Aktualności

"W domu wszyscy będziemy szczęśliwsi"

Być czy mieć? Mieć czy być ? Te i inne istotne pytania postawili widzom w niedzielę 29 maja br. aktorzy, działający od niedawna przy GCKiR w Krobi, podczas prezentacji spektaklu pt. "Bajka o szczęściu". Młodzi adepci sztuki teatralnej to uczniowie z kl.3-7 z gminy Krobia (głównie uczniowie naszej szkoły), którzy przygotowywali wspomniane przedstawienie blisko 4 miesiące. Dla większości z nich był to sceniczny debiut przed tak dużą publicznością. Z zadania wywiązali się doskonale, otrzymując gromkie brawa od widzów. "Bajka o szczęściu" opowiada historię ubogiego staruszka, który lekkomyślnie pozbywa się się trzech swoich wiernych przyjaciół: Myszki, Kogucika i Świnki. W ich miejsce nabywa od przypadkowego handlarza przedmioty, które, jak się szybko okazuje, nie mają wielkiej wartości i cieszą go tylko przez chwilę. Następnie wyrusza w daleką drogę, podczas której spotyka kolejnych bohaterów: biedną kobietę, śmierć i klowna. Rozmowy z nimi utwierdzają go w przekonaniu, że postąpił bardzo źle. W końcowej części spektaklu mocno wybrzmiewają jakże istotne słowa, że przyjaźń nie jest na sprzedaż i że żadne przedmioty materialne nie są w stanie zastąpić przyjacielskich relacji. Przedstawienie realizowane było z myślą o najmłodszych z okazji Dnia Dziecka, jednak jego uniwersalne treści sprawiają, że jest ono dla widza w każdym wieku. Słowa Myszki: "W domu wszyscy będziemy szczęśliwsi" pozwalają nam odkryć na nowo prawdę, jak ważny jest dom, jak ważne jest to, by mieć zawsze gdzie i do kogo wracać nawet po najcudowniejszych podróżach i przygodach. Piękną scenografię do spektaklu wykonała Hanna Hoska. W poniedziałek 30 maja br. "Bajkę o szczęściu" obejrzeli uczniowie kl. 1-3 naszej szkoły i dzieci z Przedszkola "Stokrotka".

Obsada:

Staruszek - Maria Radczyk

Myszka - Alicja Włodarczyk

Świnka - Maja Maślankowska

Kogucik - Maja Włodarczyk

Handlarz - Gabriela Jańczak

Klown - Witold Merda

Uboga Kobieta - Roksana Czernik

Śmierć- Aleksandra Palczun

Diabeł i sprzedawca Internetu - Zuzanna Krzyżostaniak

Anioł i sprzedawca Internetu - Gabriela Jurkowska

scenariusz - na podstawie Izabeli Degórskiej

reżyseria - Magdalena Andrzejewska

nagłośnienie - Janusz Nowak

Attachments:
Download this file (DSC_0661.JPG)DSC_0661.JPG[ ]3222 kB
Download this file (DSC_0682.JPG)DSC_0682.JPG[ ]3898 kB
Download this file (DSC_0685.JPG)DSC_0685.JPG[ ]4637 kB
Download this file (DSC_0720.JPG)DSC_0720.JPG[ ]3483 kB
Download this file (DSC_0813.JPG)DSC_0813.JPG[ ]3242 kB
Download this file (DSC_0823.JPG)DSC_0823.JPG[ ]3002 kB
Download this file (DSC_0837.JPG)DSC_0837.JPG[ ]3505 kB
Download this file (received_5833304956690998.jpeg.jpg)received_5833304956690998.jpeg.jpg[ ]326 kBOdsłon artykułów:
1681361