Szkoła Podstawowa w Krobi
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Giera   
środa, 27 czerwca 2012 16:25
Biskupianie na Festynie Wianki w Górznie
 
Biskupizna cieszy się ogromną popularnością nie tylko na naszym terenie, ale ma także grono zwolenników i miłośników muzyki folklorystycznej w innych regionach. Szkolny Zespół Biskupiański wraz z instruktorkami został zaproszony na „Festyn Wianki” w Górznie. Podczas imprezy dzieci w pięknych strojach ludowych zaprezentowały umiejętności wokalno-taneczne. Publiczności podobało się również słuchowisko gwarowe „Zwirzynia Ignasia” w wykonaniu Mai Giery i Jasia Puślednika. Niektórych uczestników festynu mali artyści rozbawili do łez, wprowadzając wszystkich w miły nastrój. Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowała Nadia Krzyżostaniak w wierszu „Biskupianka”, opisując piękny i niepowtarzalny strój naszego regionu. Wspaniałym głosem zachwyciły publiczność Agatka Twardowska, Zuzia Dolata, Kasia Junkert, Sandra Chudy i Laura Szpurka, które zaśpiewały piosenki gwarowe wzbudzając podziw wśród widowni za piękne kultywowanie naszej gwary. Cieszymy się, że występ naszego zespołu stanowił barwne widowisko. Dzieci w nagrodę otrzymały gromkie brawa i słodki podarunek.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria Giera   
środa, 27 czerwca 2012 16:18
Zespół folklorystyczny na Pikniku Dworcowym
 
Szkolny Zespół Biskupiański wystąpił podczas Rodzinnego Pikniku Dworcowego w Krobi, który odbył się 9 czerwca 2012r. Mali Biskupianie w pięknych, kolorowych strojach zaprezentowali program artystyczny, na który złożyły się wiersze, przyśpiewki i tańce biskupiańskie. Swoim występem uświetnili miło czas miłośnikom kolei oraz uczestnikom wyścigu drezyn.
 

 

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Magdalena Andrzejewska   
czwartek, 21 czerwca 2012 10:25
DWIE ZŁOTE MINIATURY DLA TEATRU „Na Fali”

W dniach 14-16 czerwca br. młodsza grupa teatralna „Na Fali” uczestniczyła w Ogólnopolskim Forum Teatrów Dziecięcych „Miniatury`2012” w Opolu. Forum zostało zorganizowane już po raz trzynasty przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu, Opolski Teatr Lalki i Aktora oraz Wydział Oświaty Urzędu Miasta Opola. W tegorocznej edycji konkursu na opolskiej scenie zaprezentowało się 15 zespołów teatralnych (13 z Polski, 1 z Ukrainy, 1 z Litwy) po wcześniejszym uzyskaniu kwalifikacji na podstawie nagrania spektaklu.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sławomir Gembiak   
poniedziałek, 18 czerwca 2012 11:35
Z Wielgusa na Polska – Andora
Zajmując 2. miejsce w finale Wielkopolski XVII Turnieju im. Marka Wielgusa, otrzymaliśmy w prezencie od Polskiego Związku Piłki Nożnej bilety na mecz Polska – Andora. Ogromna radość. Rozpoczęliśmy przygotowania – koszulki w barwach narodowych, szaliki z napisem Polska i Gmina Krobia, farby do włosów, makijaż, flaga biało – czerwona z hasłem „Krobia” na białym tle. Wreszcie nadszedł dzień 2. czerwca i o 5.00 spotkała nas rzecz zupełnie nieoczekiwana.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Lewandowicz   
poniedziałek, 18 czerwca 2012 08:09
     III Ponadpowiatowa Spartakiada Sportów Obronnych w Borku Wlkp.

    Dnia 14 czerwca w Borku Wlkp. odbyła się III Ponadpowiatowa Spartakiada Spotów Obronnych Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych oraz Młodzieży Niepełnosprawnej. Nasi reprezentanci szkoły podstawowej w składzie: Iwona Bzdęga, Wiktoria Olejniczak, Jakub Busz i Adam Urbański zajęli III miejsce drużynowo a Iwona Bzdęga zajęła takie samo miejsce indywidualnie. W kategorii szkół gimnazjalnych zespół w składzie: Małgorzata Szymankiewicz, Milena Dziedzic, Aleksander Polowczyk i Michał Muszkieta zdobyli I miejsce a Milena Dziedzic została najwszechstronniejszą zawodniczką w tej samej kategorii. Gratulujemy naszym koleżankom i kolegom! 
Pomimo deszczu wszyscy bardzo dobrze się bawili i wywieźli z gościnnego Borku wspaniałe wspomnie
nia.
 


 
<< pierwsza < poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 następna > ostatnia >>

Strona 113 z 133