II miejsce        – Eryk Kędzia
III miejsce       – Zofia Walczak
Wyróżnienia    – Klaudia Bartkowiak
                    – Natalia Glapiak
Wszystkie prace można podziwiać na wystawie przy bibliotece.

Gratulujemy!!!

Dzień jabłka
 
Dzień 28 października Samorząd Uczniowski ogłosił ”Dniem jabłka”. Każdy uczeń obowiązkowo w tym dniu musiał schrupać smaczne jabłuszko. Przedsięwzięcie było akcją związaną z europejskim programem „Owoce i warzywa w szkole”, w której uczestniczą uczniowie klas I-III. Postanowiliśmy wszyscy przyłączyć się do tego zadania i udało się ! W tym dniu zjedliśmy 335 jabłek!!
Nikt z nas tak do końca nie wie, że ten owoc ma ogromny wpływ na nasz organizm. Liczne badania dowodzą, że właśnie między innymi jabłka zmniejszają ryzyko rozwoju nowotworów, wzmacniają kości, poprawiają trawienie, hamują rozwój astmy, pomagają leczyć cukrzycę a przede wszystkim są dobrym źródłem witaminy C i innych minerałów. Zatem pamiętajmy o jabłku i rozkoszujmy się jego smakiem czy to w szarlotce, czy w wersji na surowo.
WYCIECZKA NAGRODOWA DO ZŁOTEGO STOKU

     W dniach 22 i 23 października 2015 roku, wyróżnieni uczniowie klas pierwszych gimnazjum: Sandra Chudy, Zuzanna Dolata,  Wiktor Dudka, Nadia Krzyżostaniak, Weronika Łuczak, Laura Szpurka, Agata Twardowska, Martyna Urbaniak, Marcelina Urbańska, Rozalia Zielińska, Jakub Toporowicz, Piotr Józiak, Natalia Glapiak, Eryk Kędzia, Szymon Wieczorek, Zuzanna Nowak, Rafał Bąk, Mikołaj Klupś, Michał Kamiński, Wiktoria Andrzejewska, Sandra Balcerek, Maja Giera, Jan Karolczak wraz z opiekunami p. Justyną Matusiak i p. Patrycją Kapałą wybrali się na wycieczkę nagrodową w okolice Złotego Stoku. W dwudniowej eskapadzie towarzyszył nam przewodnik – pracownik Uniwersytetu Wrocławskiego p. Krzysztof Moskwa.  Potrafił w niesamowicie obrazowy sposób przedstawić genealogię skał wykorzystując plastelinę i uczniów. Trzeba przyznać, iż uczniowie opanowali rodzaje skał do „perfekcji”, gdyż każdy potrafił dokładnie nazwać  choćby spotkane w  Złotym Stoku przydrożne krawężniki. Przygodę rozpoczęliśmy od krótkiego zapoznania z Górami Bardzkimi, a następnie spenetrowania hałd pokopalnianych  w Złotym Stoku w poszukiwaniu  minerałów. Po swoistej lekcji z mineralogii i geologii zeszliśmy leśnym duktem do kopalni w Złotym Stoku. „Szyb Gertrudy” okazał się niesamowitą przygodą – wyprawą w głąb ziemi. Wiele atrakcji dostarczył podziemny spływ łodzią oraz przejazd kolejką ciemnymi korytarzami kopalni. Dotarliśmy do jedynego w Polsce podziemnego wodospadu w „Sztolni Czarnej”. Dowiedzieliśmy się również, iż złoto jest prawie dwukrotnie cięższe od ołowiu. Wieczorem, po aktywnie spędzonym dniu – dosłownie, czekał na wszystkich uczestników quiz, który pozwolił na ugruntowanie zdobytej już wiedzy i wspaniałą zabawę.
Kolejny dzień w Kotlinie Kłodzkiej rozpoczęliśmy od zwiedzania Krzywej Wieży w Ząbkowicach Śląskich oraz poznania mrocznej historii Frankensteina.
Odbyliśmy spacer na szczyt góry Gromnik, skąd powędrowaliśmy do skały Goethego. To tajemnicze i zarazem magiczne miejsce pozwoliło nam na zabawę w odkrywców i poszukiwaczy kryształu górskiego. Niektórzy z uczniów zaopatrzyli się w całkiem niezłe okazy tego minerału.
     Jak przystało na uczniów naszej szkoły, której to Patronem jest słynny geolog prof. Józef Zwierzycki, potrafiliśmy chociaż w dwa dni poczuć się jak prawdziwi geolodzy. Kto wie, może wśród przyszłych absolwentów szkoły są następcy prof. Józefa Zwierzyckiego?







Odsłon artykułów:
2344033


https://journals.uol.edu.pk/sugar-rush/http://mysimpeg.gowakab.go.id/mysimpeg/aset/https://jurnal.jsa.ikippgriptk.ac.id/plugins/https://ppid.cimahikota.go.id/assets/demo/https://journals.zetech.ac.ke/scatter-hitam/https://silasa.sarolangunkab.go.id/swal/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/sthai/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/stoto/https://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/sgacor/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/images/qrcode/slot-dana/https://siipbang.katingankab.go.id/storage_old/maxwin/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/img/cover/10k/