Aktualności

PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ


       24 marca w małej Sali gimnastycznej odbyło się uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów w poczet czytelników naszej szkolnej biblioteki. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście – dyrektor p. Krzysztof Kasperczyk, sześciolatki Przedszkola Samorządowego „Pod świerkami” z opiekunkami oraz główni bohaterowie – uczniowie klas I z wychowawczyniami.

Wszystkich zebranych serdecznie powitała pani bibliotekarka – Justyna Matusiak i zaprosiła do obejrzenia inscenizacji „O urwisie Krzysiu” w wykonaniu uczniów: Kasi Skrzypczak z 4a, Iwony Bzdęgi, Wiktorii Goryni, Nikodema Puślednika z kl. 5b oraz Adriana Biernata, Oli Kowalskiej, Sandry Rejek i Tomka Rejka z kl. 6c. Dekorację przygotowała p. Hanna Hoska, a piosenki – p. Małgorzata Kasprzak.
      
Następnie uczniowie klas I złożyli uroczyste ślubowanie:


My, uczniowie pierwszej klasy
uroczyście przyrzekamy:                                                                          

- kochać i szanować książki,
- sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika
- zaprzyjaźnić się z książką; po czym podchodzili kolejno do pani bibliotekarki, która kładąc na ramieniu dużą zakładkę pasowała każdego ucznia na czytelnika naszej szkolnej biblioteki. Na pamiątkę tej uroczystości każdy nowy czytelnik otrzymał zakładkę i dyplom oraz list dla rodziców. Pamiątkowe zakładki otrzymał też każdy obecny na uroczystości sześciolatek. Pan dyrektor pogratulował nowym czytelnikom i życzył, by książka zawsze była dla nich ważna oraz podziękował wszystkim, którzy przygotowali  uroczystość. Pani Izabela Czwojda podziękowała za zaproszenie przedszkolaków i na ręce p. Justyny Matusiak przekazała cukierki dla aktorów. Na zakończenie p. J. Matusiak zaprosiła nowych czytelników na pierwsze wypożyczenie do biblioteki oraz podziękowała wszystkim za przybycie.

 

Zapraszamy do oglądnięcia fotogalerii z tego wydarzenia
Odsłon artykułów:
1660085