Aktualności

Zmiany w planie lekcji i planie dowozów
od 29 stycznia 2024 r.

      Dnia 29 stycznia 2024 r. (poniedziałek) rozpoczynamy w naszej szkole II półrocze. Z tego powodu, od tego dnia, nastąpi zmiana planu lekcji oraz planu dowozów (kierunki dowozu i odwozu). 
      Zmieniony plan lekcji będzie umieszczony na stronie internetowej szkoły, a zmieniony plan dowozów z załączniku oraz w zakładce "Uczeń", "Plan dowozów".

ZASADY NABORU DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
przy Szkole Podstawowej
im. prof. Józefa Zwierzyckiego w Krobi

Zasady naboru oraz wszystkie dokumenty potrzebne do naboru do oddziałów przedszkolnych w Chwałkowie, Potarzycy i Żychlewie przy Szkole Podstawowej im. prof. Józefa Zwierzyckiego Krobi w załącznikach.

                                     KONCERT NOWOROCZNY

                             KOLĘDOWANIE Z DOREMI

        W niedzielne popołudnie, 14 stycznia, w kościele parafialnym w Krobi, odbył się koncert w klimacie świąteczno- noworocznym. Można było posłuchać kolęd oraz piosenek świątecznych, a tym samym wrócić wspomnieniami do minionych świąt Bożego Narodzenia. Jako pierwszy zaprezentował sie zespół Fatimes w rockowo- ludowym repertuarze. W wykonaniu zepołu wysłuchaliśmy m.in. "A wczora z wieczora", "Anioł pasterzom mówił", "Noel".  Kolejny wykonawca, chór Harmonia,  nieco uspokoił atmosferę koncertu wykonując tradycyjne kolędy: "Witaj Synu", "Pospieszcie pastuszki" oraz "Cicha noc". Szkolny chór DoReMi rozpoczął koncert piosenką świateczną "Pierwsza gwiazda", w której partie solowe wykonali Marysia Majewska, Kornelia Śląska i Maciej Peśla. Następnie zabrzmiała "Złota Jerozolima" z repertuaru zespołu Skaldowie. Piosenka "Pada śnieg" bardzo ożywiła publiczność wywołując gromkie brawa. W kolędzie "Anioł pasterzom mówił" w nieco zmienionej formie swoje możliwośi wokalne zaprezentowały Marysia Piotrowiak i Nina Olejniczak. Swój występ DoReMi zakończyło piosenką świąteczną "Feliz Navidad". Ostatnim wykonawcą koncertu był chór kościelny i w jego wykonaniu można było usłyszeć m.in. kolędy "Świat cieszy się", "Cicha, mroźna noc" oraz wspólnie z DoReMi  kolędę "Każdy dom świętości pełny". Na zakończenie koncertu wszyscy wykonawcy i publiczność zaśpiewali kolędę "Gdy się Chrystus rodzi". 

      Kilka dni później w naszej szkole odbyło się Kolędowanie z DoReMi. Na sali gimnastycznej zabrzmiały kolędy w wykonaniu  szkolnego chóru, flażolecistów i śpiewających uczniów. Oprócz kolęd i pastorałek można było usłyszeć piosenki o tematyce świątecznej i zimowej. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się we wspólne kolędowanie, kultywując tym samym jedną z najpiękniejszych polskich tradycji.

Attachments:
Download this file (1705338952914.jpg)1705338952914.jpg[ ]142 kB
Download this file (1705339574851.jpg)1705339574851.jpg[ ]177 kB
Download this file (1705339574873.jpg)1705339574873.jpg[ ]174 kB
Download this file (1705339574897.jpg)1705339574897.jpg[ ]175 kB
Download this file (1705339633276.jpg)1705339633276.jpg[ ]185 kB
Download this file (IMG_2870.JPG)IMG_2870.JPG[ ]7733 kB
Download this file (IMG_2876.JPG)IMG_2876.JPG[ ]7623 kB
Download this file (IMG_2881.JPG)IMG_2881.JPG[ ]7338 kB

Profesor Józef Zwierzycki -

patronem najgłębszego szybu w Polsce

W środę 10 stycznia br. w Kwielicach niedaleko Głogowa odbyła się uroczystość nadania imienia profesora Józefa Zwierzyckiego szybowi GG-1 - największemu wyrobisku górniczemu w Polsce. W bardzo mroźne przedpołudnie, w blasku słońca, pod wspomnianym szybem tablicę pamiątkową, poświęconą nowemu patronowi - wybitnemu, polskiemu geologowi, odsłonił wiceprezes KGHM, Mirosław Kidoń, dotąd odpowiedzialny za aktywa zagraniczne, a od kilku dni także p.o. wiceprezesa do spraw rozwoju KGHM. Powiedział m.in. o naszym, ale także i ich patronie: 

"Józef Zwierzycki był postacią wyjątkową. Był jednym z najwybitniejszych geologów w historii Polski. Jego pasja i poświęcenie dla nauki sprawiły, że stał się autorytetem także za granicą. Jego wkład w rozwój geologii i górnictwa bardzo mocno wpłynął na kształtowanie się dzisiejszej branży wydobywczej. Nadanie szybowi GG-1 imienia profesora to połączenie wielkich polskich tradycji związanych z geologią i nowoczesnością. Szyb Zwierzycki będzie symbolem ciągłości innowacyjności i zaangażowania w rozwój górnictwa. Niech pasja profesora będzie nadal inspiracją dla nowych pokoleń górników".

