OGRÓD DESZCZOWY

         W poniedziałek 25 października br. uczniowie klas 7a i 8d uczestniczyli  w projekcie tworzenia pierwszego w naszym powiecie ogrodu deszczowego, który został stworzony w pobliżu naszej sąsiedniej szkoły średniej, przy hali sportowej. Przedsięwzięcie  to  realizowane jest przez gminę Krobia oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Gościnna Wielkopolska”. Celem projektu jest wykorzystanie wody opadowej, która często znika bezużytecznie ,  a przecież jest jej coraz mniej i wiele terenów naszego regionu pustynnieje. Zadaniem naszych uczniów było nasadzanie odpowiednich gatunków roślin np. traw , liliowców na terenie, gdzie pod ziemią umieszczono rury spustowe do których doprowadzona jest woda deszczowa. Jest tam również żwir, który stanowi warstwę infiltracyjną . Na obszarze ogrodu będzie gromadzić się woda i infiltrować do gruntu. Dla wszystkich uczestników projektu była to lekcja w terenie, która zapewne wzbogaciła ich wiedzę teoretyczną i praktyczną. Naszą szkołę reprezentowali: Zofia Filipiak, Amelia Sławińska, Mikołaj Skrzypczak, Witold Merda, Mikołaj Bartz, Borys Celka, Julia Bujak, Nikola Sadowska – klasa7a, Wiktoria Kokocińska, Martyna Nowacka, Julia Marciniak, Aleksandra Zwierzycka, Maria Kuźnik, Mikołaj Zaremba, Weronika Przybył, Kamil Łapawa,  Kacper Michalak, Aleksandra Walczak, Karolina Palczun, Maja Szpurka, Szymon Danielczyk – klasa 8d.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujęsmile

 

 
Odsłon artykułów:
1531728