Aktualności

DWIE ZŁOTE MINIATURY DLA TEATRU „Na Fali”

W dniach 14-16 czerwca br. młodsza grupa teatralna „Na Fali” uczestniczyła w Ogólnopolskim Forum Teatrów Dziecięcych „Miniatury`2012” w Opolu. Forum zostało zorganizowane już po raz trzynasty przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu, Opolski Teatr Lalki i Aktora oraz Wydział Oświaty Urzędu Miasta Opola. W tegorocznej edycji konkursu na opolskiej scenie zaprezentowało się 15 zespołów teatralnych (13 z Polski, 1 z Ukrainy, 1 z Litwy) po wcześniejszym uzyskaniu kwalifikacji na podstawie nagrania spektaklu.

Łącznie wystąpiło 220 młodych aktorów w wieku 7-16 lat. Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie: Bogdan Renczyński (aktor teatru CRICOT 2 T. Kantora z Krakowa), Jan Chraboł (aktor Teatru Lalki i Aktora w Opolu) oraz Mariusz Tarnożek (aktor Teatru Pracownia Prowincja z Michałowic, wokalista, śpiewak ludowy). Trzydniowy pobyt w Opolu był czasem niezwykłym, wypełnionym niezapomnianymi wrażeniami. Dzieci i młodzież miały okazję wyruszyć w czarodziejski świat teatru, poezji, wyobraźni i marzeń. Celem tej „podróży” było przede wszystkim kształtowanie kreatywnych postaw, doskonalenie warsztatu scenicznego, rozbudzanie wrażliwości artystycznej oraz integracja środowiska teatralnego. Oprócz oglądania prezentacji konkursowych, wszyscy uczestnicy brali udział w wartościowych warsztatach (muzycznych, tanecznych, plastycznych, choreograficznych), prowadzonych przez instruktorów – fachowców z różnych dziedzin. W ostatnim dniu Miniatur każda grupa warsztatowa prezentowała na scenie to, co udało jej się wypracować na wspomnianych warsztatach. Organizatorzy położyli ogromny nacisk na naukę, dzielenie się doświadczeniami, integrację oraz dobrą zabawę w teatr podczas tej imprezy.
Była też rywalizacja, która dla naszych uczennic zakończyła się ogromnym sukcesem. Godnie reprezentowały one szkołę i gminę. Zdobyły ogromne brawa publiczności i uznanie jurorów po zaprezentowaniu spektaklu pt: „Baśń o Grającym Imbryku” w reżyserii opiekunki grupy. Cały zespół otrzymał złotą miniaturę (najwyższe trofeum konkursu) za najlepszy spektakl. Ponadto Maria Konczewicz z kl.5a indywidualnie wywalczyła złotą miniaturę za najlepszą kreację aktorską. Te osiągnięcia bardzo cieszą, ale zarazem zobowiązują do wytężonej pracy, by nie spocząć na laurach, ale systematycznie rozwijać i doskonalić potencjał drzemiący w młodych aktorkach.
Udział w Forum był możliwy dzięki wsparciu finansowemu ze strony władz gminy oraz zaangażowaniu niektórych rodziców, za co w tym miejscu serdeczne podziękowania składają uczestniczki wraz z opiekunką.Odsłon artykułów:
1681373