Publikacje

Z wizytą we Wrocławskim Teatrze Lalek

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji Międzynarodowy Instytut Teatralny publikuje orędzie wybitnego artysty skierowane do twórców, aktorów i miłośników teatru. W tym roku jego autorem jest norweski dramatopisarz, laureat zeszłorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, Jon Fosse. Powiedział on m.in.: „Każdy człowiek jest niepowtarzalny, a jednocześnie taki sam jak wszyscy inni ludzie. Niepowtarzalność jest zewnętrzna, ale w każdym człowieku istnieje coś wewnątrz, co należy wyłącznie do niego (…). Sztuka, dobra sztuka, w zadziwiający sposób potrafi łączyć to, co niepowtarzalne, z tym, co uniwersalne, powszechne. Rozsadza granice między językami, częściami świata, krajami (…) Wojna to walka przeciwko temu, co w człowieku najgłębsze, wyjątkowe. Jest to zarazem walka przeciwko sztuce. Wojna i pokój to przeciwieństwa. Sztuka to pokój.”

Święto Teatru młodzi aktorzy z grupy teatralnej „Na Fali” oraz uczniowie klasy 6a uczcili najlepiej, jak można - wizytą w teatrze. W środę 27 marca br. obejrzeli wartościowy spektakl „Odyseja” w reżyserii Jakuba Roszkowskiego we Wrocławskim Teatrze Lalek. „ODYSEJA” to piękna historia, która poruszyć może zarówno młodych, jak i dorosłych widzów. Zgodnie z eposem Homera – to fascynująca, momentami śmieszna i wzruszająca, a momentami bolesna opowieść o wojnie i o tym, co ona robi z ludźmi. To wojna widziana oczami mężczyzn, ale także czekających na mężczyzn kobiet i dorastających w cieniu walk i niepokoju dzieci. „Odyseja”, którą mieliśmy okazję obejrzeć to także opowieść o potrzebie domu, ciepła, miłości i bliskości.

Reżyser wspomina: „Adaptując ten epos starałem się zachować całą warstwę fabularną opowieści, żebyśmy nie stracili bogów, cyklopów, potworów morskich, nimf, ale też, żeby była bliska spojrzeniu współczesnych dzieci. Kiedy zaczęliśmy rozmawiać o premierze, wybuchła wojna w Ukrainie, co jeszcze zmieniło naszą perspektywę, sposób patrzenia na utwór Homera. Okazało się, że do Polski przybyło wiele Penelop i Telemachów i czekają na to, by z wojny powrócił wreszcie zwycięski Odys…”.

Klauzula informacyjna o koordynatorze do spraw dostępności.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. prof. Józefa Zwierzyckiego, ul. Zwierzyckiego 1, 63-840 Krobia zgodnie z obowiązującymi przepisami /Ustawa z dnia19 lipca 2019 o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami DZ.U z 2019, poz. 1696/ wyznaczył

Pana Krzysztofa Kasperczaka

na osobę wykonującą zadania koordynatora dostępności w Szkole Podstawowej im. prof. Józefa Zwierzyckiego w Krobi

Dane Kontaktowe:

mail – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon kontaktowy – 655711716 sekretariat

 

Podstawa prawna:

Ustawa z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U.2019 poz.1696 z późn.zm.)

Koncert laureatów IV Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek  i wspólne kolędowanie
w Kościele w Krobi
     W niedzielę dnia 2 lutego 2014 r. o godz. 15:00 w Kościele p/w Świętego Mikołaja w Krobi odbył się koncert laureatów IV Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej połączony ze wspólnym śpiewaniem kolęd.

Czytaj więcej: Koncert laureatów IV Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek i wspólne kolędowanie

Nosorożec nie miał sobie równych...
 
W środę 9 maja 2018 r. młodsza grupa teatralna "Na Fali" uczestniczyła w jubileuszowym XV Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Teatralnej "Maska" w Nowym Folwarku. Zaprezentowała tam spektakl "Wielkie zmartwienie", którego premiera miała miejsce w grudniu ubiegłego roku w kinie "Szarotka" w Krobi. Spektakl został zrealizowany we współpracy z Muzeum Stolarstwa i Biskupizny w Krobi w ramach projektu "Drewno". Scenariusz napisała opiekunka grupy, Magdalena Andrzejewska  w oparciu o tekst bajki filozoficznej L. Kołakowskiego "Kto z Was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?". 

Czytaj więcej: Nosorożec nie miał sobie równych...

IV Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałekdla uczniów klas I – III szkoły podstawowej
     Dnia 29 stycznia 2014 r. w sali gimnastycznej  Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi odbył się IV Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla uczniów klas I - III szkoły podstawowej. Jego organizatorami byli: pan Krzysztof Kasperczak – wicedyrektor szkoły oraz nauczycielki kształcenia zintegrowanego. Wzięło w nich udział 41 dzieci ze wszystkich szkół naszej gminy.
     Atmosfera konkursu była wspaniała, a spowodowały  ją migocące nad wykonawcami światła wprowadzające świąteczny nastrój (to zasługa pana Krzysztofa Sudolskiego z zespołu muzycznego "Timer") oraz świąteczna dekoracja wykonana przez organizatorów.
Dzieci oceniało jury w składzie: Jowita Augustyniak  - przewodnicząca, pani Danuta Chalecka i pan Jakub Wolny – członkowie (wszyscy z Rawicza).

 

Czytaj więcej: IV Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla uczniów klas I-III
Odsłon artykułów:
2329986


https://perijinan.blitarkota.go.id/assets/demo/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/sthai/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/stoto/https://ube.edu.ec/depo10k/https://dianasari.padangpanjang.go.id/public/assets/reze/https://tpid.morbis.id/custom/demo/https://tpid.morbis.id/css/mahjong-ways-2/https://dianasari.padangpanjang.go.id/xdemo/https://dianasari.padangpanjang.go.id/css/88s/https://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://bumdesjanjimanahansil.padanglawasutarakab.go.id/products/mpo/https://bumdesjanjimanahansil.padanglawasutarakab.go.id/pt2/https://setwan.katingankab.go.id/asset/slot-dana/https://bumdesjanjimanahansil.padanglawasutarakab.go.id/Assets/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/sgacor/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/images/qrcode/slot-dana/https://neurotarget.com/slot-dana/https://bumdesjanjimanahansil.padanglawasutarakab.go.id/CSS/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/img/cover/10k/https://bumdesjanjimanahansil.padanglawasutarakab.go.id/build/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/app/https://kla.katingankab.go.id/asset/css/https://siipbang.katingankab.go.id/css/http://www.inmedsur.cfg.sld.cu/docs/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/idn/https://tpid.katingankab.go.id/csshttps://csr.katingankab.go.id/asset/plugins/https://setwan.katingankab.go.id/assets/uploadstruktur/https://appv2.tanahlautkab.go.id/doc/https://siipbang.katingankab.go.id/storage_old/data_rab/https://csr.katingankab.go.id/asset/scss/https://tpid.katingankab.go.id/js/https://setwan.katingankab.go.id/assets/uploadpublikasi/https://simetal.donggala.go.id/pear/demo/https://e-ulta.sarolangunkab.go.id/slot777/