Aktualności

Wizyta w Koninie

W czwartek 9 kwietnia przedstawiciele wszystkich klas naszego gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Konina. Dzięki uprzejmości pana Zbigniewa Bryja – Prezesa Zarządu oraz pani Katarzyny Chmiel- Kierownika Biura Zarządu, mieliśmy możliwość zobaczenia od wewnątrz elektrowni Pątnów, która wchodzi w skład Zespołu Elektrowni Pątnów- Adamów –Konin.

Dzięki tej wizycie dowiedzieliśmy się, że elektrownia ta jest drugim co do wielkości krajowym producentem energii elektrycznej, otrzymywanej z węgla brunatnego. Wizyta w elektrowni połączona została także z możliwością zobaczenia odkrywek-miejsc, w których wydobywa się węgiel brunatny. Widzieliśmy pracujące tam wielkogabarytowe koparki i zwałowarki. Dowiedzieliśmy się także, w jaki sposób prowadzone są prace związane z przyszłą rekultywacją terenu.
Kolejną atrakcją, która została nam zapewniona, była wizyta w Muzeum Okręgowym w Koninie. Szczególne zainteresowanie wzbudziła ekspozycja ,,Słoń leśny”-  poświęcona najbardziej kompletnemu z dotychczas znalezionych w Europie szkieletowi słonia leśnego. Na szkielet ten natrafiono podczas robót na głębokości 13 m. na odkrywce Jóźwin. Ogromną atrakcją okazał się także model wykonany w skali 1:1, przedstawiający słonia, który żył na tamtym terenie około 100 tysięcy lat temu. Duże zainteresowanie wzbudziła  wystawa poświecona historii górnictwa wielkopolskiego. W gablotach mogliśmy zobaczyć skały, minerały oraz przedmioty związane z górniczymi tradycjami. Tuż obok spichlerza, w którym znajdowały się wyżej wymienione ekspozycje, mieści  się niewielki dworek, urządzony meblami datowanymi od XVIII do początku XX wieku oraz zamek z szeregiem fascynujących wystaw. Te miejsca również mieliśmy okazje zobaczyć.
Po pełnym emocji i wrażeń dniu zaproszeni zostaliśmy na obiad podczas którego mogliśmy podzielić się swymi spostrzeżeniami i przede wszystkim podziękować naszym gospodarzom za tak wspaniale spędzony czas.


 

Zapraszamy do oglądnięcia fotogalerii z tego wydarzenia
Odsłon artykułów:
1935429


https://aar-healthcare.com/slot/https://dek.chula.ac.th/uploads/truewallet-slot/https://covid19.dairikab.go.id/slot-server-luar/http://lexsportiva.in.ua/akun-pro-thailand/https://simponie.minselkab.go.id/slot-deposit-pulsa/http://ojs3.bkstm.org/slot-luar-negeri/https://journal.niqs.org.ng/akunprokamboja/https://perizinan.jambikota.go.id/slot-demo/https://journals.missouri.edu/slot-deposit-dana/https://stisnu-aceh.ac.id/slot-deposit-gopay-dan-ovo/https://journals.missouri.edu/slot-ovo/https://pamor.tangerangselatankota.go.id/uploads/akun-pro-kamboja/https://pamor.tangerangselatankota.go.id/uploads/slot-deposit-pulsa/https://perizinan.jambikota.go.id/slot-server-luar/http://lexsportiva.in.ua/slot-demo/http://sisumaker.sumutprov.go.id/slot-deposit-pulsa/http://sisumaker.sumutprov.go.id/slot-server-luar/https://penerbit.undip.ac.id/upload/slot-terpercaya/https://penerbit.undip.ac.id/js/slot-deposit-pulsa/https://penerbit.undip.ac.id/upload/slot-deposit-dana/https://perizinan.jambikota.go.id/slot-deposit-dana/https://ppb.uinsatu.ac.id/wp-content/slot-dana/https://penerbit.undip.ac.id/upload/slot-demo/https://journal.niqs.org.ng/slot-ovo/https://perizinan.jambikota.go.id/imslot/https://sparkling.kaltimprov.go.id/storage/slot-deposit-via-pulsa/https://www.univbaru.ac.id/slot-zeus/https://journal.pbnsurabaya.co.id/slot-luar-negeri/https://perizinan.jambikota.go.id/slot-deposit-pulsa/https://ojs.americaspg.com/slot-server-luar/https://forum.im.ncue.edu.tw/pages/data-hk/http://sistemasi.ftik.unisi.ac.id/pages/slot-server-luar/https://inspektorat.enrekangkab.go.id/slot-deposit-pulsa/https://slot-deposit-pulsa.ojs.stikeslandbouw.ac.id/https://aar-healthcare.com/gates-of-gatot-kaca/https://slot-demo.ojs.stikeslandbouw.ac.id/https://slot-dana.ojs.stikeslandbouw.ac.id/https://www.univbaru.ac.id/slot-server-luar/https://www.univbaru.ac.id/slot-demo/https://sisumaker.tapselkab.go.id/slot-deposit-pulsa/https://sisumaker.tapselkab.go.id/uploads/slot-demo/http://revistaaristas.tij.uabc.mx/public/link-slot-gacor/https://layanan.gorontalokab.go.id/assets/slot88/https://layanan.gorontalokab.go.id/assets/slot-demo/