Koncert laureatów IV Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek  i wspólne kolędowanie
w Kościele w Krobi
     W niedzielę dnia 2 lutego 2014 r. o godz. 15:00 w Kościele p/w Świętego Mikołaja w Krobi odbył się koncert laureatów IV Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej połączony ze wspólnym śpiewaniem kolęd.

     Punktualnie o godzinie 15:00 Ksiądz Kanonik Jan Reszelewski powitał zebranych w kościele parafian oraz dzieci, ich rodziny i opiekunki, krótko powiedział o Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbył się dnia 29 stycznia w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi i zaprosił do wysłuchania kolęd i pastorałek śpiewanych przez dzieci.
     W koncercie wystąpiły: Oliwia Worwa i Michalina Kordus ze Szkoły Filialnej w Sułkowicach, Maria Walczak i Olga Skorczak z ZSPiG w Pudliszkach, Julia Pietrzak ze Szkoły Filialnej w Ciołkowie oraz Antonina Olejnik, Antoni Kuźnik, Renata Chuda, Julia Jędryczkowska, Patrycja Gubańska, Jagna Skorupka, Wiktoria Pazoła, Klaudia Palczun, Julia Pazoła z ZSPiG w Krobi. Wszyscy zaśpiewali kolędę lub pastorałkę, którą śpiewali podczas konkursu.
     Po koncercie wszyscy zebrani zaśpiewali kilka znanych kolęd. Wspólnie z zebranymi w kościele kolędy śpiewały członkinie grupy wokalnej „Tęcza”: Klaudia Sędziak (IVa), Martyna Wojciechowska (IVa), Klaudia  Pospiech (IVb), Łucja Ofierzyńska (IVb), Alicja Sorbicka (VIb), uczennice ZSPiG w Krobi.
     Koncert oraz wspólne kolędowanie prowadził wicedyrektor ZSPiG w Krobi pan Krzysztof Kasperczak, nagłośnił i oświetlił światłami (podobnie jak konkurs) pan Krzysztof Sudolski z Chumiętek, z zespołu muzycznego „TIMER”, a sfilmował pan Maciej Lewandowicz, nauczyciel ZSPiG w Krobi.Odsłon artykułów:
1558565