Aktualności

Nie mieli sobie równych - Bukówiec`2022

W niedzielę 27 listopada 2022 r. odbyła się 26 edycja Konkursu Gwary „Mówimy Gwarą” w Bukówcu Górnym. Nie mogło tam zabraknąć aktorów z grupy teatralnej „Na Fali”, którzy nieprzerwanie biorą udział w konkursie od 2006 roku. W tej edycji na bukówieckiej scenie zaprezentowało się 25 uczestników, w tym 9 z Krobi. Wystąpiły 3 duety z naszej szkoły i 1 trio złożone z absolwentek, wciąż związanych z grupą „Na Fali”. Do konkursu uczniów przygotowała i teksty napisała Magdalena Andrzejewska. Czwartoklasiści Antoni Huchrak i Ryszard Wołos zaprezentowali scenkę - „ Wyjazd na torg”; Monika i Emilia Nowak tekst - „Jakżeś ty się oblekła?”; Alicja i Maja Włodarczyk scenkę - „Gdzie sóm moje bejmy z kumunii?” oraz trio: Jagna Knapp, Marcelina Urbańska i Zuzanna Dolata scenę - „Ide w kierzki i fertyg”.

Krobscy aktorzy nie zawiedli, wręcz przeciwnie – sprawili ogromną niespodziankę, zajmując pierwsze miejsca we wszystkich czterech kategoriach. Widzowie nie szczędzili braw dla aktorów, a ci ostatni dali z siebie wszystko. Ich zabawne, ale pouczające prezentacje gwarowe, wzbogacone były rekwizytami i odpowiednią charakteryzacją. Gwara – dziedzictwo niematerialne coraz bardziej odchodzi do lamusa. Jej pielęgnowanie nie należy do łatwych. Tym większe brawa należą się naszym aktorom za determinację i ogromne zaangażowanie w te działania.

kategoria Szczawiki (debiuty): I miejsce Ryszard Wołos

kategoria Szaranki: I miejsce Antoni Huchrak, II miejsce Alicja Włodarczyk

kategoria Młode Stare Wróble: I miejsce Emilia i Monika Nowak; II miejsce Maja Włodarczyk

kategoria Stare Stare Wróble (absolwenci): I miejsce Jagna Knapp; II miejsce Zuzanna Dolata i Marcelina Urbańska
Odsłon artykułów:
2434767


https://nrais.dgda.gov.bd/public/jepang/https://learning.modernland.co.id/api/toto/http://himatikauny.org/wp-includes/mahjong-ways-3/https://www.jst.hvu.edu.vn/akun-pro-kamboja/https://section.iaesonline.com/akun-pro-kamboja/https://journals.uol.edu.pk/sugar-rush/http://mysimpeg.gowakab.go.id/mysimpeg/aset/https://jurnal.jsa.ikippgriptk.ac.id/plugins/https://ppid.cimahikota.go.id/assets/demo/https://journals.zetech.ac.ke/scatter-hitam/https://silasa.sarolangunkab.go.id/swal/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/sthai/https://sipirus.sukabumikab.go.id/storage/uploads/-/stoto/https://alwasilahlilhasanah.ac.id/starlight-princess-1000/https://www.remap.ugto.mx/pages/slot-luar-negeri-winrate-tertinggi/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/storage/sgacor/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/images/qrcode/slot-dana/https://siipbang.katingankab.go.id/storage_old/maxwin/https://waper.serdangbedagaikab.go.id/public/img/cover/10k/