Aktualności

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas pierwszych z naszej szkoły realizowali kolejną edycję profilaktycznego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka” pod patronatem Komendy Głównej Policji i Kuratorium Oświaty. Głównym celem programu było wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu, w Internecie i w relacjach z rówieśnikami. Od września dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane materiały edukacyjne. Dzieci razem z Kubusiem Puchatkiem uczyły się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, zachowywać w szkole i w domu, a także odpoczywać w czasie wolnym. Realizacja zadań wynikających z programu pozytywnie wpłynęła na poprawę bezpieczeństwa uczniów w naszej szkole. Podsumowaniem uczestnictwa w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka” był udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie rozwiązywanym on-line. Do testu przystąpili wszyscy uczniowie klas pierwszych. Realizacja zadań okazała się inwestycją w bezpieczną przyszłość naszych uczniów, które wykazały się sporą wiedzą w tematyce bezpieczeństwa w domu, w szkole, w drodze do szkoły i w Internecie. W wyniku podjętych działań szkoła otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

Instytucje oraz nr telefonów, gdzie można otrzymać pomoc psychologiczną

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Gostyniu
nr tel. 655 723 177

Poradnia Dzieci i Młodzieży w Gostyniu ul. Kolejowa
nr tel. 531 647 074

Punkt wsparcia w Gostyniu ul. Fabryczna 1
nr tel. 655 752 131

Punkt konsultacyjny w Krobi ul. Powstańców Wlkp. 126
nr tel. 502 622 343

Linia wsparcia dla osób w kryzysie
nr tel. 800 702 222

VI Gminny Konkurs Języka Polskiego 

15 maja 2023 roku w naszej szkole odbył się VI Gminny Konkurs Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych, którego od pierwszej edycji koordynatorkami są Danuta Szal i Jolanta Szpurka – nauczycielki języka polskiego SP w Krobi. Współorganizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krobia. 

Tradycyjnie uczestniczyli w nim uczniowie z czterech szkół naszej gminy: SP w Nieparcie, SP w Pudliszkach, SP w Starej Krobi i SP w Krobi. W tego- rocznym finale wzięło udział 46 uczniów: z klasy IV - 11, z klasy V - 11,   z klasy VI – 10, z klasy VII – 5 i z klasy VIII -9. Musieli oni napisać wypracowanie oraz rozwiązać test sprawdzający wiedzę i umiejętności z teorii literatury, gramatyki i ortografii. Jak zawsze, uczestnicy rozwiązywali testy i pisali wypracowania przygotowane oddzielnie dla każdej grupy wiekowej. Prace konkursowe zostały ocenione przez nauczycieli języka polskiego ze Szkoły Podstawowej w Krobi.

Natomiast 5 czerwca 2023 r. w Centrum Bilioteczno-Kulturalnym Krob_Kult w Krobi odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i podsumowanie konkursu. Na uroczystość z grona zaproszonych przedstawicieli władz naszej gminy przybył zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Krobia – Michał Listwoń. Obecni byli także wicedyrektor SP w Krobi – Krzysztof Kasperczak oraz dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Krobia – Anna Krzyżostaniak jako gospodarz uroczystości. 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział oraz drobne upominki promujące naszą gminę. Natomiast przygotowujący uczniów do konkursu nauczyciele dostali podziękowania, które wręczał dyrektor Krzysztof Kasperczak. Prowadząca uroczystość - Danuta Szal przedstawiła wnioski jury z konkursu i ogłosiła wyniki szóstej edycji konkursu.

  Laureatami konkursu wśród uczniów klas IV zostali:

I miejsce – Małgorzata Matuszak SP Niepart

II miejsce – Gabriela Andrzejewska SP Stara Krobia

III miejsce – Zuzanna Jańczak SP Pudliszki

Spośród uczniów klas V wyłoniono następujących laureatów:

I miejsce – Mateusz Bujak SP Krobia

II miejsce – Maria Przybylska SP Krobia

III miejsce -Stanisław Szpurka SP Krobia

W klasach VI nagrodzeni uczniowie to:

I miejsce – Kornelia Śląska SP Krobia

II miejsce – Amelia Krawczyk SP Niepart

III miejsce – Maja Maślankowska SP Krobia.

