Aktualności

Nie mieli sobie równych - Bukówiec`2022

W niedzielę 27 listopada 2022 r. odbyła się 26 edycja Konkursu Gwary „Mówimy Gwarą” w Bukówcu Górnym. Nie mogło tam zabraknąć aktorów z grupy teatralnej „Na Fali”, którzy nieprzerwanie biorą udział w konkursie od 2006 roku. W tej edycji na bukówieckiej scenie zaprezentowało się 25 uczestników, w tym 9 z Krobi. Wystąpiły 3 duety z naszej szkoły i 1 trio złożone z absolwentek, wciąż związanych z grupą „Na Fali”. Do konkursu uczniów przygotowała i teksty napisała Magdalena Andrzejewska. Czwartoklasiści Antoni Huchrak i Ryszard Wołos zaprezentowali scenkę - „ Wyjazd na torg”; Monika i Emilia Nowak tekst - „Jakżeś ty się oblekła?”; Alicja i Maja Włodarczyk scenkę - „Gdzie sóm moje bejmy z kumunii?” oraz trio: Jagna Knapp, Marcelina Urbańska i Zuzanna Dolata scenę - „Ide w kierzki i fertyg”.

Krobscy aktorzy nie zawiedli, wręcz przeciwnie – sprawili ogromną niespodziankę, zajmując pierwsze miejsca we wszystkich czterech kategoriach. Widzowie nie szczędzili braw dla aktorów, a ci ostatni dali z siebie wszystko. Ich zabawne, ale pouczające prezentacje gwarowe, wzbogacone były rekwizytami i odpowiednią charakteryzacją. Gwara – dziedzictwo niematerialne coraz bardziej odchodzi do lamusa. Jej pielęgnowanie nie należy do łatwych. Tym większe brawa należą się naszym aktorom za determinację i ogromne zaangażowanie w te działania.

kategoria Szczawiki (debiuty): I miejsce Ryszard Wołos

kategoria Szaranki: I miejsce Antoni Huchrak, II miejsce Alicja Włodarczyk

kategoria Młode Stare Wróble: I miejsce Emilia i Monika Nowak; II miejsce Maja Włodarczyk

kategoria Stare Stare Wróble (absolwenci): I miejsce Jagna Knapp; II miejsce Zuzanna Dolata i Marcelina Urbańska
Odsłon artykułów:
1935361


https://aar-healthcare.com/slot/https://dek.chula.ac.th/uploads/truewallet-slot/https://covid19.dairikab.go.id/slot-server-luar/http://lexsportiva.in.ua/akun-pro-thailand/https://simponie.minselkab.go.id/slot-deposit-pulsa/http://ojs3.bkstm.org/slot-luar-negeri/https://journal.niqs.org.ng/akunprokamboja/https://perizinan.jambikota.go.id/slot-demo/https://journals.missouri.edu/slot-deposit-dana/https://stisnu-aceh.ac.id/slot-deposit-gopay-dan-ovo/https://journals.missouri.edu/slot-ovo/https://pamor.tangerangselatankota.go.id/uploads/akun-pro-kamboja/https://pamor.tangerangselatankota.go.id/uploads/slot-deposit-pulsa/https://perizinan.jambikota.go.id/slot-server-luar/http://lexsportiva.in.ua/slot-demo/http://sisumaker.sumutprov.go.id/slot-deposit-pulsa/http://sisumaker.sumutprov.go.id/slot-server-luar/https://penerbit.undip.ac.id/upload/slot-terpercaya/https://penerbit.undip.ac.id/js/slot-deposit-pulsa/https://penerbit.undip.ac.id/upload/slot-deposit-dana/https://perizinan.jambikota.go.id/slot-deposit-dana/https://ppb.uinsatu.ac.id/wp-content/slot-dana/https://penerbit.undip.ac.id/upload/slot-demo/https://journal.niqs.org.ng/slot-ovo/https://perizinan.jambikota.go.id/imslot/https://sparkling.kaltimprov.go.id/storage/slot-deposit-via-pulsa/https://www.univbaru.ac.id/slot-zeus/https://journal.pbnsurabaya.co.id/slot-luar-negeri/https://perizinan.jambikota.go.id/slot-deposit-pulsa/https://ojs.americaspg.com/slot-server-luar/https://forum.im.ncue.edu.tw/pages/data-hk/http://sistemasi.ftik.unisi.ac.id/pages/slot-server-luar/https://inspektorat.enrekangkab.go.id/slot-deposit-pulsa/https://slot-deposit-pulsa.ojs.stikeslandbouw.ac.id/https://aar-healthcare.com/gates-of-gatot-kaca/https://slot-demo.ojs.stikeslandbouw.ac.id/https://slot-dana.ojs.stikeslandbouw.ac.id/https://www.univbaru.ac.id/slot-server-luar/https://www.univbaru.ac.id/slot-demo/https://sisumaker.tapselkab.go.id/slot-deposit-pulsa/https://sisumaker.tapselkab.go.id/uploads/slot-demo/http://revistaaristas.tij.uabc.mx/public/link-slot-gacor/https://layanan.gorontalokab.go.id/assets/slot88/https://layanan.gorontalokab.go.id/assets/slot-demo/