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele świata nauki z Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa, Uczelni Jana Wyżykowskiego z Polkowic, delegacje z Wyższego Urzędu Górniczego i Państwowego Instytutu Geologicznego, przedstawiciele rady nadzorczej KGHM, dyrektorzy oddziałów i spółek  Grupy Kapitałowej Polska Miedź, wspomniany wiceprezes KGHM, samorządowcy.  W tym ważnym wydarzeniu, na zaproszenie władz KGHM, miała przyjemność uczestniczyć także delegacja z naszej szkoły w składzie: dyrektor Michał Ratajczyk, wicedyrektor Katarzyna Płaczek-Kowalska, Patrycja Kapała i Magdalena Andrzejewska.  Szyb GG-1, przynależący do oddziałów górniczych ZG Rudna, jest najgłębszym obiektem tego typu w Polsce, do którego może zjechać człowiek (ma głębokość 1348 m). Na czas głębienia został wyposażony w kaskadowy system odwadniania w celu ochrony przed zalaniem. W szybie zabudowano 466 żelbetowych pierścieni tubingowych. Każdy pierścień składa się z 14 segmentów, które ważą od 2 do 5 ton. W sumie cała obudowa tubingowa zainstalowana w szybie GG-1 waży ok. 25 tysięcy ton. Jest to szyb wdechowy, służący do transportu materiałów i ludzi. Będzie mógł docelowo pompować 45 tysięcy metrów sześciennych świeżego powietrza na minutę. 14 czerwca 2023 roku nastąpiło zbicie techniczne, czyli połączenie podziemnymi chodnikami szybu GG-1 z kopalnią KGHM O/ZG Rudna. Szyb GG-1 nazwany imieniem naszego Patrona ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju KGHM Polska Miedź S.A. Pozwoli na udostępnienie nowych obszarów złoża miedzi i przedłużenie funkcjonowania kopalń Polkowice-Sieroszowice oraz Rudna. Ponadto wpłynie na poprawę warunków klimatyzacyjnych i wentylacyjnych pracy górników. Tablica poświęcona Józefowi Zwierzyckiemu w Kwielicach stanie się z pewnością punktem koniecznym do odwiedzenia na trasie dorocznych wycieczek śladami naszego Patrona.

Attachments:
Download this file (IMG_2376.jpg)IMG_2376.jpg[ ]660 kB
Download this file (IMG_2380.jpg)IMG_2380.jpg[ ]820 kB
Download this file (IMG_2382.jpg)IMG_2382.jpg[ ]2165 kB
Download this file (IMG_2386.jpg)IMG_2386.jpg[ ]2424 kB
Download this file (IMG_2410.jpg)IMG_2410.jpg[ ]898 kB
Download this file (IMG_2415.jpg)IMG_2415.jpg[ ]3792 kB
Download this file (IMG_2426.jpg)IMG_2426.jpg[ ]1301 kB

Spektakl “HUMBA BUMBA BANG”