Laureatami konkursu wśród uczniów klas VII zostali:

I miejsce – Szymon Budzyń SP Stara Krobia

II miejsce – Izabela Mendyka  SP Stara Krobia

III miejsce – Zofia Nowacka SP Krobia.

Spośród uczniów klas VIII wyłoniono czworo laureatów:

I miejsce – Anna Smektała SP Krobia

II miejsce – Emilia Nowak  SP Krobia

III miejsce – Karol Smektała SP Krobia

III miejsce – Kacper Klimpel SP Pudliszki

Jury postanowiło także wyróżnić ucznia ze Szkoły Podstawowej w Starej Krobi - Szymona Budzynia za wysoki poziom artystyczny wypracowania. 

Dyplomy i nagrody laureatom konkursu wręczali zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Krobia – Michał Listwoń oraz dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Krobia – Anna Krzyżostaniak. Warto nadmienić, iż tradycyjnie to właśnie Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Krobia jest fundatorem bardzo atrakcyjnych nagród dla uczniów.

Zarówno dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Krobia – Anna Krzyżostaniak, jak i zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Krobia – Michał Listwoń wyrazili zadowolenie z organizacji konkursu i gratulowali wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza zwycięzcom. Także nauczycielki - Danuta Szal i Jolanta Szpurka otrzymały podziękowania za przeprowadzenie kolejnej edycji konkursu.

Po pamiątkowych zdjęciach był jeszcze czas, jak zwykle, na poczęstunek i wspólne rozmowy w miłej atmosferze. 

Gratulujemy wszystkim finalistom oraz laureatom  konkursu i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach Gminnego Konkursu Języka Polskiego.

Danuta Szal

   

                       I POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI W SKORASZEWICACH

2 lipca 2023 roku mija 100. rocznica urodzin naszej Noblistki Wisławy Szymborskiej. Senat Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował ,że  to właśnie nasza wybitna poetka będzie patronką 2023 roku.

Z tej okazji Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Skoraszewicach  zorganizowała I Powiatowy Konkurs  Recytatorski dla uczniów klas IV-VIII  szkół podstawowych z powiatu gostyńskiego, w którym brali udział przedstawiciele naszej szkoły: Jan Selwod, Kornelia Śląska, Witold Merda  i Monika Nowak. Odnieśliśmy niebywały sukces, zajmując wysokie miejsca.

Kategoria – klasy  IV-VI    

II miejsce  Jan Selwod   klasa V c -  utwór  Kot w pustym mieszkaniu

Kategoria – klasy  VII-VI II  

I miejsce   Witold Merda  klasa VIII b   -  utwór    Nienawiść

II miejsce Monika Nowak  klasa VI c    -  utwór  Jacyś ludzie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Dnia 23 czerwca 2023 r. (piątek) o godz. 9:00 odbędzie się zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Msza święta o godz. 8:00.

Plan dowozów:
Kurs 1                                 Kurs 2
PKP Krobia   7:15                Chumiętki     7:15
Grabianowo  7:20                Żychlewo      7:20
Florynki        7:25 ­               Wymysłowo   7:25
Rogowo         7:30                Potarzyca      7:35
Chwałkowo    7:35                          

