Szkoła Podstawowa w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Matusiak   
wtorek, 10 kwietnia 2012 15:45
Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

          Tradycyjnie przed pierwszym wypożyczaniem książek w bibliotece szkolnej odbywa się w naszej szkole uroczyste  Pasowanie na czytelnika. Z tej okazji  29 marca do małej sali gimnastycznej przybyli zaproszeni goście – dyrektor p. Krzysztof Kasperczyk, sześciolatki Przedszkola Samorządowego „Pod świerkami” z opiekunkami oraz główni bohaterowie – uczniowie klas I z wychowawczyniami.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
środa, 28 marca 2012 07:39
"Baśń o Grającym Imbryku" w kinie
 

Grupa Teatralna "Na Fali-Junior" zaprasza wszystkich na spektakl pt: "Baśń o Grającym Imbryku" , który zostanie zaprezentowany w niedzielę 15 kwietnia br. o godz. 15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Krobi. Wstęp wolny !!!
Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz (plakat+imbryk11.pdf)plakat+imbryk11.pdf 168 Kb
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
poniedziałek, 26 marca 2012 12:01
„Mówimy Gwarą”
 
W niedzielę 25 marca br. w Bukówcu Górnym odbył się XVI Konkurs Gwarowy „Mówimy Gwarą”. W tym roku na bókuwieckiej scenie zaprezentowało się 22 uczestników, w tym pięć uczennic z naszej szkoły. Piątoklasistki Jagna Knapp i Monika Lisiecka zajęły II miejsce. Przedstawiły one scenkę pt.: „Płomysł na łobiod”. Natomiast gimnazjalistki Anna Szulc, Lidka Mendyka i Patrycja Andrzejewska uplasowały się na miejscu III. Te ostatnie poopowiadały o zmianach zachodzących obecnie na polskiej wsi i o konsekwencjach tych przemian, prezentując tekst pt.: „Inkszo wieś”. Jak co roku, na konkursie obecny był prof. Jerzy Sierociuk, kierownik Pracowni Dialektologicznej Instytutu Filologii Polskiej UAM, który prowadzi prace nad słownikiem gwary Bukówca Górnego. Konkursowe scenki i monologi przeplatane były piosenkami kapeli Kotkowiacy ze Zbąszynka i występami miejscowego Kabaretu "Dziura".
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodzimierz Sikorski   
wtorek, 20 marca 2012 13:35

Nasi uczniowie odnieśli duży sukces wygrywając turniej rejonu Leszno i awansowali     do finału Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawodnicy składali się z uczniów klasy sportowej / VI c/ którzy przygotowywali się do udziału w turnieju od IV klasy.            

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Włodzimierz Sikorski   
wtorek, 20 marca 2012 14:28

MISTRZOSTWA REJONU LESZNO W SIATKÓWCE CHŁOPCÓW 
RAWICZ 2011/2012

 

Nasi uczniowie odniesli duży sukces wygrywając turniej Rejonu Leszno i awansowali    do finału Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawodnicy składali się z uczniów klasy sportowej / VIc / którzy przygotowywali się do udziału w turnieju od IV klasy.
 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 następna > ostatnia >>

Strona 114 z 128