Aktualności

Konkurs Wiedzy o Patronie

15 marca 2022 r. w klasach trzecich, szóstych i ósmych został przeprowadzony przez p. Magdalenę Andrzejewską
i p. Justynę Matusiak I etap - pisemny Konkursu Wiedzy
o Patronie.  W konkursie wzięło udział 81 uczniów klas trzecich, 19 uczniów klas szóstych oraz 86 uczniów klas ósmych. Uzyskanie 70% punktów w tym etapie konkursu jest równoznaczne ze spełnieniem warunku regulaminu zdobywania Odznak Patrona dotyczącego udziału w Konkursie Wiedzy o Patronie. Wyniki uzyskane przez poszczególnych uczniów zostały przekazane wychowawcom klas.

Uczniowie, którzy uzyskali największą ilość punktów w swoich grupach wiekowych współzawodniczyli w finale Konkursu Wiedzy
o Patronie, który odbył się 25 marca dla klas ósmych, a 28 marca dla klas trzecich w czytelni biblioteki szkolnej. Odpowiadali oni na bardzo szczegółowe pytania dotyczące życia i działalności naszego Patrona – prof. Józefa Zwierzyckiego. Konkurs przeprowadziła
p. Justyna Matusiak, a zmagania finalistów oceniała komisja
w składzie: p. dyr. Krzysztof Kasperczak,  p. Katarzyna Józefiak - pedagog oraz p. Magdalena Andrzejewska - bibliotekarka. Wszystkim uczestnikom zostały wręczone dyplomy za udział,
a w dniu 14 maja, podczas obchodów Święta Patrona, laureaci otrzymają nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

W finale klas ósmych udział wzięli: Zofia Rejek, Nikola Andrzejewska, Amelia Balcerek, Karolina Idczak, Oliwia Bryl, Joanna Ratajczyk, Weronika Przybył, Mateusz Tatarek, Martyna Nowacka, Aleksandra Walczak. Natomiast w finale klas trzecich: Aleksandra Łąkowska, Adam Bartkowiak, Kaja Puślednik, Maja Czarniecka, Zofia Sarbinowska, Zuzanna Matysiak, Mateusz Wylęga, Zofia Ciesielska, Nikodem Sobczyński, Gabriela Glinkowska, Alicja Włodarczyk, Rita Sławińska.

 W tegorocznej edycji konkursu laureatami zostali:
- w klasach ósmych
I miejsce – Oliwia Bryl
II  miejsce – Zofia Rejek
III miejsce – Amelia Balcerek
- w klasach trzecich
I miejsce – Zofia Sarbinowska
II miejsce – Kaja Puślednik
III miejsce – Aleksandra Łąkowska

Wszystkim finalistom, a szczególnie laureatom serdecznie gratulujemy!!!

Attachments:
Download this file (IMG_9643.JPG)IMG_9643.JPG[ ]3665 kB
Download this file (IMG_9648.JPG)IMG_9648.JPG[ ]3311 kB
Download this file (IMG_9652.JPG)IMG_9652.JPG[ ]3549 kB
Download this file (IMG_9657.JPG)IMG_9657.JPG[ ]3046 kB

Spotkanie z policjantami w klasach I - III

W dniu 16 lutego 2022 r. na zaproszenie pedagoga szkolnego pani Katarzyny Józefiak i wychowawczyni klasy 2 b pani Karoliny Molickiej, do Szkoły Podstawowej w Krobi przyjechali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu nadkom. Krzysztof Borszewski i asp. sztab. Jarosław Godniak. Policjanci przeprowadzili w poszczególnych klasach I - III pogadanki o bezpiecznym zachowaniu się na drogach, a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomnieli najmłodszym uczniom o korzyściach płynących z noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu lub tornistrze. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniach i chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez policjantów. Na koniec spotkania wręczyły funkcjonariuszom policji dyplomy w podziękowaniu za odwiedziny i przekazaną wiedzę. 

Attachments:
Download this file (fot. 1.jpg)fot. 1.jpg[ ]113 kB
Download this file (fot. 2.jpg)fot. 2.jpg[ ]112 kB
Download this file (fot. 3.jpg)fot. 3.jpg[ ]101 kB
Download this file (fot. 4.jpg)fot. 4.jpg[ ]120 kB
Download this file (fot. 5.jpg)fot. 5.jpg[ ]108 kB
Download this file (fot. 6.jpg)fot. 6.jpg[ ]105 kB

Pasowanie na czytelnika

Dnia 15 lutego br. uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Ze względu na obostrzenia sanitarne, podobnie jak w ubiegłym roku, pasowanie na czytelnika nie mogło odbyć się dla wszystkich pierwszoklasistów razem w sali gimnastycznej. W związku z tym bibliotekarki w każdej klasie pierwszej przeprowadziły pogadanki na temat książek i korzyści wynikających z ich czytania oraz sposobu korzystania z biblioteki. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania i angażowali się w rozmowę. Następnie obejrzeli krótki program o książkach, przygotowany przez czwartoklasistów, tworzących nową grupę teatralną „Na Fali”. Moment pasowania poprzedziło przyrzeczenie o szanowaniu książek i odpowiedzialnym wypełnianiu obowiązków czytelnika, wypowiedziane przez pierwszoklasistów, pięknie ubranych na galowo w tym dniu. Na pamiątkę tego wydarzenia świeżo upieczeni czytelnicy otrzymali zakładki do książek oraz listy skierowane do rodziców z prośbą, by pomogli swoim pociechom w doskonaleniu sztuki czytania i korzystaniu z biblioteki. Poza tym w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” pierwszoklasiści dostali wycinankę oraz książkę „Pierwsze abecadło”, wydaną przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Po pasowaniu przybyli do biblioteki na pierwsze wypożyczanie.

Zmiana w planie dowozów i odwozów uczniów
od dnia 21 lutego 2022 r.

W związku z powrotem do nauki stacjonarnej uczniów klas V-VIII od dnia 21 lutego 2022 r. zmieniony zostaje plan dowozów i odwozów uczniów.

Nowy plan dowozów i odwozów znajduje się w zakładce "Uczeń"- "Plan dowozów"
Odsłon artykułów:
1773602