Akcja „Pluszaki”

W dniu 8 czerwca 2011 r. klasa III b wybrała się z wizytą do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Gostyniu. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą strażaków, sprzętem jakim dysponują, zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz wysłuchali pogadanki na temat zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Podczas wycieczki strażacy zwrócili się do uczniów z apelem o pomoc w zorganizowaniu w Szkole Podstawowej w Krobi - zbiórki pluszowych maskotek. Maskotki te strażacy wykorzystają w czasie prowadzenia akcji ratowniczych z udziałem dzieci. Pluszaki pomogą najmłodszym w zmniejszeniu stresu bezpośrednio po akcji ratowniczej. Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów klasy III b, którzy zachęcili swoje koleżanki i kolegów z pozostałych klas I – III do wzięcia udziału w akcji- udało się wspólnie zabrać i przekazać niespodziewanie dużą ilość kolorowych pluszaków. Pluszowe maskotki  będą pełniły rolę „ Misia Ratownika”. Pomoże on dzieciom poszkodowanym w wypadkach drogowych lub innych przykrych wydarzeniach pokonać strach i ból.

Zapraszamy do oglądnięcia fotogalerii z tego wydarzenia