Odwozy: ok. 10:15 lub 9:30 (w przypadku deszczu).
Odsłon artykułów:
2267470


https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/http://workload.cmp.ubu.ac.th/PortFolio/InnerCollAct/https://journal.mdpip.com/starlight-princess-1000/https://journal.uhe.edu.pk/sweet-bonanza-xmas/https://journals.zu.edu.ly/gates-of-gatot-kaca/https://mdpip.com/akun-pro-kamboja/https://sayangibu.sch.id/bonanza-gold/https://ppdb.sayangibu.sch.id/lucky-neko/https://www.sa-ijas.org/gates-of-olympus/https://www.sa-ijas.org/sweet-bonanza/https://rovedar.com/akun-pro-kamboja/https://www.sa-ijas.org/mahjong-ways-2/https://admin.berjasa.co.id/akun-pro-kamboja/https://admin.berjasa.co.id/gates-of-olympus/https://learning.modernland.co.id/storage/-/akun-pro-kamboja/https://learning.modernland.co.id/gates-of-olympus/https://pcdn.edu.pl/link-terbaik/https://pcdn.edu.pl/sweet-bonanza/https://pythononlinecompiler.com/sigmaslot/http://niaksha-academic.ac.id/rekomendasi-link/https://tapchi.hce.edu.vn/slot-hoki/https://tapchi.hce.edu.vn/link-situs/https://journal.uhe.edu.pk/demo-gratis/https://vokasi.ui.ac.id/products/luar-negeri/https://www.sa-ijas.org/depo25-bonus25/https://askantech.com/wp-content/gates-of-olympus/https://stephclairesmith.com.au/passwordhttps://theairdgroup.com.au/password/https://podcastmerch.com/password/http://ojs.redfundamentos.com/slot-pulsa/https://revistas.natura.unsa.edu.ar/schemas/dana/https://rmta.ru/sdana/http://ovo-terbaru.spatialys.com/https://iqtisodiyot.tsue.uz/sites/default/dana/https://www.redfundamentos.com/imgs/pulsa/https://vokasi.ui.ac.id/web/wp-content/power-of-ninja/https://satpolpp.padanglawasutarakab.go.id/build/js/https://simtaru.padanglawasutarakab.go.id/assets/app/http://ptj.encyklopediateatru.pl/js/statistics/gates-of-olympus/http://ptj.encyklopediateatru.pl/styles/sweet-bonanza/https://sibukinblkpp.jogjaprov.go.id/project/thailand/https://morbis.id/https://sibukinblkpp.jogjaprov.go.id/tema/tanpa-potongan/https://demo-olympus.carrd.cohttps://demo-2024.crd.co/https://mahjong-ways2.uwu.ai/https://sibukinblkpp.jogjaprov.go.id/js/slot-dana/https://link-thailand.crd.co/https://padanglawasutarakab.go.id/starlight-princess/https://dpmptsp.simalungunkab.go.id/image/starlight-princess/https://sibukinblkpp.jogjaprov.go.id/js/gates-olympus/https://sibukinblkpp.jogjaprov.go.id/js/mahjong-ways-2/https://slot-gacor-2024.crd.co/https://satpolpp.padanglawasutarakab.go.id/slot-deposit-pulsa-tanpa-potongan/https://data.pasamankab.go.id/uploads/user/2024-02-28-081555.312437index.htmlhttps://data.kepahiangkab.go.id/uploads/user/2024-02-28-084507.827272index.htmlhttps://dpmptsp.simalungunkab.go.id/slot-deposit-pulsa/https://opendata.dairikab.go.id/uploads/user/2024-02-28-105502.123933index.htmlhttps://tpid.morbis.id/gates-of-olympus/https://repo.itdri.id/uploads/user/2024-02-28-115628.411686index.html/https://padanglawasutarakab.go.id/slot-gacor/https://reciss.asuss.gob.bo/slot-dana/https://philol-journal.sfedu.ru/pages/products/slot-depo-10k/https://tpid.morbis.id/starlight-princess/http://demo-olympus.atlantageek.com/https://babebun.ditjenbun.pertanian.go.id/products/gampang-menang/https://sgacor.carlosdelfino.eti.br/https://link-thailand.elumenotion.com/https://mahjong-2.healthyprog.com/https://slot-mahjong.vashonstorefront.com/https://majta.creson.edu.mx/slot-luar/https://minervaideas.com/https://babebun.ditjenbun.pertanian.go.id/products/malam-ini/https://pointer.ternatekota.go.id/products/kakek-merah/https://library.binawan.ac.id/products/kakek-zeus/