Aktualności

Polska Biega
Bieg Wiosny
Zadbaj o swój organizm
Krobia – Karzec 20 maja 2012 r.
            Nadeszła wiosna 2012 r. Czeka nas ważne wydarzenie – EURO 2012 ale najpierw spotkaliśmy się w Karcu. Pod hasłem „Zadbaj o swój organizm” spędziliśmy długie sportowe popołudnie.
Dokładnie o 15.00 nastąpiło otwarcie oficjalne, a już 5 minut później panie wyruszyły na trasę nordic walking, walcząc o tytuł Damy Wiosny 2012. Puchar ufundowany przez prezesa Stowarzyszenia Ziemia Krobska Mariusza Dudę wywalczyła Monika Iwanow z Wrocławia.  Po nich ruszała ogromna rzesza amatorów aktywnego wypoczynku, jedni bardzo szybkim biegiem, inni znacznie wolniej i spokojniej. Całymi rodzinami, trzymając się za ręce, pchając wózki z dziećmi, spacerując z psem. Każdy w innym celu ale wszyscy spełniając hasło naszego krobskiego biegania – zadbaj o swój organizm. Tymczasem obsługa mety już czekała z medalami dla każdego biegacza, a dodatkowo z różami dla kobiet z kijkami. Pot kapał obficie z czoła, zraszając uśmiechnięte twarze. Zmęczenie w nogach ale ogromna dawka wewnętrznej siły. Takie panowały odczucia wśród biegaczy. Kiedy już powoli dobiegała ku końcowi rywalizacja na leśnych dróżkach, na polanie rozkwitał rodzinny piknik. Wszędzie roznosił się zapach kiełbasek z grilla, placka drożdżowego i kawy. Tu i ówdzie pojawiały się koce i fotele. Można było spróbować sił w piłkarskich konkurencjach – żonglowanie piłki, podbijanie piłki głową i tor przeszkód. Było wielu chętnych. Dla znawców wiadomości o EURO 2012 organizatorzy przygotowali 5 pytań, na które padło wiele prawidłowych odpowiedzi. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stanowisko medyczne, na którym każdy mógł praktycznie zastosować udzielanie pierwszej pomocy.
            Piękna pogoda, wspaniała rodzinna i piknikowa atmosfera, odczuwalny spokój i wolne od wszelkich trosk, to tegoroczny Bieg Wiosny w Krobi. Po krótkim koncercie rockowym zespołu Red Roses, liczne grono biegaczy zostało obdarowane różnorodnymi nagrodami rzeczowymi, wśród których najpopularniejszymi okazały się szaliki kibica z napisami Polska i Gmina Krobia. Składamy ogromne gratulacje wszystkim uczestnikom krobskiego biegania w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Wam – 700. biegaczom serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Organizatorzy imprezy – Gmina Krobia, Stowarzyszenie Ziemia Krobska, Nadleśnictwo Piaski, Powiat Gostyń i Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi, dziękujemy wszystkim sponsorom, pomocnikom, wolontariuszom i każdemu z osobna, kto pozytywnie odnosi się do naszej wspólnej imprezy sportowo – rekreacyjnej.Odsłon artykułów:
1681356