Dnia 3 grudnia 2023 r. w GCKiR w Krobi odbyła się premiera spektaklu “Humba Bumba Bang” w wykonaniu grupy teatralnej “Na Fali”, działającej przy bibliotece szkolnej. Młodzi aktorzy, którzy zadebiutowali rok temu, tym razem przygotowali z okazji Mikołajek NIEmikołajkowy spektakl o dziwnie brzmiącym tytule “Humba Bumba Bang” . Licznie zgromadzona publiczność miała okazję śledzić rozgrywającą się w afrykańskim buszu opowieść przede wszystkim o akceptacji siebie i o byciu sobą mimo wszystko. Główni bohaterowie: Żyrafka Cecylka, Kameleon Leon i Nosorożec Teodor, spotykają się zupełnie przypadkiem i odkrywają, że łączy ich coś wspólnego - kompleksy. Spontanicznie wyruszają w niebezpieczną drogę na szczyt wulkanu, by odnaleźć Szamana, który ma poprawić ich wygląd. Cecylka marzy o krótkiej szyi, Teodor chce pozbyć się paskudnego rogu na nosie, a Leon pragnie, by mieć czerwony kolor skóry i nigdy go nie zmieniać. Pełne kompleksów zwierzęta wierzą, że nowy wizerunek zapewni im ogromne szczęście i pozwoli znaleźć wielu przyjaciół. Szaman bez przekonania spełnia ich życzenia, używając magicznego, tytułowego zaklęcia w oparach dymu i przy wtórze bębnów. Na pożegnanie daje im w podarunku czarodziejskie pióra, które pozwolą wrócić w razie potrzeby do dawnej postaci. Radość bohaterów zdaje się nie mieć końca. Skaczą, śpiewają, śmieją się. Ale niestety już w drodze powrotnej do domu pojawiają się trudności. Zmiany w wyglądzie dają tylko chwilowe zadowolenie i wnet okazują się ułudą. Jednak długa szyja, twardy róg i umiejętność szybkiego upodabniania się do otoczenia mają swoje uzasadnienie. Dzięki nim zwierzęta mogą przetrwać w swoim naturalnym środowisku. Nosorożec, Żyrafka i Kameleon przekonują się, że odmienność jest atutem i czyni je wyjątkowymi. Natomiast prawdziwa przyjaźń nie ma nic wspólnego z ładnym wyglądem. Cała filozofia polega na tym, by zaakceptować i polubić samego siebie oraz być tolerancyjnym dla tych, którzy są z jakiegoś powodu inni. Każdy ma prawo BYĆ SOBĄ i warto przyjąć tę prawdę za dewizę życiową. Sztuka wyreżyserowana przez Magdalenę Andrzejewską zainspirowana tekstem Izabeli Degórskiej niesie uniwersalne wartości dla widza w każdym wieku. Dziękujemy Hannie Hosce za wykonanie wulkanu oraz Andrzejowi Łakomemu za pomoc techniczną.

Na koniec pojawił się akcent mikołajkowy. Występujący, ubrani w świąteczne czapki, obdarowali cukierkami wszystkie dzieci, które przybyły do kina. Słodycze ufundowało GCKiR w Krobi. 

Młodzi aktorzy włożyli bardzo dużo pracy w przygotowanie przedstawienia, ucząc się przy okazji wytrwałości w dążeniu do celu, współpracy na scenie, odpowiedzialności za siebie i innych. Zgodnie twierdzą, że długie godziny spędzone na próbach kształtują charakter i w efekcie dodają wiary we własne możliwości.

W spektaklu wystąpili:

Wiktoria Adamiak, Maria Majewska, Aleksandra Mikołajczak, Marta Mikołajczak, Maria Przybylska, Lena Rozmiarek, Barbara Starosolska, Stanisław Szpurka

Attachments:
Download this file (IMG_0553.jpg)IMG_0553.jpg[ ]616 kB
Download this file (IMG_0575.jpg)IMG_0575.jpg[ ]766 kB
Download this file (IMG_0614.jpg)IMG_0614.jpg[ ]759 kB
Download this file (IMG_0623.jpg)IMG_0623.jpg[ ]579 kB
Download this file (IMG_0634.jpg)IMG_0634.jpg[ ]759 kB
Download this file (IMG_0647.jpg)IMG_0647.jpg[ ]762 kB
Download this file (IMG_0667.jpg)IMG_0667.jpg[ ]714 kB
Download this file (IMG_0673.jpg)IMG_0673.jpg[ ]727 kB
Download this file (IMG_0692.jpg)IMG_0692.jpg[ ]911 kB
Download this file (IMG_0707.jpg)IMG_0707.jpg[ ]923 kB
Download this file (IMG_0715.jpg)IMG_0715.jpg[ ]921 kB
Download this file (IMG_0733.jpg)IMG_0733.jpg[ ]808 kB
Download this file (IMG_0751.jpg)IMG_0751.jpg[ ]674 kB
Download this file (IMG_0769.jpg)IMG_0769.jpg[ ]763 kB
Download this file (IMG_0774.jpg)IMG_0774.jpg[ ]658 kB
Download this file (IMG_0777.jpg)IMG_0777.jpg[ ]769 kB
Download this file (IMG_0793.jpg)IMG_0793.jpg[ ]790 kB
Download this file (IMG_0826.jpg)IMG_0826.jpg[ ]371 kB
Download this file (IMG_0830.JPG)IMG_0830.JPG[ ]296 kB
Download this file (IMG_0832.jpg)IMG_0832.jpg[ ]361 kB







Odsłon artykułów:
2345579


https://section.iaesonline.com/akun-pro-kamboja/https://journals.uol.edu.pk/sugar-rush/http://mysimpeg.gowakab.go.id/mysimpeg/aset/https://jurnal.jsa.ikippgriptk.ac.id/plugins/https://ppid.cimahikota.go.id/assets/demo/https://journals.zetech.ac.ke/scatter-hitam/https://silasa.sarolangunkab.go.id/swal/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/sthai/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/stoto/https://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/sgacor/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/images/qrcode/slot-dana/https://siipbang.katingankab.go.id/storage_old/maxwin/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/img/cover/10k/